на каква възраст захранихте свое бебче?

  • 2 361
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
понеже чух много и различни коментари по тази тема ми е интересно все пак как практикуват повечето майки?

# 1
  • Мнения: 2 231
На 4 навършени месеца започнах да давам по няколко лъжички плодово пюре. Но това не се води за захранване. То е само за да се добавят витамини. Същинското захранване започнах със зеленчуково пюре на 5.5 месеца. На 6м и нещо въведох и местно. На 7 месеца следобед каша. На 8м сутрин започнах да давм попара. Вода не пие. Слагам по малко плодово пюре в кашата. А течностите са тези: Нощем към 4 -5 ако се събуди й давам малко мляко и преди лягане също,също така давам 2 пъти на ден по около 50 мл. сокче.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 19:11 от ronisum

# 2
  • Мнения: 1 674
На 5.5 месеца захраних със плодово пюре/няколко лъж./.

# 3
  • Мнения: 112
Захраних на 5 м и 18 дни с зеленчуково пюре.
Съвета ми е да не гледаш календара,а детето и прецени да ли е готово , има ли интерес към другата храна.

# 4
  • Мнения: 199
Захраних на 5 м и 18 дни с зеленчуково пюре.
Съвета ми е да не гледаш календара,а детето и прецени да ли е готово , има ли интерес към другата храна.
Почти на 4 месеца сме предлагам и от 2 дена по лъжичка ябълков сок - много го харесва Hug ;взе да губи апетит към кармата и затова се замислих за захранване,а и наддава по-малко...
Не знам защо обаче се опитват да ме накарат да й давам адаптирано мляко...аз карма си имам... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 231
Захраних на 5 м и 18 дни с зеленчуково пюре.
Съвета ми е да не гледаш календара,а детето и прецени да ли е готово , има ли интерес към другата храна.
Почти на 4 месеца сме предлагам и от 2 дена по лъжичка ябълков сок - много го харесва Hug ;взе да губи апетит към кармата и затова се замислих за захранване,а и наддава по-малко...
Не знам защо обаче се опитват да ме накарат да й давам адаптирано мляко...аз карма си имам... Rolling Eyes
Ако имаш  кърма продължавай да даваш на поискване а не под час. Може на всеки 2 часа да цицка. Ема докато беше само на кърма наддаваше по кило на месец. Но откакто започнах да въвеждам храните, започна да наддава все по-малко, което по принцип е нормално. Така, че не мисли, че ако избързаш със захранването твоето детенце ще наддава повече. Просто давай по-често циците. Laughing По няколко лъжички сокче не пречи, но то не е храна а само добавка, за да привикне коремчето, а и така се добавят витамини. Изчакай поне още месец преди пюретата. Това е мое мнение.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 2 102
На 3 месеца и половина дадох плодово пюре. А след петнадесетина дни зеленчуково пюре.

# 7
  • Мнения: 2 829
Когато започна да протяга ръце към масата и да вика "аааа". В началото го залъгвах с играчки, но в един момнт знаеше точно какво иска и с нищо не можехме да го залъжем. Тогава захраних-мишлето беше на 6 месеца без няколко дни, беше си утроил почти теглото, стоеше седнал стабилно сам, изпражненията му придобиха неприятен мирис, можеше да хване парченце храна и да си я сложи в устата.
Ако въпроса е кога започна да изяжда повче от 1-2 чаени лъжички твърда храна на ден-това стана когато мишлето беше на към 8-9 месеца Grinning

# 8
  • Мнения: 8 242
На 6м. със зеленчуково пюре - моркови, мое производство  Mr. Green
До към 8-9м. не ядеше повече от 50тина гр. на хранене  Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 932
На 6 месеца със зеленчуково пюре, после плодово и после май спрях да гледам схеми сега на 11 месеца, давам всичко без белтък,прясно мляко,ядки, школади, вафли , сокчета и всякакви захарни изделия.

# 10
  • Мнения: 78
На почти 7 навършени месеца с варени зеленчуци - мое производство

# 11
  • В Голямото село
  • Мнения: 560
на 6 навършени месеца, със зеленчуково пюре.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми на 3-навършени,а дъщеря ми на 5-навършени месеца Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
На 7 навършени със зел. пюре. Сега хапва до към 40-50мл  по обяд, 40 мин след кърмене. Основната храна е кърмата...  и така до към годинка и нещо даже.

# 14
  • Мнения: 1 440
И двете ги захраних на 6 месеца.Каката с оризова каша,а бебче педагогически-със супа.
ceciii,всъщност защо даваш сокче?Ако бебето проявява интерес към храната,би могла да опиташ с такава.В библиотеката има информация за това,че не е добре да се захранва със сок.Прочети и прецени!
Това,че наддава по-малко не означава,че е време за въвеждане на друга храна,би могла да увеличиш кърменията.

# 15
  • Мнения: 2 111
На 5 месеца и 18 дни с плодово пюре.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 099
На пет месеца и половина с оризова каша.

# 17
  • Мнения: 327
На 6м. и половина със зеленчук.

# 18
  • Мнения: 2 478
На 5,5месеца дадох сок от ябълка.Но синът ми се запече сериозно и спряхме сокчето.
На 6 месеца дадох зеленчуково пюре.
2-3 седмици след това започнахме с плодовите пюрета.
Каши не съм давала.

# 19
  • Мнения: 5 401
Вече се обърках дали беше на навършени 6 или 7 месеца???  newsm78 Започнах с картофено пюре, с добавена кърма.

Продължавай да си кърмиш бебчето! До 1 год. не замествай хранене. Ти си реши дали да предложиш първо гърда и след това твърда храна или обратното. С АМ ще ти намалее кърмата постепенно...  Peace

# 20
  • Мнения: 3 929
Беше на 4 месеца.

# 21
  • Мнения: 4 555
6 месеца и полвина.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 254
И двамата ми сина на 6 навършени месеца.

# 23
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
каката я захраних на 6 м. без десет дни с домащно приготвена каша от кафяв ориз

# 24
  • Мнения: 2 614
НА 6 месеца без 1 седмица с оризова каша!

# 25
  • Мнения: 1 199
седем навършени месеца

# 26
  • Мнения: 11 003
На 6 месеца и половина, с пюре от морков на Гербер.

# 27
  • Мнения: 199
И двете ги захраних на 6 месеца.Каката с оризова каша,а бебче педагогически-със супа.
ceciii,всъщност защо даваш сокче?Ако бебето проявява интерес към храната,би могла да опиташ с такава.В библиотеката има информация за това,че не е добре да се захранва със сок.Прочети и прецени!
Това,че наддава по-малко не означава,че е време за въвеждане на друга храна,би могла да увеличиш кърменията.
доколкото разбрах се започва със сокче,зеленчуково и плодово пюре и затова  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 5 393
Иво беше на 6 месеца без 4-5 дни доколкото си спомням.Захраних го с ябълково пюре- домашно приготвено.

# 29
  • Мнения: 94
На 6 месеца и два дни Grinning. Започнах със зеленчуково пюре. Вече хапва и по малко плодово, малко каша, но основоно кърма. Нямаме заместено хранене, а и нямаме желание Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 1 078
На 5 месеца и 18 дни с домашно приготвено пюре от картоф с кърма.

# 31
  • Мнения: 2 837
И двете ги захраних на 6 месеца.Каката с оризова каша,а бебче педагогически-със супа.
ceciii,всъщност защо даваш сокче?Ако бебето проявява интерес към храната,би могла да опиташ с такава.В библиотеката има информация за това,че не е добре да се захранва със сок.Прочети и прецени!
Това,че наддава по-малко не означава,че е време за въвеждане на друга храна,би могла да увеличиш кърменията.
доколкото разбрах се започва със сокче,зеленчуково и плодово пюре и затова  Simple Smile
cecii, когато имаш време, погледни в Библиотеката. Това захранване, което ти познаваш, е вече твърде остаряло като схема и не най-подходящо за бебенцата. Сокът не е подходяща храна за толкова малко бебе - неговата храносмилателна система не е готова за нова храна преди навършен четвърти (по-добре шести ) месец. А и ако наддавате малко, помисли - от сокче ли наддава бебето?
В интерес на истината направих грешката да дам сок няколко пъти от около 4 м. Сега смятам, че съм избързала и съжалявам. После престанах. Дадох пюре от ябълка на 7 м. и тогава всъщност се опитах да въведа някакво, макар и минимално количество, твърда храна (тъй като преди това със сока бях въвела вкуса). Втори път, здраве и живот, бих почнала с оризова каша или картофено пюре.
Моят съвет е да кърмиш по-често, ако бебето има нужда от това, за да се произвежда необходимата при растежа храна. А да отложиш захранването за поне петия-шестия месец.

# 32
  • Мнения: 3 718
на 6 месеца с оризова каша мое производство. Имаше всички признаци на готовност за захранване (в Библиотеката ги пише какви са)
А някой ще ме светне ли защо плодовото пюре/сок не се водело захранване  newsm78 За мен си е, щом е различна от естествената за кърмачето храна, значи е захранване.

# 33
  • Мнения: 3 478
Голямата на 6 месеца, малкия още не съм Embarassed. Поставила съм си за цел да е до края на месеца, ама пусто като не мога да взема почивен ден, а искам аз да си я свърша тази работа.

