дилема

  • 1 222
  • 12
  •   1
Отговори
Преди пет години се върнах със семейството си в родния си град.Мъжът ми си намери хубава работа,записахме детето в добро училище.
Проблема е,че аз не можах да се реализирам тука.Започвах работа на две места,но не беше ,това което исам .Вече две години съм безработна и се чувствам страшно неудовлетворена от себе си.Бихти ли се върнали  в София или трябва да търпя живота тук в името на детето и мъжа си.Много се притеснявам,че в София няма да попадна на добро училище.От друга страна искам да имам възможността да работя и да се развивам.Много ми е отчаяно,тежат ми клюките и еднообразието и най вече липсата на работа.Какво бихте ме посъветвали?

# 1
  • Мнения: 9 991
Слушай сърцето си.От много мислене файда няма.

# 2
  • ЕН
  • Мнения: 543
Слушай сърцето си.От много мислене файда няма.
Peace

# 3
  • Под липата
  • Мнения: 620
А мъжът ти може ли да си намери добра работа в София ? Ако е така, върнете се! Ти също имаш нужда от развитие, а и не можеш да живееш в комфликт със себе си. За училище не се безпокой. Все пак, говорим за София, а не Горно Нанадолнище. Успех!  newsm10

# 4
  • Мнения: 1 894
Какво точно ти пречи да се реализираш и да работиш каквото искаш?
В града няма работа по специалността ти или нещо друго?
Това ли е причината да си безработна вече втора година?

# 5
Да с моята специалност е по-трудно и от значение са и връзките.Говорим за град с 50 000 жители.

# 6
  • Мнения: 1 731
Добре де ако толкова се налага да сте там ,почни някаква работа колкото да излезеш от омагьосания кръг ,пък през това време разпитвай.
Ако пък не се налага да сте там ,грабвай мъжо и детето и се прибирайте в София. PeaceНе е толкова страшно.

# 7
  • Sf
  • Мнения: 978
А какво ви е накарало да се преместите преди 5 г.? И как възприемат идеята за връщане мъжът ти и детето? И каква работа искаш?
Два опита за намиране на работа в рамките на 5 г. на мен ми се виждат малко, примерно.

# 8
  • Мнения: 1 894
A с какво би искала да се занимаваш и какво точно би искала да работиш?
На мен 55 000 град не ми се струва чак толкова прекалено малък, че да не можеш да намериш своето поприще.
Какви спънки срещна по пътя си? Защо се отказа от предишните си две работи, кое точно не те удовлетворяваше?

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 08:12 от Ulia

# 9
  • София
  • Мнения: 903
 няма ли възможност да пътуваш до София за работа? Градът., в който живееш далече ли е от София? Или ако може да пътуваш до някой друг по-голям град?

# 10
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 625
Слушай сърцето си.От много мислене файда няма.
Peace
Peace

# 11
  • Мнения: 251
Верно си е дилема! Добре де, съпруга ти не може ли пък да си намери работа в София? А за училищата, разбира се, че има хубави училища и в София.Ама така  не може да я карате дълго.Положението е кофти за теб...

# 12
  • Мнения: 1 447
 Седни и поговори със съпруга ти и вземете решение.и аз съм на същото мнение

Общи условия

Активация на акаунт