Слънчогледови и тиквени семки!!!!Полезни или вредни???

  • 29 312
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 488
Здравейте,

Някой има ли идея каква е ползата и каква е вредата от семките при диета?

Има ли някой, който да е използвал семките за диета?

Май станах доста въпросите, спирам за сега. Благодаря предварително на всички!!!   bouquet

# 1
  • Мнения: 4 111
Не съм чула още за отслабващ със семки, но знае ли човек...
Високо съдържание на мазнини, доста калорични, солени... все неща, които обикновено се избягват при диети.

# 2
  • Мнения: 76
мазното е нужно на организма(както вс друго но мин.количество въглехидрати)
Тиквените семки са полезни-подобряват храносмилането,другите не са и не трябва да се ядат само семки,но на ден може по 100-тина грама,но при положение,че намалиш другите храни с толкова калории на колкото се равняват семките Peaceаз така бих направила ако не мога без тях..

# 3
  • Мнения: 4 678
10 октомври 2007, dieti.info
четете още в dieti.info

Тиквените семки са особено полезни при недостиг в организма на фосфор, магнезий, манган, желязо, цинк и селен.
В тях се съдържат до 28% от ценните растителни белтъчини и 46% от мазнините, а също така целулоза, фитостерин и смолисти вещества.
Те подобряват работата на стомашно-чревния тракт, нормализират секрета на жлъчката, активизират водния и солния обмен, повишават имунитета, способстват за прочистването на кръвта, намаляват нивото на холестерол и активизират работата на сърцето.
Съдържащият се в тях цинк нормализира работата на мозъка и съня, подобрява паметта и намалява умората и раздразнителността.

11 октомври 2006, здраве.bg

Редовната консумация на различни видове ядки намалява вероятността в резултат на консумираните с други храни мазнини да се натрупват по стените на артериите, твърди ново научно изследване, чиито резултати са публикувани в специализираното издание Journal of
the American College of Cardiology.
Проведеното в Барселона, Испания проучване показва, че при консумация на храна, съдържаща голямо количество мазнини, в организма възникват химични реакции, които улесняват отлагането им по стените на кръвоносните съдове и съответното им стесняване.
“Яжте поне по една шепа ядки дневно, за да използвате този техен положителен ефект върху артериите”, съветва д-р Емилио Рос, ръководител на проекта, “зехтинът, за който мнозина смятат, че е също толкова полезен, всъщност няма това действие”.

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 20:06 от Поци

# 4
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
От суровите семки и различни семена си правя кълнове.  Peace

# 5
  • Мнения: 488
Благодаря на всички !!!

Бях сигурна, че Поци ще намери най компетентното мнение по въпроса. Благодаря ти!  bowuu

Ами да ви кажа, аз мисля, че ако се намалят останалите храни за деня и се ядат семки може да има отслабващ ефект до някаква степен. Разбира се, че и всичко зависи от ежедневието на човек и спортуването. Поне аз така си го обяснявам. Не съм компетентна особено и за това и пуснах темата.

Дано се намери някой пробвал да си каже тежката дума.  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 678
Аз за 3 месеца свалих 20 кг с -месо ,зеленчуци,плодове и ядки (семки,орехи,бадеми)на корем Hug

# 7
  • Мнения: 4 111
Моя близка приятелка преди доста години искаше да отслабне, нищо не ядеше цял ден, но вечер изяждаше огромно количество слънчогледови семки, не отслабна.

# 8
  • Мнения: 488
Моя близка приятелка преди доста години искаше да отслабне, нищо не ядеше цял ден, но вечер изяждаше огромно количество слънчогледови семки, не отслабна.

#Crazy Опитвам се да си обясня защо. При положение, че не е яла други храни, каква е

логиката семките да пречат на отслабването. Незнам, много ми е странно.  newsm78

# 9
  • Мнения: 4 111
Така се жалваше тя. Не знам защо, не знам и какво е имала предвид нищо през деня.  Rolling Eyes Запомнила съм го и го споделям.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Всички ядки и семки по принцип са полезни.В суров вид или печени без сол.
Естествено не трябва да се прекалява,защото имат висок процент мазнини все пак. Peace

# 11
  • Мнения: 76
майка ми също ядеше по 1 голям пакет семки и не отсабна..

# 12
  • Мнения: 76
виж с тиквени може и да стане ако реша да пробвам ще пиша(леле ше ми тряа кофа или чувал семки  Joy hahaha )

# 13
  • Мнения: 539
само сурови са полезни.Всички ядки са полезни но сурови.
печените не съм сигурна защо са вредни-май защото при печенето полезните мазнини се превръщат във вредни,и в стомаха се получаваха някакви киселини,а със сол пък още по зле.
а и нали за глисти дават да се яде СУРОВИ тиквени ядки.

# 14
  • Мнения: 1 424
Полезни са и  вкусни , но са много калорични и не са подходящи за диети  Peace

Общи условия

Активация на акаунт