Откога мога да давам ягоди, праскови и кайсии?

  • 6 901
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 91
Понеже съм чувала, че трябва да се изчака с тези плодове, искам да попитам откога мога да ги давам на бебо - той ми е на 11 месеца сега. Трябва ли да пропусна тази година?

# 1
  • Мнения: 27 524
Ако не е предразположен към алергии, може да даваш това лято  Hug

# 2
  • Мнения: 493
И моята е на 11 месеца и знам,че не трябва,но такива сладки улучих,че направо не издържах.Тя милата така ги гледаше,че се престраших и и дадох малко.Нямаше реакция на следващия ден и пак и дадох малко.Днес вече и дадох цяла ягода.Дано не съм сбъркала.

# 3
  • Мнения: 393
  А на бебе на около 5 мес мога ли да ги дам като пюре или каша?

# 4
  • Мнения: 27 524
След 8-ми месец е добре.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз яс ягодите мисля да изчакам до другото лято, но праскови и кайсии ще дам, като им дойде времето. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 163
Праскови дадох преди навършване на годинка, ягоди давам от няколко дни, нямаме алергии.

# 7
  • Мнения: 10
Ягоди,малини,кайсии и въобще всички така наречени мъхести плодове се гават след 1 година (според мен). Като пюре може и по-рано (според етикета на пюрето).

# 8
  • Мнения: 84
прасковите по добре да са нектарини, каисийте може, а с ягодите щом нямя реакция - става

# 9
  • Мнения: 72
Праскови и кайсии това лято, а с ягодите е добре да изчакаш  Peace

# 10
  • Мнения: 8 228
Праскови му давах миналото лято, когато стана на около 8м. Избирах му по меки и ги белех. Много ги харесваше. Сега вече хапва и ягоди. Първият път като му дадох ягода я изплю, следващите ги даде на мен. Обаче след това като видя ние как ги лапаме, побърза да се включи и той. Сега си ги тъпче в устата с невероятна скорост, защото забеляза, че бързо свършват.

# 11
  • Мнения: 3 388
Кайсии и праскови давам от няколко седмици, за  ягодите ще изчакам поне след годинката  Peace

# 12
# 13
  • Мнения: 1 449

Праскови, кайсии
- сурови: след 8 м.
- пюре: 6-8 м.
- слаб алерген!

Ягоди
Пресни – след 1 год.
Пюре/каша – преди 1 год.

# 14
  • Мнения: 1 062

Праскови, кайсии
- сурови: след 8 м.
- пюре: 6-8 м.
- слаб алерген!

Ягоди
Пресни – след 1 год.
Пюре/каша – преди 1 год.



Съгласна съм напълно, а така ме е яд, че тази година няма да мога да предложа ягоди   Tired

# 15
  • някъде там
  • Мнения: 1 698

Праскови, кайсии
- сурови: след 8 м.
- пюре: 6-8 м.
- слаб алерген!

Ягоди
Пресни – след 1 год.
Пюре/каша – преди 1 год.



за

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз яс ягодите мисля да изчакам до другото лято, но праскови и кайсии ще дам, като им дойде времето. Simple Smile
Peaceи аз така

# 17
  • Мнения: 1 674
прасковите по добре да са нектарини, каисийте може, а с ягодите щом нямя реакция - става
И аз това щях да пиша Hug

# 18
  • Мнения: 393
  Благодаря Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 493
А йогурт с ягоди може ли преди годинка newsm78

# 20
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Тези плодове сами по себе си не са алерген. При прасковата и кайсията е мъхчето, а при ягодата семките, така че ако ги обелиш няма проблем. Просто при ягодите е голяма играчка и за това казват след годинка.

# 21
  • Мнения: 231
Само ягоди не съм давала до сега, но скоро сигурно схте и дам.

# 22
  • Мнения: 2 039
Праскови и кайсии дадох още преди годинката, ягоди едва сега   bouquet

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
С ягодите трябва да се внимава, защото често предизвикват алергични реакции у децата.
Праскови и кайсии може преди годинката.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Праскови и кайсии спокойно може да даваш, ако ги обелиш, разбира се, и ги въвеждаш като нова храна, ако не е яло такива пюрета детето.

За ягодите по - добре изчакай.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 249
Праскови и кайсии съм давала на пюре още миналото лято (преди годинката), а това ще дам сурови. За ягодите аз лично ще изчакам още поне 1 лято. Peace

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Можеш да даваш това лято  Peace

# 27
  • Мнения: 1 155
Ягодки дадох преди 1 седмица, а кайсия дадох вчера и много й хареса. PeaceДъщеря ми е на 1.3 г.

# 28
  • Мнения: 4 447
На 11 месеца вече може да дадеш кайсии и праскови.
Няма защо да го лишаваш. Но с ягодите те съветвам да
почакаш след годинка и малко.  Peace

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз вече давам ягоди,череши....кайсии и праскови също ще давам като им дойде сезона Peace

# 30
  • Мнения: 5 940
След постепенно захранване, какво е максималното количество ягоди, което може да се даде на бебе на една година? Досега съм давала до десет ягоди, но синът ми толкова ги харесва, че би изял и повече.. Възможно ли е от по-голямо количество да се получи алергична реакция?

# 31
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Досега съм давала до десет ягоди, но синът ми толкова ги харесва, че би изял и повече.. Възможно ли е от по-голямо количество да се получи алергична реакция?

10бр. са предостатъчни дори за възрастен. Съвсем реално е да се изрине от повече.

# 32
  • Мнения: 5 940
Досега съм давала до десет ягоди, но синът ми толкова ги харесва, че би изял и повече.. Възможно ли е от по-голямо количество да се получи алергична реакция?

10бр. са предостатъчни дори за възрастен. Съвсем реално е да се изрине от повече.
На мен един килограм не ми стига Laughing. С детето ще внимавам.

# 33
  • Мнения: 8 228
Досега съм давала до десет ягоди, но синът ми толкова ги харесва, че би изял и повече.. Възможно ли е от по-голямо количество да се получи алергична реакция?

10бр. са предостатъчни дори за възрастен. Съвсем реално е да се изрине от повече.

Как ще са достатъчни 10 броя? Аз изядам по минимум килограм на ден, нашият тати също. Малкият и той не остава назад - лапа като невидял. Разбира се първата седмица ядеше само по няколко на ден, но сега вече по колкото си иска. После събираме семчици по дупето.  Laughing Единствената реакция е, че пишка повече с ягодите, ама то това си е в реда на нещата.

# 34
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
ston2000, не намирам за редно дете на година да изяжда какъвто и да е плод по килограм на ден, та камо ли ягоди. Възрастните сами си правят избора, но си носят и последствията Mr. Green. С ягодите се получава натрупване в организма и може да се изрине и с 10бр ако са всеки ден.

# 35
  • Мнения: 8 228
ston2000, не намирам за редно дете на година да изяжда какъвто и да е плод по килограм на ден, та камо ли ягоди. Възрастните сами си правят избора, но си носят и последствията Mr. Green. С ягодите се получава натрупване в организма и може да се изрине и с 10бр ако са всеки ден.
Ами вече от 1 месец яде ягоди и още не се е изринал. Е разбира се, той един килограм не може да изяде - все пак това е една десета от теглото му, но и не броя колко ягоди е изял. Понякога хапва 2-3 и не иска повече, друг път опразва купата и пита за още. Аз от както се помня винаги съм изяждала огромни количества ягоди и череши на ден и съм се чувствала идеално. Дори през този месец това си ми е основната храна.

# 36
  • Мнения: 91
Ох, мойто каквото си е лакомо и всичко толкова харесва... Майката на мъжа ми му даде ягоди няколко, нищо не му стана, но мен като си ме е страх! И реших тая година да ги пропусне, пък от догодина вече - цял живот!

А за прасковите и кайсиите, доколкото разбрах, пишете, че е достатъчно да им обеля кората?

# 37
  • Мнения: 5 940
Ох, мойто каквото си е лакомо и всичко толкова харесва... Майката на мъжа ми му даде ягоди няколко, нищо не му стана, но мен като си ме е страх! И реших тая година да ги пропусне, пък от догодина вече - цял живот!

А за прасковите и кайсиите, доколкото разбрах, пишете, че е достатъчно да им обеля кората?
При внимателно захранване, не виждам никакъв смисъл от отлагане на ягодите. Ако детето е навършило една годинка, спокойно могат да се предложат. Ягодите са безценен плод.
Цитат от тук:
"Ценният им химически състав ги  прави прекрасно лечебно средство при обща слабост и анемия.


Те спомагат и извеждането на натрупаните в организма токсични метаболити от обмяната на веществата.


Съдържат витамин P, недостигът на който води до обща слабост, мускулни болки в краката и точковидни кръвоизливи по кожата.


Ягодите са богати и на пектинови вещества, които са полезни при лениви черва и стомашно-чревни заболявания.


Имат противомикробно действие спрямо причинителите на чревни инфекции – пневмококи, стрептококи, стафилококи и др.


Подобряват обмяната на веществата и възбуждат апетита, поради което е подходящо да бъдат включени в менюто на злоядите деца.


По съдържание на витамин C ягодите отстъпват само на касиса."

# 38
  • Мнения: 7 821
На моите момчета дадох ягоди още на 7, 8 месеца, белех ги, пасирах ги и ги прибавях към кашата и нямаше никакви проблеми. Но проблемите се появиха когато големия беше на 3 и половина, а малкия на година и половина. Давахме спокойно всяка вечер, оказа се че и в градината им дават на обяд и децата се опъпчиха много неприятно. В следствие на което въпросното лято спряхме ягодите изобщо, не давахме и малини, задължително белех прасковите и кайсиите.
Дадох ягоди отново чак на следващото лято и въпреки, че вече са големи внимавам с количествата и до сега.
Пък вие си преценете за вашите деца  Wink.

# 39
  • Мнения: 3 092
Понеже съм чувала, че трябва да се изчака с тези плодове, искам да попитам откога мога да ги давам на бебо - той ми е на 11 месеца сега. Трябва ли да пропусна тази година?
кайсии и праскови давах и аз миналото  лято Нана беше колкото твоето дете по това време .белех ги обаче.
Ягоди чак тази година , значи поти на две като стана .
За тях специално те съветвам да изчакаш.

Общи условия

Активация на акаунт