Без заглавие, не мога да измисля такова...

  • 8 924
  • 139
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 835
Оставям детето в градината, качвам се в колата. В този момент спира до мен друга кола, неволно поглеждам, майка пуши цигара, в колата, несъзнателно се оглеждам за дете в колата, на паркинга на детската сме. Да, отзад седи дете. Майката слиза с цигарата, сваля детето, аз освобождавам от скорост и вече гледам съсредоточено, без да искам. Тръгват и влизат в двора на градината, след две крачки тя си хвърля фаса, ей така, ама без никакви задръжки и притеснения, в чистия двор на градината. Озеленен, трева, цветенца, трето, пето, абе постарал се е някой, чистичко и хубаво, таман да си хвърлиш фаса!
В буквалния смисъл, след всичко това ми увисна ченето.

# 1
  • Мнения: 2 386
Тя не пише в бг-мамма, просто няма начин!

# 2
  • Мнения: 2 674
Ето,хвана един човек да си изхвърля боклуците на земята. Mr. Green

# 3
  • Мнения: 606
Тя не пише в бг-мамма, просто няма начин!
Нали?

# 4
  • Мнения: 959
Ох, не е смешно, но.... Joy така образно си го написала, че ...

Ама, що ти увисва ченето? За пръв път, ли виждаш как, някой си хвърля боклука, където му скимне?!!



# 5
  • Мнения: 3 835
Тя не пише в бг-мамма, просто няма начин!

Искрено се надявам да пише и да прочете темата!

Съжалявам, че не реагирах като съзнателен гражданин, ама то не остана време, да й направя забележка, нямаше кога, трябваше да я чакам да си тръгне, не съобразих, абе изобщо увисна ми ченето, дори и да я бях изчакала, надали щях да знам какво да й кажа!

# 6
  • Мнения: 1 212
Случва ми се да пуша, докато детето седи отзад  Embarassed
Понякога и излизам и от колата с фаса ...  Rolling Eyes
Нооо  Stop ... фасове не хвърлям по земята, е'ле пък в детската градина  !  Mr. Green

Следователно не си видяла мен    Laughing

# 7
  • Мнения: 17 546
На плажа сме. Две млади семейни двойки с бебчета сядат на края на пясъчната ивица до тревата. Едната майка подрусва количката със спящото бебе и хрупа захаросана ябълка на клечка. Огриза захарта с малко от ябълката и през рамо я хвърли зад гърба си на един метър, при все, че стойката с чувала за боклук беше на два метра от нея. Другата майка се връщаше от към морето с нейното бебе на ръце, натопи му крачката и една вълна заля и памперса. Стигна до другите от нейната група и смъкна памперса на бебето. Сгъна го на топка и ... го запрати до огризката от ябълката. Не издържах! Мъжът ми работеше на този спасителен пост, около който се разигра сценката и събрах смелост да направя забележка. Какво чудо стана... ooooh! Тези симпатични млади мъже и жени започнаха да бълват такива чудовищни думи, че огризката и памперса бяха украшения в сравнение с тях. Мъжът ми се намеси, стана още по-неприятно... Следващите 20 дни не ги видях повече...

Какво да ти кажа teo7777, освен въпрос на възпитание. И децата на тези хора ще са като тях...

# 8
  • Мнения: 5 606
Вървя между блоковете и се радвам на зеленината. На пейка са седнали няколко жени и си говорят. В един момент една от тях става, отива до тротоара и изсипва пълна шепа шушльопки от семки.  Sick Жената беше на средна възраст, коша беше на няколко метра от нея. Бас държа, че същата тази госпожа мърмори как общината не чисти, не поддържа хигиената и плюе работниците от "Чистота", че не си вършат работата.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 348
Такива фасове събирахме в 1ви клас и се учехме да пушим в тоалетните  Peace . Благодаря леличко, чичко, които ни ги предоставяхте безвъзмездно!

# 10
  • Мнения: 46 492
Така са ги възпитали техните родители, такъв пример дават и на децата си.
И не е само с боклуците и цигарите, например влачат ги по средата на улицата, въпреки, че на 2 крачки има светофар, а познайте това дете като порасне и тръгне само на училище къде ще пресича ...

Чуството за безнаказаност води до безотговорност, всичко ще се оправи с глоби, ама трябва време  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 3 835
Какво да ти кажа teo7777, освен въпрос на възпитание. И децата на тези хора ще са като тях...


Рядко се сблъсквам с подобен тип хора, признавам си, май живея в някакъв изолиран, прекрасен свят нямащ нищо общо с действителността! Ами моите приятелки, с които си отгледахме децата в парка, взимаха метла и лопата от батута и смитаха след уикенда площадката, за да играят децата ни на чисто, абе изобщо за да ни е чисто. Никой от приятелите ми не би си хвърлил по подобен начин, какъвто и да е боклук. Не знам, непрекъснато се дискутира тази тема във форума, ама аз наистина не познавам тези хора, които си хвърлят боклука от прозореца, не съм ги и виждала, само чета и слушам за тях. На простотията и невъзпитанието от този тип не съм пряк свидетел, поне не всеки ден и затова, когато го видя лично, изумявам! Яд ме е, че не реагирам на момента, адекватно, нямам идея как, но трябва да реагираме, щом не сме съгласни, щом  това нарушава нашите представи за естетика и възпитание, все пак, трябва да реагираме....не е честно спрямо нас да мълчим!

# 12
  • Мнения: 17 546
...Не знам, непрекъснато се дискутира тази тема във форума, ама аз наистина не познавам тези хора, които си хвърлят боклука от прозореца, не съм ги и виждала, само чета и слушам за тях. ...
По този повод да ти кажа: имам чувството, че тези хора са направо невидими. Десет години живея на това място, на което живея в момента и всяка сутрин в 7 часа като се прибирам от работа сънена, си преплитам краката в разпиляна торба с домашни отпадъци отстрани на блока срещу нас, покрай който минава пътеката за спирката! Как пък веднъж не се сблъсках с този кретен (за негов късмет! Close )!? Вечер като тръгвам за работа, торбата я няма... сутрин е там! Мен ли дебне?
Хората и навън са такива, каквито са в домовете си! Не мисля, че важи онова, че ако си в къщи няма да правиш така. Ако уважаваш своя труд, който полагаш за да е чисто, ще уважаваш и труда на другите.

# 13
  • Мнения: 7 837
Неволно се сетих за една реклама, която тече в момента тук...
http://www.youtube.com/watch?v=atVtMOpQUOw&eurl=http://www.t … ofreeflorida.com/

Крути мерки трябват. Напр., всеки дръзнал да хвърли фас на улицата, да бъде накаран да го изяде, за наказание. Това го казвам като пушач.

# 14
  • Мнения: 3 835
Така са ги възпитали техните родители, такъв пример дават и на децата си.
И не е само с боклуците и цигарите, например влачат ги по средата на улицата, въпреки, че на 2 крачки има светофар, а познайте това дете като порасне и тръгне само на училище къде ще пресича ...

Чуството за безнаказаност води до безотговорност, всичко ще се оправи с глоби, ама трябва време  Sunglasses

И аз все това казвам, няма такова чудо като генетично предаващо се възпитание и култура, всичко е политика и култура в обществото, в което живееш. Санкции, ред, глоби, стига да има кой да налага и съблюдава реда, всичко ще е ОК. Не сме по-различни от останали свят, просто няма контрол, качествен! Законите и правилата са само на хартия, няма кой да съблюдава за спазваневто им. Я да ме глобиш два пъти (със сериозна сума) за нещо си, питай ме дали третия път ще извърша същото нарушение.
Дали ще си изхвърля цигарата или боклука, където ми падне, ако са ме глобили 100лв.  миналия месец, за същото.

# 15
  • Мнения: 2 759
...Я да ме глобиш два пъти (със сериозна сума) за нещо си, питай ме дали третия път...
                      Абе не е въпроса до глобите. Тая жена, за да влиза в детската, очевидно има поне едно детенце. Значи, повече от ясно и е, че лапетата лапат всичко, което докопат. Ако толко не и стига акъла, че да и запука, нищо друго на света няма шанс да я притесни.

# 16
  • Мнения: 251
А аз една вечер както си седях на терасата с Маргарита в ръка, се шокирах от падащи боклуци, които падаха от горе. Чудех се  коя ли мърла-комшийка е решила да си изхвърли кофата за боклук през терасата? А децата на другия ден си играят пред блока. Е това какво е...?

# 17
  • Мнения: 3 423
Всуе се морите, няма чалъм.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 840
Тя не пише в бг-мамма, просто няма начин!

Искрено се надявам да пише и да прочете темата!

Не прекалявай с надеждите, де!

Освен това, не си права - жената няма право да внася цигари в градината, а детето явно вече  е пристрастено. Като излезе на двора, ще намери фаса и ще преодолее абстинентната криза, докато мама си го прибере от тоя убийствен чист въздух. Това е една загрижена майка.

# 19
  • Мнения: 698
Всуе се морите, няма чалъм.

Глоби му е чалъма според мен. Икономически механизми. Да видим дали няма да се превъзпитат.

# 20
  • Мнения: 25 571
Предлагам тема - За възпитанието на възпитаващите.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Гадно, но от сърце!

# 22
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Хората и навън са такива, каквито са в домовете си! Не мисля, че важи онова, че ако си в къщи няма да правиш така. Ако уважаваш своя труд, който полагаш за да е чисто, ще уважаваш и труда на другите.
Това не е така, със сигурност.
Не знам дали има нация, която до такава степен да не уважава обществената собственост.

# 23
  • Мнения: 2 161
Това е някоя от перфектните майки,които с умиление обясняват в темата на Седада,как центърът на вселената са винаги децата им.И след дългата и възмутителна тирада,издухват струйка дим лицата на децата си.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 956
Точно днес сутринта и аз се възмущавах на подобна случка  Rolling Eyes
Баща и син /тинейджър/ чакайки на спирката пушат и двамата  Shocked  Като дойде автобуса, всеки издуха дима от последното дръпване в лицата на слизащите пътници, хвърлиха си още горящите фасове в краката им, и се качиха  ooooh!
И моето чене увисна, но си замълчах...то нямаше и време да реагирам  Rolling Eyes
Незнам и глобите как ще помогнат  Tired Има толкова нарушения, че се чудя кой би могъл да следи и огрее навсякъде  Thinking

# 25
  • Мнения: 3 835
Неволно се сетих за една реклама, която тече в момента тук...
http://www.youtube.com/watch?v=atVtMOpQUOw&eurl=http://www.t … ofreeflorida.com/

Крути мерки трябват. Напр., всеки дръзнал да хвърли фас на улицата, да бъде накаран да го изяде, за наказание. Това го казвам като пушач.

Точно така!

Глоби му е чалъма според мен. Икономически механизми. Да видим дали няма да се превъзпитат.

Според мен ще се превъзпитат, но само ако глобите са солидни, а не символични и най-важното, ако има кой да дебне за нарушения и да събира глобите. Защо не направят нещо като Еко полиция, да обикаля по парковете, улиците, кварталите...? Приходите ще са впечатляващи. ooooh!

# 26
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз пък тази сутрин видях една жена, която не пусна кучето си да рови и прави други неща по цветята около езерото в парка. Скара му се и го извлече от там.
П.П. Сигурно някои от вас са видяли, че доразкрасиха езерото с лилиите в Борисовата градина. Даже фонтанът работи понякога. Чудя се колко дълго ще трае тази красота.  Rolling Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 313
Уффф, в събота следобяд си чакам тролея на спирката. Преминава автомобил и мъжът до шофьора с отработено движение си изхвърля през прозореца гнусния фас, който попада право във врата на едно девойче, също чакащо  Close
Не знам... Не разбирам... А и не ми се говори, защото добрия тон ще замине по дяволите  Sad
Тъжна работа е това.

# 28
  • Мнения: 320
А аз една вечер както си седях на терасата с Маргарита в ръка, се шокирах от падащи боклуци, които падаха от горе. Чудех се  коя ли мърла-комшийка е решила да си изхвърли кофата за боклук през терасата? А децата на другия ден си играят пред блока. Е това какво е...?
Защо ли ми е толкова познато, а как ухае в летните дни и нощи (аз съм на 1 етаж) Hug.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Ми аз се чудя вече, дали ако на всеки 10 метра има голеееми табели "Мили българи, мястото на боклука е в коша" дали е помогне. Не няма. Милите българи ще са заети да хвърлят де им падне и после да реват, че им е мръсно.
Едно друго нещо ми се случи миналата седмица. Отивам да купя ягоди на детето. На касетката голям надпис "Не пипай". Докато чаках да ми сипят, една леля с двете ръце си отбира ягодки. Не, че не вижда надписа, ама що пък да не пипа. При, което малкия и той се стрелка да рови. В момента в който го видях му направих забележка, че има една голяма, бележка, че не се пипа. Повторих го когато детето посегна пак и то спря. Уви лелята не. И тогава му казах, че възпитаните хора спазват правила, а другите просто си мислят, че го правят. Лелята видимо сърдита се врътна и си замина.

# 30
  • Мнения: 516
Изобщо не обичам такива теми. Всички започват да се хвалят, колко съвестни граждани са и как не си изхвърлят боклуците на улицата. И все пак улиците са мръсни. Няма логика.

# 31
  • Мнения: 10 568
Като сте почнали да разказвате...

Градинката зад блока с пейки и пързалка. Ние на едната пейка с децата, на другата баби от съседните блокове. Едната става, отива до един от гаражите, бързо си вдига полата, сваля кюлотите и се изпикава. Ние всички така  Shocked.
Съседката ми и направи забележка, как може такова нещо, възрастен човек, тук играят деца и т.н...
А бабката познайте какво каза: "Ами то да не съм само аз - всички /баби/ там пикаят!'

# 32
  • Мнения: 47 963
Като сте почнали да разказвате...

Градинката зад блока с пейки и пързалка. Ние на едната пейка с децата, на другата баби от съседните блокове. Едната става, отива до един от гаражите, бързо си вдига полата, сваля кюлотите и се изпикава. Ние всички така  Shocked.
Съседката ми и направи забележка, как може такова нещо, възрастен човек, тук играят деца и т.н...
А бабката познайте какво каза: "Ами то да не съм само аз - всички /баби/ там пикаят!'

Да, бабите и кучетата могат да пикаят където си искат, а на децата правят забележки....
Според мен яки глоби са ни единственото спасение! Ако парите от глобите се дават за самофинансиране на контролния орган, смятам че ще се бди зорко, ще е евтино- защото ще се самоиздържа от глобите, и ще има сериозен възпитателен ефект върху възрастните!Всички деца, които познавам, ползват кошчета по предназначение. Това не важи за някои родители, за съжаление.

# 33
  • Мнения: 2
Това е проблем свързан с манталитета на българина.
Докато родителите не започнат да осъзнават  това ,че детето гледа и попива от тях като гъба няма да стане!
Примерна ситуация: Ходи си детето и гледа как таткото си мята фаса на улицата познайте какво ще стане като детето порасне?
Относно глобите ... може и да има смисъл може и да няма.Но тези които евентуално ще ги пишат трябва да имат поне по 1-2 каски.
Но съм сигурен ,че идиотията на българина край няма и ще има "баровци" които ще си метнат фаса само да покажат ,че не им пука от това ,че ще получат глоба.
А и промяната на манталитета на един народ и изграждането на култура става за поколения. bg

# 34
  • Мнения: 3 835

А бабката познайте какво каза: "Ами то да не съм само аз - всички /баби/ там пикаят!'


Моля те, не продължавай! Ти ме уби, майко мила! ooooh! ooooh! ooooh!

Изобщо не обичам такива теми. Всички започват да се хвалят, колко съвестни граждани са и как не си изхвърлят боклуците на улицата. И все пак улиците са мръсни. Няма логика.

И аз не обичам такива теми, така е, няма логика. Обаче темата не е точно за това да се похвалим колко сме съвестни и възпитани ние. Лично аз си направих една равносметка, след като пуснах темата, че аз съм почти толкова виновна, колкото и жената, спрягана в случката разказана от мен. Защо, ами защото си тръгнах, замълчах, не направих нищо. С мълчанието си и нереагирането ми в случая, аз съм съпричастна и също съм виновна за мръсотията. Не е достатъчно само това, че аз се старая да пазя чисто, трябва да реагирам и да имам отношение, когато другите не пазят. А не да мълча и да си продължавам по пътя. Ако се разминавах с нея в този момент, когато си хвърли фаса в двора, със сигурност щях да реагирам, обаче това, че вече си бях в колата и си тръгвах, не ме оправдава, трябваше да слезна, да я изчакам и да си кажа мнението.

# 35
  • Мнения: 47 963
в страни с висок стандарт се прилагат много глоби...да не мислиш че европейците са станали толкова стриктни само с думи!
Някой баровец може и да не се стресне, ама поне бабите няма да пикаят пред блока, като платят по една пенсия глоба!

В една страна, която много ме впечатли, всеки си изхвърля боклука разделно, наистина всеки. Причината не  е огромната любов към природата,а факта че боклукчията може да с еоплаче, че не си хвърляш боклука правилно, и да ти наложат глоби,а след тов аи да спрат да ти извозват боклука

Начини и примери много, манталитета ни ще промени, ама само ако ни ударят джоба

# 36
  • Мнения: 181
17ч. Всички майки отиват  към детската градина да си вземат децата, но преди това са си купили  х 2 пакета семки, които ще люпят с удоволствие  и ще разказват колко е мръсно наоколо.Сядат пред градината и започва едно състезание кой ще  изяде повече семки и ще направи по-голям боклук, а децата кротко играят в пясъчника ,където майките безцеремонно люпят. Ужас, ама какво пък толкова  нали после ще мине чистачката да изчисти, че нали за това й плащат.
 Simple SmileМен ме дразни по-скоро това , че все си  мислим ,че другия му е длъжен, да му чисти боклуците. #2gunfire

# 37
  • Мнения: 351
Ми аз на терасата най-редовно намирам по нещо...я кутия от цигари,я опаковка от Зрънчо а веднъж дор намерих смачкана метална кутия от Кока Кола.Пък да не говорим колко пъти ми се е случвало да зсичам шофьори да си хвърлят отпадъците през прозореца на колата.... Sad  #2gunfire

# 38
  • София
  • Мнения: 38 431
Като се запролети, викнахме едни цигани и изчистиха "задния двор на блока".
Сега  отново е свинщина.
Съседката отдолу става сутринта, разхожда се до кафе-автомата на спирката, който е на около 500 метра, пие си кафето вкъщи и си хвърля кафявата пластмасова чашка долу!
А не знам откъде малката бандитка се е научила и тръгва да хвърля и тя през балкона.
Карам и се и я пляскам даже.
Хм, но свеки и мъжо си хвърлят фасовете през балкона. Embarassed

# 39
  • Мнения: 3 576
За хвърлянето на боклука няма да го коментирам, направих го скоро в подобна тема,
но съм адски възмутена и не разбирам що за родител трябва да си, за да затвориш детето в колата и да го подложиш на цигарен дим?!!!! #Cussing out
Има ли избор то??
С какъв акъл???
Сега лятото поне някой се сеща да поотвори прозореца и да влезне глътка чист въздух, но зимата в задръстванията ми беше тъпо да гледам как на плътно затворени прозорци пуши някой, а дечицата стоят отзад и се тровят!!!

# 40
  • Мнения: 5 468
Ами аз всяка сутрин виждам, как пушачи чакащи трамвая на бул. Мария Луиза, влизайки в дошлия вече трамвай, хвърлят фасове безброй на булеварда и се качват... Ама кво да правя? Не мога всяка сутрин да тичам да се заяждам с безброй екземпляри и да им соча кошовете до тях Rolling Eyes.

# 41
  • София
  • Мнения: 38 431
За хвърлянето на боклука няма да го коментирам, направих го скоро в подобна тема,
но съм адски възмутена и не разбирам що за родител трябва да си, за да затвориш детето в колата и да го подложиш на цигарен дим?!!!! #Cussing out
Има ли избор то??
С какъв акъл???
Сега лятото поне някой се сеща да поотвори прозореца и да влезне глътка чист въздух, но зимата в задръстванията ми беше тъпо да гледам как на плътно затворени прозорци пуши някой, а дечицата стоят отзад и се тровят!!!

По темата за пушенето и децата.
Бяхме на почивка.
Един ден приспах детето и ги оставих с мъжо и
излязох за малко от хотела. Връщам се и какво да видя - при затворени прозорци,
моя хубостник запалил цигарка и си дими над заспалото дете.
Няма да ви казвам какъв скандал на тих глас му спретнах. #Cussing out

# 42
  • Мнения: 7 109
Че на жената какво да й пречи - най-обича на метено да сЕре.  Tired
Щом може да пуши в затвореното пространство на колата в компанията на детето, защо да не си джасне фаса, където й е удобно.
Можеше с цигарата и в сградата да нахълта.  Laughing

# 43
  • Мнения: 2
Аз като не пушач мога да кажа ,че не е приятно в кафетата като вляза да ме лъха "приятния" дим ама какво мога да направя?
Относно това дали оставя детето си на цигарен дим говори какъв родител е .
С новите цени на цигарите да ви е кеф да пушите.
Ама и забрани за пушене на обществени места да сложат!Да видя тогава как ще пуши около болница детска градина или каквато и да било обществена сграда.

# 44
  • Мнения: 656
ДА се намеся и тук  Mr. Green
Комшийката ми, дето си хвърля боклука от терасата, и тя влиза тук във форума. И е идеално възпитана, начална учителка е, не влиза в конфликт, това не и пречи да продължава да си тръска покривката буквално над главите ни.

Да не забравяме, че тук всичко е виртуално, няма връзка с реалността. Всички сме възпитани и си хвърляме боклука, вкл. фасовете в коша. (Аз не пуша де, но да съм в тон с пишещите - хвърлям фасовете в коша)

# 45
  • Мнения: 282
Офиса, където работя, е на партер под 7 етажен блок.
Фасовете и дебните боклучета са най-безобидното, което се изхвърля от терасите.  Laughing
Идея си нямате какви неща се пиземяват точно пред вратата на офиса - употребявани дамски превръзки  Shocked/вече знам кога а въпросната госпожа й идва цикъла/, току-що използван презерватив   #Crazy, празни бутилки от безалкохолно, видеокасети /5-6 броя една след друга/, скапани зеленчуци или плодове и т.н. #Cussing out

Но върха на изумлението ми бешее тази неделя на Кръстова гора, чистичко е там, грижат са хората да няма боклуци, но на пътечката, която води от стаия параклис до енергийната поляна, почти пред параклиса за малко едва не настъпих купчинка ланйа /извинете ме за думата/, а няколко крачки по нагоре гордо се развяваше памперс и до него наакани  детски гащи. #2gunfire

# 46
  • Мнения: 17 546
Демек "Говорете си, пишете си, но аз не вярвам да сте такива чистофайници, каквито твърдите, че сте!". Не мога да приема такова слагане в "кюпа" на всичко и всички. Ами като казвам, че не хвърлям боклуци и съм научила и децата ми на това, значи е така пък! Crossing Arms Сина ми, който е на 18, е спирал човек на улицата, за да си вдигне захвърлената смачкана хартия. Вярвай ми, че с вида си, ръста си от 193 см и това, че е млад човек, беше достатъчно красноречив и само му се наложи да посочи салфетката и тя съответно беше вдигната от притежателя си!

# 47
  • Мнения: 1 961
тео7777, мисля че повече те е впечатлил факта че майката пуши при детето си в колата. Да ти кажа и мен съвсем наскоро ме изненадаха приятелско семейство пушачи, които и двамата се изредиха да пушат в колата /при 3 деца отзад, едно от които мойто #Crazy/ без ама гък да споменат нещо, да питат, да споделят поне че много им се пуши - не, просто много естествено го направиха.....  #Crazy ошашках се, особено като се има предвид че и двамата са здравни работници ............ еми затраях си, но нали се сещаш как повече ще им се кача в колата с детето?  Naughty

Как пък веднъж не се сблъсках с този кретен (за негов късмет! Close )!? Вечер като тръгвам за работа, торбата я няма... сутрин е там! Мен ли дебне?
Балу, щом торбата чезне периодично, значи има един такъв ядосан човек, който постоянно я изхвърля в коша. Не знам ти, ама представяш ли си какво ще направи той ако види човека който я мята всяка сутрин там  #Crazy

Никол, напълно съм съгласна с теб за решението, просто бих добавила + качествен контрол, защото без контрол и 10 000 лв да е глобата, като е несъбираема, няма никаква файда от нея. Confused

# 48
  • Мнения: 17 546
Как пък веднъж не се сблъсках с този кретен (за негов късмет! Close )!? Вечер като тръгвам за работа, торбата я няма... сутрин е там! Мен ли дебне?
Балу, щом торбата чезне периодично, значи има един такъв ядосан човек, който постоянно я изхвърля в коша. Не знам ти, ама представяш ли си какво ще направи той, ако види човека който я мята всяка сутрин там  #Crazy
Чистачката е този човек! Тя, женицата, им събира мръсотиите на такива. И то парче по парче, защото към 7, когато се прибирам аз, всичкия боклук вече е разпилян от кучетата и торбата е скъсана... И да го види какво може да му стори една възрастна жена? Да се кръсти аз да не го сбарам! newsm66

# 49
  • Мнения: 1 961
Чистачката е този човек! Тя, женицата, им събира мръсотиите на такива. И то парче по парче, защото към 7, когато се прибирам аз, всичкия боклук вече е разпилян от кучетата и торбата е скъсана... И да го види какво може да му стори една възрастна жена? Да се кръсти аз да не го сбарам! newsm66
ужас!  Shocked
направете му засада някоя нощ, когато не си на работа, ще го разберете кой е  #Crazy

# 50
  • Мнения: 17 407
Ох! Детето си е нейно, да си пуши, да си го трови  с каквото иска. Наскоро бях в един детски клуб- ми родителите одимяваха собствените си деца, кво искате повече- азне мога да го коментирам тва нещо...
Относно фасченца, семченца и бонбонченца- предимно майки осират градинките. И да ми скачате, и да не ми- факт е.

# 51
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Ежедневно виждам някой от някъде да хвърля боклук, било майка, било таксиметров шофьор, било някой друг-фасове, билетчета, обелко от вафли и т.н.
Не мога да разбера такива хора. На този етап, както и мн. друго са казали трябва да има глоби, поне от 20лв., които обаче наистина да се събират. Иначе не виждам друг начин.

# 52
  • Мнения: 251
Изобщо не обичам такива теми. Всички започват да се хвалят, колко съвестни граждани са и как не си изхвърлят боклуците на улицата. И все пак улиците са мръсни. Няма логика.

Нали!

# 53
  • Мнения: 5 468
Аз не мога да не споделя нещо приятно в подобна тема, което ме изуми. Една сутрин си вървя по пътя и покрай мен минава циганин с каруца. Конят се издриска без никакъв свян на три достолепни купчинки посред улицата, през метър. Неочаквано, циганина спря каруцата, слезе от нея с една лопата и взе да му събира лайната и да ги мята в каруцата Shocked. Гледах и не вярвах на очите си...

# 54
  • Мнения: 17 407
Да беше го снимала, Ню, да пуснеш тука, кат се разпенят собствениците на кучета. ПАк скоро, разхождайки се в морската градина, срещам голямо куче с тийнове. Свърши си то работата насред алеята, и стопанинът му каза- ма аз никога не съм събирал лайна( другите от компанията го погледнаха очакващо, щото)...МИ, замълчах си, да не ми отпере някой шамар( то друго едва ли щях да постигна)

# 55
  • Мнения: 7 109
За гюбрето пари могат да се вземат, Ню.  Laughing

# 56
  • Мнения: 5 606
Бре, да не би да му е трябвал конския тор за нещо си.

# 57
  • Мнения: 5 468
То верно си беше за снимка... Айде де... не се сетих, даже видеоклипче да му направя с телефона си Rolling Eyes.
Може да му е трябвало, да. Ама примера, който даде посред улицата, беше изумителен.

