Бременната може ли да кърми ?!

  • 1 175
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 317
Може въпроса да е малко тъп за опитните и информирани кърмачки...., но искам да попитам компетентни и добре информирани жени - а този форум е подходящ.
Първо да поясня, не става въпрос за мен - това съм го чувала и то не веднъж "Като жената забременее, кърмата става отровна". Та вярно ли е и бихте ли ми посочили източници на информация по темата?
Ако подобна тема е обсъждана вече, моля да ме извините Simple Smile

# 1
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
"Като жената забременее, кърмата става отровна".

Звучи смешно и несериозно.

Доколкото знам, можеш да кърмиш, стига да нямаш контракции.

# 2
  • Мнения: 4 242
Бременях, кърмих, пак бременях и още кърмя, и така вече 3г и половина, дечурлигата живи и здрави, каката 19 кила, бебата 7.540, та освен че няма отровени няма и лишени  Grinning
Гледай ти как усещаш нещата!

# 3
  • Мнения: 3 423
Да, може. Ако иска.

# 4
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
"Като жената забременее, кърмата става отровна". Та вярно ли е...

Не, не е вярно. Кърмих докато бях бременна.

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
ДА, може да кърми спокойно.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Кърмата не става отровна,но много лекари съветват да спре кърменето

# 7
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 885
"Много лекари" вероятно имаш предвид в България, защото на мен тук, където живея, даже не са ми намеквали такова нещо.

Обикновено страховете, т.е. едни от най-популярните митове, са:

1) Нежелани контракции, които биха предизвикали преждевременно раждане.  В действителност по-силни контракции по интензитет могат да се появят едва след 37 седмица когато вече е почти време.  Говорим за нормална, безрискова бременност.

2) Плодът ще бъде лишен от необходимите вещества и ще изостане в  развитието си. Освен ако майката е силно недохранена, като някои жени от третия свят, примерно, такива опасения няма.

Малкият ми син се роди точно на термина, 3, 750кг.

# 8
  • Мнения: 1 428
Това за отровната кърма го чувам за първи път  ooooh!

# 9
  • Мнения: 10 982
Може, стига да иска. Peace

Това за отровната кърма го чувам за първи път  ooooh!

Аа, това за отровната кърма е форумска класика Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 531
Само не ми е ясно как кърмата ще стане коластра отново? newsm78 Нали новороденото има нужда първите дни от коластра- 5-10 мл?!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 537
Само не ми е ясно как кърмата ще стане коластра отново? newsm78 Нали новороденото има нужда първите дни от коластра- 5-10 мл?!
Е, не знам как точно става, ама става. Laughing Кърмата става на коластра някъде през 5-6месец от бремеността. При мен вече отдавна е коластра. Тялото се пдоготвя за новото бебе. На голямото кърмаче вкусът на коластрата не му пречи и продължава да суче.

# 12
  • София
  • Мнения: 72
Аз съм кърмена докато майка ми е била бременна със сестра ми. Аз кърмих сина си докато бях бременна с дъщеря си. Е, и двамата не сме се отровили.

# 13
  • Мнения: 966
да преди време имаше цяла тема "бременни кърмачки"

# 14

Общи условия

Активация на акаунт