ДТК ваксина, как да намалиме болката? Спешн&#

  • 8 373
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Помагайте, че съм се видяла в чудо. Съвсем забравих, че след тази ваксина се получава ужасно болезнено топче. Сестрата също не ме предупреди и сега .....
Ръката си има доста обширно, втвърдено и болезнено място.
Тотално се сбърках от рефлекси, слагах студени компреси - не помага а и не знам дали трябва, слагах компрес от лайка - нямам идея дали  трябва  newsm78. Тичах по нощите (сега при нас е 10.30 вечерта) да търся риванол по аптеките и разбира се никъде не намерих  Sad На края се примолих в спешното на една болница та от там ми дадоха малко.
Детенцето милото заспало докато ме чака  Confused
Сложих риванол на памук и го увих на ръката.
Сега обаче се сещам, че май не трябваше да седи много, че гори май (риванола де) newsm78 Май трябва да се разреди с вода  Thinking

На кратко разбирате в какво отчаяно и безизходно положение съм - ПОМАГАЙТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ  Praynig

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 07:37 от kiara

# 1
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Съчувствам ти! Риванола не гори доколкото аз знам, при моята малка след тази ваксина и слагах непрекъснато компреси и ги подновявах като видя че е изсъхнал тампона с риванол. За болката даде ли сироп от рода на Панадол? Той облекчава болката и се дава профилактично след ваксина за да не вдигне и температура. Дано ви мине по-бързичко!

# 2
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Пробвай с компрес от равни части ракия (чиста, домашна) и вода. Помага.

# 3
  • Мнения: 60
Подкрепям идеята за панадола и компреси с риванол-не гори.Ако детето много плаче и си сигурна ,че е от болка може 5 капки аналгин, но ако има поне 5 кг.

# 4
  • Мнения: 1 820
Реванола не гори,гори йода и той се разрежда с вода.Така че реванол може да слагаш спокойно.Иначе за ракия и вода и аз знам че помага.Хубаво и след ваксината да не се къпе една вечер детето.Дай Панадол,Хексалгин(който е вид течен аналгин,но в краен случей защото не е много за препоръчване при малки деца)Дано мине бързо!

# 5
  • Мнения: 4 458
Благодаря ви момичета  Hug

Милата, почти не спа през нощта от болка. Сетих се и и дадох "Tylenol" преди да заспи, но явно силата му беше достатъчна за цялата нощ. Чудех се за течен Аналгин, но....

Сега горната част на ръката и е подута, твърда и болезнена  Tired  Май има малко Т, казва че я боли глава и стомах  ooooh!

Оставям я в нас за днес да видя как ще се развият нещата.

Учителката и ми каза да пробвам друг компрес който според нея много помага (оставих едната на училище а другата ни придружи за да каже лично че е болна  Grinning ).

Компреса е следния: за тези които не са в Б-я green rubbing alcohol. Предполагам еквивалента на това ще е спирт. Около 2 капачета от него се слагат в хладка вода добавя се и малко сол. С това се правят компреси както реваноловите. Много помагали.
Учителката ми каза: повярвай ми, имам 5 деца и след всяка инжекция съм правила този компрес. Та, мисля да и се доверя. Ще ви кажа резултатите.

# 6
  • Мнения: 433
Аз слагах мед ,но веднага след инжекцията и винаги ми е помагало и при двете деца.Дано бързо да мине.

# 7
  • Мнения: 1 984
ъъъ вероятно не можеш да намериш риванол защото използването е отречено... затоплиха ли дозата преди да я сложат? къде е това - в сащ?

# 8
  • Мнения: 4 458
Ми май не са я затопляли специално....  Thinking Те знаеха предварително, че ще ходиме а и не видях да вадят шишенцето от хладилник.... Признавам си че не съм обърнала внимание.

Днес детето е малко по-добре, но няколко пръста под инжексията седи голямо зачервено петно от което се усеща топлина. Sad

Аз вече съвсем се обърках с тия процедури. Един казва студен, друг топъл компрес, едни казват спирт, ракия, оцет, други "Викс" (мазило някакво май за гърдите против кашлица) Crazy. Каквото и да правя не помага така че, спрях да се мъча и да мъча детенцето.  Crossing Arms
Давах само за болка и Т първите 2 дена. От самосебе си ще мине  Crossing Arms 

Същата ваксина предстои и на другото дете  ooooh! Добре, че не ги направихме в един ден, че щях да лудна  Confused

А защо да е отречено използването? За първи път чувам за това. Те сигурно за това ме гледат като паднала от небето като питам за риванол. В спешното казаха, че го използват само за дезинфекция на дрехите  Rolling Eyes
Да кажа, че и течен аналгин не може да се намери - поръчала съм си го от Б-я. Да не би и той да е отречен  newsm78

Докато сме на тема ваксини, след полиото ( май е жива ваксина понеже е на капки) колко време не трябваше да се яде и пие? Помня около половин час  Rolling Eyes Мале как се забравят тези неща с времето  Embarassed  И, нали не е проблем да се дава в същия ден с ДТК? То и да е, вече е свършен факт  Mr. Green
Все още не мога да свикна, че тук никой нищо не ти обяснява като хората. Ако не питаш няма да ти кажат кое, какво и колко. Тръгнеш ли да разпитваш се мръщят, приемт го като недоверие... Е да ама аз искам да знам какво дават на детето ми и други подобни.... Както и да е, добре че го има форума, че да се информираме  Hug

# 9
  • Мнения: 1 984
метамизол /това е името на аналгина/ пробвайте да кажете... да има много случай на отравяне с метамизол. риванола алергизира силно, а ползата от него е спорна. ползваите хлорхекседин за дезинфекция. трябва  да има на дози... проблемите са от незатоплената ваксина /или ниско качествена ваксина/... къде е това живо полио? и схемата им е странна....                 

# 10
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
На моето дете винаги са давали ДТК+полио в един ден и ако не се лъжа полиото беше жива ваксина. А риванол на маз няма ли? Тук поне го има newsm78
За викс-а знам, че е от рода на нашите кремчета за отваряне на бронхите при кашлица, има някакви етерични масла. Аз съм го ползвала за племенника си преди години, когато правеше астматични пристъпи-бях си го донесла от англия. Но не се сещам как ще помогне при този случай, може би охлажда мястото?

# 11
  • Мнения: 6 029
Какво да ти кажа - ще мине. На дъщеря ми й стоя една седмица и мина. Риванол не съм слагала, само студен компрес, все пак е оток. Ракии и т.н. нали загряват? За какво му е на оток да го топлиш?!

# 12
  • Мнения: 4 458
метамизол /това е името на аналгина/ пробвайте да кажете... да има много случай на отравяне с метамизол. риванола алергизира силно, а ползата от него е спорна. ползваите хлорхекседин за дезинфекция. трябва  да има на дози... проблемите са от незатоплената ваксина /или ниско качествена ваксина/... къде е това живо полио? и схемата им е странна....                 

Ясно!
Схемата не им е странна, аз закъснях  Embarassed Тук по принцип ги правят на 4 г. в предучилишната. Моите уж на 6 г. щяха (по българската система) ама аз се отплеснах и ....
И в Б-я като бяха бебета им дава жива полио.
За качеството не гарантирам  Rolling Eyes

Julie де да знам и аз за какво му е да го топлиш. Изобщо нищо не знам вече  Mr. Green

Днес я пуснах на училище а и ръката по-малко я боли. Малко по малко ще се радвижи и ще и мине.

О, Ежко! хубаво, значи и не е проблем че са заедно. Вече съм спокойна.

# 13
  • Мнения: 270
Kiara, В Канада се слагат само инжекционни форми на ваксините. Нищо не се дава през устата. Не се притеснявай! Просто детето малко по-трудно понася ваксината или пък сестрата е била невнимателна и е действала грубо. Моят Алекс е роден тук. На 2,4,6 месец се слага една инжекция, която е 5-валентна- дифтерит, тетанус, коклюш, полиомиелит и Hib. Между 4 и 6 годинки се слага само ДТК+Полио.

# 14
  • Мнения: 1 984
метамизол /това е името на аналгина/ пробвайте да кажете... да има много случай на отравяне с метамизол. риванола алергизира силно, а ползата от него е спорна. ползваите хлорхекседин за дезинфекция. трябва  да има на дози... проблемите са от незатоплената ваксина /или ниско качествена ваксина/... къде е това живо полио? и схемата им е странна....                 

Ясно!
Схемата не им е странна, аз закъснях  Embarassed Тук по принцип ги правят на 4 г. в предучилишната. Моите уж на 6 г. щяха (по българската система) ама аз се отплеснах и ....
И в Б-я като бяха бебета им дава жива полио.
За качеството не гарантирам  Rolling Eyes

Julie де да знам и аз за какво му е да го топлиш. Изобщо нищо не знам вече  Mr. Green

Днес я пуснах на училище а и ръката по-малко я боли. Малко по малко ще се радвижи и ще и мине.

О, Ежко! хубаво, значи и не е проблем че са заедно. Вече съм спокойна.
ще мине... калпава сестра... къде сте в канада...

Общи условия

Активация на акаунт