# 58
  • Мнения: 2 478
Поредната простачка,дето на това ще научи и детето си Sick

# 59
  • Мнения: 4 726
 Нрави и хора всякакви. На мен ми е грозно жена да пуши вървейки по улиците. Иначе по градинки пуша обаче стриктно си гася фаса в близко кошче.
"Майки садистки", може да се казва темата или " Майки терористки " Mr. Green

# 60
  • Варна
  • Мнения: 912
нещо подобно ме  Shocked и мен миналата седмица - в заведение за хранене седнала млада жена, в скута й бебе, което придържа с лявата ръка. Пред тях на масата купичка супа и пепелник със запалена цигара в него. С дясната ръка майката подава лъжица супа на детето, оставя лъжицата и дръпва от цигарката, оставя цигарката и взима лъжицата и така ... много пъти  Crazy докато свърши и супата, и цигарката.
Жената направо си е за на Слави конкурса, аз не бих се справила и в някой момент щях да налапам лъжицата, а на детето - фаса

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
ама то не остана време, да й направя забележка
а защо си мислиш,че на такава майка би и пукало от твоята забележка???????? newsm78

# 62
  • София
  • Мнения: 6 011
Няколко майки решихме, че все отнякъде трябва да се почне - поне около нас да е чисто и вчера едната мама изчисти и измете площадката, изхвърли боклука и сложи нов плик на кошчето.
След обяд един мил дядо играеше със сладкото си внуче в пясъчника, пушейки. Чинно всички го изчакахме да си изпуши и естествено - си хвърли фаса в пясъчника. Веднага отидохме при него и му направихме остра забележка, човека се извини и си хвърли фаса в коша.
Но като цяло мисля, че дори да поддържаме относителна чистота на ежедневното ни място за игра, свинщината навсякъде е тотална и не мисля, че това скоро ще се промени.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Возя се аз в едно такси на задната седалка и по едно време както си седя задремала таксиметраджията  заби спирачки. Помислих си, че сме направили катастрофа, а то какво се оказа - видял човека цигани да хвърлят боклуци от кофите и спря за да им се скара. Бях възхитена  Grinning Оставих му и бакшиш разбира се  Blush

# 64
  • Мнения: 3 782
За жалост тази тема и на мен ми е болна. Събота ходихме на разходка в нашият парк, преди беше за чудо и приказ, сега като го видах щях да падна ooooh!, тревясало, не можеш да видиш къде са градинките, къде е пътя. Ужас направо.
Бяха постоили едно дървено укрепление, в него би трябвало да играят деца, има люлки вътре, та викам да минем да видим там, ами какво да говоря - фасове от цигари, шлюпички от семки и презервативи ....
Хубаво да се мисли за продължаване на поколението,но това вече е ужасно. Когато имам дете къде ще го пускам да си играе, само при мисълта, че може да налапа предерватим еми и сега ми се гади #2gunfire Може ли такова нещо. Но то възпитанието не се учи, то или го имаш или не.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 567
Майка с дете на 4-5 годинки си изхвърли найлонова торбичка с някакъв дребен боклук в двора на едно училище. Не издържах и я попитах дали това е кошче за боклук. Тя се ухили нагло и каза да. Какво да се разправяш повече...

Глоби, глоби, но много солени и за всички. И може би ще стане малко по-добре.

# 66
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не ме учудва това, че щом е толкова безотговорна да пуши пред детето си, си е хвърлила фаса в детската градина. Липсата на сиво вещество у някои индивиди е много осезаема...
newsm11 newsm11 newsm11

# 67
  • Мнения: 240
селянията и простотията са къде ли не  Wink

# 68
  • Мнения: 3 835
ама то не остана време, да й направя забележка
а защо си мислиш,че на такава майка би и пукало от твоята забележка???????? newsm78

Изобщо не ми пука, пука ли й, но на мен ми пука заради факта, че си тръгнах, вместо да защитя правото си да живея на чисто, аз, детето ми и т.н.. Тя нарушава моите права, не се съобразява с мен и останалите, които искаме да е чисто и съответно се стараем да пазим и така учим децата си. Ако иска да живее в кочина, да ходи на село, да си купи прасета и да си обзаведе кочинка по свой образ и подобие.
По БГ Радио върви една кампания, точно за чистотата, всеки път различни примери дават. Днес чух следното: Ако видиш някой да си изхвърля боклука на улицата, догони го и му върни това, което си е изпуснал. Wink
Пак казвам, освен че няма глоби и санкции, ние също сме виновни, защото когато видим такова нещо не реагираме, притесняваме се да направим забележка, или не ни се занимава и по този начин ставаме съучастници. Естествено, че не можем всеки път да тичаме след всеки изхвърлил си фаса на улицата, но поне от време на време да го правим, всички. Мисля, че мълчеейки, ние показваме неуважение най-вече към себе си.

# 69
  • Мнения: 3 835
Аз не мога да не споделя нещо приятно в подобна тема, което ме изуми. Една сутрин си вървя по пътя и покрай мен минава циганин с каруца. Конят се издриска без никакъв свян на три достолепни купчинки посред улицата, през метър. Неочаквано, циганина спря каруцата, слезе от нея с една лопата и взе да му събира лайната и да ги мята в каруцата Shocked. Гледах и не вярвах на очите си...

Ню, това направо не е за вярване. Готов сюжет да направят клип, с който да засрамят собствениците на кучета, дето не им събират екстрементите (да се изразя Фъзпитано Laughing) и после децата ни газят в тях по полянките в парка. На себе си съм омръзнала да повтарям на щерката, докато тича в парка: Внимавай да не настъпиш някое ако, внимавай да не настъпиш.....Аман вече, писнало ми е.

А за това дето пуши в колата, а детето й отзад, какво да кажа, то ........... Tired, аз затова я загледах, обаче после като си изхвърли фаса в чистия и хубав двор на градината, вече гледах и не вярвах на очите си. Разби ме отвсякъде.

# 70
  • Мнения: 834
Цитат
Майка с дете на 4-5 годинки си изхвърли найлонова торбичка с някакъв дребен боклук в двора на едно училище. Не издържах и я попитах дали това е кошче за боклук. Тя се ухили нагло и каза да. Какво да се разправяш повече...




Е, как пък да не се разправяш??? Направо ми пада пердето! Случка от преди 1 час: стоим си с детето на кафето пред блока и си клюкарстваме с кафеджийката! Изхода от блока ни за колите не е повече от 5-6м, обаче вечно се намира някой специалист да го блокира и да си бие камшика я до МОЛ-а на кино, я до някоя банка! В случая спира по същия начин една мома с избушен Ескорт, нагримирана като отчаяна проститутка! Опитвам се да и обясня, че това е едиствения изход на блока и да паркира перпендикулярно на булеварда, а не успоредно, щото ако някой приумира и линейка неможе да влезне! Тя ме изгледа пренебрежително и с цялата си наглост си изсипа пепелника от колата на тротоара в собствените си крака Shocked Попитах я това пък на какво прилича, но тя започна да се смее и да прави въртеливи движения с  ръката си (луда съм била, демек)! Еми щом съм луда Wink няма проблем- вядя чекийката (винаги си нося в чантата любимия ми Викторинокс) и предна дясна гума започна да свисти!!! Joy
Тя, милата, не успя и да извика Grinning После звъня на някого, премести колата и остана да чака! Стана кротка като писенце! Иначе можеше и шамарите да отнесе- простакеса мърлява #Cussing out

# 71
  • Мнения: 3 835
Еми щом съм луда Wink няма проблем- вядя чекийката (винаги си нося в чантата любимия ми Викторинокс) и предна дясна гума започна да свисти!!! Joy
Тя, милата, не успя и да извика Grinning После звъня на някого, премести колата и остана да чака! Стана кротка като писенце! Иначе можеше и шамарите да отнесе- простакеса мърлява #Cussing out

Ти си уникат, евала! Grinning Joy Трябваше да я накараш докато чака, да отърчи да купи една метла и лопата и да си смете фасовете. Иначееее, и предна лява.... Laughing

Много точно си я определила, и нея и тия като нея! Peace

# 72
  • Мнения: 834
Е, Тео, детето беше с мен, та не исках да гледа повече мамин екшън Heart Eyes Иначе можеше да помета тротоара с нея, че около нас няма магазин за метли (в МОЛ-а има, ама са на 2 крака Joy)

# 73
  • Мнения: 2 563
На мен веднъж ми падна на главата запален фас, както си вървях покрай Президентството.

Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Ако не работи, както в историята на Кучегонка, точно ножче или някакви такива по-насилствени методи. Аз съм разказвала как разкарах с яйца в радиатора един мърльо, паркиран на тротоара всяка вечер. Все пак е опасно, най-добре да имате придружител при такива акции.

# 74
  • Мнения: 55
Заради подобни случки сме стигнали дотук в тази държава и за съжаление скоро няма "да отлепим" на никъде!
Колкото до фаса, мен много ме дразнят съседите от блока, които на кой етаж изпушат- там хвърлят и никога не събират.Случвало ми се е да измета стълбите късно вечер и рано сутрин вече са заредени нови фасове; какво им пука, че моето дете ги събира по стълбите ,а аз се притеснявам за неговото здраве...Така...Въпрос не само на възпитание, ама и малко мозък...

# 75
  • София
  • Мнения: 2 840
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

# 76
  • Мнения: 2 563
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

Да, вярвам. Пробвала съм го, изпитвала съм го върху себе си. Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

# 77
  • София
  • Мнения: 2 840
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

Да, вярвам. Пробвала съм го, изпитвала съм го върху себе си. Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

Е, това не са простаци, това са някакви случайно подхлъзнали се Mr. Green

Освен това, не зная какви са тези "обкръжения", доколкото схванах, на теб ти е паднал фас от небето край президенството.
Обкръжението ти или е от ангели, или от президенти Mr. Green

# 78
  • Мнения: 2 563
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

Да, вярвам. Пробвала съм го, изпитвала съм го върху себе си. Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

Е, това не са простаци, това са някакви случайно подхлъзнали се Mr. Green

Освен това, не зная какви са тези "обкръжения", доколкото схванах, на теб ти е паднал фас от небето край президенството.
Обкръжението ти или е от ангели, или от президенти Mr. Green

О, ако ще спорим за дефиницията на простак, аз искам да включа и всички, които плюят по улицата!
Обкръжения или не, все ни се налага да вървим по улицата заедно с простолюдието.

# 79
  • Мнения: 3 835
Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

To в случая не знам дали правилния израз е "хрисим простак". По-скоро е човек, който прави някаква простотия, но като му покажеш отношението си, съжалява, извинява се и т.н.., Щом осъзнава грешката си, значи поне ще се постарае да не я прави в бъдеще.
Веднъж с щерката вървим по тротоара, един джип спрял, едвам, едвам минаваме м/у него и стената. От него слиза някаква жена. Дъщеря ми (тогава 5г.), ядосано и много важно й казва: Гледайте къде сте спряли, не виждате ли, че не може да се минава. Не може така! Mr. Green Жената се стъписа, обаче бързо се овладя и отговори: Да, така е, права си.
И си премести колата. Laughing
Та има и такива, и такива, вярно е, не всички са закоравяли простаци! Simple Smile

# 80
  • Мнения: 130
Оф оф оф,лелички.....жалкички ......   

# 81
  • Мнения: 2 563
Оф оф оф,лелички.....жалкички ......   
Това да не е първият престрашил се да пише в темата пр-, пардон... замърсител?

# 82
  • София
  • Мнения: 2 840
Оф оф оф,лелички.....жалкички ......   
Това да не е първият престрашил се да пише в темата пр-, пардон... замърсител?

Не!
Това е майката на Бе Бо.

# 83
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Пише замърсителка номер 2- хвърлям си фасовете, когато си изпуша цигарата. Ако има кош- там, ако няма- гледам в някоя шахта (знам, знам), ако няма къде- на тротоара/улицата....
Обаче, изчитайки темата, си взех някаква бележка...няма да пуша там, където липсва определено място за изхвърляне на фасове. Други прегрешения нямам- мъкна билетчета, дребни целофанчета, а семки не ям.... Опивам се да не замърсявам "хола на клошарите", но до сега се оправдавах с горящата гадина в ръката ми и невъзможността да сме заедно до намирането на подходящо място за хвърлянето й....

# 84
  • Мнения: 251
Номерът според мен е наистина да ги засрамиш с коментар, с поглед, със събиране на боклука и пред очите им изхвърляне, където му е мястото и след това да ги изглеждаш все едно са паплач.

Понякога искрено ме веселиш.
Наистина ли вярваш в крилатата фраза "убий простака с презрение"? Joy Joy

Да, вярвам. Пробвала съм го, изпитвала съм го върху себе си. Въпросът е да попаднеш на по-хрисим "простак". В някои обкръжения ги има.

Е, това не са простаци, това са някакви случайно подхлъзнали се Mr. Green

Освен това, не зная какви са тези "обкръжения", доколкото схванах, на теб ти е паднал фас от небето край президенството.
Обкръжението ти или е от ангели, или от президенти Mr. Green

Паднал запален  фас от небето  и обкръжение от ангели и президенти Joy  Hear Again, ти в кой век живееш миличка ? И на мен ми стана смешно Laughing Ти наистина ли смяташ, че  можеш да засрамиш простаците,  като събираш боклука пред очите им  и ги гледаш лошо в упор???

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 05:18 от ДонКихотка

# 85
  • Мнения: 656
Що разваляте кахъра на жената? Досега се открои почистваща групичка ентусиасти, що ги карате да се чувстват гадно?!
В крайна сметка няма голямо значение кой какво мисли за теб, а как те кара да се чувстваш.

# 86
  • Мнения: 1 961
Аз също мисля че с личен пример и засрамване няма да се получи  Confused

А за ножчето и гумите беше готино, ама доста брутално  Mr. Green не знам дали аз бих имала смелостта...   е, поливала съм от терасата хлапетии, които пускат високо музиката в колите си пред блока и отварят вратите да се чуе до небесата  #2gunfire /към 3 следобед, и то чалга  Sick/, ама бях тийнейджър............ сега не мога да го направя май  newsm78

# 87
  • Мнения: 3 576
Това с пукането на гумите не бих имала смелостта да го направя...

А дали би направила същото ако мацката не беше със смотана кола, а нещо ново и скъпо, и след това викне някой по-здрав да се саморазправи??
Или въобще ако не беше жена, а някой мъж??

# 88
  • Мнения: 3 835
Не!
Това е майката на Бе Бо.


Майката на Бе бо, много сложно изречение е вързала, ако не беше от Варна, щях да си помисля, че е главната ни героиня. Laughing

Паднал запален  фас от небето  и обкръжение от ангели и президенти Joy  Hear Again, ти в кой век живееш миличка ? И на мен ми стана смешно Laughing Ти наистина ли смяташ, че  можеш да засрамиш простаците,  като събираш боклука пред очите им  и ги гледаш лошо в упор???

Отличителната черта на закоравелите простаци е безсрамието им, така че наистина надали ще има кой знае какъв ефект. Но пък ДонКихотка, смяташ ли, че примиренческото ни поведение не допринася допълнително за мръсотията около нас? Закоравелият простак само като му бръкнеш дълбоко в джоба, можеш да го промениш, евентуално. Но не цапат само те, всички цапаме и мърсим. Така че личния пример е важен, той възпитава. Ако един ти се присмее, друг няма, вместо това ще се замисли.

# 89
  • Мнения: 3 835
Що разваляте кахъра на жената? Досега се открои почистваща групичка ентусиасти, що ги карате да се чувстват гадно?!
В крайна сметка няма голямо значение кой какво мисли за теб, а как те кара да се чувстваш.

Смяташ, че тези които се стараят да пазат чисто и не си изхвърлят фасовете и боклуците по улиците, трябва да се чувстват гадно и да се срамуват от себе си?! Или пък смяташ, че само се правят тук на възпитани, докато в същото това време мятат боклуци през терасата?!

Кое от двете?

# 90
  • Мнения: 2 978
.........В буквалния смисъл, след всичко това ми увисна ченето.

Щото не си виждала как майка взима детето си от градината и му казва:
- "Който стигне последен до колата е смотан тъпанар!"

# 91
  • Мнения: 3 835
.........В буквалния смисъл, след всичко това ми увисна ченето.

Щото не си виждала как майка взима детето си от градината и му казва:
- "Който стигне последен до колата е смотан тъпанар!"

Ужас! Без коментар за речника. Tired

Ако правилно схващам целта й, предполагам че тя е последна! Т. е. ясно е кой какъв е. Mr. Green

# 92
  • Мнения: 656
Що разваляте кахъра на жената? Досега се открои почистваща групичка ентусиасти, що ги карате да се чувстват гадно?!
В крайна сметка няма голямо значение кой какво мисли за теб, а как те кара да се чувстваш.

Смяташ, че тези които се стараят да пазат чисто и не си изхвърлят фасовете и боклуците по улиците, трябва да се чувстват гадно и да се срамуват от себе си?! Или пък смяташ, че само се правят тук на възпитани, докато в същото това време мятат боклуци през терасата?!

Кое от двете?
Може би правя грешка като се опитвам да гледам безпристрастно. Тук всеки е пристрастен, появява се поредната оплаквалка, оплакват си се хората, оплаква се и комшийката ми от мърсотията, но чисти си жената редовно и всичко отива на моя балкон. Просто всеки вижда само доброто от себе си, за другото - намира оправдание.
Конкретно на питането ти - някои смятат, че могат да накарат наглец да се засрами - малко нереално, но пък чувстват облекчение, че правят нещо по въпроса (няма общо с това дали има някакъв ефект). Но защо трябва да се отнема ентусиазма на тези хора, обяснявайки им реалността. Когато осъзнаеш, че си станал обект на присмех, особено в очите на някой наглец, нормално е да се почувсваш неприятно. Просто исках да го спестя на хората, защото харесвам ентусиастите, уважавам ги. Защото аз изгубих своя ентусиазъм.

# 93
  • Мнения: 2 070
Добре де Ерика, трудно ли ти е да си изгасиш фаса, така че да не гори вече и да си имаш едно дежурно пликче. Доколкото знам се продават и подвижни пепелници, като кутийки. Съвсем малко усилие е необходимо.

# 94
  • Мнения: 2 978

Ужас! Без коментар за речника. Tired

Ако правилно схващам целта й, предполагам че тя е последна! Т. е. ясно е кой какъв е. Mr. Green

Явно! Не знам...
За цигарите - не пуша, но правя постоянно забележка на моя да спре да си хвърля фаса през прозореца!
Е, не и не! Ама ако някой му метне на главата от горе фас, ще подивее!

Просто никой не се поставя на мястото на другият и всеки си прави каквото си иска!
Да не говорим за тези, които си изхвърлят целият пепелник от колата на някой светофар.

# 95
  • Мнения: 3 835
Просто всеки вижда само доброто от себе си, за другото - намира оправдание.

Да, току що прочетох в темата на Борис, как си изхвърлят мазните хартии, билетчета, обелки, че даже и бутилки, защото НЯМАЛО КОШЧЕ в радиус от 200м. Изобщо не се оправдаваха, не им пука, поне така пишат. Наказват кмета, че не им сложил кошчета през метър, сакън да не им стане нещо като си поносят малко личния боклук. Кого наказват, кмета, или себе си и нас. Да не би кмета да гази в тия боклуци?!

# 96
  • Мнения: 1 961
Ако правилно схващам целта й, предполагам че тя е последна! Т. е. ясно е кой какъв е. Mr. Green
според мен целта й е била да "влезе в тон" с малкия, тоест да станат приятели - той да я почувства като дете на неговата възраст, което няма нищо лошо, даже е необходимо, но в случая - мнооогооо неподходящ подбор на думички  #Crazy вместо това, можело е да каже просто "който стигне пръв ще е победител"  Mr. Green или още по-близко до нейния вариант "който стигне последен ще изхвърля боклука"

# 97
  • Мнения: 2 563
Но защо трябва да се отнема ентусиазма на тези хора, обяснявайки им реалността. Когато осъзнаеш, че си станал обект на присмех, особено в очите на някой наглец, нормално е да се почувсваш неприятно.

Аааа, никакъв ентусиазъм не ми е бил отнет, да си имаме уважението! Сериозно, само в пубертета ми пукаше какво има да каже всеки срещнат за мен. Сега се замислям само за думите на онези, чието мнение уважавам. Нищо лично.

Та в тоя тух, все ми е едно какви са ви убежденията, но аз си практикувам публичното засрамване, когато съм в София и си виждам реакциите на хората. Намират се хора да се засрамят като намекнеш, че са прасета и живеят в кочина.  Mr. Green Отнасям и коментари като Кучегонка, "тая па", "глейте я тая", "тая е луда". Голем праз, както казваше майка ми, светъл й път.

# 98
  • Мнения: 251
тео777,не съм писала ,че трябва да се примиряваме.Лично аз смятам,че простака не може да се засрами, ако пред него събера боклука и го изгледам лошо. Простаците освен, че хвърлят боклука на улицата, чупят  и  новите пейки, изпотрошават новите телефони, пишат по стените.Не може вървиш след него и да триеш стените и да го гледаш лошо, та белким се засрами.  Какво да се направи в такъв случай? Тук съм съгласна с тебе. Глобата е решението на проблема. Ама не глобичка от 5 лева, а по-голяма сумичка. И така няколко пъти като плати, може и да се отучи да прави "простотии". Кой знае? И пак няма гаранция...

# 99
  • Мнения: 3 835
.............. чупят  и  новите пейки, изпотрошават новите телефони, пишат по стените.Не може вървиш след него и да триеш стените и да го гледаш лошо, та белким се засрами.  Какво да се направи в такъв случай? Тук съм съгласна с тебе. Глобата е решението на проблема. Ама не глобичка от 5 лева, а по-голяма сумичка. И така няколко пъти като плати, може и да се отучи да прави "простотии". Кой знае? И пак няма гаранция...

Извинявай, ако не съм те разбрала правилно. Hug

А тия са направо вандали, за които говориш. Как 5лв. бе, 100лв. поне. Crossing Arms Обаче трябва и някой да следи и да ги глобява, само да седи на хартия тая глоба, няма смисъл. Да създадат Еко полиция, и без това има толкова безработни, или ниско платени, които искат допълнителна работа. Организацията ще се самофинансира от събраните глоби примерно. Ако глобите са такива, каквито трябва да бъдат, европейски Mr. Green (нали все с Европа ни сравняват), и ако си вършат съвестно работата, доста приличен бюджет и заплати ще си докарват. Ще обикалят по улиците, градинките, кварталите, като видят, че някой си хвърля боклука от терасата, качват се, глобяват го. Ако не ще, му записват адреса и си получава сметката по глобата, заедно с данък смет. Хвърляш фас, хартийка, глобяват те, ако не щеш, ти записват личните данни и пак с данък смет. Няма да могат навсякъде да огреят естествено, ама достатъчно е 20 човека примерно да глобят, като за начало, да се разчуе по медии и да видим дали пак ще си хвърлят боклуците където им падне. Ще започнем да се замисляме преди да хвърлим каквото и да е, дори фас.

# 100
  • Мнения: 251
То един и двама ли са та да може да ги следи този който ще ги глобява? Интересно ми е едно нещо.В другите държави има някакви инстанции които глобяват нарушителите,но не съм видяла някой да ги следи  или  пък глобяващите да се мотаят наоколо. Пишат се табели от сорта:"Моля , хвърляйте отпадъците в кошчетата!"и е нарисувано кошче  или "Не замърсявайте парка!" и хората някак си спазват това. Все си мисля, че е до самосъзнание, а не  толкова от страх  за глобяване...Знам ли? newsm78

Последна редакция: чт, 22 май 2008, 18:37 от ДонКихотка

# 101
  • Мнения: 5 622
Ми аз на терасата най-редовно намирам по нещо...я кутия от цигари,я опаковка от Зрънчо а веднъж дор намерих смачкана метална кутия от Кока Кола.Пък да не говорим колко пъти ми се е случвало да зсичам шофьори да си хвърлят отпадъците през прозореца на колата.... Sad  #2gunfire

Аз пък в двора си ги намирам тия екстри. прехвърчат от съседните блокове. И храчки даже попрехвърчат сигурно, че вечно гледам как разни "мъже" се секнат, духат, кихат, храчат и прочие през балкончето си  Sick

Кейси ми даде лош акъл за фаса на земята и за идеята притежателят му да си го изяде.Ще вземат да ме набият някъде вече...

Веднъж се прибираме и преди нас върви един мъж. Извади кутия цигари от джоба си, обели им целофанчето, смачка го и го хвърли на земята пред нас. Мъжът ми се обърна към него и му каза : "А, сега да се наведеш и да си го вземеш".
Оня-  Shocked Седи и гледа умно..
Мъжът ми повтори, а аз пригласях възмутена как си хвърлят боклуците на улицата, все едно не живеят на тази планета и са за малко, та затова не им пука (коронна моя реплика, обаче бачка безотказно поне на момента  Mr. Green )

Друг случай- отиваме с детето до кофите за разделно събиране на боклука. Аз нося каквото сме събрали и му обяснявам как в еди коя си кофа се слага хартията, в другата стъклото и така нататък... Идва дебела буля насреща ни и със замах си мята смрадливата торба с динени кори насред цветните кофи  #Crazy

Попитах я дали не я досрамя, а тя знаете ли какво ми каза: "Че какво значение има къде си хвърлям боклука? Тия кофи са нови и затова са ЦВЕТНИ"(А това, че пише за какво са предназначени явно няма никакво значение..Пък кой я знае и дали може да чете  Thinking#Crazy При което аз се заех да и обяснявам, я тя ме репликира като каза, че нямало смисъл, щото всичкият боклук отивал на едно място...(Оправдание на повечето хора, между другото!)  Tired В последствие разговорът се разви в недобра посока, разбира се, наложи се да се оттегля (че с такива хора не може да се говори, там други мерки помагат, ама пак жалба да пишат срещу мен, не ща, не ми се разправя вече  #Cussing out ) търсейки  обяснение за  детето, защо тази леличка хвърля боклука в контейнерите, които са за разделен боклук..  ooooh!

Та като стана дума за смет, вие събирате ли разделно или и за вас няма смисъл?  Laughing

# 102
  • Мнения: 3 835
Все си мисля, че е до самосъзнание, а не  толкова от страх  за глобяване...Знам ли? newsm78

Ами аз хич не съм съгласна с това, то че е и до самосъзнание, разбира се, ама всички виждаме разчитайки само на него до къде сме се докарали. Не става само така. Аз се размечтах, на Еко полицията даже и униформи им измислих. Mr. Green ще ги облекат в тия маскировъчните дрехи  и по една палка ще им раздадат, за авторитет. Thinking
С маскировъчните дрехи ще се сливат с храстите в парка и в сюблимния момент на прегрешението ти, хоп, изскачат и ти се смръзваш. Joy

# 103
  • Мнения: 251
===Аз се размечтах, на Еко полицията даже и униформи им измислих. Mr. Green
С маскировъчните дрехи ще се сливат с храстите в парка и в сюблимния момент на прегрешението ти, хоп, изскачат и ти се смръзваш. Joy

 Е така простаците  наистина няма да имат абсолютно никакъв шанс за вандалщини  Mr. Green Да живее ЕКО полицията!  Joy

# 104
  • Мнения: 3 835
Та като стана дума за смет, вие събирате ли разделно или и за вас няма смисъл?  Laughing


Буба, на нас не са ни сложили още такива кофи, нямам идея защо така ни пренебрегват, а иначе данък смет ни е май най-високия в София.

# 105
  • София
  • Мнения: 2 840
Абе, самосъзнание.
Културата се възпитава. Когато говорим за масова култура, възпитателната мярка е само и единстевено действащ закон с адекватно прилагащи се санкции. Така поколение след поколение можем да говорим за някакво "вродено" съзнание.

Оня ден гледам някакъв мъж на нашата улица, говори със собственика на магазинчето, а аз пазарувам - суети се, гледа странно, смутен такъв един и пита къде има кошче за боклук. Усети ми погледа и ми показва фас в ръката. Казва ми :"Мозъкът ми не не се е пренастроил, че съм си в България, идвам от Прибалтика, там за един фас на улицата 30 евро ти взимат."

Та така.

# 106
  • Мнения: 3 447

Та като стана дума за смет, вие събирате ли разделно или и за вас няма смисъл?  Laughing

Мен ме вълнува въпросът дали разделните контейнери се събират в разделни камиони. Сериозно. При нас все още няма такива и нямам наблюдения.

# 107
  • София
  • Мнения: 2 840
А това с кофите, след като чинно се впрегнах и почнах да сортирам боклука, което не е най-приятното занимание, и сума време изхвърлям разделно, един ден приятелката ми ми каза, че това било някакъв експеримент, да видели имало ли изобщо смисъл от такива кофи в България. А боклукът си го изхвърляли общо.
Чак ме доядя. Усетих, че мотивацията ми изчезна.
Сега, за да ме накарат пак да съм съвестна, трябва да ме задължат със закон.
Егати експериментите.

