Насилствено отбиване на болно дете

  • 4 569
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
М. е на 2 години и 1 месец. От петък е болна, а  в понеделник поставиха диагноза пневмония.
Баща й пое инициативата и смени хомеопата с кл. лекар, които каза:
"Кармата е вредна. Трябва веднага да се отбие и т.н."
Той взе инициативата в свои ръце. Болното дете спи и живее при баба си от два дни без да му позволяват да се доближи до мен.
Резултата: гърдите ми са камък.

Какво да правя?С него не мога да говоря, а и няма смисъл.
Приемам всякакви съвети!

Жалко, че имах прекрасен опит с дългово постепенно отбиване на каката около месец, а кърмата ми спря от само себе си.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Много кофти ситуация... Сърцето ме заболя за детето, а и за теб не си представям как се чувстваш и какви са ти емоциите спрямо таткото Confused
За гърдите има неща, които можеш да направиш - да изцедиш до облекчение и след това пак, колкото пъти се налага, за да се чувстваш комфортно. Зелевите компреси облекчават много и пречат да стане беля, а лецитинът играе добра роля за предпазване от запушвания в тези моменти.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 249
Пелааа, не мога да повярвам. Как така няма да му позволят да се приближава до теб #Cussing out?
Вземи си детето. Без да говорим за болестта и колко е безумно болно дете да се отбие насилствено, за теб е много травмиращо и според ГНМ понякога с дълготрайни последици.

За гърдите, вземи си лецитин на Валмарк от 1200мг и взимай по 3-4к на ден + изцеждаш, когато усетиш дискомфорт. Не позволявай да става на камък, все пак.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 951
Деси,много  съжалявам  за  случващото  се.Има  таблетки за  спиране  на кърмата.Ще   се  опитам  да   ги  изнамеря.Попитай  за  твоя  случай  лекар.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
Пела, имам някакви спомени, че мъжът ти беше много за кърменето с Али и че контактувахте с америк. педиатър при проблеми - не можете ли да му се обадите/пишете? Може би мъжът ти ще приеме неговото мнение?

# 5
  • Мнения: 3 506
Пелааа, не мога да повярвам. Как така няма да му позволят да се приближава до теб #Cussing out?
Вземи си детето. Без да говорим за болестта и колко е безумно болно дете да се отбие насилствено, за теб е много травмиращо и според ГНМ понякога с дълготрайни последици.

Заставам изцяло зад мнението на Iva_D.

Пела, вземи си детето, ако трябва с цената на скандал и прочее. Това НЕ е една от ситуациите, в които можеш да правиш компромис в името на семейството и добрите отношения. Последствията наистина може да са дълготрайни и тежки - за теб, и още по-лошо - за ДЕТЕТО.

# 6
  • Мнения: 2 829
И аз мисля, че трябва да си вземеш детето!
Представям си колко ти е трудно! Дано Мали бързо оздравее!

# 7
  • Мнения: 2 652
И моят съвет е да направиш всичко по силите си, за да вземеш детето при себе си и да го предпазиш (както и себе си) от дългосрочни по-сериозни последствия. Ти си майката и ситуацията изисква немедлени и категорични действия от твоя страна. Бързо оздравяване и успех!

# 8
  • Мнения: 2 655
Какво точно казва ГНМ за този начин на отбиване?
Някой може ли да изкара, за да му изпратя да чете?
А СЗО?
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 3 926
Не знам какво да посъветвам. Пиша само за една голяма, макар и виртуална прегръдка Hug
Не знам ако при нас възникне такъв проблем какво ще направя. Знам само, че като чета и се поставям на същото място... бих била способна дори да си събера багажа и да си взема децата... Знам, че сигурно ти звучи глупаво, но... аз наистина бих реагирала така Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 652
Какво точно казва ГНМ за този начин на отбиване?
Някой може ли да изкара, за да му изпратя да чете?
А СЗО?
 Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Не знам дали ГНМ казва нещо специално за подобен случай. По-скоро, че евентуално детето може да изживее конфликт на раздяла, особено в такъв момент за него, което да доведе до съответните последствия. Всеки педиатър (може би с изключение на този, който сте намерили) би посъветвал, когато детето е болно да мине на по-лек хранителен режим или основно на кърма, щом се кърмите още.

# 11
  • Мнения: 3 929
Ох, мила Пела, много тежко ми стана от поста ти. В Библиотеката определено ще намериш отговор на въпроса ти за това, как да облекчиш състоянието на гърдите си. Но не допускай повече да се втвърдяват. Прави компреси със зелеви листа, които се увиват около гърдите. Чувала съм за чай от салвия - 1 с.л. се накисва за 15 мин. в гореща вода. Пие се по 3-6 мл на всеки 6 часа. Не знам, дали ще продължаваш да кърлмиш или просто спирате кърменето само за периода на болестта.
Това е пълен абсурд! Как може да ти кажат такова нещо. Не само, че не вреди, но и е най-полезно в този случай да е само на кърма.
Защо си позволила да ти вземат детето? Как така някой ще реши вместо тебе? Страх ли те е от нещо, че не предприемаш никакви действия?

# 12
  • Мнения: 8 769
Пела, мъжа ти медицина ли е завършил? Или психология? Що за решения взима? Прдполагам, че се тревожи, но пък това е шок и за двете ви!
Как може да поставя нещата по този начин? Честно казано, изумена съм!
Вземай си детенцето и го гушкай, кърми и го обсипи с майчина любов! Знаеш много добре, че тя е най-доброто лекарство!
Останалото са ти го казали другите!
Успех и стискам палци! Hug

# 13
  • Мнения: 3 929
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21657.msg416130#msg416130
Надявам се да ти е от полза, въпреки че, честно казано, не схванах ясно точно от каква информация се нуждаеш.

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 099
 Shocked Точно, когато едно дете е болно има най-голяма нужда от майка си. Когато едно кърмаче е болно, има нужда от майчината ласка, грижа и..майчиното мляко. Детето може да се почувства предадено и изоставено от майка си, ако тя не е до него в момента, в който то има нужда от нея. Това оставя следи в детското съзнание. И най-грижовната баба не може да замени мама и майчината ласка.
Съжалявам, че и ти, Пела и детето ти в момента страдате. Ако на мен ми се случеше такова нещо, със зъби и нокти бих се борила да си взема детето при мен. Хеле пък ако е болно. Пожелавам ти да разрешите този проблем по най-бързият и разумен начин, в полза на детето е! Peace

Общи условия

Активация на акаунт