Кое АМ не запича децата ви?

  • 8 012
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте !Искам да ви попитам кое АМ не запича бебоците ви,защото аз вече ще се побъркам с този запек.Давах на дъщеря ми която е на 4 месеца Фризо ХА,Фризовом,Милумил и сега Нан 1 и от всяко едно се запича CryСамо от Фризовома се изхождаше но за известно време ,като после и тои спря да и деиства.В момента сме на Нан 1  от няколко дни и пак не виждам разлика .Изаква се единствено на третия ден с Дуфалак-дори и клизми и гимнастика не и помага като акитата и не са твърди или сухи а просто тъмно зелени и гъсти.Решила съм да изчакам още няколко дни да видя как ще и се отрази Нана и ако няма ефект ще го сменям но незнам с кое АМ вече .А междудругото от една седмица я захраних с плодови пюрета именно поради тази цел и пак не ака Shocked

Последна редакция: нд, 25 май 2008, 16:56 от sweet misheto

# 1
  • Мнения: 2 100
Не мисля, че трябва да сменяш толкова често млякото  Naughty Педиатърката какво казва по този въпрос? Запозната ли е с честата смяна на млякото?

# 2
  • Мнения: 58
Аз давам Хумана и Вики не е имала проблеми. Но и аз мисля, че не трянва да сменяш толкова често АМ Naughty

# 3
  • Мнения: 1 897
Да, сменяш млеката прекалено често. Дай време на детето си и на стомахчето му да свикне с новото АМ.
Иначе аз смених Фризолак с Аптамил по същите причини, след което сина ми не е имал проблеми със запека.

# 4
  • Мнения: 27 524
Аптамил при Криско  Peace

# 5
Значи не съм ги сменяла толкова често колкото изглежда.От първия и месец е на Фризо Ха .Давах и го половин месец и я запече и педи ми каза да пробвам с Милумил.Давах и го една седмица и стана още по зле и педи ми каза да се върна към Фризо Ха но в комбинация с Фризовом.Давах и тази комбинация около два месеца и половина почти три и запека се върна и сега от няколко дни и давам Нан1 Simple Smile

# 6
  • Мнения: 27 524
Нан и Фризо запичат повечето деца. Вземи розовата кутия на Хип с пробиотици, ново мляко е и доста хвалено. Опитай.  Peace

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Откакто спрях кърменето  Sad давам Лактана Био.Проблеми със запек не сме имали. Peace

# 8
  • Мнения: X
Всичко си е до дете. По принцип млеката с пробиотици са добри. Това са розовия ХИПП и Лактана Био. Аз давам ХИПП от раждането и никога не съм имала проблем. Пробвах на два пъти да мина на Лактана, но и двата пъти зверски колики и спазми. Така че гаранция няма. И действително честата смяна не е добра. НАН-а се слави, като едно от най-запичащите млека.  Wink

# 9
Да знам че не е много добре честата смяна на млека но имам ли избор не мога да си оставя детето да не се изаква редовно поради тази причина Rolling EyesЗатова пробвам различни варианти.Искам и да попитам понеже сега се разрових из интернет за Нутрилон1 нали и то е с пребиотици както и Милумил2?И дали със наистина млеката в които има пребиотици помагат за изхождането newsm78
Какато да питам и според вас колко време след въвеждането на ново мляко би трябвало да има резултат и съответно сега както виждам че от два дни няма резултат от Нана след колко време трябва да мина например към Хипп или Лактана био?

Последна редакция: пн, 26 май 2008, 12:08 от sweet misheto

# 10
  • Мнения: 3 804
ние бяхме с НАН и с 3те не съм имала такъв проблем

# 11
  • Мнения: 27 524
Нутрилон не е с пробиотици.
Казват, че помагат. При Криско смяната на млеката си даваше резултат веднага - от Гризолак на НАН - веднага още по-свиреп запек. След приема на Аптамил - веднага течно изхождане.  Peace

# 12
  • Мнения: 207
Ами при нас Лактаната върщи перфектна работа, но както pandora е казала всичко си е до дете. И според мен поне 1 седмица е добре да видиш реакцията. Въпреки, че при нас смяната Аптамил->Лактана поради същия проблем подейства веднага.

# 13
  • София
  • Мнения: 291
Ние бяхме на Нан ХА и се запичаше, започнах да му давам и Фризовом. От него си ходеше нормално. Реших да спра да му давам две различни млека и направо си минахме на Лактана Био. Сега нямаме никакъв проблем  Peace

# 14
  • Мнения: 175
Моите и двете са били с фризолак.А  ти не виждам причина защо си давала Фризовом,милумил..Х.А..всяко едно от тези млека е все за нещо(повръщане,растройство..).и повечето от тях са гъсти млека,което допълнително запича бебчетата.Можеш да пробваш с Лактана ,тя има бифидус бактерии и има страхотен бифидус ефект при запечени бебета.

# 15
  • Мнения: 814
Всички чревни, както и кожни (имам предвид атопична кожа) проблеми на сина ми се оправиха като минахме на Lactana BIO  Peace

# 16
Моите и двете са били с фризолак.А  ти не виждам причина защо си давала Фризовом,милумил..Х.А..всяко едно от тези млека е все за нещо(повръщане,растройство..).и повечето от тях са гъсти млека,което допълнително запича бебчетата.Можеш да пробваш с Лактана ,тя има бифидус бактерии и има страхотен бифидус ефект при запечени бебета.

Фризо Ха и давах защото имаше съмнение за алергия след като се роди,Фризовом го давах защото педи така ми каза да го давам в комбинация против запичане,Милумила дадох(за една седмица) след като не деиства Фризото а в момента пробвам с Нан защото спря да се изхожда и от Фризовома Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 423
В началото давах Фризолак, резултатът беше запек, цели 5 дни. После педито каза да го сменим с розовия Хип и нещата се оправиха.  Peace

# 18
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Детето ми е на розов ХИП и няма проблеми с отделителната система, не е и имала.

# 19
  • Мнения: 999
Да знам че не е много добре честата смяна на млека но имам ли избор не мога да си оставя детето да не се изаква редовно поради тази причина Rolling EyesЗатова пробвам различни варианти.Искам и да попитам понеже сега се разрових из интернет за Нутрилон1 нали и то е с пробиотици както и Милумил2?И дали със наистина млеката в които има пробиотици помагат за изхождането newsm78
Какато да питам и според вас колко време след въвеждането на ново мляко би трябвало да има резултат и съответно сега както виждам че от два дни няма резултат от Нана след колко време трябва да мина например към Хипп или Лактана био?
Нутрилон и Милумил не са с пробиотици а с пребиотици.
Ние сме на Лактана Био и нямаме никакви проблеми.

# 20
  • Мнения: 3 312
Нутрилон Комфорт  Peace

# 21
  • Sf
  • Мнения: 978
Откакто спрях кърменето  Sad давам Лактана Био.Проблеми със запек не сме имали. Peace


И при нас е така.  Peace
Само първо бяхме с НАН, и такива проблеми с акането имаше, че да не ти казвам.  ooooh!

# 22
Да знам че не е много добре честата смяна на млека но имам ли избор не мога да си оставя детето да не се изаква редовно поради тази причина Rolling EyesЗатова пробвам различни варианти.Искам и да попитам понеже сега се разрових из интернет за Нутрилон1 нали и то е с пробиотици както и Милумил2?И дали със наистина млеката в които има пробиотици помагат за изхождането newsm78
Какато да питам и според вас колко време след въвеждането на ново мляко би трябвало да има резултат и съответно сега както виждам че от два дни няма резултат от Нана след колко време трябва да мина например към Хипп или Лактана био?
Нутрилон и Милумил не са с пробиотици а с пребиотици.
Ние сме на Лактана Био и нямаме никакви проблеми.

Е добре де объркала съм при писането Stop
А искам да попитам според вас сега както и сменям млякото трябва ли да спра със захранването което е от почти 10 дни(с плодови пюрета) за да видя дали само млякото ще и действа да се изхожда без разхлабващи пюрета ?