# 34
  • Мнения: 2 837
на 6 месеца с оризова каша мое производство. Имаше всички признаци на готовност за захранване (в Библиотеката ги пише какви са)
А някой ще ме светне ли защо плодовото пюре/сок не се водело захранване  newsm78 За мен си е, щом е различна от естествената за кърмачето храна, значи е захранване.
Ами захранване си е и сокчето. Само някои педиатри като моята твърдят обратното.

# 35
  • под дъгата
  • Мнения: 630
На 5 и половина месеца.

# 36
  • Мнения: 199
на 6 месеца с оризова каша мое производство. Имаше всички признаци на готовност за захранване (в Библиотеката ги пише какви са)
А някой ще ме светне ли защо плодовото пюре/сок не се водело захранване  newsm78 За мен си е, щом е различна от естествената за кърмачето храна, значи е захранване.
Ами захранване си е и сокчето. Само някои педиатри като моята твърдят обратното.
именно заради различните твърдения на педиатрите вече и аз се обърках... Laughing

# 37
  • София
  • Мнения: 6 254
А някой ще ме светне ли защо плодовото пюре/сок не се водело захранване  newsm78 За мен си е, щом е различна от естествената за кърмачето храна, значи е захранване.
Защото не можело да замести хранене. Но за мен също си е захранване, щом е различна от кърмата, храна. Да не говорим, че точно за това се казва захранване, а не 'просто' хранене.
Моята педиатърка ми обясняваше, че плодовото пюре е само за запознаване с новия вкус и подготовка на стомахчето. Ами то точно това си е захранването. Laughing Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 2 802
Всичко, което се дава на бебчо, различно от кърма (АМ), се води за захранване Peace
Аз захраних сина си на шест месеца и една седмица с пюре от ранни моркови на Хип.
Не се предоверявайте на педиатрите си, живеем във века на комуникациите, информирайте се, особено що се касае за детето ви!

# 39
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Захранила съм на 5 месеца с морков.

# 40
  • Мнения: 629
Захраних на на 5 месеца и 1 седмица с пюре от моркови. Мисля обаче, че избързах с около 2 седмици. Реално прояде на 6 навършени месеца оризова каша приготвена с кърма. Пюрета в по-големи количества започна да яде на около 7 месеца и половина. Сокове и сега не предлагам. Това не е нормална човешка храна, а модерна измишльотина от около 1 век. Плодовете се предлагат рендосани или нарязани, или леко подварени с малко ядки. И да, захранване е всичко различно от кърма.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 348
4 дена преди да навърши 6 месеца.

# 42
  • Мнения: 48
На 6 навършени месеца със зеленчуково пюре. Нямаме заместено хранене, кърмата ни е основното ядене

# 43
  • Мнения: 1 428
На 4 месеца и половина,но не съм заместила хранене.

# 44
  • Мнения: 386
на 5.5м с оризова каша

# 45
  • Мнения: 391
на 5 месеца със зеленчуково пюре. Две седмици след това дадох плодово. От две седмици започнахме месо и риба. Всичко останало чака, тук теорията е мляко и пак мляко-минимум 500мл на ден поне докато навърши годинка. Така че единствената твърда храна ни е наобед, следобед след млякото давам плодово пюре. ПОнякога давам бисквиткка.

# 46
  • Мнения: 1 098
Захраних, когато сина ми стана на шест месеца със зеленчуково.

# 47
  • Мнения: 11
На 6м без 4 дни с картофче, после след 3 сед. плодово, на 7м месно и каша, на 8 попара и глутен, на 9 супички. Сок още не съм давала, но правя дом нектар за зимата да има.

# 48
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Захраних сина си на 6 навършени месеца.

# 49
  • Мнения: 3 760
Започнах да предлагам на 6,5 месеца (картоф), но де факто се захрани в края на 10-ти месец.

Въвеждането на всичко различно от кърма/АМ и съдържащо някакви калории си е захранване  Wink

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
на 5,5 месеца

# 51
  • Мнения: 5 539
На 6 месеца без малко, педагогически. След седмица разбрах, че човекът е склонен на по-големи количества човешка храна и преминахме на пюрета и каши. В момента на 8,5 яде пюрета, каши по-едросмляни и каквото му хареса от нашата храна в миниатюрни дози.

# 52
  • София
  • Мнения: 369
дадох му парченце ябълка в осмия месец, след няколко дни пробва и морков, а после му давах направо от нашето ядене малки дозички  Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 574
на 3 мес.със пюре от ранни моркови.

# 54
# 55
  • София
  • Мнения: 1 603
След 6 навършени месеца със зеленчуково пюре.

# 56
  • Мнения: 139
на 5 и половина месеца с плодово пюре...в последствие поради отказ на зеленчуковите минахме на педагогическото захранване. В момента е на 1г.и2м. и яде всичко, каквото и аз.

# 57
  • Мнения: 3 092
пробвах когато беше на около  5 месеца , не се получи и захраних на 6м и една седмица  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт