Овкусяване на "Фризопеп" с оризова каша?

  • 1 616
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Чух, че това е възможно при бебета с АБКМ, които не харесват "Фризопеп"-а на вкус и трудно го ядат. Въпроса ми е - от кой месец мога да го направя?  newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
"овкусяването" на Фризопеп с оризова каша представлява захранване. захранване на бебета с АБКМ не се препоръчва преди навършване на поне 5.5 месеца.
освен това, вкусът на Фризопепа не е лош за бебетата. същия е, като на другите млека. прави го с хладка, а не с гореща вода и няма да имате проблем. всичко е до свикване. от скоро ли даваш Фризопеп?

# 2
  • Мнения: 37
От 25 дневна възраст. Сега е на 4 месеца. Всъщност проблема при нас възникна на 25 ден след дохранване с НАН 1. Получи отоци на ръчичките и крачетата. Нямаше нито един от другите признаци на АБКМ - нито повръщане, нито обриви, нито разтройство. Според лекарите /вкл. и Мустаков/ твърде възможно е отока да е предизвикан от храна, която аз съм яла, защото тогава я кърмех и дохранвах с АМ. Така че даваме Фризопеп за всеки случай. Но наистина го яде трудно.

# 3
  • Мнения: 37
Притеснявам се да не би да е твърде рано. Консултирах се с няколко педиатри - всеки ми казва различни неща. Според един - мога да слагам по една лъжичка за подобряване на вкуса, но според друг е рано... Thinking

# 4
  • София
  • Мнения: 6 356
1. рано е! деца с АБКМ се захранват на 5.5 -6 месеца
2. една лъжица чиста оризова каша с нищо не подобрява вкуса, само леко сгъстява.
3. прави млякото с хладка вода, вместо с гореща, както е по указанията, и няма да нагарча.

а да пробвате постепенно захранване с хипоалергенно мляко не ви ли предложиха?

# 5
  • Мнения: 37
Да, правя го с хладка вода...само първите няколко пъти го приготвях по указанията.
Предложиха ми захранване с хипоалергенно мляко, но ми препоръчват да стане в болница заради възможната реакция -  оток.
Направо побърквам и себе си, и детето с това хранене - продължава с часове...тя се мръщи, плаче, плюе...

# 6
  • Мнения: 37
alfare и ориз със морков или ориз със рошков или ориз на нестле са много по добра комбинация
Дали не е мъничка?

# 7
  • Мнения: 756
1. рано е! деца с АБКМ се захранват на 5.5 -6 месеца
2. една лъжица чиста оризова каша с нищо не подобрява вкуса, само леко сгъстява.
3. прави млякото с хладка вода, вместо с гореща, както е по указанията, и няма да нагарча.

а да пробвате постепенно захранване с хипоалергенно мляко не ви ли предложиха?

рано е за захранване , това не е овкусяване , а захранване - СJ  също пие едно отвартително мляко , откоето на мен ми се повръща направо , но си го пие чисто , как така ще го овкусяваш - каква е логиката , ако не му харесва направи 50/50 хсъс старото мляко и в рамките на ден два увеличавай , респ. намаляй количеството на неговото ново мляко спрямо старто с по 30 мл.

# 8
  • Мнения: 37
В момента нямам опция да давам нищо друго, освен "Фризопеп". Не мога да миксирам с друго мляко заради евентуалната алергия. Тя прави сравнително рядко срещана реакция - оток, поради което има опасност от задушаване. Всички бебешки млека са гадни на вкус за нас, но за бебетата са ОК. Обаче "Фризопеп"-а горчи, докато другите са просто безвкусни. Когато я дохранвах с обикновенно АМ го ядеше с огромен апетит. Без никакъв проблем пие и калциевия глюконат, когато се налага да го давам. Той също не е приятен на вкус и повечето бебета трудно го пият. Освен това е очевидно гладна. 

# 9
  • Мнения: 237
Наложи се да започнем Фризопеп, когато синът ни беше на 10 месеца и свикнал на много по-вкусно АМ. Знаех, че ще плюе и няма да иска да го пие, затова първите дни слагах по 1/2 до 1 ч.л. кафява захар в млякото. Каши вече ядеше достатъчно всеки ден и реших да не добавям в млякото. Постепенно намалях захарта и за около седмица той привикна да пие чист Фризопеп. Все още го пие вечер и няма търпение, докато го приготвям. Ползвам хладка вода, но ако се случи и с гореща - никога не е отказал да го изпие, не е чак толкова горчиво.
Подкрепям съветите да се захраните с оризова каша не преди 5-6 месец, ако сега детенце успешно приеме Фризопепа и наддава добре. Peace

# 10
  • Мнения: 37
В последно време наддава по-малко. Точно за това е голямото ми притеснение. Не иска тоя "Фризопеп" и това е.
Явно обаче е рано за каша. Не зная защо бях решила, че щом добавя каша мигновенно ще реша проблема......

# 11
  • Мнения: 756
някъде из темите във форума бяха споделили , че ако се разтвори във вода със стайна температура не толкова гадно - пробвай така.Оризовата каша е по принцип безвкусна , не занам дали ще промени вкуса .

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
1. рано е! деца с АБКМ се захранват на 5.5 -6 месеца
2. една лъжица чиста оризова каша с нищо не подобрява вкуса, само леко сгъстява.
3. прави млякото с хладка вода, вместо с гореща, както е по указанията, и няма да нагарча.

а да пробвате постепенно захранване с хипоалергенно мляко не ви ли предложиха?
Peace

# 13
  • Мнения: 36
Аз слагах 10% Глюкоза, по съвет на доки, и постепенно я намалихме, и вече не слагаме изобщо. Това е подобно на кафявата захар ми се струва, просто малко подслажда Peace

Общи условия

Активация на акаунт