Бихте ли пуснали 4 годишно дете на лагер?

  • 15 664
  • 267
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 447
Здравейте на всички, вчера отивам в нашата детска градина и на вратата чета:че се организира лагер на Каваците за 10 дни за сумата от 95 лева.В тях влиза транспорта,храната,пътните и застраховка на децата.Останах доста учудена защото за пръв път чувам такива лагери да се организират от детски градини.Та въпроса ми е вие бихте ли си пуснали детето на такъв лагер?

Лично аз не бих пуснала дъщеря си.Нямам доверие на госпожите,та те доста трудно се справят в градината със 30 деца в група,а какво остава на лагер.
Интересно ми е как ще се справят с къпане,обличане,прИспиване и всичките му там задължения?
Споко,скъпа,водила съм деца и на 3 години на зимен лагер и съм ги върнала без да кихнат,а сега ми писна да ги гледам сополиви и кашлящи цял след обед.Като казвам на мамите ...отговора е " ама само не ми казвайте,че кашля" ,а детето ме е уведомило,че мама го води болно за да не зарази бебето.Хайде,пак госпожите са ви кусур,пък погледнете се веднъж и вие от страни какво представлявате.Децата на лагер се прИспиват,а не преспиват. Mr. Green
Това,че нямам вяра на нашите госпожи не значи,че всички
 учителки са такива.Не съм искала никой да засегна,просто мнението ми за тях е такова.
Миналата седмица дъщеря ми решила да си тръгне от градината.Взела си торбичката и тръгнала на вън.Съвсем случайно я забелязва една от леличките
и я връща,разбира се госпожата изобщо не забелязва и дори не е разбрала за проблема.Когато леличката ми казва и аз съответно питам госпожата,
тя даже не знае,че е имало такъв проблем.Това е един от многото случаи мога да ти изброявам още доста,но няма смисъл да занимавам останалите с моите проблеми.Според теб дали мога да имам вяра на тези учителки,не казвам,че всички са такива.И благодаря,че ми показа правописната грешка.Ще я взема под внимание.

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не бих пуснал синът си на лагер NaughtyТова е абсурд-4-ри годишни деца на лагер ooooh! Първото,което е моето дете нма да иска да отиде.Второто-на никого нямам такова доверие,за да остава детето си с него за 10 дни......било то и учителка Naughty Твърде малки са още-има време за лагери Peace

# 47
  • София
  • Мнения: 7 097
Не и не знам на каква възраст бих я пуснала за пръв път. Самостоятелна е, имам доверие на госпожите й и въпреки това.

# 48
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не, не бих.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Моята е по-малка но, мисля че на 4 е рано дете да се отдели от семейството си за 10 дни. Братовчедка ми преди доста време ходи на лагер от детската градина, когато отидоха да я посрешнат не помнеше никой от близките си.

# 50
  • Мнения: 6 039
не, не бих си го помислиа даже /говоря за конкретно дете и характер/

# 51
  • Мнения: 487
Не,не бих пуснала четиригодишното си дете, независимо от доверието ми към учителите, много е малко за да се отделя за толкова време  от къщи.

# 52
# 53
  • Мнения: 5 255
Само Монда ли е ербап  Mr. Green Клоня към ДА

# 54
  • Мнения: 6 390
Не, не бих, още по малко на морски лагер... до училищна възраст изобщо не знам дали ще се прежаля за лагер от рода 20.деца с 2х учителки...

# 55
  • Мнения: 56
Зависи от самото дете. Много е важно колко е самостоятелно и как ще понесе раздялата, а също така и кой и как ще се грижи за тях. Някои деца и на 15г са малки. Ако си сигурна в детето и в персонола..... съм ЗА.

# 56
  • Мнения: 4 841
Добре де, не може ли просто да кажете "не, не бих", ами задължително трябва да се охарактеризира като "абсурд" и "ненормално" ???
Няма общовалидни решения, всеки си взима решенията индивидуално, от СВОЯ гледна точка и за СВОЕТО дете. Темата е да се споделят  лични мнения, а не да се дават квалификации.
И на мен ми звучат смехотворно доводи, че за десет дни четиригодишно дете ще си забрави близките, ама нищо не казвам, нали?

Само като информация (чисто статистически) - градината ни организира зимни и летни лагери от около 6 години (доста преди да я посещаваме), тъй като има все пак лимит на местата (60, при задължително съотношение 1 учител:5 деца), а желаещите ги надвишават многократно, записването за летния лагер започва още преди Нова година... И тъй като винаги има ПРЕКАЛЕНО много желаещи, от миналата година лагерите са на две смени - за да могат да се обхванат всички кандидати.
Очевидно има странна концентрация на "абсурдно" и "ненормално" постъпващи родители ТОЧНО в нашата детска градина... Не че действията на другите могат и трябва да бъдат някакъв критерий, просто се учудвам на разминаването на реалността с мненията тук - повечето ми приятелки и познати са си пускали децата, или планират да ги пуснат.

# 57
  • Мнения: 7 821
Според мен изобщо няма значение колко е самостоятелно детето. Работата е там че едно 4, 5 дори 7 годишно дете не може да се справя само в кризисни ситуации или поне аз не бих се доверила на преценката му.
Преди години бяхме на лагер с баба ми (мед.сестра в училище) аз бях на 10, а сестра ми на 6 г. и тя се загуби в Обзор. Баба ми мислела, че е с мен, аз че е с нея, а тя искала нещо да види и докато го разгледа нас вече ни нямало  Shocked. Няма да ви казвам какво изживяхме всички, добре че накрая се сетила и спряла някакви хора питала ги за милиция, разказала какво се случило и след 3 часа милицията я доведе в лагера. Наложило се да обикалят сума лагери докато намерят нашия  Rolling Eyes ...
Та така, не казвам че децата трябва да стоят вечно до полата ми, но за сега не мога да им се доверя.

# 58
  • Мнения: 6 039
разбира се, че го допускам за други деца и родители, но моето не иска на градина да ходи, едва ли ще преживее раздялата с нас, за да отиде на лагер. Наистина ще е ужасно травмиращо за нея. Не бих й го причинила.

# 59
  • Мнения: 320
Да, бих. Голямата ми дъщеря  беше на 4 като отиде на лагер от детската градина. За една седмица. Беше си абсолютно самостоятелна, не съм се притеснявала. Тогава нямаше и мобилни телефони през 94.
НЕ, категорично не. Няма да си пусна детето само, колкото и да вярвам на госпожите. 94-та все пак бяха други времена, по-спокойни. Сега до магазина ще ме е страх да я пусна сама. Кретени се навъдиха навсякаде.

Общи условия

Активация на акаунт