Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 май 2008, 12:12 ч.

Подарък за шефа?

• 3 926
  • 14
  •   1
Отговори
  • Варна
Сигурно ви е омръзнало от такива теми, но ако имате някакви идеи, ще се радвам да ги споделите. Та, шефът ми е германец, работи в България от 3 години и много му харесва тук (дори с огромно удоволствие се опитва да говори български). Сега го пенсионират и прави нещо като "парти за довиждане", на което съм поканена, а нямам никаква идея какво да му взема. Предпочитам да е нещо типично българско, но дребни сувенири е получавал много, картини се подаряват по всякакви поводи във фирмата, а за друго не се сещам. Особено нещо, подходящо за мъж (иначе обмислях разни плетени или везани покривки). Помагайте! Моля! Ще съм ви много благодарна.

# 1
Вратовръзка в бяло, зелено и червено. 

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
подари му нещо, което може да се гравира и го надпиши на български и немски.
иначе може да добавиш и избрани български вина.

ако ти се удава и занимава можеш да направиш фотокнига (шеговита) за 3те години работа в Бг.

# 3
Ако си няма - може да подариш фотоалбум със забележителности от България.
Правила съм такъв подарък на колега немец, хубава книжка, със снимки от София,
но има и със снимки от цяла България - природни забележителности, къщи, икони,
традиционни занаяти.... Качеството на фотографиите е много добро, а освен това
ги има и на различни езици - английски, немски, френски, испански - по няколко изречения
към всяка снимка и 4-5 страници в началото на книжката ... нещо като кратко есе за България.

# 4
И ние имахме колега немец за 3 години. Той беше в много приятелски отношения с всички. Когато си тръгваше му подарихме комплект гювечета и чинии  и една много интересна бутилка вино - отвътре стъклена, а отвън керамична, във формата на крепост -  имаше и др. видове.

# 5
Скоро и ние правихме подарък на шефката ни - беше много готина кошница с бонбони (може би няма да ти допадне толкова,ама...). Само, че незнам от къде я поръчахме. Ако те интересува ще поразпитам.

# 6
  • Варна
DarkGlow, помниш ли как се казва книжката или кой я издава?
За гравирането ми хрумна да е от тези малките декоративни бъчви с поставка, още повече, че той много харесва българските вина (така ще комбиринам две идеи в една, но как ще я носи...). Или пък празна + бутилка вино...
За гювечетата и аз си мислих, само ще трябва да допълня и книжка с рецепти.

# 7

а гювечетата как ще ги носи Wink
аз съм носила и вярвай ми голямо крепене беше.
a и намирам този подарък подходящ за човек, който обича да готви...
помисли по-добре за виното... намирам го за по-добра идея, особено като знам колко готвят в ДЕ...

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 16:14 от asyalein

# 8
Ами тези които ние купихме, бяха увити в хартия, всяка част по отделно, може и в онези найлонки с балончетата /не знам как се казват и сложени в едно кашонче, добре се беше уплътнило и стигнаха до Германия живи и здрави.

# 9
Здравейте,  Grinning искам и аз да дам своя принос:
1. Люти (ама много люти чушки) нанизани на канап;
2. Дамаджанка (от тия стъклените с оплетено на тях) - може и с ракия да е пълна  Laughing
3. Малка (3л) бъчвичка с винце
и ако не стига едни плетени терлици (родопски)

# 10
Ами тези които ние купихме, бяха увити в хартия, всяка част по отделно, може и в онези найлонки с балончетата /не знам как се казват и сложени в едно кашонче, добре се беше уплътнило и стигнаха до Германия живи и здрави.

и аз така си ги донесах, ама аз си готвя в тях и си ги мия на ръка, което е немислимо за свекърва ми, която не ползва посуда, която не се мие в миялната машина.

отделно ние незнаем дали шефът обича да готви, дали ще ги ползва и вероятността да останат в някой бг килер и голяма Wink

а щом обича бг вино, то намирам подобен подарък за по приемлив Peace, точно толкова трошливо е колкото и гювечетата Peace

# 11
ПИБ имат юбилейни монети - Цветница, Великден, както и някой типично български символи (златни и сребърни), за мен това е много хубав подарък, напоследък само такива неща подарявам. Стойностни са и красиви. )

# 12
  • София
скоро моя позната купи за подарък на шефа си също чужденец реплика от панагюрското съкровище.Правят ги от месинг, полират ги и блестят като от злато,по-малки са от оригинала.Моята позната каза че имало,ритони,амфори и чинията с негърските главички.

# 13
DarkGlow, помниш ли как се казва книжката или кой я издава?
За гравирането ми хрумна да е от тези малките декоративни бъчви с поставка, още повече, че той много харесва българските вина (така ще комбиринам две идеи в една, но как ще я носи...). Или пък празна + бутилка вино...

Здравей Ivema, това, което аз подарих, се казва Sofia zwischen Antike und Modernitaet -> http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=14103
Сега видях, че има още една, която също вероято е подходяща - The little gift book of Bulgaria http://helikon.bg/index.php?act=books&do=detailed&id=130 … amp;404231205eb80
Аз купих книжката от Booktrading, на Граф Игнатиев тук, но със сигурност я има и в книжарница Пингвинте и в повечето по-големи книжарници.
Между другото, аз също подарих вино - беше червена "Черга" Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 май 2008, 18:19 от DarkGlow

# 14
  • Варна
Ами, аз лично много често съм го придружавала като си купува вино и той определено разбира много повече от българските вина от мен. А за гювечетата - той изобщо не готви, за жена му не знам. Алтернатива на гювечетата е един голям гювеч, но мисля, че ще е по-скоро сувенир, отколкото ще го използват по предназначение. А някаква дърворезба? Навремето на Стария Добрич имаше работилница, ако още съществува, може там да има нещо оригинално.
Благодаря ви за идеите, момичета!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт