Климатик в офиса

  • 4 058
  • 32
  •   1
Отговори
Имате ли разногласия за климатиците в офиса?Едни искат де се пуска, други не.
Как се справяте?

# 1
  • Мнения: 307
О,имаме да. В повечето случаи на мен ми е студено и съм против климатика да се пуска от рано сутрин.
Според мен под внимание трябва да се вземе мнението на този,който стои най-дълго в офиса или този,който е най-близо до климатика и го усеща.Така е справедливо.

# 2
  • Мнения: 125
имаме - все на някой му е студена, а на друг му е топло. Вече съм се отчаяла и не виждам как ще се разберем - дано не е много топло лятото

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 576
Поне сме само 2 в стаята. По принцип не съм против, но наскоро  настинах от климатика, че ми духа в гърба.  Затова ги пускам на максимум и излизам за 10 - 15 мин. от стаята. Като се върна го спирам.

# 4
  • Мнения: 380
Имаме си, точно 3, огромни. Сутрин няма нужда от тях, защото в стаята започва да грее слънце и да напича
чак около 14 часа следобед. Дотогаво горе-долу температурата е поносима. След това, при положение, че
в стаята работят минимум 8 компютъра, температурата почва плавно да се покачва, а кислородът започва да
свършва. Обикновено тогава пускаме един от климатиците, защото има винаги поне 2ма човека, на които им
вее от работещия климатик, бюрата просто така са разположени.

Опитваме се да намерим "златната среда". Хем да ни е относително прохладно, хем да няма простудени  Wink

# 5
  • Мнения: 3 794
Имаме  Tired Единия ми е отляво, другия зад гърба ми и третия е в другия край на стаята. На мъжете им е вечно топло,на мен ми се схвана гърба и врата и ми се  Cry И все пак като много ми задуха ги спирам....после пак някой ги пуска, после аз ги спирам и така цял ден  Sick

# 6
  • Мнения: 2 700
Мдаа. Миналата година даже щях да напускам заради климатика. Laughing
Тъй като аз съм най-близо и стоя най-дълго в офиса се разбрахме да го държим постоянно на 22-23 градуса, а на по-ниски температури се пуска за по десетина минути само.

# 7
Имах шефка ,която постоянно ни тормозеше с климатика.Особено ако се беше скарала със интимната си приятелка на нас си го изкарваше.Зимата духаше студено,лятото топло.Носихме си антибиотиците в чантите.Много внимавахме да не я ядосаме или да смекчим ядовете и,защото си го изкарваше на нас.Ако не беше климатика си имаше и други методи ,ама нейсе.

# 8
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Работя в помещение на кота -1, в което климатик вкарва дори въздуха, така че няма начин. Но тъй като е бил предварително планиран, въпросът с климатизацията е решен най-добре точно в него - въздуховодите са на различни места в окачения таван, схванати и недоволни няма.

По другите етажи обаче не е така - там предвидената централна климатизация първоначално е отказана и сега се правят хиляди гимнастики, за да се реши (частично) по някакъв начин проблемът, защото и хората, и техниката иначе просто ще се сварят в собствен сос. Ако вътрешното тяло се монтира в някой ъгъл, съответно потърпевш е този, който седи там. Да не говорим, че ако помещението е по-голямо, в другия му край ефекта от климатика изобщо не се усеща.

Донякъде решение е подходящо разместване на работните места, ако стаята позволява, както и вдигане на ламелите нагоре - пробвахме го в някои стаи, става; студеният въздух така или иначе отива надолу, дори и без допълнително насочване.

Климатиците са хубаво нещо, не ги мразете Wink - казвам ви го от позицията на човек, който се е пържил 4-5 години на работна площадка в подпокривно пространство заедно с още 7 души, съответно 7 компютъра + един сървър, няма такава жега sweating. Работила съм с вентилатор на бюрото, който ми вееше директно във физиономията, иначе не можеше да се диша, и досега не ми е ясно как ми се е разминала лицевата пареза Stop.

# 9
  • Мнения: 4 916
При нас инсталацията е централна за цялата сграда и нямаме никаква възможност да се караме по темата. През лятото отваряме прозореца, за да влезе топъл въздух, че иначе можем да развъждаме бели мечки.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Няма угодия. На мен задължително сутрин ми е студено, следобед- топло и никога не съм в унисон с останалите.

# 11
  • Мнения: 87
ние миналото лято още бяхме със стария шеф, който беше голяма скрънза, все едно е собственик, а не просто управител и карахме в най-най-най големите жеги с отворени врати/прозорци, пълен ад.
Сега ще ни монтират климатик, но съм сигурна, че ще се изпокараме много. Аз не обичам да ми духа климатик, да не говорим, че имам астма и веднага от самото изсушаване на въздуха започвам кихане, сълзи, кашлица...направо се поболявам

# 12
  • Мнения: 1 763
Ооо, това ми беше най-големият проблем лятото в работата. Седях точно под единия от климатиците, носех си жилетка и в най-големите жеги умирах от студ. Това е и най-основната причина да си вземам болнични почти през цялата бременност. С измръзнали ръце, крака и вечно схванат врат и рамене не може да се работи нормално.

# 13
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мда, има спорове. В момента ме боли гърлото по тази причина.

# 14
  • Мнения: 14 133
Ние нямаме.  bowuu Сигурно сме се събрали доста сродни души.  Wink
През лятото тук можеш да припаднеш без климатик. Дори вчера след обед си го пуснахме, защото беше много тежко и задушно.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт