отоци !

  • 3 651
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 804
за преекламсия не знма,но при мен се дължеше на висок албумина в резултат ка4их 30 кг за цялата бременност ,а детенце се роди 2450 кг-тас никакво солено,кисело,газирано и яйца

# 16
  • Мнения: 2 068
а как си с кръвното  newsm78
забелязала ли си рязко повишаване на килограмите, а когато ходиш до тоалетна успяваш ли да се изпишкаш като хората  Wink
тук можем само да си говорим, но ти много не ни слушай а бягай на лекар  Peace

# 17
  • Мнения: 275
Както са ти казали и момичетата, задължителна е консултацията с лекар. Само ще вметна, че докато не получиш изрична забрана от лекаря да не консумираш сол - не предприемай абсолютно нищо.

# 18
  • Мнения: 4 371
При мен всички изследвания са добри, но откакто стана топло съм точно като теб - още със ставането са подути и ме болят. Пробвах Лиотон(личния лекар ми го предписа) и Репарил. Лиотона много не ми помогна, но от Репарила съм доволна Peace

# 19
  • Мнения: 318
Някои може ли да ми каже опасни ли са отоците и трябва ли да се вади бебето вече? Аз до влизането в деветия месец не съм имала никакви отоци,но от няколко дена краката са ми като балони,ама много подути имам чувството,че ще се пръснат и много се притеснявам,а по принцип след около седмица, ако всичко се развива добре,ще раждам със секцио,но ми казаха,че при големи отоци трябва да се вади вече бебето,ще съм ви много благодарна ако някои ми каже дали знае нещо подобно и опасни ли са тия отоци?

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Пробвай със студено...

# 21
  • Мнения: 686
Вдигай си краката на високо!

# 22
  • Мнения: 161
Момичета благодаря за съветите ,
ходих на изследвания, перфектни са няма албумин
газирано не съм пила от години
и вдигах и свалях краката Joy
не помага
студен компрес и студено киснене не помага
остана да пробвам режима на maiabee
РОНИ_23   и аз така изведнъж се получи нямах проблеми станах една сутрин преди 4 дни и бяха така
ходих на лекар и изследвания пуснахме и посявка на урина и всичко е наред
и док каза че е от кг. от топлото и вече ми тежи и

# 23
  • Мнения: 4 371
Вдигай си краката на високо!
Пробвай с огромен корем да си вдигнеш краката на високо.
По гръб също не се лежи с голям корем, така че съвета е неприложим.


За себе си както казах само Репарил гел ми помага.

# 24
  • Мнения: 2 068
Някои може ли да ми каже опасни ли са отоците и трябва ли да се вади бебето вече? Аз до влизането в деветия месец не съм имала никакви отоци,но от няколко дена краката са ми като балони,ама много подути имам чувството,че ще се пръснат и много се притеснявам,а по принцип след около седмица, ако всичко се развива добре,ще раждам със секцио,но ми казаха,че при големи отоци трябва да се вади вече бебето,ще съм ви много благодарна ако някои ми каже дали знае нещо подобно и опасни ли са тия отоци?
лекаря ще реши  Peace
аз бях с албумин в урината и прееклампсия но изчакаха  Wink
бебето 3 седмици не наддаваше  Confused родих в края на 37гс
накараха ме да ям мноооого извара и да пия протеини  Crazy

malevolent
след седмица пак направи изследвания на урината   bouquet

# 25
  • Мнения: 161
Кalaka
бягам до магазина за извара ще пробвам и това 
и Репарил гел на Дуци
 утре ще  пиша дали помага
така или иначе станах опитно зайче Joy

# 26
  • Мнения: 315
Аз в момента съм със съмнение за прееклампсия. При ехография на бъбреците се оказа, че имам  възпаление на едининя бъбрек - от самата бременност. В понеделник ще ми повторят всички изследвания - в болницата съм, пуснаха ме вчера и днес за малко да си отида до вкъщи. Доктора ми каза да консумирам повече белтъчини -  белтъка от яйце, извара, мляко и т.н.
Нямам албумин, но бъбреците не функционират правилно. По-нататък ще пиша как се развиват нещата.

# 27
  • Мнения: 2 111
Мен ме облекчаваше малко от Лиотон и Венен гел на д-р Тайс,редувах ги,но основното е да са вдигнати краката нависоко,за мен не беше проблем,защото цялата бременност я изкарах вкъщи и си почивах.

# 28
  • Мнения: 257
АКО СИ МНОГО ЕДРА Е НОРМАЛНО ДА ИМА ОТОЦИ, НО ВСЕ ПАК ПРЕПОРЪЧВАМ КОНСУЛТАЦИЯ!!!!!!!!!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 2 840
...целта е да се приемат белтъци

Белтъчната диета по принцип действа диуретично, но в този случай ми се струва крайно неуместна, защото при такива отоци обикновено има проблем с бъбреците, а натоварването с белтъчини допълнително ще усложни положението. Може да се окаже дори опасно.

Изследвания са необходими, за да се види дали няма белтък в урината. Отоците може да са безобидни, но може и да са признак за сериозен проблем.

Общи условия

Активация на акаунт