В какво прибирате малките детски дрехи

  • 11 823
  • 74
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
досега ползвах торбите в които се пордават спалните комплекти,но не купуваме толкова често,а дрехите вече няма къде да ги слагам
И ви питам къде прибирате дрехите,в какво,за да се запазят все пак Simple Smile и да не се изсипват при всяко отваряне на шкафа.

# 1
  • Мнения: 1 120
И аз ги прибирам така като теб в торби. За момента ги складирам под леглто ни в спалнята. Не вдигам често матрака и за това не ми пречат. Лошото е , че се увеличават и в един момент мястото ще свърши. Гледам да раздавам Simple Smile

# 2
  • Мнения: 390
Според мен, за детски дрехи са най-удобни скриновете.
 Понеже дрешките са малки, събират се много, като отворя чекмеджето, веднага намирам нужната дреха.

# 3
  • Мнения: 1 322
Аз ги събирам в найлонови торби и на вилата.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 923
Аз ги слагам в найлонови торби, пъхам във всяка по един райд п/ молци и ги качвам на тавана във " специален" гардероб за дрехи които не се носят. Може торбите да се залепят със скоч. Четох за вакуумните торби, че много бързо се късали, така че засега оставаме с първият вариант.

# 5
  • Мнения: 3 770
Не съм  прибирала дрехи , които не се носят вече - раздавах ги.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 688
Не съм  прибирала дрехи , които не се носят вече - раздавах ги.
и аз така трябва да правя,но все пак имам любими дрешки които бих искала да запазя.

# 7
  • Мнения: 3 770
Не съм  прибирала дрехи , които не се носят вече - раздавах ги.
и аз така трябва да правя,но все пак имам любими дрешки които бих искала да запазя.

Сигурно!  Grinning И аз имах , но след 10 годишно пазене ги изхвърлих.Затова ако нямаш намерение за трето по-добре ги раздай!  Peace

# 8
  • Мнения: 3 770
Всъщност съм запазила само една рокличка - от кръщенето на дъщеря ми.  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
Не съм  прибирала дрехи , които не се носят вече - раздавах ги.
и аз така трябва да правя,но все пак имам любими дрешки които бих искала да запазя.

Сигурно!  Grinning И аз имах , но след 10 годишно пазене ги изхвърлих.Затова ако нямаш намерение за трето по-добре ги раздай!  Peace
имам разбира се,но ще мине време до тогава,определено!

# 10
  • Мнения: 2 266
Не ги прибирам,а ги раздавам на познати с по-малки деца.

# 11
  • Мнения: 970
Не ги прибирам,а ги раздавам на познати с по-малки деца.




И аз така Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 3 271
В найлонови торби

# 13
  • София
  • Мнения: 7 097
В пликове, които съм наблъскала в гардероба в коридора. Претъпкан е вече и рискувам всеки път, когато го отворя да бъда затрупана  Laughing И всичко това, при положение че доста дрехи не съм запазила.

# 14
  • Мнения: 491
Все още ги събирам,само някои съм раздала.Събирам ги в пликове,и ги слагам в едни шарени кутии от Mr.Bricolage,които имам планове да редя в големия си гардероб,който скоро трябва да бъде готов Mr. Green

# 15
  • Мнения: 1 193
Аз, се отказах, да ги прибирам. Раздавам ги на близки, които нямат нищо против  Peace
Реших, че ми заемат доста место  Wink

# 16
  • Мнения: 4 380
Аз много малко детски дрешки съхранявам- само най-любимото за спомен. Rolling Eyes На никого не раздавам, директно изхвърлям. Опитвах се да намеря разни организации които приемат стари дрехи...ооо, как ли пък не! На който му трябва, да идва сам да си го търси. На мен не ми трябва. Naughty

Та, това което имам запазено от детските дрешки, държа ето в такъв плик. Да ви кажа, точва чудо побира повече от огромен куфар. Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 3 688
От къде мога и аз да се сдобия с такъв плик?

# 18
  • Мнения: 4 380
В София навремето беше проблемно да се намерят, сега не знам как е. При нас ги има в почти всеки магазин, та дори и в магазина за 1 долар (но малко по-зле като качество).

# 19
  • София
  • Мнения: 3 688
Честно казано аз и не съм питала по магазините,досега се оправях с подръчни средства.Ще проверя,благодаря.

# 20
  • Мнения: 712
xenia, и аз имам такова нещо, но бързо му се развали ципа. При мен проблемът е, че нямам легло, под което да го пъхна. Трябва да го вдигам в пристройката на гардероба, което не е особено лесно, когато тежи. Така бързо му видяхме сметката. Продават в Била и Кауфланд, в ХИТ също съм виждала, в сектора, където са дъските за гладене и сушилниците.

Преди 3 години си купих ето това - http://www.topshop.bg/vakuumirashti_plikove-8478-p.html
Първоначално ми се видя доста скъпо, но след като видях какво чудо побират, направо съм възхитена. Ползвам ги вече 3 години и чак сега един от тях започна да изпуска по малко. Знаете колко е една пристройка на 2-крилен гардероб - вътре побрах неща колкото за гардероб и половина. Мисля сега да си купя още един комплект, защото в 2 от чувалите съм прибрала дрехите, които са ни малки. Ще ги запазя за другото дете. Някои дрехи разменяме с моя приятелка, но повечето си стоят.
В торби или в чекмедже, дрехите се повреждат и зацапват. В чекмеджето, което имам, също чистя периодично цели валма боклуци. В торбите обикновено не виждам какво съм прибрала, а и те се отварят и всичко се изсипва.

# 21
  • Мнения: 4 380
Цитат
xenia, и аз имам такова нещо, но бързо му се развали ципа. При мен проблемът е, че нямам легло, под което да го пъхна. Трябва да го вдигам в пристройката на гардероба, което не е особено лесно, когато тежи. Така бързо му видяхме сметката. Продават в Била и Кауфланд, в ХИТ също съм виждала, в сектора, където са дъските за гладене и сушилниците.

При нас тези от 1 дол. са с калпави ципове и страничната част също е найлон, но то пък ...вътре и без това се слагат ненужни вече дрехи, така че не се отваря и затваря сто пъти. А иначе може да се съхранява и под диван, и на дъното на гардероба...Места където да се пъхне винаги се намират. Аз съм доволна. Не ми заема място, никакви прахосмукачки не ми трябват, струва жълти стотинки и всичко е прибрано и подредено.

Пишете каква им е цената в България, аз си мислех дали да взема на майка ми, че тя е голям Плюшкин. Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 300
Между 5 и 20 лв.

# 23
  • MJF
  • Мнения: 8 571
xenia като  на снимката която пусна са по- скъпи иначе с найлон от всякъде до 10 лв се намират

# 24
   Всичко се подарява.Не , че съм богата, просто така ми харесва, пък и аз ги шия  90%.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 688
Тези които не с аот найлон по-добре ли съхраняват дрехите?
20 лв ми се вижда много за торба,ама все ще трябва да купя нещо за събиране.

# 26
  • Мнения: 315
тези които са запазени ги раздавам на приятелки а другите ги оставям до контейнера

# 27
  • София
  • Мнения: 3 688
тези които са запазени ги раздавам на приятелки а другите ги оставям до контейнера
да ясно,че доста хора така правят,но аз искам идея,в какво да прибирам дрехите които ще пазя Simple Smile
По ТСМ магазините дали не продават нещо подходящо?

# 28
  • MJF
  • Мнения: 8 571
слънчоглед,найлоновите  в зависимост от качеството имат едни  изисквания- как ги вдигаш,захващането цип-найлон,изобщо е добре да са сложени празни където ще стоят и тогава подреждаш в тях дрешките.аз имам найлонови и платнени.като внимателно повдигам найлоновите нямам проблеми с целостта им .но в началото докато им хвана кусурите и като позволявах невнимателна външна намеса унищожих 2-3 найлонови.предимството е че се вижда какво има вътре.на плътните пишех по едно време етикети какво има вътре ама в бързината на ежедневието отиде... идеята.

# 29
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ами аз засега ги прибирам в найлоновите торби от спалните комплекти като теб.Но скоро и те няма да ми стигнат затова мисля или в кашони или в пак в торбички и да изкарам въздуха ,за да заемат възможно най-малко място у дома.

# 30
  • Мнения: 491
Преди три години си купих от Бриколаж две найлонови "ракли" - така ги водят в магазина - за 5 лв. двете. Същото, каквото е показала xenia, отгоре найлон, отдолу и отстрани тънка мушама. Не са перфектно качество, на едната ципа се развали, но и аз ги тъпча ужасно много. Държа ги под спалнята. Тази година си взех от Метро от вакуумиращите торби, пестят много място, но най - големия размер няма къде да го събера. Засега съм го изправила до стената в стаята на детето, умувам му място, така че приемам идеи.  

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Прибирам ги в чували, но станаха много и започнах да раздавам.

# 32
  • Мнения: 512
Не съм  прибирала дрехи , които не се носят вече - раздавах ги.

Раздадох ги, ама после прилежно ми ги върнаха.  Mr. Green
Така че сега са в чували, разпределени по възрастта, в която са носени, а на всеки чувал съм залепила списък с това, което е вътре. Така се спестявам ровенето, живот и здраве, пак ще ми потрябват някои неща...  Crazy

# 33
  • Мнения: 214
Ами и аз ги раздавам, и на мен ми дават и така.

# 34
  • Мнения: 8 999
Нищо малко не съхранявам. Веднага отива по предназначение към някоя приятелка с по-малки деца. Съвсем овехтелите оставям до кофите.
Запазила съм само най-мъничките дрешки от първия месец на децата и то не всички - дадох ги на дъщеря ми да си облича куклите.
Много трудно може да оцелиш второто ти дете да се роди в същия сезон и да расте със същите темпове, както първото, а и да е от същия пол. От опит знам, че само няколко бодита с неутрален цвят влязоха в употреба за второто ми дете, всичко останало не съвпадна нито по време, нито по пол.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 688
наще дрехи по размер съвпадат(той февруари,тя януари) малко пола се различава,но в комбинации става.
Днес разглеждах сайта на АИКО и видях това което търсех,торби отстранис плат от горе с найлон за 9лв.

# 36
  • Мнения: 512
наще дрехи по размер съвпадат(той февруари,тя януари) малко пола се различава,но в комбинации става.
Днес разглеждах сайта на АИКО и видях това което търсех,торби отстранис плат от горе с найлон за 9лв.

Аз намерих в сайта на АИКО това

http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=24&tid=155&pid=53231

за същото ли говорим? А колко горе-долу побира, може ли да каже някой, който е ползвал?

# 37
  • София
  • Мнения: 3 688
аз гледах ето това

http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=24&tid=160&pid=53241

явно има различни размери.

# 38
  • Мнения: 110
Дрехите,които ми се иска да запазя,съхранявам в пликове ,като изтеглям въздуха от тях.Не са от тези по 60 лв,но съм доволна.Едни си купих от "Метро" ,а другите- от "Практикер".Удобното е ,че в "Практикер"  се продават на бройка по 6-7 лв.Размерът е удобен за ползване.Имала съм слуваи да "влизам" в торба,за да си подредя нещта

# 39
  • Мнения: 4 300
Прясно инфо. Вчера си купих калъфи, платнени, отгоре с найлон ( прозрачни). 80*40*25 срещу 3 лв, меки, с дръжки отстрани. В един такъв калъф събрах около 14-15 зимни пуловера на мъжа ми.
По двайсетина лева бяха твърдите, мукавени.

# 40
  • Мнения: 7 201
В чувалчета и на село. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 2 641
Рокси, от къде ги купихте?
Прясно инфо. Вчера си купих калъфи, платнени, отгоре с найлон ( прозрачни). 80*40*25 срещу 3 лв, меки, с дръжки отстрани. В един такъв калъф събрах около 14-15 зимни пуловера на мъжа ми.
По двайсетина лева бяха твърдите, мукавени.

# 42
  • Мнения: 4 300
От един квартален магазин Всичко за един лев.
Иначе съм виждала и в Джъмбо, Бриколаж и Практикер ( там бяха по 5 лв някъде).

# 43
  • Мнения: 2 641
Благодаря Рокси  Hug

# 44
  • Мнения: 512
  bouquet  bouquet  bouquet

Още този уикенд ще претърся Джъмбо-то, че ми е най-близо.

# 45
  • Мнения: 247
аз ги слагам в големи пластмасови кутии с капак. Кутиите наредам една върху друга и така се получава нещо като скрин.

# 46
  • София
  • Мнения: 958
svetlanka85 - много ми стана интересно.. Simple Smile.....кутиите какво точно представляват и откъде ги взимаш? Сигурно стои оригинално..... Ако можеш да ги снимаш? Отдавна си мисля за нещо подобно, но не за дрехи, понеже след малката раздвам щедро всичко!

# 47
  • Мнения: 4 300
Пластмасови кутии има в Мр. Бриколаж. Тези с колелцата са към двайсетина лева- бяла кутия с цветни колела и капак, има и без колелца, съвсем обикновенни, леко прозрачни.

# 48
  • София
  • Мнения: 958
Рокси -   bouquet

# 49
  • София
  • Мнения: 3 688
пластмасови има и в Айко,ама аз не взех от тях,а от торбите за дрехи.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз слагам в кашончета и на тавана. Но сега, след втория син, раздавам каквото му стане малко...

# 51
  • Мнения: 492
В торби залепени с хартиено тиксо и в раклата на дивана.

# 52
  • Мнения: 4 292
За момента ги складирам под леглто ни в спалнята. Не вдигам често матрака и за това не ми пречат. Лошото е , че се увеличават и в един момент мястото ще свърши. Гледам да раздавам Simple Smile
И аз така.  Grinning А бебешките дрешки са при свекърва ми. Скоро мисля да си ги поискам, на тяхно място ще пратя други.

# 53
  • Мнения: 2 613
Нищо не пазя и не прибирам!Запазените дрешки давам на една позната,която има по-малко детенце,а тези които са захабени директно изхвърлям.Мразя да се затрупвам с неща,които не се ползват,затова изхвърлям без капка сантимент!

# 54
  • Мнения: 4 300
Ох, не искам да се заяждам, но моля ви, четете заглавието! Хората питат в какво да приберат дрехи, а не кой ги пази и кой не. Да не говорим, че ако се вложи мъничко фантазия кутиите, купени за детски дрехи, могат да се позлват и за друго. И когато човек си търси инфо по темата не е много приятно да скролва половин страница, за да разбере кой НЕ СИ пази детските дрехи.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 923
Ох, не искам да се заяждам, но моля ви, четете заглавието! Хората питат в какво да приберат дрехи, а не кой ги пази и кой не. Да не говорим, че ако се вложи мъничко фантазия кутиите, купени за детски дрехи, могат да се позлват и за друго. И когато човек си търси инфо по темата не е много приятно да скролва половин страница, за да разбере кой НЕ СИ пази детските дрехи.
newsm10 Анджък !

# 56
  • Мнения: 750
досега ползвах торбите в които се пордават спалните комплекти,но не купуваме толкова често,а дрехите вече няма къде да ги слагам
И ви питам къде прибирате дрехите,в какво,за да се запазят все пак Simple Smile и да не се изсипват при всяко отваряне на шкафа.
Навсякъде можеш да намериш торби с цип за под леглото в различни големини и модели.
В Практикер комплект от две големи торби с цип са 6 лв.Много са големи.Събират адски много неща.
В магазините на TCM има,на много места има.
Малки,големи,всякакви!

# 57
  • Мнения: 2 587
В плик,в кашон и на тавана.Поне доскоро бяха там,но ги дадох на една бъдеща мама и сега тя да му мисли.

# 58
  • Мнения: 784
За целта ползвам чантите тип "илиенски", дано се сещате - едни такива големи, найлонови, карирани, с цип и много яки дръжки. Купувам ги от магазините за "Всичко за 1 лев" - различните размери са с различна цена, но най-големите са не-повече от 2 лв. По-удобни са за пренасяне и подреждане от чувалите.
Имам и една такава дежурна чанта, която пълня с играчките, които вече са омръзнали на сина ми. Държа я в мазето и след около 6 месеца я вадя - настава голямо забавление, все едно за пръв път ги вижда ....

# 59
  • София
  • Мнения: 1 877
В торби залепени с хартиено тиксо и в раклата на дивана.

това е идейно  Peace, примерно ако мазето е пълно вече.... иначе най - добре там или на таван..... не е добре да се задръства дома с излишни вещи, само прах събират и не се чисти лесно Thinking

а това също е идея:
http://www.aiko-bg.com/index.php?gid=24&tid=155&pid=53231

има и кутии в сайта по-назад:)

Последна редакция: пт, 27 юни 2008, 14:06 от ва ни ла

# 60
  • Добрич
  • Мнения: 5 448
Част от дрехите раздавам, но някои искам да си ги запазя за спомен. Слагам ги в торби, залепени с хартиено тиксо. Освен това лепя от тиксото отстрани на торбата и надписвам какво има вътре. Например "летни 2 год. ".  После ако се наложи да търся нещо ми е по - лесно.

# 61
  • Мнения: 158
В торби и после с хартиено тиксо а от там на село

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Прибирам ги в кашони и ги трупам в килера на майка ми и на тавана на свекърва ми  Grinning Много дрехи нося в детски домове, но вече сме се затрупали с малки дрехи на дъщеря ми. Племенникът ми износва подходящите за момчета дрешки. След второто ще се разтоваря определено.

# 63
  • Мнения: 721
Аз ги слагам в пликовете, от които се изсмуква въздуха.

# 64
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Една част раздавам, а любимите в торби и при родителите ми в бившия мой гардероб Wink!

# 65
  • София
  • Мнения: 607
В торби и при майка.  Laughing Тя е супер недоволна, разбира се. Някои съм дала на приятелки. Сега най-малките съм дала на снаха ми.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 552
Всичко от близнаците подарявам на приятелка с близнаци, имам по 2 еднакви. От каката на едно момиченце от входа.В гардеробите е само това ,което носят в момента. Само от племенника имам една торба, които малките ще носят догодина.

# 67
  • Мнения: 1 800
Една част раздавам, другите в пластмасови кутии  и в гардероба в детската (за сега има още място Simple Smile). Тези, които се носят в момента са в скрина.

# 68
  • Мнения: 2 616
Всичко дарявам!

# 69
  • Oslo
  • Мнения: 659
 В края на всеки сезон изхвърлям тези , които не стават за носене, запазените веднага раздавам..

# 70
  • София
  • Мнения: 4 397
За целта ползвам чантите тип "илиенски", дано се сещате - едни такива големи, найлонови, карирани, с цип и много яки дръжки. Купувам ги от магазините за "Всичко за 1 лев" - различните размери са с различна цена, но най-големите са не-повече от 2 лв. По-удобни са за пренасяне и подреждане от чувалите.

И аз ползвам такива само, че съм намерила с детски картинки героите на Дисни и са много сладурски. В такива прибирам и после на вила  Peace
И все пак темата е В какво прибирате малките детски дрехи , разбрахме за всички, че ги раздавате ама момичето не пита това  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 3 886
Ползвам вакуумни торби.Тези който не ми трябват вече ги раздавам.Другите на село bowuu

# 72
  • на село
  • Мнения: 826
 Подарих всичко на приятелки.

# 73
  • Мнения: 689
В найлонови пликове и от там в дома на майка ми.

# 74
  • Мнения: 309
В найлонови пликове и от там в дома на майка ми.
И аз правя така.
Майка ми ги носи във вилата им , а там ги подрежда в шкафове.

Общи условия

Активация на акаунт