# 108
  • Мнения: 3 835

Та като стана дума за смет, вие събирате ли разделно или и за вас няма смисъл?  Laughing

Мен ме вълнува въпросът дали разделните контейнери се събират в разделни камиони. Сериозно. При нас все още няма такива и нямам наблюдения.

Не, доколкото знам! Засега само ни тренирали. Обаче инфото ми е от хорски приказки, не е проверено. Даже и на децата в градината им преподават някакви уроци по разделно изхвърляне на боклука. Щерката цяла лекция ми изнесе. Laughing Веднъж видях един камион, ама не боклукчийски, а обикновен, цигани товареха в него пластмасовите отпадъци. бяха разпилели боклук ок. целия камион, мисля, че си го събраха де.

# 109
  • Мнения: 3 835
Абе, самосъзнание.
Културата се възпитава. Когато говорим за масова култура, възпитателната мярка е само и единстевено действащ закон с адекватно прилагащи се санкции. Така поколение след поколение можем да говорим за някакво "вродено" съзнание.

Оня ден гледам някакъв мъж на нашата улица, говори със собственика на магазинчето, а аз пазарувам - суети се, гледа странно, смутен такъв един и пита къде има кошче за боклук. Усети ми погледа и ми показва фас в ръката. Казва ми :"Мозъкът ми не не се е пренастроил, че съм си в България, идвам от Прибалтика, там за един фас на улицата 30 евро ти взимат."

Та така.

Ето, съвсем всичко си казала. И за самосъзнанието, отдавна и аз това повтарям, няма такива филми като вродено, генетично предаващо се самосъзнание и възпитание. Всичко е закони, санкции, прилагането и изпълнението им.
Ето и този човек, абсолютно доказателство как те мотивира заплахата да ти бръкнат дълбоко в джоба и как чинно търсиш кошче.

# 110
  • Мнения: 3 447
Мен ме вълнува въпросът дали разделните контейнери се събират в разделни камиони. Сериозно. При нас все още няма такива и нямам наблюдения.

Не, доколкото знам! Засега само ни тренирали.
Е добре, как се изгражда самосъзнание, след като явно ни се подиграват? Човек е мислеща твар, все пак, не е куче, да го тренираш. Честно казано, ако видя с очите си как ги изхвърлят в общ камион, нито ще ги разделям, нито нищо.

# 111
  • Мнения: 17 407
Аз събирам, събирах, искам д акажа. Взех да я карам малко през просото, откак видях,ч е контейнерите са пълни с кво ли не. Не знам...

# 112
  • Мнения: 3 835
Честно казано, ако видя с очите си как ги изхвърлят в общ камион, нито ще ги разделям, нито нищо.

Е, и аз така, унизително е подобно отношение. Обаче засега нито кофи са ми сложили, нито пък съм на 100% сигурна, че наистина го изхвърлят общо. Въпреки, че съм 99% процента сигурна, че е точно така, разсъждавайки логично. Laughing
Обаче пък, от друга страна, де да ги знам, може да са решили, имайки предвид на какво ниво е българското самосъзнание, първо да видят има ли смисъл, пък после да го въвеждат изцяло. Laughing
Но, по-скоро (импровизирам, разсъждавам в момента), някой с цялата тази идея за тия разделни кофи и екологично събиране на сметта, просто е прибрал малко парички по този еко-проект(Евросъюза са много чувствителни на темата), защото да въвеждаш подобно разделно събиране, без да имаш вече изградената база за рециклирането му, заводи и прочие, е меко казано тъпо и прозрачно като подтекст. Абе какво им дреме, тоя на оня, третия на петия, навързали са се там, шарени кофи, народа се литка, отчита се дейност.

# 113
  • Мнения: 3 447
... А можеше да създадат трудова заетост на ромите, които така и така ровят и сортират боклука, просто да го правят организирано и да им се плаща за това, вместо социални помощи Simple Smile

# 114
  • Мнения: 3 835
...... цигани товареха в него пластмасовите отпадъци. бяха разпилели боклук ок. целия камион, мисля, че си го събраха де.

... А можеше да създадат трудова заетост на ромите, които така и така ровят и сортират боклука, просто да го правят организирано и да им се плаща за това, вместо социални помощи Simple Smile

Хм, знам ли, аз видях цигани дето прибираха пластмасата, знам ли, дай боже, дай боже... newsm78

# 115
  • Мнения: 1 077
Аз в забележките не вярвам, но за сметка на това няколко пъти ми се случвало мило да информирам хората, че са си "изпуснали нещо", на едни девойки им върнах хартийката с нежна усмивка и "Струва ми се, че това  е ВАШЕ". Ами, действа, не се създава конфликтна ситуция, субектът не знае кака да реагира... и реагира адекватно - хвърля си боклука където трябва, засламен от милата дама... Mr. Green. Виж, фасовете не съм ги подгонила, но ги гледам с омерзение и правя коментари за пред детето може ли така или не може.
От малка наистина съм и казвала да си носи обелката от банан или  от дъвка до следващото кошче. Щом дете на 2 г. може да търси кошчета, и другите могат.

Защо така на цялата променада в Ница нямаше нацвъкани дъвки като на Главната, чудя се сега.... А то е не по-малко гадко от фаса - седи там довека...

# 116
  • Мнения: 1 961
... А можеше да създадат трудова заетост на ромите, които така и така ровят и сортират боклука, просто да го правят организирано и да им се плаща за това, вместо социални помощи Simple Smile
хаха  hahaha вярно  Thinking
те така са се разпределили по райони, че а някой е мръднал на чужда кофа - а е станал скандал  Mr. Green присъствах скоро на такъв   hahaha

# 117
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мен ме вълнува въпросът дали разделните контейнери се събират в разделни камиони. Сериозно. При нас все още няма такива и нямам наблюдения.

Не, доколкото знам! Засега само ни тренирали.
Е добре, как се изгражда самосъзнание, след като явно ни се подиграват? Човек е мислеща твар, все пак, не е куче, да го тренираш. Честно казано, ако видя с очите си как ги изхвърлят в общ камион, нито ще ги разделям, нито нищо.

Първите такива контейнери за разделно сметосъбиране бяха поставени в Карлово преди 5 години. И до днес майка ми не разделя и няма намерение да разделя боклука, защото всичко се се събира на едно. Виждам го и аз, когато ходя в Карлово.

Около нашия блок (в Кр. поляна) няма контейнери за разделно събиране.

# 118
  • Мнения: 3 835
Освен това са ми казвали, че били много неудобни. Тия за пластмаса например, толкова им бил малък отвора, че не можела да влезне голяма бутилка, от кола примерно и трябвало да я разфасоваш ли, нарежеш ли, един господ знае, ама не влизала. Или по-скоро трябваше боклука едно по едно да го пъхаш през дупката, мъчейки се да го навреш, със сила. ooooh! Laughing

# 119
  • Мнения: 2 759

Та като стана дума за смет, вие събирате ли разделно или и за вас няма смисъл?  Laughing

Мен ме вълнува въпросът дали разделните контейнери се събират в разделни камиони. Сериозно. При нас все още няма такива и нямам наблюдения.
                      Да, Бубс, аз събирам. ВЪпреки, че и при нас няма контейнери.
                      Дона, вие още нямате контейнери, но вече сте си подготвили оправдания  newsm78?

# 120
  • Мнения: 2 759
Мен ме вълнува въпросът дали разделните контейнери се събират в разделни камиони. Сериозно. При нас все още няма такива и нямам наблюдения.
Не, доколкото знам! Засега само ни тренирали.
Е добре, как се изгражда самосъзнание, след като явно ни се подиграват? Човек е мислеща твар, все пак, не е куче, да го тренираш. Честно казано, ако видя с очите си как ги изхвърлят в общ камион, нито ще ги разделям, нито нищо.
                    Вече няколко завода работят. Бойко Борисов ряза лентичката на последния преди... седмица, може би  newsm78? Пука ли ви всъщност?

# 121
  • Мнения: 2 759
... Аз се размечтах, на Еко полицията...
                     За съжаление не откривате топлата вода. Отрядите са от пенсионери, на доброволни начала (без заплащане, или може би % от глобените да беше). За изхвърлени, надписи и т.н.т... Обаче къде действат съм забравила. Униформи нямат, сигнализират където трябва и после не знаеш откъде ти е дошло  Mr. Green.

# 122
  • Мнения: 3 835

                      Да, Бубс, аз събирам. ВЪпреки, че и при нас няма контейнери.
                     

Искаш да кажеш, че старателно си сортираш разделно боклука и после отиваш и го хвърляш в общата кофа? Какъв е смисъла от това упражнение?


                    Вече няколко завода работят. Бойко Борисов ряза лентичката на последния преди... седмица, може би  newsm78? Пука ли ви всъщност?

Това е чудесно, браво, тогава защо не го събират разделно? Хората казват, че са ги виждали как изсипват заедно боклука и от четирите кофи. Защо не го събират разделно и да го карат по предназначение за рециклиране, каквато е целта, нали?

... Аз се размечтах, на Еко полицията...
                     За съжаление не откривате топлата вода. Отрядите са от пенсионери, на доброволни начала (без заплащане, или може би % от глобените да беше). За изхвърлени, надписи и т.н.т... Обаче къде действат съм забравила. Униформи нямат, сигнализират където трябва и после не знаеш откъде ти е дошло  Mr. Green.

