Финални дни за всички 4-токласници...

  • 22 958
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 142
Привет момичета.Вчера ,Цецо прави  тест по ЧП,днес по ЧО,а предишните дни 2 по математика и 1 по български.Надявам се повече да няма.Днес им нанесоха оценките от тестовете .По всичко е отличен,като имаме 1 грешка по БЕЛ на теста.Не са го питали ,а директно съм им нанесли оценките.Хубави почивни дни ви желая,ние отиваме до Пловдив.

# 31
  • Мнения: 3 743
А ние все още не си знаем оценките от матурите Confused, госпожата каза, че с раздаването на бележниците ще си разберат и оценките.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ия - голяма конспирация  Close Няма никаква еднаквост  Close
mimi72 - приятен престой в Пловдив  Hug  и браво на отличника  Peace
Sneji - знаменити баби. Евалла  Grinning И хубаво, че Деси е разбрала кой е най-правилният контрацептив Simple Smile
Лени - и аз лежерна. Щерката в 15:00ч. е свършила. Сега би трябвало вече да си е в нас... или пред блока ... или на гости на съседчето... Тя не може да седи мирна.

Мацки, моята 'убавица ще е овца  Joy
Не падайте от смях  hahaha, но на тържеството по Британика ще е овчица. Някакви идеи за костюм? Прерових доста сайтове...ц, нищо.
Ако някоя има път към Джъмбо-то, може ли да ми провери (на -1 ет. са костюмите)? Мерси   bouquet

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 16:04 от Шани

# 33
  • Мнения: 3 743
Шани, а моя син не иска да ходи на тържеството Rolling Eyes, никога до сега не е ходил Close Каза, че трябвало да пеят някаква "тъпа" песничка и той не искал да се излага Confused. Но виж ако пееха нещо на Металика, щеше да е първа писта Mr. Green
Аз пък днес им се ядосах малко на Британика, може ли да им направят изпита за стипендиите на 1-ви юни Crossing Arms - можеха да оставят децата да си празнуват тогава.

# 34
  • София
  • Мнения: 11 692
А ние все още не си знаем оценките от матурите Confused, госпожата каза, че с раздаването на бележниците ще си разберат и оценките.

И ние не си ги знаем и започвам да изпадам в тиха лудост!Не за друго,а защото цяла София знае,само нашето училище ще ги обяви в понеделник.
А те реално вече са се анстроили ваканционно.

# 35
  • Мнения: 7 263
Ние също не си знаем официално оценките от матурите. Госпожата тук таме е подхвърлила по зрънце информация, но нищо официално няма. На мен вече ми е все едно, каквото е постигнал това....
Чакам с нетърпение края на другата седмица и разчитам да се е настроил учебно за оставащия половин месец, за да се справи успешно с изпита в СМГ. Самата аз съм раздвоена дали и да го издържи да го записвам там newsm78, но така или иначе тези занимания ще са му от полза и като опит ще са му полезни.

# 36
  • Мнения: 217
Здравейте! Резултатите от нашите тестове са при директорката, но  госпожата още не била ги взела. Ми що да ги взема?
Нашата екскурзия се провали - беше предвидена до Кюстендил, обаче нямало кой да я организира! Shocked Но поне ще ги водят в някакъв салса клуб за края на годината, а в понеделник - в Историческия музей.
Лени, аз не че се чудя за СМГ, пък и след цяла година усилия, няма какво да се чудя. Ако успее детето, там ще е, но съм малко притеснена от битовите им условия. Голямо училище, много пари събират, а класните стаи са плачевни. А тоалетните  - направо е страшно! И квартала не го долюбвам много, съмнителен е. И ни е много далече. Все си казвам обаче, че всичко това е второстепенно. Дано не съжаляваме! Чудна тема си пуснала за лятната ваканция, като вземеш решение, сподели! И аз се чудя, предпочитам Планинария, защото там ги водят всеки ден извън града, а вечер ги връщат. Яна каза, че няма нищо против да отиде и на по-дълъг лагер, но аз се притеснявам да я пусна, без да познава никого. Тя обаче не се притеснява, каза, че ще се запознае. Sunglasses
Ali Sun нашият господин се казва Стоянов.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, Агли, и нашият господин е Стоянов  Laughing. Много съм доволна от него.За месец направи с детето ми чудеса.Днес видях класирането в СМГ, имаме 20 точки ,което за 1-во математическо състезание и едномесечна подготовка си е направо върха. Не ни достигат 3 т., да се класираме, ако това беше истинския изпит. Сега на 8-ми очаквам още по-добър резултат, но най важно е все пак какво ще направи на самият изпит.
 Да минава изпита ,и моят заминав на лагер на Семково.Заслужава детето да си почине, след като се труди упорито цяла година Grinning.

