захранване = първо боледуване?

  • 574
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 506
Надявам се да не ме изяде някой с парцалите, но понеже историята се повтаря, ми стана любопитно. Ето за какво става дума: и двете ми деца за първи път се разболяха сериозно малко (около 2 седмици) след захранването им, горе-долу съвпадна с периода, в който почнаха да сучат по-малко за сметка на порция кашичка. Става дума за сериозно боледуване, с антибиотик и всичките му екстри - при сина ми беше бронхит, при малката - отит.
Кажете сега и вие -  на каква възраст бебоците ви боледуваха сериозно за първи път и намирате ли връзка със захранване или намаляване на кърменето?
Пак казвам - въпросът ми е от чисто любопитство, не се опитвам да доказвам нищо, тъй че без бурни страсти, моля.

Ники, 11.06.2003
Ния, 02.11.2004

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Знаеш ли, и аз съм си мислила за същото.
При Алекс обаче първата болест дойде точно след като го отбих - на 7 месеца. Вярно, че не стигнахме до антибиотик, но си имаше сериозна кашлица и сополи. Разликата обаче е, че той е захранен доста рано - със сок на 2 месеца и това с болестта го отдавам не на захранване, а на липсата на кърма.

Малката ми е боледувала за сега веднъж, естесвено заразена от брат си Sad, но пак се размихаме с антибиотика. Изобщо не ми се помисля за спиране на кърмата че той милия е болен почти постоянно, а тя е здрава - определено благодарение на кърмата.
Надявам се, че захранването не е причина за болести...че като си помисля колко скоро ми предстои Thinking

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Аз - не намирам. Мая за първи път се разболя сериозно, когато вече ходеше, есента, т.е. е била над 1г 2м. Беше ентеровирусът с всички екстри - диария, повръщане, обезводняване много и т.н.

# 3
  • Мнения: 3 927
Моята почти некърмена беба не се е разболявала сериозно досега.
Един 3-4 дневен опит за разболяване с 2-3 дни лека хрема - давах само Осцилоконцинум.
Един път ми вдигна еднократно Т - дадох 2 л. панадол.
Е, т'ва е.

# 4
  • Мнения: 1 586
При нас няма такава връзка. Първата настинка я кара на годинка, много след началото на захранването. А до сериозни болести (т.е. до антибиотик и пр. екстри) не е стигала въобще.

# 5
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз също намирам такава връзка при Вики. Значи до края на 6 месец тя изабщо не е боледувала,  а съм я извеждала в най-големите студове за по 2-3 часа разходка. Всъщност се пада, че малко след като започнах да давам сок и то в съвсем малки количества, тя се разболя за първи път, а после като продължих и с пюретата и кашите и тя продължи с болестите и общо взето не е спряла, като два пъти пи антибиотик. Може би е просто съвпадение, но определено и аз съм си мислила, че всичко започна откакто я захраних.

# 6
  • Мнения: 6 243
не са боледували при захранванията. По-скоро бих го отдала на съвпадение.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Точно при захранването не е боледувал. Може би е съвпадение или някаква особеност на детето при вас.

# 8
  • Мнения: 5 713
Ще отговоря, въпреки 4е много малко е кърмена Маги. Досега не е боледувала, нито настинка е карала, да 4укам на дърво. За мен няма връзка.

# 9
  • Мнения: 249
Не мисля, че има някаква връзка...
...Голямата ми дъщеря преболедува за пръв път чак малко преди втората си годинка - и то вирус - без антибиотик...но след това се заредиха почти всяка есен-зима сополи и
преминаване в отит...
...Малка та още не съм захранила...дано да нямаме проблеми!

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 382
Дени веднъж е вдигала температура, само за ден. Но това беше малко след като започнах да предлагам кашички. Не че много ядеше, но все пак опитваше и друга храна. Аз също съм си мислила, че има връзка. Още повече, че детето на моя позанта е на 3 годинки и е постоянно болно. При това сериозни болести - по няколко плевмонии на сезон. Та стана дума, че първото му боледуване било точно, когато го отбила.
Мисля си, че захранвването и отбиването са така да се каже критични моменти.

# 11
  • Мнения: 423
Може и да няма връзка мужду двете неща (захранването и боледуването), но при нас имаше голяяяямо съвпадение. Така че и аз доста сериозно съм си го мислила това.

А това все едно за Росито става дума:

... Всъщност се пада, че малко след като започнах да давам сок и то в съвсем малки количества, тя се разболя за първи път, а после като продължих и с пюретата и кашите и тя продължи с болестите и общо взето не е спряла, като два пъти пи антибиотик. Може би е просто съвпадение, но определено и аз съм си мислила, че всичко започна откакто я захраних.

# 12
  • Мнения: 790
При нас няма връзка -  първото ни сериозно боледуване + антибиотик беше на 2 месеца, изключително кърмен. Някакъв гаден грип. Sad

# 13
  • Мнения: 3 506
Мисля си, че захранвването и отбиването са така да се каже критични моменти.

Мдааа, и аз така си мисля... И при по-податливите деца се отразява. Въпреки че статистически погледнато (не че разбирам много от статистика, ама поне преброих  Wink), излиза, че е просто съвпадение..... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт