Мистериозен шум

  • 7 225
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 386
От снощи в апартамента ни се чува странен шум, като от бучащ електроуред. Проверихме всички техники, спряхме и бушоните..И продължава. Току-що изключихме и на съседите отгоре и пак нищо.
Моля, помагайте с идеи, предположения... къде и какво да търсим, защото не се издържа!

П.П. На 5-ти етаж сме, чува се на 6-ти и малко на 4-ти. На 7-ми и 8-ми няма такова нещо..

Обикалям като луда по етажите с фенер, моля за съдействие!  Laughing

# 1
  • Мнения: 1 312
Ако спеше като нормалните хора по това време нищо нямаше да чуваш Mr. Green
Съвет:
Когото и да намериш-Make it look like an accident Wink

# 2
  • Мнения: 2 386
Ужасна си. Laughing

Наистина се опитваме да спим. Не е от трафопоста, междуетажната лампа е ок, притеснява ме да не е нечий бойлер, но как пък ще работи на изключен бушон..  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 02:05 от Ева на сцена

# 3
  • Мнения: 1 312
Ужасна си. Laughing

Наистина се опитваме да спим. Не е от трафопоста, междуетажната лампа е ок, притеснява ме да не е нечий болйлер, но как пък ще работи на изключен бушон..  Rolling Eyes

Анджък.
Оня с акумулаторната резачка е,ама му пада мощността,та се чува само глухо бучене Mr. Green

Сорррииииии.... Hug
Не мога да помогна.
На едни приятели така им шумеше точно бойлера,че и едно конфузно пръцкане се чуваше,обаче само когато е включен Thinking
Нещо от асансьора,таблото на етажа... newsm78

# 4
  • Мнения: 17 546
Вентилатор, пластмасов, самозадвижващ се от въздушната струя, от тези във вентилационните на кухни, бани и тоалетни? Те имат капаци, които покриват перките въздушната струя спира и въртенето (съответно жуженето) спира.

# 5
  • Мнения: 2 386
Нямаме такива неща, с прозорци на тоалетната и банята сме.   newsm78 Асансьорът е твърде далеч от стаята, в която се чува най-силно.

# 6
  • Мнения: 1 312
А обща климатична инсталация да имате?

# 7
  • Мнения: 17 546
Ева, само във вашия апартамент на петия етаж ли се чува или във всички апартаменти на петия етаж? Щом се чува по-силно на шестия, значи е от средата на пети нагоре, т.е тавана на апартамент на петия етаж.

# 8
  • Мнения: 2 386
Нямаме, Хакиба.
Балу, на етажа сме само два апартамента, утре ще питам съседите, но на площадката се чува, да. На 6 - също. На нашият таван няма какво да е.. Изобщо, кое е това нещо, което може да бучи постоянно без да работи на ток?
Офф, голяма загадка. Ужасно дразнещо е! А и ми се спи..

# 9
  • Мнения: 17 546
Изобщо, кое е това нещо, което може да бучи постоянно без да работи на ток?
Разпределителна кутия на интернет доставчик или кабелна телевизия, които са на етажната площадка? Телефонна кутия, тя е на 36 волта (ако не се лъжа) и телефоните работят и при спрял ток. Ако имате табло с електромери на етажа и те бръмчат яко понякога, а с изваждането на вашите бушони от домашното табло достъпа на ток до електромерите не спира. Трябва да се отвърти главния бушон от общото табло на входа. Някои електромери зациклят когато се превключват от дневна на нощна тарифа и бръмченето може да е доста силно!

Не е възможно да ти се спи толкова рано! Mr. Green Hug

# 10
  • Мнения: 1 312
Нямаме, Хакиба.
Балу, на етажа сме само два апартамента, утре ще питам съседите, но на площадката се чува, да. На 6 - също. На нашият таван няма какво да е.. Изобщо, кое е това нещо, което може да бучи постоянно без да работи на ток?
Офф, голяма загадка. Ужасно дразнещо е! А и ми се спи..

Телефонни кутии например Wink
Неизключен вибратор..упс..,бая мощен ще да е щом се чува и при съседа Mr. Green

# 11
  • Мнения: 187
По въпроса и аз бих ти препоръчала тези работи да проверите Телефонни кутии,електромери 
Вентилатор, пластмасов, самозадвижващ се от въздушната струя, от тези във вентилационните на кухни, бани и тоалетни? Те имат капаци, които покриват перките въздушната струя спира и въртенето (съответно жуженето) спира.
и ще следя развитието на този мистериозен шум с интерес  Mr. Green  bouquet

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
изключи вибратора, на склеротичната ти комшийка!

ноже и да е от климатик ...

Последна редакция: пт, 23 май 2008, 08:56 от Labrador

# 13
  • Мнения: 39
Може да е от стенно или подово отопление.Аз така правих разследване и се оказа,че е моето стенно(предишните собственици са били идиоти).Друг е въпроса,колко платих за ток докато разбера че се е включило това технологично чудо newsm78 #Crazy

# 14
  • Мнения: X
Хм,аз пък вчера много мистериозно чувах да се отварят врати вкъщи без да идва никой.....

Общи условия

Активация на акаунт