# 38
  • Мнения: 7 263
Агли и мен ме притесняват част от нещата, които и теб те притесняват. Освен това дочувам, че езиковата подготовка не е на високо ниво, а това е нещото на което особено много държа.
Лошото е че при натовареността там ще е доста по-трудно да се намира свободно време за езика и аз затова се надявах и в това да са силни.
Това ме накара да се поразтърся повече и да проуча и други възможности.
Ще видим.
Време има, а и освен това преди да минат изпитите няма как да се взима решение. Естествено всичко зависи и от представянето му. Дали ще се е подготвил добре и дали ще успее да покаже ниво на самия изпит.
Ali_sun ти къде намери резултатите от СМГ? До там ли ходи?
Гледах на сайта им ги няма и това също лекичко ме дразни, защото в ПЧМГ резултата го имаше още същия ден - вярно там децата са далеч по-малко. Но пък какво пречи в края на седмицата да ги има и тук резултатите.
Както и да е рибата е още в морето, пък ние вече и тигана сложихме. Ако се представи добре Боби и ако не стане нищо с другите две места и аз ще го запиша в СМГ, защото все пак е в пъти по-добре от кварталното училище.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Да, Лени, ходих до там, тъкмо ги залепваха. То явно не им се подържа много сайта на СМГ, и няма кой да качва резултатите на 300 4-токласници и не знам колко са били 7-мокласниците.И утре можех да ги видя, но наистина нямах търпение, все пак ни е за първи път Wink. Той определено не е доволен, очакваше повече от себе си, но пък както казваш има време. Базата е гадничка , ама все пак важно е детето да се учи.Той много иска да учи там, и нищо не го стряска.За езика продължаваме на курсове, време ще намери. Ако не го приемат, остава в сегашното у-ще.не ми е удобно да о водя никъде другаде,пък и школото ни не е толкова лошо,на фона на това което чета за някои у-ща.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 952
Ето ме и мен в новата тема.
И ние не знаем резултатите от тестовете, но пък успеха на децата е оформен. Знам, че има още няколко дечица, които ги изпитват за по-високи оценки, но повечето са оформени.
Значи не се дразня само аз от базата и квартала край СМГ  Embarassed Много бих искала сина ми да учи там, но му е много далеч. Сам не съм сигурна, че е разумно да пътува през цяла София и въпросния квартал пеша. Някак ще се справим в едната посока, особено сутрин, но в другата просто не знам. И аз си мислех за ПЧМГ, но и до нея ще има 1 час път в едната посока, удобство е транспорта. Лекото ми притеснение е, че подбора на децата няма как да е като при конкуренцията в СМГ, но може би това е излишна претенция на този етап. Езикът толкова не ме притеснява, тъй като сина ми е много добре с английския, а за втория съм решила да не бързаме. Но наистина взех да се чудя дали няма за всички ни ПЧМГ да е по-добрия вариант. Освен неговата трябва да подсигуря и логистиката на сестра му, а някак взехме да трупаме много умора всички в къщи.
В този ред на мисли хубавата новина е, че резултата му от пробния изпит е блестящ. Просто ме е срам да кажа колко е добър при малкото време, което отделя. Нищо не е гарантирано обаче. Знам, че с теста ще се справи, но задачите са си и доза късмет - има типове, които са му лесни и такива, където бърка. Добре, че се събрахме тук, та имам с кого да споделя и кого да чуя.
Лени, а в ПЧМГ осигуряват ли им храна, знаеш ли? Извинявай, знам, че леко досажда въпроса. Мисля, че другата седмица трябва да звънна и да уговоря среща. Все повече си мисля, че си струва разучаването и на този вариант.

# 41
  • Мнения: 7 263
bib.bib Няма проблем  Hug нали това е идеята да си помагаме с информация. Не в ПЧМГ нямат храна, защото обучението е до към 14 часа и децата се прибират в къщи. Само за първи клас, който спрягат да е целодневно говорихме с директорката, че за тях ще се осигурява. От друга страна всичко в частните училища все пак е въпрос на договаряне и би могло ако се съберат повече родители да се изиска да се доставя храна от кетърингова фирма. Това е едно от малкото неща, които не ми допадна в ПЧМГ - на практика няма къде да се хранят. Но пълно щастие няма и в СМГ нямат храна все пак, пък и в кварталното училище храната е една ooooh!
За изпитите и аз се притеснявам, защото във всеки изпит има и доза късмет все пак и човек може да се издъни и там където много знае и разбира, а ако е по-разсеян #Crazy #Crazy #Crazy...
Но от друга страна не искам прекалено да внушавам на детето някаква непоправимост за ситуацията, затова и имам 4 варианта за училище. Все на едно от местата ще стане живи и здрави. Тази вечер пак имахме беседа на по-висок тон Tired лошото е, че той понеже се напати в сегашното си училище сега ме пита "Ами и там ако са същите учители?!" ooooh! Thinking
Полудях Crossing Arms и доста се ядосах. Казах му, че той трябва да се докаже и че от него зависи да им затвори устите със знания и умения, а не с оплаквания и оправдания в стил многострадална Геновева #Cussing out
Малко преекспонирах ситуацията, но исках да го разтърся повечко и от една страна да го амбицирам, от друга да му дам надежда, от трета наистина искам да почне да мисли по друг начин, а не като досега какво да направи, за да угоди на госпожата и за 4 години така и не намери начин #Crazy, то и не че имаше такъв де #Cussing out
Уффф сори за лиричното отклонение, ама много съм изтрещяла вече на финала  Crazy

# 42
  • Мнения: 1 142
МЕРСИ,МОМИЧЕТА.ПРИВЕТ ОТ ХУБАВИЯ ПЛОВДИВ.
ЛЕНИ,ПО СПОКОЙНО МИЛА,ЧЕ ОЩЕ СМЕ В НАЧАЛОТО,А КАКВО НИ ЧАКА.ВСИЧКО ЩЕ Е НАРЕД,ДЕТЕТО ЩЕ СЕ СПРАВИ.

# 43
  • София
  • Мнения: 11 692
Има ли нещо по-специално кофти на района около СМГ-то?
Питам защото племенницата сега завърши и не съм чувала нещо кофти.
Иначе онзи район аз принципно не го харесвам,макар там да се намира едно от любимите ми завесения.
А и малко софийски райони харесвам.Е основно моя си.

# 44
  • Мнения: 217
Лени, в СМГ-то имат стол и бюфет. Само в съботите по време на курсовете нищо не работи, а наоколо кафетата са много съмнителни.
Ме4тателка, към Сточна гара районът е неприятен, но то и цяла София, с малки изключения, не е цвете за мирисане.
Относно езиковата подготовка, английският започва направо отначало, т.е. за нас все едно че го няма. Но това не ме тревожи, защото се надявам да продължим с Алианса. И досега бяхме в училище с чуждоезиково обучение и знам, че така език не се учи.
Ali Sun, има двама Стоянови в СМГ.
Вip.bip, браво на детето ти! Явно е добър, защо ти е да го пращаш в ПЧМГ, след като има данни за математик! За явно надарени деца според мен шансът СМГ не трябва да се пропуска. Това е определено най-доброто математическо училище в страната. Иначе и аз мисля за други варианти, например 107-мо / към НПМГ/, но за там почти никаква информация нямам. Ако не успеем, може би просто ще останем в старото училище и ще пренасочим усилия към английския и към втори език.
Ние още не сме сигурни за резултата от пробния изпит, засега знам само, че сме в бройката на евентуално влизащите. Утре ще видим.
Дали не досаждаме с това СМГ на другите мами? Може би по-добре да направим отделна тема.

Общи условия

Активация на акаунт