Имате ли гнезда по прозорците си?

  • 7 543
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Имам лястовички на терасата. Преди 3г започнаха гнездо, аз пуснах тема във форума за това, как да предотвратя да се нанесат, разбрах, че носят щастие и не ги пипах. Но те го направиха наполовина и си заминаха Rolling Eyes На следващата година направиха ново и сега се радват на поредното поколение.

# 31
  • Мнения: 122
...На покрив на отсрещна кооперация  има чайка,която скоро ще роди...

Стискам палци новороденото да е здравичко... а пък като бях малък и ходех на село при баба и дядо една крава излюпи ... мъничето беше много сладичко...  Whistling

# 32
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И ние имаме на терасата,миналата година бутнахме 1-2,защото тъкмо бяхме боядисали и те започнаха да строят,но сега явно пак са си харесали нашата тераса. Mr. GreenЩом не е хубаво да се бутат,ще прежаля бялата мазилка,какво да се прави. ThinkingСъседите слагат едни ленти за да не гнездят лястовиците по терасата,но на мен ми се много грозни тези неща.Дано да донесат късмет тези птички. Sunglasses

# 33
  • Мнения: 3 830
Хайде и аз да кажа в тази тема(защото се бях отчела и в другата в ДиС)
Имам си от две години гнездо на лястовички,Много сами сладички и ме познават.В началото се плашеха и летяха много ниско(за да ме прогонят вероятно),но аз започнаг да им говоря и те свикнаха.....Вечер като се прибера и им се обадя и току се покаже някоя главичка да ми изчурулика нещо....Много си ги обичам  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Леле, колко сладичко.... Heart Eyes Hug

# 34
  • Мнения: 7 723
...пък свекър ми храни гълъби на перваза на прозореца Whistling
...всичко е в акита Close

# 35
  • Мнения: 8 999
Нямаме, слава Богу! Но в апартамента на родителите ми, който беше на последния етаж и стрехата беше обкована със сачак, се беше нанесло  цяло общество от гълъби, дори бяха разковали някои дъски на стрехата и се намъкваха вътре. Страшна гадория - лайна, перушни, а понякога и някой обезумял от тъпотата си гълъб, който се мята из стаята. Не искам да виждам птица до края на живота си.

# 36
  • на село
  • Мнения: 826
 Имаме. Подлудяват котката ми /слава богу, не може да ги стигне/. Много са сладки, особено малките! От време на време заставам и аз с котьо до прозореца и ги наблюдавам.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 132
Днес забелязах една лястовичка на прозореца в една от стаите.Мисля, че започват да си строят гнездо .Идва от време на време в единия ъгъл и си прави нещо.Дано да не се откаже.За колко време си построяват гнездата , защото ми се струва, че с такова темпо няма да стане скоро...

# 38
  • Мнения: 5 001
TheNMaster по необясними причини без да те познавам, ти успяваш да ми влияеш. Simple Smile
Така че, ако понякога не те споменавам с добро във връзка с публикациите ти в другата тема, моля те не ми се сърди. Hug
Не се сещам за коя тема говориш,ама аз не се сърдя по принцип на никого  Hug Всеки си има право на мнение.....А за това,че ти влияя без да ме познаваш.....Дано да ти влияя добре,а не обратното(че иначе лошо)  Wink

# 39
  • Мнения: 2 388
Темата беше пак за лястовиците. Simple Smile Написах го в смисъл, че без да те познавам си ми много симпатична. Hug
Между другото едната гадинка днес се из..а на главата ми. Sad

# 40
  • Мнения: 5 001
Темата беше пак за лястовиците. Simple Smile Написах го в смисъл, че без да те познавам си ми много симпатична. Hug
Между другото едната гадинка днес се из..а на главата ми. Sad
А пожела ли си нещо?  Laughing Щото било на късмет.... Joy Joy Joy Joy

# 41
  • София
  • Мнения: 1 825
На сградата на старата ми работа си беше струпало тревички и клечици не какво да е, а кос. Това събитие много ме разведри, защото гнездото /с едно яйчице вътре/ бе най-хубавото нещо в мрачната и злобна сграда. Един ден косчето повече не се върна, след време и аз последвах неговия пример. Confused

# 42
  • Мнения: 5 001
Лелееее,косченце  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Много сладки птиченца....

# 43
  • Мнения: 34
Ако имате цветя, събирайте акитата и ги слагайте в саксиите.  Laughing Цветята полудяват от наторяването с птичи тор. С една съседка щяхме да се бием коя да вземе акитата на лястовичките. Joy

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 358
И аз си ги имам под стряхата, вече почти осем гнезда. Миналата година като взехме къщата и бутнахме старите за да сложим изолация и да я боядисаме и напролет те си долетяха и като започнаха едни строежи----по-бързо и от нас, изградиха дом ooooh! Нацвъкаха фасадата и си отидоха. Сега тази пролет те пак пристигнаха, и ние решихме наново да оправиме фасадата и то-БЯЛА. Естествено, заради уроките-не ги бутнахме, ама само за три дни, на бялата стена е......Казаха,че са виждали в чужбина под самите гнезда се слагало нещо като перваз или дъска, за да пада върху нея торта за цветята Wink А, иначе наистина чуруликането им е много релаксиращо, ама и моят котарак ги дебне непрекъснато #2gunfire Даже беше хванал една, та го гоних , да я пусне #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт