От кога обикновен натурален сок и от вашето ядене?

  • 3 776
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 090
Натурален сок започнах да му давам след 1 годинка,от нашето ядене също по него време долу-горе.Само дето започнах да готвя по-постно,в смисъл с по-малко подправки(а иначе с мъжа ми обичаме по-соленичка и по-пикантна храна) Wink

# 31
  • Мнения: 141
Натурален сок му давам от 1г.,тези във бутилките ,но предпочитам фреш или суров плод.От нашата храна яде от около2 седмици и му харесва,снощи например си хапна прясно зеле-варено Grinning

# 32
  • Мнения: 161
Моята вече пие натурални сокове, защото прясно изцедените така и не ги хареса  Rolling Eyes От нашата манджа всичко й харесва, но избягвам да й давам - яде си детската кухня.  Peace
Peace

# 33
  • Мнения: 1 477
Сок Теди дадох след годинка.От нашата храна хапва само, ако е без много подправки.

# 34
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
сокове много не обича,но от нашето ядене му давам от 11м. Peace

# 35
  • Мнения: 514
За соковете - не давай "натурален" сок. Няма смисъл. По-добре пресни плодове.
Можеш да даваш от вашата храна, преди да сложиш пикантни подправки, ако ползвате такива де.
Точно така! Peace Peace

# 36
  • Мнения: 5 940
Натурален сок от кутия, дето само името му е такова, най-добре нито деца, нито възрастни да не пият. Ако детето е готово, можеш да даваш вече от вашата храна, без пикантни подправки, без запръжки.

# 37
  • Мнения: 473
Натуралните сокове не са полезни за децата, но като си поръчам натурален сок малкия полудява докато не му дам. Сипвам му малко във водата, колкото да се оцвети, защото чиста вода не пие изобщо. Знам че не е правилно да разреждам водата със сок, но вода под друг вариант не пие. От нашето ядене още не му давам, готвя му специално за него.

# 38
  • Мнения: 4 447
Натурален сок на Пфанер започнах да давам след 1г. и 3м.
И почти винаги му го разреждам с вода, защото е много сладък.
От нашето ядене тепърва започва да яде. Не всичко му харесва.

# 39
  • Мнения: X
Честно казано не си спомням, но сокове почти не съм давала - плодове в натурален вид. К'ви са тия сокове Naughty

# 40
  • Мнения: 1 367
Натурален сок не смятам да давам поне преди да навърши две години.Синът ми пие фрешове и отскоро купени сокчета.А към нашата храна рядко проявява интерес,но ще почвам вече по-настоятелно да му предлагам.Аз обаче готвя по-солено и пикантно,така че няма да е лесно.

# 41
  • Мнения: 391
Според мен от годинка натам може ако се готви с малко сол, подправки и мазнина. За соковете нямам опит, аз бих давала 100 процента плод; без добавки.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
"Натуралните" сокове ги избягвам . Е разбира се ако сме в заведение поръчвам, но за вкъщи не купувам такива. Консервантите не са полезни дори и за големите деца.  Давам фрешеве- те са полезни.

# 43
  • Мнения: 814
Купешките сокове няма смисъл да ги даваш на тази възраст - имаш варианти на фрешове и плодове.
За общата храна - около годинката (т.е. на колкото сте) можеш да започваш. Ама не изведнъж да преминете на хранене от вашата храна, а постепенно като поне в началото ще трябва да се съобразяваш с някои неща - например вид подправки, количество, алергени и т.н. 

Общи условия

Активация на акаунт