Кой ходи по родителски срещи?

  • 1 920
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 521
В събота бях на първата ми "родителска" среща в детската градина. За мое най-голямо учудване имаше само 2 двойки родители освен нас. Останалите бяха само майки. По мои наблюдения бащите са доста наравно ангажирани, но на срещата все едно се бяха изпарили някъде.
Прецедент ли е беше или...?
Кой присъства по-често по подобни мероприятия из вашите страни.

# 1
  • Мнения: 11 307
Ако имахме възможност, щяхме да ходим и двамата. За съжаление единият от нас трябва да седи при хлапетата. Confused
Случвало се е да пращам таткото, ако на мен не ми е добре.
Виждала съм доста съвестни татковци да посещават тия мероприятия, особено ако майката работи, каквито случаи познавам немалко. А много често двамата са там.

# 2
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
гласувах с "предимно майките", заЩото тук родителските среЩи и на градина, и на у4илиЩе, ги правят в 4асове, в които, който работи е на работа  Laughing
голяма 4аст от майките не работят, или са на скъсен работен ден.

в къЩи се редуваме според ангажиментите, при голямата се опитваме да ходим заедно (мъж ми ме придружава най_ве4е заради тенденцията ми , мноого превъзпитана ве4е, да казвам лЮбезно, но твърдо каквото мисля Mr. Green)

# 3
  • Spain
  • Мнения: 3 750
майките - защото поне в нашето у4илище родителските срещи се провеждат през деня  - или в 9 4аса или в 14 . пове4ето татковци тогава работят . не 4е майките не работят , но пове4ето жени тук наистина се занимават само с отглеждането на  деца . такива като мен да препускат от род. среща на работа или от работа на род. среща са малко .

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Досега съм ходила само на две родителски среЩи в детската градина на дъЩеря ми и действително по_голямата 4аст от присъстваЩите са майки  Wink
Феиам е обяснила заЩо  Twisted Evil
Като се замисля,най_вероятно и като тръгнем на у4илиЩе Ще е така.Мъжът ми работи до по_късно така,4е предполагам пове4ето пъти на мен Ще се пада 4естта.
Само за протокола :едно време в Бг баЩа ми ходеШе по_4есто понеже на майка ми и беШе хипер досадно. Wink

# 5
  • Мнения: 3 423
На две големи родителски срещи ходи мъжът ми.
На една, посветена само на детето ни, ходих аз.
На едно от партитата в яслата ходих аз, защото
беше по време, когато мъжът ми е на работа.

# 6
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Само за протокола :едно време в Бг баЩа ми ходеШе по_4есто понеже на майка ми и беШе хипер досадно. Wink

ми то и на мен ми е страШно досадно, особено в индивидуалната 4аст, като трябва да 4акам 2 4аса коридора, докато ми дойде ред. някои питат наистина такива глупости, 4е в горния курс сигурно един ден Ще им трябва по на родител  ooooh!

# 7
  • Мнения: 7 914
понеже единият от нас двамата ще трябва да гледа Ерик, предполагам, че ще ходи той....или аз отвреме на време Thinking

# 8
  • Мнения: 994
По мои наблюдения си зависи от срещата. В началото на всяка учебна година има обща. Ако специално са написали, че не можем да си водим децата, тогава ходи само 1 от нас. И други родители с много деца също са с по 1 представител. Но има и доста двойки, които явно са си осигурили гледачи за децата.
На единичните срещи с учителката, тези които касаят само моето дете, ходим и двамата. По-често са по двойки, отколкото единично, независимо че най-често този тип срещи се правят в работно време. Но за много заети родители в нашето училище се правят изключения и може да се уговори среща рано сутрин - още в 7:15.
Тъй че не знам как да гласувам  newsm78

# 9
  • Мнения: 2 032
Редуваме се; другият седи с децата.
Не съм забелязала превес на единия или другия пол. Някои родители ходят по двойки, но на мен  не ми се плаща за гледачка. Защото ако нещо ме развълнува, се вдигам и се тръсвам в училището след часовете, в 3, и винаги мога да говоря с учителката, без специална среща да е уговорена.

# 10
  • Мнения: 3 880
Няма как да присъстваме по двойки, срещите са винаги в 8 вечерта, ако отидем и двамата трябва детето да остане само в къщи Wink, а да поръчвам детегледачка, заради една родителска среща ми се струва пресилено. Предполагам че повечето родители имат същия проблем, затова се явяват поединично. А и не виждам смисъл да висим и двамата там 2 часа, ако се каже нещо важно е досатъчно единият да го чуе.
Ние до сега сме имали само една голяма родителска среща и ходих аз по ред причини- първо, че той се върна в 7 от работа и трябваше едва ли не да се отправи веднага към градината и да седи там до 10, щеше да е нечестно от моя страна при положение, че аз съм по-свободната и второ, че имам повече доверие на моите си уши Mr. Green, сигурна съм, че ако трябва да ми предаде съдържанието на срещата половината подробности ще ги е забравил Wink
Тук се правят и едни събирания само между родителите- веднъж на няколко месеца се запазва маса в една кръчма и родителите се срещат на раздумка, хапване и пийване и обсъждат даскалите зад гърба им Wink Там пак аз ходя, защото аз съм тази, която води и взима детето от градината и познавам повечето родители, докато моят я познава по физиономия двама-трима я не и не е навит изобщо на този род събирания.

# 11
  • Мнения: 11 307

Тук се правят и едни събирания само между родителите- веднъж на няколко месеца се запазва маса в една кръчма и родителите се срещат на раздумка, хапване и пийване и обсъждат даскалите зад гърба им Wink Там пак аз ходя, защото аз съм тази, която води и взима детето от градината и познавам повечето родители, докато моят я познава по физиономия двама-трима я не и не е навит изобщо на този род събирания.
Много е гот да се разбирате! Аз така съм доволна от родителите в групата на сина ми, обаче от тези в класа на щерката съм повече от разочарована. Тази година не отидох на нито една сбирка Stop

# 12
  • Мнения: 3 804
майките ,защото срещите са през деня
преди аз ходих,но откакто мъжо е общински съветник по образовението-той следи как се оправят децата

# 13
  • Мнения: 1 526
Точно утре съм на родителска среща. Хубавото тук е, че не са общи, а всеки получава час, пристига слуша конкретно за своето дете и си тръгва. Тържествата са по повод и без- ядене, пиене и танци.
В нашето семейство ходя по често аз, но се е случвало веднъж- дваж да иде и баща им. Като цяло майките и бащите са поравно на срещите.

# 14
  • Мнения: 3 932
В нашата градина се оказахме 100% женско присъствие...защо, незнам точно newsm78
На индивидуалната среща, при която наблюдавахме работата на Дамян и коментарите на у-ката бяхме двамата.

Общи условия

Активация на акаунт