Дайте съвет за подарък на момченце

  • 1 801
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 294
Здравейте , момичета . Изпитвам огромно затруднение в избора си за подарък , повода е кръщене на малко момченце на година и половина . Тъй като за първи път ще присъствам на такъв повод съответно нямам и идея какво се подарява. Но дори и да имате нестандартни идеи , ще се радвам да ги споделите . Затруднението ми идва и от там че те си имат всичко , говорим за играчки от които в стаята му трудно се влиза , столчета , колични , колелета .... а дрехи всеки път му подарявам и затова сега искам да е нещо по-различно . Ще ви бъда благодарна ако имате предложения   bouquet

# 1
сещам се за халат за баня-по големичък,албум за снимки,в книжарниците има много красиви книжки-видях една с мечо пух и към нея апартче с диапозитиви...

# 2
  • varna
  • Мнения: 676
Можеш да му вземеш нещо златно-кръстче,зодия,буква,гривничка...Това ще му остане спомен за цял живот,а и е подходящ подарък за кръщене.

# 3
  • Мнения: 1 168
Любимият ми подарък за кръщене са: детска библия или сребърна чаша /е, по-скоро посребрена/.

# 4
  • Мнения: 2 161
Нещо златно-нестандартно изработено,а не просто зодия или буква.Някъде бях чела,че всяка зодия се закриля от един ангел и всяка зодия има конкретен предмет или птица или животно,което носи късмет.Ето,нещо такова мож да се изработи от злато или направо да се купи.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PeaceНещо златно хем ще го осветят в църквата.

# 6
  • Мнения: 93
Нещо златно-нестандартно изработено,а не просто зодия или буква.Някъде бях чела,че всяка зодия се закриля от един ангел и всяка зодия има конкретен предмет или птица или животно,което носи късмет.Ето,нещо такова мож да се изработи от злато или направо да се купи.
Идеята е стряхотна подкрепям на 100%.

# 7
# 8
  • Мнения: 18
На Плеймобил и на Лего има толкова много интересни неща за каквато и да било възраст...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Можеш да му вземеш нещо златно-кръстче,зодия,буква,гривничка...Това ще му остане спомен за цял живот,а и е подходящ подарък за кръщене.






И аз така мисля.

# 10
  • Мнения: 1 488
Не съм привърженик на златните накити за деца, затова не подкрепям идеята за синджирче с кръстче или пък зодия или някакъв си амулет. Все пак повода е кръщене, какви зодии и подобни?
Моето предложение е някаква красива рамка за снимка от тържеството, или красив албум, или детска Библия, както вече някой каза. Те ще му останат за спомен. Горе изброеното плюс пари или ваучер за някой детски магазин да му купят нещо от каквото има нужда. Все пак незнам дали се продават ваучери като подарък в БГ. Дрехи, играчки, кърпи и синджири ми се струват излишни.
Успех в избора!  Peace

# 11
  • Мнения: 952
Привет Mindi!
Темата ти ще ми е много полезна, че след две седмици съм на кръщене на племенника ми.
Напълно разбирам затруднението ти за избор на подарък, защото съм в същото положение. След партито за първия рожден ден, хола на сестра ми се превърна в детска площадка. Страшно много подаръци - всички до един племенника ми ползва с удоволствие. Наложи се обаче да бъдат разпределени. Едни на вилата, други у тях и трети при бабите.
Много искам сега на кръщенето да му взема нещо за спомен. Обаче и аз като cherry мисля, че детенце на 1-2г. е малко да носи злато. А относно бижутата, докато стане голям вече няма да са актуални, а може и да не са му по вкуса.
Много ми допадна идеята за детската библия.

Ще следя с интерес и другите предложения, че още съм в чуденка какво да взема  newsm78.

# 12
  • Мнения: 2 161
Не съм привърженик на златните накити за деца, затова не подкрепям идеята за синджирче с кръстче или пък зодия или някакъв си амулет. Все пак повода е кръщене, какви зодии и подобни?
Моето предложение е някаква красива рамка за снимка от тържеството, или красив албум, или детска Библия, както вече някой каза. Те ще му останат за спомен. Горе изброеното плюс пари или ваучер за някой детски магазин да му купят нещо от каквото има нужда. Все пак незнам дали се продават ваучери като подарък в БГ. Дрехи, играчки, кърпи и синджири ми се струват излишни.
Успех в избора!  Peace
Детска Библия и рамка за снимка...Боже,откъде ги измисляте такива?това на мен ми звучи като отбиване на номер или просто като липса на вкус.

# 13
  • Мнения: 1 168
А на мен твоето изказване ми звучи малко крайно!
Би ли споделила защо детската библия е липса на вкус?
Има ли нещо по-свързано смислово с кръщенето т. е. "покръстването" от това? Вярно, че едно приблизително едногодишно дете няма да седне да я чете, но в първи, втори клас може и да седне. Нека не забравяме че на тази възраст подаръците са по-скоро за радост на родителите /освен играчките/.
Ако пък някой е чак такъв атеист и библията му е противна или безвкусна, защо пък изобщо да прави кръщене, на мен пък това ми звучи лицемерно.
Не казвам, че трябва човек да е силно религиозен, за да направи кръщене на детето си, но щом библията е липса на вкус, кръщенето два пъти. Колкото едно кръщене е религиозно толкова и библията.
А, между другото, би ли ни обяснила каква връзка виждаш между амулетите и кръщенето, защото амулета е по принцип езически символ, според мен и е възможно най-неподходящ за кръщене.

# 14
  • Мнения: 3 294
Благодаря ви момичета за включването   bouquet  Hug , всички идеи са уникално само по себе си , за което съм ви задължена , лошото е че имам няколко дена до събитието и все още не съм взела решение , а и родителите не подсказват   Whistling

Общи условия

Активация на акаунт