? за ваксината Превнар

  • 1 012
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Здравейте Доктор NIVEA Baby!

Въпросът ми е свързан с  ваксината Превнар. Разбрах, че вече официално се внася в България. Дъщеря ми вече 2 пъти пие АБ заради стрептококи и много ми се ще да й поставим тази ваксина. Въпреки че ми е горещо препоръчана и чувам много добри отзиви за нея имам леки страхове и опасения. Ще се радвам да чуя Вашето мнение.

# 1
  • Мнения: 5 760
Да, действително вече е регистрирана ваксината Превнар. Тя е насачена срещу седемте най-чести щама на пневмококите и се прави два поредни месеца съвместима е с ДТК и полиомиелит. Реваксинацията се прави на 1,5 годинки.
От скоро е има в мрежана. Цената й е около 135 лв.
Тя е в имунизационните календари в повечето европейски страни и САЩ. Профилактира срещу пневмококите, които са  причинители на пневмония, отит и менингит в ранната детска възраст. Тя е безклетъчна. Понася се добре.

# 2
  • Мнения: 1 089
Благодаря Ви!
Мога ли да смятам, че съветът Ви е да поставиме тази ваксина, още повече че Вики посещава и детска градина?

Само още един въпрос. Дъщеря ми е вече по-големичка и ще е нужна една доза?

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 09:51 от tan

# 3
  • Мнения: 5 760
Да, добре е да я поставите. За по-големите децаслед 5 годинки има друга подобна ваксина. Не мога да Ви кажа как стои въпросът за тези под 5 години.  newsm78Ще направя справка.

Общи условия

Активация на акаунт