раждане

  • 2 137
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • BG
  • Мнения: 2 217
Хриси, ще разбреш, че раждаш когато започнат контакциите. Честотата на ритничетата няма отношение.
Леко рааждане и здраво бебче!  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 10 199
А сега, де!  Laughing
При мен се чу едно пук в корема, помислих, че ми къркорят червата. Малко по-късно гащите почнаха да ми се навлажняват, водите изтичаха много лекичко. Чак се зачудих какво става, дори реших, че пикочният ми мехур е сдал багажа. След като се изкъпах ми падна и тапата и заминах в болницата. Там всякаш извъднъж ми почнаха контракциите, а иначе постоянно имах остра болка ниско долу, все едно като при мензис, та чак до влагалището.
Леко раждане ти желая!   bouquet

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 15:06 от бъръльо-бъръльо

# 32
  • Мнения: 232
И двата пъти не са ми изтичали водите. Започнаха контракции, които разпознах по рязката болка в кръста и долу в корема, като менструални болки, но по-силни и през определен интервал. Няма как да ги сбъркаш  Hug Та като започнат такива болки и когато станат на 2-3 мин, е време да се запътиш към родилното.
Има и вариант да ти изтекат водите или да получиш кървене. Ако се случи изтичане на околоплодните води, не трябва да се движиш много, защото бебчо може да се оплете в пъпната връв.
Няма да се объркаш, като започнеш да раждаш, ще знаеш. Всяка жена има заложена интуиция и разпознава безпроблемно този момент.

Леко раждане и живо и здраво бебече   bouquet
И при мен беше горе долу така- успех и не го мисли,ще го усетиш.Не е страшно и си заслужава-един съвет,когато много те напъва бебчо напъвай и ти така става по лесно -вие сте един екип и още -дори и много да те боли повтаряй си че скоро ще свърши и всичко ще е ок-много помага.Изпитано е два пъти.Успех стискаме палци всичко да е ок.  bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 521
При мен започна с падането на тапата, а след 1 час леки болки, като пред цикъл. Когато контракциите  станаха на 5 минути отидох в болницата  име приеха с 4 см. разкритие. Там  ми пукнаха мехура и след няколко часа беба се появи  Heart Eyes
Късмет и леко раждане ти пожелавам  Hug

# 34
Пожелавам ти леко раждане newsm03
При мен беше малко по-различно,защото аз отидох в родилния да ме прегледат и да ми кажат кога горе доло ще родя,защото оставаха 3 дни до термина.Оказа се че съм с пет разкритие без никакви болки.Изпратиха ме в къщи да си събера багажа и да се върна.И така след леко раждане на 8 март се появи моята бебка

# 35
  • Мнения: 16
И при двете ми раждания първо ми падна цервикалната тапата и имах неболезнени и нерегулярни контракции в продължение на 48 часа. Когато се обадих на моя лекар, при първото раждане, да питам дали е време да отивам в болницата да раждам, той ме попита дали мога да говоря по време на контракция. Когато му казах "да" той ме посъветва да изчакам момента в който контракциите ще са на 10 мин и няма да мога да си кажа дори името Simple Smile. Вторият път стана много по-бързо.
При всяка жена е различно.
Леко раждане и здраво и красиво бебче!

# 36
  • Мнения: 1 712
Първият път ми предизвикаха раждането заради преносване със 14-дена,а вторият път ми изтекоха водите.

# 37
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
То 23-ти мина, какво стана, разбра ли как почва и свършва Laughing
Ще те чакаме да се похвалиш Hug

# 38
  • Мнения: 1 671
И аз си мисля, че авторката на темата вече трябва да е родила, хайде скоро да се похвали!

Общи условия

Активация на акаунт