Шо стана та не вечерахме :)) - Работа, работа, работа

  • 3 762
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 178
За съжаление у нас "ходенето на работа" означава да прекараш някъде осем часа и да ти платят за това. Това го има само в България. Иначе се оплакват, че парите са им малко, че няма работа, но само хора работили в чужбина или тука, но в чуждестранни фирми знаят как се работи. Аз съм работодател и трябва да им вися над главите на моите, за да се свърши нещо. За самоинициатива да не говорим.

# 16
  • Мнения: 463
Виждам, че работодателите са недоволни от качеството на работната ръка... с право, но от друга страна какво правят, за да стимулират работника? Трудовият процес не е едностранен и не може да се разсъждава "щом плащам ще прави каквото му кажа" - ами нали наемника отдава труда си /не получава парите даром я!/?! Трудно се управляват хора, макар че хората харесват мениджърските позиции /като заглавие и заплащане/, реално нисък е процента да добрите мениджъри - жалко, така губят и 2те страни в процеса! Пирамида за стимулиране въпреки лесния си вид всъщност е сложна за прилагане - а това, че всеки се стреми да "кръшка" и "мързелува" е така, но и не е така. На всякъде по света има хора, дето се скатават, както и такива дето се обезверяват ако виждат, че колкото и да допринасят за успеха на фирмата, тя не се грижи за успеха на самите тях...
На всички ви пожелавам да намерите качествени "работници" и да ги задържите, че е очевидно, че трудно се намират - успех!

# 17
  • Мнения: 3 621
И ние срещаме такива проблеми , вие поне имате няколко кандидата , а ние за няколко седмици имахме само един , въпреки постоянния трудов договор който предлагаме и солидно трудово възнаграждение , тук по морето е страшно .

В Бургас определено това е проблем , и аз работя в такава фирма , заплащането е много добро обаче кандидати няма...

# 18
  • Мнения: 25 600
Едно, че големите строителни фирми отдавна обраха добрите работници, второ, че съумяха да ги задържат и трето, започнаха да си обучават специалисти, от каквито имат нужда. Например - трябват им елтехници. Пускат обява в някой електротехникум, привличат млади момчета, които хем изкарват по някой лев през ваканциите, хем и научават занаята покрай майсторите. И като им се усладят големите пари, остават да работятвъв фирмата, след като завършат.
Пък други дремят с ръце в джобовете, чакат да им кацне наготово обучен персонал и реват, че българинът бил мързелив...

# 19
  • Мнения: 2 716
Има разлика в разбирането за  "добро заплащане" на работодателя и работника.

Преди време и ние пуснахме обява в нета. Т.е. аз  пуснах обявата  bowuu
Никой не се обади цяла седмица, което се случваше за първи път. Когато решихме да пуснем обявата повторно, се оказа, че аз търся шофьори с висше образование  Joy Joy Joy
И нема и нема и това ти е.


# 20
  • Мнения: 2 584
е зависи и какво разбирате под добра заплата, ето ви  една обява подигравка
http://www2.zaplata.bg/
ОПЕРАТОР (CALL CENTER)

Описание    регистрираи се тук-http://www.cashfiesta.com/pfp/join.pfp?ref=TANSHITA
Категория    Друго
Услуги за домакинството / Услуги по телефона
Финансови Услуги
Тип Работа    Пълен Работен Ден
Непълен Работен Ден
Ниво    Студенти
Неквалифициран персонал
Стажанти
Месечна Заплата    от 150 до 250 лв. за Месец
Населено Място    гр.София
Дата    23.5.2008/11:44
Тип обява    Free (безплатна) обява

и сигурно се чудят защо няма кандидати

# 21
  • Мнения: 2 716
Рут, отваря главната страница.
Каква е обявата?

# 22
  • Мнения: 2 584
http://www2.zaplata.bg/perl/main.cgi
пак не става,  напиши гр. София услуги по телефона, пълен работен ден, обяви от фирми
обявата е от 23.05
а и аз съм я копнала  в предния пост, заплата 150лв. до 250лв.

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 15:30 от rut

# 23
  • Мнения: 354
Истината е , че има доста хора без работа.Част от тях имат големи претенции, а никакви умения.Друга част не искат да работят по една или друга причина.
Много често се получава така, че работодателя и работника имат различна представа за добра заплата и за добре положен труд.
Имаме още на какво да се учим.

# 24
  • Мнения: 2 584
е може и така да е но не мисля че 150лв. до 250лв. е добра заплата и то за кол център
работя в такъв и работя по 12 часа

# 25
  • Мнения: 354
Нямах предвид конкретната обява Рут  :peace:150 - 250 лева може да е заплата примерно за 3- 4 часа труд, макар , че аз познавам хора които работят по 8 часа за толкова.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 308
Аз кандидатствах за такава работа в кол център  с немски и това 150-250 лв е заплатата ако не реализираш продажби,нямаш никакви клиенти.Иначе си има заплащане според броя на клиентите.Одобриха ме,но отказах работата по ред причини.
А за майсторите наистина има дефицит.Понеже мъжа ми е от въпросните майстори,които се търсят мога да кажа че имам наблюдения.Но повечето му колеги,с които е работел си ходят да бачкат в чужбина,а останалите са си ценени от работодателите им и си стоят на едно място.И си докарват заплащане горе-долу като навън.

# 27
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
след проведен кратък разговор с майстор фаянсаджия, разбрах колко съм се набутал да уча 5 години икономика ... баси.

# 28
  • Мнения: 178
след проведен кратък разговор с майстор фаянсаджия, разбрах колко съм се набутал да уча 5 години икономика ... баси.
Е за това става дума. Просто цялата ни държава е объркана.

# 29
  • Мнения: 354
разбрах колко съм се набутал да уча 5 години икономика ... баси.
  smile3521

Общи условия

Активация на акаунт