БЕБО И ПЛАЖ

  • 2 284
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
За първи път го заведохме на 11 месеца. Но той просто е роден септември и за това.
Но още на 9м. беше по басейните в града.

# 16
ние отидохме на 10 месеца  Peace

# 17
  • Мнения: 1 965
За първи път го заведохме на море, на 1г и 3 месеца.

И нашия син беше на толкова, когато за първи път го заведохме на море. Но имаше и по-малки бебета, да - в количка под чадъра  Peace
Иначе един педиатър ми каза така - на море с малко дете /не бебе/- обилно намазано с висок фактор, облечено /не по голо дупе или бански/ и под чадъра....  hahaha в общи линии - слънцето е много вредно в последните години, и в малка възраст тотално да се избягва.
Аз не съм чак толкова крайна  Mr. Green
А за ползата да не говоря, то е ясно. Дори само смяната на обстановката му се отрази много добре - много се разбърбори си спомням и включи звуци и срички, нечувани дотогава. Цял ден в басейна с лопатката, не го търсете  Joy страхотно му се отрази  Peace

# 18
  • Мнения: 27 524
Няма противопоказания и минимален срок за бебета без проблеми. Трябва само да се съблюдава да няма претопляне, изгаряне, прегряване... и всичко ще е ок  Peace
Криско го заведохме на 10 месеца, но е роден август. Иначе бебе над месец няма проблем  Peace

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Щом живееш на морето, за къде бързаш? Не е като да не си сигурна дали ще успееш догодина да отидеш...
съгласна съм.
И ние всеки ден се разхождаме по плажната или малък спи на биич бара, на какво да го тормояз да седи на плажа. Смятам крачетата да му потопя тия дни (5 1/2м). Морето няма да ни избяга Naughty

# 20
  • София
  • Мнения: 3 064
Моят отиде на море за пръв път на 7 месеца. Топях го в морето, пълзеше по плажа и въобще - всички екстри! Стояхме три месеца и му понесе чудесно!

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Преди малко се върнахме от плажа.
Успяхме да топнем на малък ръцете и краката Laughing

# 22
  • Мнения: 502
аз още не съм водила малката на плаж, но юни месец сме запланували почивка на море и тогава ще е на годинка и малко. не смятам да стоим по цял ден на плажа, тъй като не обичам много до се задържам на пясъка, но мисля че рано сутрин и слетобед след 5 ще сме на плажа с детето и ще я топнем в морето.

# 23
  • Мнения: 4 784
Миналото лято го водихме за пръв път. Тогава беше на около 7 месеца.

# 24
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Нашия педиатър ни каза, че след 6мес можем да водим малката на плаж. Сутрин до 11ч или след 17ч. Тук  в Гърция съм виждала и новородени на обяд по плажовете, но за мен това е лудост.

# 25
  • Мнения: 2 197
Ако не е в най-топлото време не виждам причина да не се водят бебета на плажа. Добре намазани с плажно мляко и с шапка, разбира се. Според мен морската вода, плажа и морето са много добра среда за малко бебе. И от собствен опит мога да ти кажа, че неходещото бебе е най-приятното нещо на плажа. Седи си на едно място, припича се на слънчице и всичко е ок. Като хукне вече няма удържане.

# 26
  • Мнения: 502
да споделя за нашия пръв път на плажа- установихме че малката се страхува от пясъка и водата. през 3-те часа на плажа си стоя в количката, а баща й 1 час надува и след това 1 час отдува басейнчето, за да стои там тя 5 минути и то с доста зор. но като цяло ми направи впечатление, че на плажа е доста по-прохладнно, на сянка под чадъра и тази неделя пак ще я водим.
а лекарката ни каза тази седмица че до третата годинка да не се водят децата на плаж-всеки сам си решавал. и сега съм в чуденка, но май ще отидем все пак- рано сутринта до 11 ч. 

Общи условия

Активация на акаунт