# 23
  • Мнения: 2 172
По принцип при всяко дете е индивидуално,но все пак Фризолак и Нан се смятат за по-запичащ.При нас запек няма,единствено след Хумана  Sick Съответно веднага го изхвърлих.Най-доволна съм от розовия Хип.Много е вкусно и няма абсолютно ниаккви пролеми с отделянето,даже и два пъти на ден някой път  Blush

# 24
  • Мнения: 135
Лактана  Peace

# 25
  • Мнения: 2 334
Според вас кое е по добре Лактана био или розовия Хипп?

# 26
нан ха  нестоджен 1-2

# 27
  • Варна
  • Мнения: 777
Пробвала ли си да дадеш на бебето пюре от тиква или от сини сливи?При нас действа безотказно!Също много ефикасна е вода,в която са накиснати сушени сливи.Тиквата се води зеленчук,а вие май бяхте само на плодови пюрета...Има и разни чайчета слабителни,не бързай да сменяш млякото(отново). Peace

# 28
  • Мнения: 391
Пробвала ли си да дадеш на бебето пюре от тиква или от сини сливи?При нас действа безотказно!Също много ефикасна е вода,в която са накиснати сушени сливи.Тиквата се води зеленчук,а вие май бяхте само на плодови пюрета...Има и разни чайчета слабителни,не бързай да сменяш млякото(отново). Peace


Даа, тук директно се продават пюрета от сушени сини сливи и тоова много ме улесняваше по време на нашия запечен период. Много са ефикасни сушените сливи и предполагам водата, в която са киснали.

# 29
  • Мнения: 1 062
Според мен честата смяна на млеката също би могло да докара на бебето ти проблеми. Ти за 4 месеца си сменила толкова много млека. Не е добре това за детето ти. А и ти какъв ефект чакаш, няма как да подейства млякото разхлабващо на бебето ти. Използвай определено мляко поне месец, че и повече и тогава може да очакваш резултат, по-скоро някакво регулиране на изхождането. Щом си започнала да захранваш с плодове, недей да спираш за да видиш как ще подейства млякото. Няма значение от кое точно бебето ти ще ака. Така или иначе ще даваш вече плодове. Изчакай повече време с това мляко което даваш сега. Започни и редовно да даваш сини сливи или круша. Когато въвеждаш нещо ново ( зеленчук или каша ) винаги предварително се интересувай как действат.

# 30
  • Мнения: 8
пробвай с лактана био ние сменихме 4 ам и от както го давам запека изчезна а и ефекта беше още на първия ден

# 31
Да сега съм поръчала Лактана био да ми докарат в аптеката че нещо не се намира много лесно и от утре ще сме на него .Консултирах се с педи и той така каза .Най странното е че от Нан1 се изрина цялата.Целите и гърди,лицето и гушката са в пъпки от както и го давам. #Crazy

# 32
# 33
  • Мнения: 2 172
Предполагам под "разхлабващо" имаш предвид,да се изхожда нормално и редовно,без напъване и без твърди акита.
 По принцип ако е от млякото проблемът,смениш ли го с "по-доброто" за вас веднага би имало резултат.При бебчетата метаболизът е много добър и веднага ще се отрази.Така че,не съм съгласна,че трябва да мине поне месец  Shocked докато се регулира "евентуално" стомахчето му със съответното мляко.Ако наистина проблемът е в млякото,то трябва да потърсите подходящото за вас,ние няма как да знаем кое е то,просто предлагаме различни алтернативи,които изглеждат подходящи и споделяме опит от това как се е отразило съответно на нашите деца  Peace
Ако проблемът не е в млякото ,а си има по принцип нередовен стомах(което е почти изключено) давай плодовите пюрета,които са ти посочили по-горе другите майки-сини сливи,тиква(зеленчуково),вода от сушени сливи или пък давай овесена вода,има голям ефект  Peace

# 34
Момичета да ви се похваля от вчера вечерта  давам на моята дъщеря Лактана био и веднага днес имаше резултат newsm44.Явно това си е неиното мляко Party

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз давам Аптамил и досега никога не се е запичала Peace

# 36
  • Мнения: 1 477
Синът ми е на Милумил.До сега не се е запичал  Peace

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 87
 Celia Develop върши страхотна работа.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз давам Нутрилон и съм много доволна. Не сме имали проблеми с акането изобщо. Но в началото давах Фризолак и пак не сме имали проблеми, а много майки се оплакват от това АМ. Миша се запичаше от Аптамил примерно. Всяко бебче приема АМ по различен начин. А плодовите пюрета може да запичат пак. Незнам дали във всички има, но поне тези които аз давам съдържат ориз, така че ...... нищо чудно.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Отначало давах Нутрилон. Запече се ужасно. След като започнах да давам Милумил нямаше такъв проблем.

# 40
  • Мнения: 3 060
Хипп (розов) с пребиотици..  Peace
Акаме по 2 пъти дневно...

Общи условия

Активация на акаунт