Споделете мнение - баба и бебе

  • 2 558
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 474
Аз пък не виждам проблем да я водиш при баба и, аз така правех  Wink
Детето си свикна да ходи и да спи даже при баба си
 и никога не сме имали проблем с оставянето и там Wink
Вталясвате се повече от необходимото Laughing

# 16
  • Мнения: 6 441
Много е просто. Тя ти прави услуга. Както й е удобно, така. Ако не ти изнася - наеми си гледач/ка. Ако не можеш, няма как, ще трябва да се  съобразяваш с предпочитанията на човека - в случая майка ти - който е готов да ти направи безплатна услуга.
Съгласна съм.
А и щом детето плаче,като отиде на гости или на чуждо място(не споменаваш обаче дали плаче,когато е в баба си),решението е да идва.Ако тя пък не иска,или не успееш да я убедиш,трябва да се търси друг вариант.  Peace
Иначе няма нищо лошо да отиде при баба си.Казваш,че вършиш лични неща,а те предполагам не са цял ден,така че багажът и дрехите не са кой знае колко.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По-добрият вариант е майка ти да идва у вас.
Бебето може да е още малко, но ще се чувства определено по-добре, когато е в позната обстановка.
съгласна съм  Peace

# 18
  • Мнения: 686
Точно заради пререкания за възпитанието на децата,те не ходят в майкини!

# 19
  • Мнения: 4 335
Не виждам проблем да ходи детето при баба си.Аз водя беб4о от 20ят ден на гости при майка.

# 20
  • Sf
  • Мнения: 978
Аз пък мисля, че едно бебе на 3 месеца ни най-малко не осъзнава къде се намира   Grinning Намерете компромисен вариант, но няма нищо лошо бебето да ходи при майка ти  Simple Smile

 Peace
Ако на майка ти й е по-спокойно да си е вкъщи, не виждам проблем. А и за детето е по-добре да свиква с различна обстановка.

# 21
  • Мнения: 3 804
при мен големите бяха студентски бебета и майка помагаше когато имах изпити-носели сме децата у тях-не виждам какъв е проблема

# 22
  • Мнения: 864
Аз искам да идва у нас - тъй като все пак всичко за Вики е тук, тя се чуства спокойна вкъщи и т.н.

Аз пък мисля, че едно бебе на 3 месеца ни най-малко не осъзнава къде се намира   Grinning Намерете компромисен вариант, но няма нищо лошо бебето да ходи при майка ти  Simple Smile

Подкрепям написаното,защото детето още нищо не разбира,но съм на мнение,че е по хубаво бабата да идва във вас.

# 23
  • Мнения: 27 524
със сигурност усеща и разбира къде се намира - няколкото пъти вече съм я водила на гости и плаче. В момента в който си дойде вкъщи и става весела и щастлива.....

Не искам да ти се бъркам, но малкото бебе усеща майка си и нейните настроения - едно спокойно бебе си спи, лежи и кротува навсякъде. Не можете да ме убедите, че за едно 3-месечно бебе промяната в холната гарнитура му действа ревливо и истерично  Grinning

# 24
  • Мнения: 678
Аз също водя малката в майка ми още от 40 ден.Знаех,че ще прекарва много време там/всяка събота и неделя/.И така решихме и й купихме кошара.Както в нас имаше количка ,така и у майка ми също.Имаше и колело,играчки,гърне,шишета,дрехи.Никога не съм носила храна или сокове,памперси и кърпички.Майка ми знаеше винаги кога ще е гледачка и си купуваше всичко необходимо.Така и аз и детето се чувсвахме спокойни.
Пращах детето само по дрешки/дори и лекарсва имаше/

# 25
  • Мнения: X
Много е просто. Тя ти прави услуга. Както й е удобно, така. Ако не ти изнася - наеми си гледач/ка. Ако не можеш, няма как, ще трябва да се  съобразяваш с предпочитанията на човека - в случая майка ти - който е готов да ти направи безплатна услуга.
Точно така, освен това на човека, който ще гледа детето обикновено му е по-удобно в неговата къща, по същата причина, поради която и на теб ти е по-удобно вкъщи. И като почнете с това - там се чувства зле.....абе какви са тия неща, чувствало се зле, май майка му се чувства зле, ами утре, като каже, че се чувства зле на училище и от там ли ще го спрете и не, не ми казвайте, че тогава ще е друго, защото притесненията са едни и същи, както на пет месеца, така и на пет години.
Голямата ми дъщеря ходеше редовно при баба си, даже с преспиване от двумесечна и много лесно свикна и с яслата, и с градината. И до сега си се уговаря с баба си ког ще и иде на гости, ходи с голямо желание, а за мен е страшно облекчение, да знам, че има място, на което да оставя детето и хич да не го мисля.

# 26
  • Мнения: 674
Абсолютно съм съгласна с теб.Би било по-добре тя да идва у вас,защо не иска?
Колкото и да ми обясняват че щом кучето е ваксинирано,няма проблеми да има контакт с бебето,
все пак е животно,колкото и ваксини да има,аз се притеснявам.По тази причина моето куче живее вече в селото ни.

# 27
  • Мнения: 742
Защо не опитате вариант-веднъж у вас веднъж при баба си Hug Така детенцето ще свикне не само с домашната обстановка и по лесно ще се приобщава...Хубаво е детето да свиква с други хора и да свиква с атмосферата не само на своят си дом...занапред ще свикне по-лесно да се приобщава и адаприра към новостите Hug

# 28
  • Мнения: 4 292
Аз бих се съобразила с майка ми, след като тя се съобразява с мен, да ми гледа детето когато ми кефне и имам някаква работа.
Иначе това с животните си е проблем, на мен също няма да ми е приятно това положение.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 185
Понякога майка ми идва у нас, понякога аз водя малкия при нея, както е по-удобно и според задачките. Виж за домашните любимци съм съгласна, че бебето не бива да е там, където са те, или да лежи на същото легло, където са ходили!

Общи условия

Активация на акаунт