за личния лекар и педиатъра

  • 1 326
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
здравейте всички Simple Smile
нашия педиатър е в болница, различна от тази, в която е моя личен лекар. По този повод, от болницата, където е педиатъра ми казаха, че би било много по-лесно и добре да си сменя личния лекар с една от същата болница, която работи заедно с педиатъра. Щяло да е по-лесно, заради многото болнични, които вероятно ще се налага да взимам, защото , ако не го сменя, ще трябва те да подават някакви допълнителни декларации ( до НОИ ), доколкото разбрах.. не можах хубаво да разбера всъчност за какво иде реч, защото имаше тълпа пациенти и не ставаше да разпитвам подробно. не искам да си сменям личния, но не искам и да ми бавят кинтите, а явно такива проблеми ще имам, ако не го сменя. Искам да ви питам как е при вас, знаете ли нещо по въпроса.Вече много се дразня в тая държава никоя система не работи както трябва, или пък всички ги мързи да гледат.

# 1
  • Мнения: 1 428
При нас просто така се случи,че личния ни лекар е педиатър  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 821
По този повод, от болницата, където е педиатъра ми казаха, че би било много по-лесно и добре да си сменя личния лекар с една от същата болница, която работи заедно с педиатъра. Щяло да е по-лесно, заради многото болнични, които вероятно ще се налага да взимам, защото , ако не го сменя, ще трябва те да подават някакви допълнителни декларации ( до НОИ ), доколкото разбрах.. не можах хубаво да разбера всъчност за какво иде реч, защото имаше тълпа пациенти и не ставаше да разпитвам подробно. не искам да си сменям личния, но не искам и да ми бавят кинтите, а явно такива проблеми ще имам, ако не го сменя. Искам да ви питам как е при вас, знаете ли нещо по въпроса.Вече много се дразня в тая държава никоя система не работи както трябва, или пък всички ги мързи да гледат.
По скоро ги мързи всички да се интересуват и да си търсят правата.
Пълни глупости са това с бавенето на парите за болничен и избора на личен лекар.
Не знам за какви декларации ти говорят, но определено са те качили на пързалката.
Успех!

# 3
  • Мнения: 134
При нас просто така се случи,че личния ни лекар е педиатър  Mr. Green
и при нас е така .

# 4
  • Мнения: 1 447
По този повод, от болницата, където е педиатъра ми казаха, че би било много по-лесно и добре да си сменя личния лекар с една от същата болница, която работи заедно с педиатъра. Щяло да е по-лесно, заради многото болнични, които вероятно ще се налага да взимам, защото , ако не го сменя, ще трябва те да подават някакви допълнителни декларации ( до НОИ ), доколкото разбрах.. не можах хубаво да разбера всъчност за какво иде реч, защото имаше тълпа пациенти и не ставаше да разпитвам подробно. не искам да си сменям личния, но не искам и да ми бавят кинтите, а явно такива проблеми ще имам, ако не го сменя. Искам да ви питам как е при вас, знаете ли нещо по въпроса.Вече много се дразня в тая държава никоя система не работи както трябва, или пък всички ги мързи да гледат.
По скоро ги мързи всички да се интересуват и да си търсят правата.
Пълни глупости са това с бавенето на парите за болничен и избора на личен лекар.
Не знам за какви декларации ти говорят, но определено са те качили на пързалката.
Успех!

Не съм си сменяла личния доктор и педито ни работи съвсем другаде.До сега не съм имала проблеми.Аз също за пръв път чувам за такива декларации.

# 5
  • Мнения: 2 448
Моите също са различни, за такива декларации за пръв път чувам. До момента за болнични съм вземала само от педиатъра, личния лекар изобщо не ми е трябвал, забавяне не е имало. Но те бяха тези по време на майчинството, от тогава насам, не съм ползвала болнични.

# 6
  • Мнения: 4 753
Пълни глупости са това... Ще трябва да търчиш сигурно между двамата, а болничните до НОИ ги подава работодателя, не виждам лекарите какви декларации ги гонят...  Можеш да попиташ в НОИ, ако си мислиш, че докторите искат да те метнат....   Peace 

# 7
  • Мнения: 686
И нашия педиатър ни е личен лекар,на мен и на децата.
Но според мен в твоя случай нещо те будалкат.Няма значение кой е твоя лекар и не се подават допълнителни деклараций.А,че ще ходиш при личния си лекар често за болнични,така си е.Затова ти трябва да имаш доверие на Джи Пи-то си и да го познаваш,а така като го смениш,какво ще ти гарантират и болничните ли?Айде глупости!Не се връзвай!

# 8
  • София
  • Мнения: 17 591
Айде де!
Педиатърката на сина ми никога изобщо не ме е питала къде работи личния ми лекар!
А тези болнични се издават от педиатъра на детето, не от личния ти лекар. Единственото, което ти е нужно, е амбулаторна карта с номер и печат на личния лекар.

# 9
  • Мнения: 7 723
И педиатъра на децата ми ми стана личен лекар.
По- удобно ми е някак... Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 39 761
Моята лична лекарка беше от районното ДКЦ. Педиатърката на Дияна беше от б-цата, в която я родих. Никога не съм имала проблеми с това. Нито едната, нито другата лекарка е питала коя е личната и къде работи, и обратното.
Наложи се да сменя педиатърката на Дияна. Съпругът ми напусна работата си и вече не се ползвахме с преференции. Педиатърката каза, че няма смисъл да се "набутвам" за платен абонамент. Смених личната лекарка на дребната. В последствие тя стана и моя лекарка.

# 11
  • Мнения: 959
И педиатъра на децата ми ми стана личен лекар.
По- удобно ми е някак... Simple Smile

И ние така.
Но не заради болнични, и тем подобни, а защото исках, един лекар, да  е лекуващ на цялото ни семейство.

# 12
  • Мнения: X
Доколкото разбирам от почти всички отговори, болничните, които ще ми трябват след навършване на 2 години на бебо, живот и здраве, ще ми ги издава педиатъра на бебето, а не моята лична, правилно ли съм разбрала?
 а иначе, ми обясняваха, че те трябвло някакви декларации да подават до нои (това ми го обясни една лекарка, която работи заедно с педито в същата болница и при която отидох с педиатъра да ми напише третия болничен, и тя ме агитира да се записвам там, че иначе не че било невъзможно, но било усложнено..),май поредните глупости.

# 13
  • Мнения: 2 821
Имаш предвид болничните, когато детето се разболее, а ти си на работа, нали така?
По принцип болничните за болно дете се издават от личния лекар на детето. В повечето случаи хората избират личен лекар с придобита специалност Педиатрия. Това последното го уточнявам, защото явно има и такива, които си имат педиатър за детето на някакъв принцип и отделно личен лекар само документално.
Всеки лекар по принцип има право да издава болничен лист.
Имам позната, чието дете се разболяваше на често и се стигна до издаване на болничен и от нейния личен лекар. Ако не се лъжа не може повече от 7дневен болничен без прекъсване.

Агитират те неправилно. Това си е твой личен избор и представянето на тези доводи от тяхна страна е опит за манипулация.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
И педиатъра на децата ми ми стана личен лекар.
По- удобно ми е някак... Simple Smile
и при мен е така

Общи условия

Активация на акаунт