Питанка относно бебешки изследвания

  • 1 248
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Днес ходихме на изследвянията, които се правят на шестмесечните бебчета и в резултатите от урината имаме паваж от бактерии. Някоя мама ако може да разясни какво би означавало това ще съм много благодарна, че нашето доки в момента не е в страната и не мога да й звънна.  Praynig

# 1
  • Мнения: 1 428
Отиди при друг педиатър.

# 2
  • Мнения: 1 062
Бактериите не са безобиден проблем до колкото знам аз. Отидете при друг педиатър, дори и на частно. Понякога стават грешки в изследванията и е възможно да се замърси и пробата. Ако ви изпишат нещо те съветвам да настояваш за нови изследвания преди лечението. Всъщност преди да назначат лечение би трябвало да пуснат посявка в микробиология. Не съм лекар, не мога да ти кажа нищо със сигурност. Това до тук го знам от личен опит.

# 3
  • Мнения: 1 984
вероятно значи замърсена проба.

# 4
  • Мнения: 647
Днес ходихме на изследвянията, които се правят на шестмесечните бебчета и в резултатите от урината имаме паваж от бактерии. Някоя мама ако може да разясни какво би означавало това ще съм много благодарна, че нашето доки в момента не е в страната и не мога да й звънна.  Praynig

Накратко, повторете изследването, понеже вероятността да сте замърсили пробата е голяма. Важно е как събирате пробата- тя трябва да се даде директно в контейнера за стерилна урина, а не да я събирате в чашка/ друг съд и после да я преливате в контейнера за пробата. ОСвен това, контейнерът трябва да се отвори непосредствено преди даването на пробата- стоенето му отворен повече от няколко минути го прави практически нестерилен.

Ако събирате пробата със колектори, които залепвате под памперса, редно е да се занесе самият колектор без да го преливате.

Грешката при лабораторната проба в никакъв случай не значи, че трябва да си сменяте лекаря- какво общо има той със самата проба?!

# 5
  • Мнения: 1 062
Днес ходихме на изследвянията, които се правят на шестмесечните бебчета и в резултатите от урината имаме паваж от бактерии. Някоя мама ако може да разясни какво би означавало това ще съм много благодарна, че нашето доки в момента не е в страната и не мога да й звънна.  Praynig

Накратко, повторете изследването, понеже вероятността да сте замърсили пробата е голяма. Важно е как събирате пробата- тя трябва да се даде директно в контейнера за стерилна урина, а не да я събирате в чашка/ друг съд и после да я преливате в контейнера за пробата. ОСвен това, контейнерът трябва да се отвори непосредствено преди даването на пробата- стоенето му отворен повече от няколко минути го прави практически нестерилен.

Ако събирате пробата със колектори, които залепвате под памперса, редно е да се занесе самият колектор без да го преливате.

Грешката при лабораторната проба в никакъв случай не значи, че трябва да си сменяте лекаря- какво общо има той със самата проба?!

Няма причина да се сменя лекаря  Grinning, никой не съветва това, но техният педиатър не е в страната в момента и не може да погледне изследванията, а доколкото знам, ако наистина има бактерии е добре да се реагира своевременно. За това съветите бяха да отиде при друг педиатър, а да не чака.

# 6
  • Мнения: 63
Благодаря ви момичета   bouquet. За сега не съм се шашнала много. Реших да повторя изследването и после ще видим резултати. Аз лично си мисля, че причината е че стана смесване на пробата, понеже докато й махах колекторчето Алекс пак се изпиша, затова по-добре да пробваме пак и да видим какво ще покаже следващия път.   Whistling

Последна редакция: сб, 24 май 2008, 14:18 от Pyhi

Общи условия

Активация на акаунт