Има ли бащи, присъствали на раждането, които да съжаляват?

  • 3 539
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 753
А и вече щом няма казарма, мъжете задължително на раждането - те така!  Peace Wink

Това ми хареса...  Joy  Не знам защо винаги като заспорят мъже и жени се стига до.... знаеш ли колко боли да раждаш... а знаеш ли колко е гадно в казармата... И сега, като няма казарма, жените ще вземат превес в спора.... Тъй че всички бащи беж в родилното да се потите заедно...  Joy

# 46
  • Мнения: 666
Моят мъж и двата пъти когато раждах отсъстваше от страната - и не само тогава, но и когато ни изписваха, но  не мисля, че това го прави по-малко баща. За мен е по-важно след това отношението му към децата. Интересно ми е, да споделите в какво именно се изразява тази промяна в отношенияти ви, защото ми се струва, че е по-скоро някаква мода присъствието на бащата, а ма може и да греша - опровергайте ме! Heart Eyes

Не мисля че някой тук споменава че след като мъжа е присъствал на раждането е по-добър или по-лош баща. Ние просто сме щастливи от факта че споделихме този момент заедно и не виждм защо трябва да те опровергаваме за каквото и да било или да се доказваме по някакъв начин. Относно модата, мисля че е недомислено това изказване. Тук поне се гледа на раждането като напълно естествен процес а не като на някакво тайнство забранено за мъжки погледи. Би било модерно ако не е било практикувано до сега, но това не е някаква нова тенденция, а нормалният начин по който протича раждането от години. Исках мъжът ми да е до мен не защото считам че ще сме много модерни, а защото имах нужда от него. И сега като гледам искрите в очите му когато говори за раждането съм толкова щастлива, колкото и докато раждах, а той ме галеше по косата, държеше ми за ръка и ми даваше кураж. Peace

# 47
  • Мнения: 2 132
И аз да споделя личен опит
Моя мъж присъства на раждането. Още от началото на бременността искаше. Раждането беше нормално. Той беше през цялото време с мен - седя с мен в предродилна, гледаше как ме боли от контракциите, беше и по време на напаните. Помагаше ми, държеше ми ръката, подпираше ме, окуражаваше ме и т.н. Като се роди бебето той преряза пъпната връв. Изобщо не съжалява за това , че е присъствал, напротив много е доволен и иска и при следващите да присъства. А отностно отношение към секса след това - ами той още от както ме изписаха почна да ме пита кога може да правим, така че не му е повлияло  Simple Smile

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Тук поне се гледа на раждането като напълно естествен процес а не като на някакво тайнство забранено за мъжки погледи.

За това съм напълно съгласна с теб, но да се приема раждането като някакво супер геройство и, че присъствието на мъжа едва ли не го е накарало да уважава жената повече ми звучи смешно. Той един мъж ако до тогава не се е научил да уважава и цени съпругата си........

# 49
  • Мнения: 666
Той един мъж ако до тогава не се е научил да уважава и цени съпругата си........

И това е вярно. Един мъж трябва винаги да уважава и цени жената до себе си.  Wink

# 50
  • Мнения: 4 784
Еми да. И да й бъде упора. Да може да разчита на него и в трудните моменти. А не да си губи цвета на лицето като види кръв или чуе рев.

# 51
tova e mnogo interesna tema i za men.predstpi mi rajdane sled okolo mesec i tatkoto iska da prisustva no az ne znam kak 6te mu podeistva

# 52
zabelqzvam 4e samo az pi6a na latinica za koeto se izvinqvam no sam v 4ujbina i nqma kaka

# 53
  • Мнения: 666
И аз съм в чужбина  Wink , можеш да ползваш ето този сайт за кирилица http://2cyr.com/

# 54
  • Мнения: 228
А при нас нито аз имах желание,нито мъжът ми.
Mr. Green

# 55
  • Мнения: 4 784
Не мога да си обясня защо има хора които толкова държат да кажат, че са били против когато тук въобще никои не пита за това.  Tired
Авторката умишлено е помолила да споделят само тези които имат личен опит. Tired
newsm10
Поне до тук, разбрахме положителното мнение от присъствието по време на раждането на един татко, а и на доста други /индиректно Simple Smile/. Доколкото разбрах, недоволни бащи няма  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 2 829
Да, а аз се включих като представител на отбора на съжаляващите, че таткото НЕ е присъствал. Но държа да наблегна на това, че минути след раждането мъжа ми дойде и видя и мен и бебето и до ден днешен е много щастлив че още от първия му час си гушка детето!

# 57
  • Мнения: 121
Мъжът ми също присъстваше на цялото раждане (контракциите (а при мен продължиха 36 часа и той си взе отпуск за да е до мен), после дойде с мен в болницата и остана неотлъчно до мен за раждането, шева от епизотомията и няколко часа след това). Отряза пъпната връв. Беше ми голяма упора. Аз бях на края на силите си, но присъствието му ме успокояваше много. Той е много щастлив, че е присъствал. Сега гордо разказва наляво и надясно за това. Определено сексуалното му влечение към мен не се е повлияло Simple Smile . Мисля че това преживяване ни сближи още повече.

Общи условия

Активация на акаунт