Естествено, че не откриваме топлата вода и можем само да се радваме, ако е така. Обаче къде са тия Еко отряди, па ако ще и от пенсионери. Вероятно само на хартия съществуват. А и  пенсионер, че и на доброволни начала, малко трудно ще свършат някаква работа, не знам. За да сигнализират, значи трябва да ти запишат някакви данни. Аз не съм чувала някой да е глобен за това, че си е изхвърлил боклука на улицата.

# 123
  • Мнения: 86
Vavrj zad dve maiki ednata barka v torbichkata i si xapva chereshki i estestveno plue na zemjta kostilkite i drajkite.Ne izdarjash i i napravix zabeleshka.Neznam moje pak jenata da ne znae che taka ne e krasivo.Otgovori mi kakvo mi prechelo na men. newsm78

# 124
  • Мнения: 2 716
Vavrj zad dve maiki ednata barka v torbichkata i si xapva chereshki i estestveno plue na zemjta kostilkite i drajkite.Ne izdarjash i i napravix zabeleshka.Neznam moje pak jenata da ne znae che taka ne e krasivo.Otgovori mi kakvo mi prechelo na men. newsm78
Shocked
Девойко, вчера беше 24 май. Уважавай малко българската писменост.
Малко поне.

Лео, в групата на щерката има детенце, чиято майка не вади цигарата от уста. Оставя я на парапета горяща. Влиза. Оставя детето. Казна си 2-3 приказки с госпожата. И на излизане, ако се сети, си я взима. Жената е работеща и много бърза. Простено е да забрави. Пък и децата нямат запалки. Така е по-удобно за всички.

# 125
  • Мнения: 3 835
Лео, в групата на щерката има детенце, чиято майка не вади цигарата от уста. Оставя я на парапета горяща. Влиза. Оставя детето. Казна си 2-3 приказки с госпожата. И на излизане, ако се сети, си я взима. Жената е работеща и много бърза. Простено е да забрави. Пък и децата нямат запалки. Така е по-удобно за всички.

 Crazy Joy

Тая вече е тежък случай! ooooh!

# 126
  • Мнения: 604
Вървя между блоковете и се радвам на зеленината. На пейка са седнали няколко жени и си говорят. В един момент една от тях става, отива до тротоара и изсипва пълна шепа шушльопки от семки.  Sick Жената беше на средна възраст, коша беше на няколко метра от нея. Бас държа, че същата тази госпожа мърмори как общината не чисти, не поддържа хигиената и плюе работниците от "Чистота", че не си вършат работата.
Тук при нас глобата за такова нещо е 300евро!!!Добра сума!А ако хвърляш през прозореца на колата нещо взимат точки на шофьора!
С глоби може би ще се решат нещата но трябва и съвест мисля!

# 127
  • Мнения: 3 835
Тук при нас глобата за такова нещо е 300евро!!!Добра сума!А ако хвърляш през прозореца на колата нещо взимат точки на шофьора!
С глоби може би ще се решат нещата но трябва и съвест мисля!

Хо, хо, опааа, с такива глоби у нас, да видиш какви будни и съвестни граждани ще станем. Това е истината! Че и веднага ще сигнализираме и топим комшията и съседа по пейка, ще надминем по съвестност целия европейски съюз. Laughing

# 128
  • Мнения: 7 837
Скоро констатирах, че по съоръженията из детските площадки на село, са залепили стикери с молба, от уважение към децата, хората да се въздържат да пушат наоколо.
Давам ви идея, не го приемайте като хвалба...

# 129
  • Мнения: 2 759
                      Да, Бубс, аз събирам. ВЪпреки, че и при нас няма контейнери.
                     
Искаш да кажеш, че старателно си сортираш разделно боклука и после отиваш и го хвърляш в общата кофа? Какъв е смисъла от това упражнение?
                     Не бе  Mr. Green. Ходя по чуждите, макар да са ми далеч.


...Това е чудесно, браво, тогава защо не го събират разделно? Хората казват, че са ги виждали как изсипват заедно боклука и от четирите кофи. Защо не го събират разделно и да го карат по предназначение за рециклиране, каквато е целта, нали?
                     Аз не знам какво казват хората. Но и не съм виждала да събират заедно. Така или иначе, дори разделно събран, боклука пак трябва да се сортира ръчно... Пък и не се сещам как могат да смесят стъклото с други боклуци  newsm78... Ама няма значение. Щом хората казват  Whistling...

# 130
  • Мнения: 3 621
Преди малко , на връщане от банката си вървя по улицата, а пред мене майка с детенце на около 5 годинки, детето си яде банана и хвърля обелката от банана на улицата.След 2-3 крачки майката го усети , накара момченцето да се върне да си вземе обелката и да я хвърли в кошчето

# 131
  • Мнения: 2 018
Аз пък правя забележки - да и падне на нея ченето! От къде на къде ще си хвърля фаса в градината на детето ми!

# 132
  • Мнения: 3 835
............накара момченцето да се върне да си вземе обелката и да я хвърли в кошчето

Ами разбира се, добре е направила. Малко се учудвам, че дете на 5г. си е хвърлило обелката просто така, в смисъл, че вече е голямо и би трябвало да е свикнало всички боклуци да ги хвърля в кофата. Но причините може да са много, може да е видяло от друго дете, нарочно да го прави, както и да е...Дъщеря ми, ако няма наблизо кофа, аз съм кофата Laughing, дава всичко на мен. Ако пък мен ме няма тъпче по раницата, така се върна няколко пъти от лятното у-ще, с обелки от банани вътре, не ме питайте какво мазило беше. А бях сложила специални пликчета, ама... Tired

Ама Бо, то и на нейното дете градината. Аз съм обяснила по-напред защо не успях да направя забележка, бях шашната, защото не беше само това, а и докато се съвзема тя беше вече вътре. Поне с вас споделих яда си. Принципно не съм от тези, дето си мълчат де.

# 133
  • Мнения: 1 961
...накара момченцето да се върне да си вземе обелката и да я хвърли в кошчето...

моят син е на 4 и това най-редовно ми се случва  Tired постоянно го уча, но той не е само с мен от сутрин до вечер, та явно от там идва трудното Thinking

# 134
  • Ilkeston
  • Мнения: 187
Имаше едно време в нашия блок един много нагъл чичко,който пушеше в асансьора. Казвам само един ,защото този чичко от шестия етаж,даже не си прикриваше следите и продължаваше да пуши с удоволствие,даже и когато се качвахме в асансьора с него да викнем някое другарче. Та събрахме се всички деца от блока и решихме да вземем мерки-един донесе кадастрон,друг тиксо(от онова с цветята по него-та хубаво да стане  Laughing),трети маркери и седнахме да мислим... и измислихме изреченийце в стихотворна форма,от което бяхме много горди-"Ако се смятате за културни и цивилизовани хора,моля,не пушете в асансьора!" Залепихме нашето творение,а на другата сутрин чакахме на площадката на първия етаж за реакции. Няколко човека слязоха от асансьора,усмихнаха се,продължиха и си запалиха цигари извън блока. Дойде ред на чичкото от 6-тия етаж.Той излезе от асансьора със смачканото ни творение в ръка,усмихна се и каза:"Ама вие сте били големи простаци,бе!" Shocked ...

# 135
  • Мнения: 1 961
"Ама вие сте били големи простаци,бе!" Shocked ...
Ей тоя "културен чичко" .....   #2gunfire

Това и в нашия асансьор е редовно явление, с тази разлика че са няколко "културните" чичковци  #Crazy колко пъти слагах табелки с молба в асансьора да не се пуши, еми до 2 дена максимум изтрайват, после смачкани и изхвърлени на пода........... и си пътуваме в обгазен асансьор перманентно  Sick

# 136
  • София
  • Мнения: 550
Не се учудвам. Преди два месеца чистихме една квартална градинка. Трима души за час събрахме 10 чувала с боклук (разбирай опаковки, пластмасови бутилки), от които един чувал стъкла (!). Около пейките беше тотална кочина и най-срещаният боклук бяха употребявани мокри кърпички. Кой ги е хвърлил? Скъпите майки чистофайници, чиито деца играят в кочината. И те сигурно не пишат тук...
Да не говорим, че ни гледаха като извънземни докато чистехме.

П.С. Скоро я окосиха, познайте какво беше поникнало Wink

# 137
  • Мнения: 3 835
П.С. Скоро я окосиха, познайте какво беше поникнало Wink

Какво, да не са кърпички?! Laughing ooooh!

# 138
  • Мнения: 599
Всяка пролет излизаме да чистим зелените площи под терасите има,няма 5-6 човека.
А останалите гледат от терасите.Тези, които чистим сме от 1-ви и 2-ри етаж повечето.
И така миналата пролет няколко дни след като сме почистили се явяват памперс, втори, трети.
Жената-касиерка на входа написа предупредителна бележка.
И какво се оказа накрая-едно детенце на на годинка от 8-ия етаж бърка в коша с боклука и хвърля през балкона.
Каквото хване това хвърля(а къде е майката през това време  Thinking)
Да, обаче започна да изхвърля и вещи, но за тях майката слизаше и си ги прибираше, а защо ли не правеше същото с боклуците изхвърлени от детето й.
Иначе с ехидна усмивка ни наблюдава как чистим боклуците.

# 139
  • Мнения: 1 095
Ох, не е смешно, но.... Joy така образно си го написала, че ...

Ама, що ти увисва ченето? За пръв път, ли виждаш как, някой си хвърля боклука, където му скимне?!!
Според мен не само за това !
А как си позволява да пуши в колата ,при положение,че там е детето !!! #2gunfire
То и аз съм пушачка,ама такава безотговорност....

Общи условия

Активация на акаунт