Леко, плодово, лесно, мммм....

  • 1 238
  • 7
  •   1
Отговори
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Hummingbird cake-

1 3/4 ч ч самонабухващо брашно. Ако няма в БГ, предполагам малко бакпулвер ще свърши работа.
1 ч ч кафява захар
1/2 ч ч кокосови стърготини
1 ч л сода бикарбонат
1 ч л канела - аз нямах и сложих сушени портокалови стърготини
1 кутия - 440 гр ананас на парченца
2 зрели банана
3/4 ч ч зехтин или олио
2 големи яйца

Смесвате в купа всичко сухо. Правите кладенче в средата и изсипвате другите продукти. Бъркате с дървена лъжица, докато всичко се смеси добре. Пече се на 180 градуса. 35-40 мин за къпкейкс, аз толкова пекох и тортата, но разделих сместа в 2 тавички.

Не е много сладко, а е лека и приятна на вкус и затова понася фростинг от сирене крема разбито с малко мляко и пудра захар.

Да ви е сладко!

# 1
  • СОФИЯ
  • Мнения: 44
изглежда страхотно

# 2
  • Мнения: 22 867
Със сигурност ще е леко и вкусно с плодовете. Atalanta , би ли написала колко крема сирене, мляко  и захар са нужни за фростинга. Благодаря за рецептата!  bouquet

# 3
  • У дома
  • Мнения: 1 741
labrex , аз сложих пакетче сирене- 240 гр, с 2-3 с.л. мляко и пудра захар на вкус. Добавях захар, докато ми хареса, защото не исках да е сладко.
Ето една точна рецепта от друг форум-

1/2 ч ч масло
2 с л заквасена сметана
2 1/2 ч ч пудра захар
240 гр крема сирене

Бие се 1 мин.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
Много приятно звучи, ще го направя.
Ананаса със сокчето от консервата ли се лага в сместа?

# 5
  • Мнения: 22 867

Atalanta, благодаря за уточненията!  bouquet Всичко е записано, ще го направя в скоро време.

# 6
  • Мнения: 1 485
А ананаса с какъв друг плод може да се замени? newsm78

# 7
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Ананаса със сокчето би трябвало да се сложи, но маята щерка изпи доста от сока и почти не остана.

Може и да може да се замени ананаса, но да е пак такъв сочен плод. Иначе като се яде десерта най-много се усеща вкуса и аромата на бананите.

Общи условия

Активация на акаунт