Ортопедични обувки-споделете впечатленията си,моля!

  • 56 629
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • космополитно
  • Мнения: 941
Попаднах на това по темата. Тъкмо въодушевено да се зарадвам на случващо се у нас начинание и... ме сепнаха коментарите Shocked Cry
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009051100040001201

# 46
  • Мнения: 1 193
Попаднах на това по темата. Тъкмо въодушевено да се зарадвам на случващо се у нас начинание и... ме сепнаха коментарите Shocked Cry
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009051100040001201
Ние ходихме на преглед при Бруно Франиер - много готин човек и специалист.Сега престои да направим ортопедични обувки в Стара Загора.Като станат надявам се да се похваля.Че до тук нямаме направени ортопедични обувки с които да се похваля.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 440
Днес подадох молба за полагащите ни се поредни ортопедични обувки.Този път писах ,че искам два чифта наведнъж.Не смятам повече никога да поръчам от Лев Мигдал Индустрис.Има ли някой ,който е поръчал скоро от другаде и е доволен?Ако е в София още по-добре.Днес ми казаха също , че фирмата от която поръчах  до този момент обувките щели да се заплащат?Чули ли сте нещо такова?

# 48
  • Мнения: 242
До момента съм най-доволен от чешките обувки внасяни от ОРТО България ЕООД.
С добър външен вид и изработка са.Недостатъкът им е , че не са направени по индивидуално взета мярка на детето, а са така да се каже конфекция.
Имат относително добро разнообразие на номера и модели.
Имат магазин в Пловдив и София.

Болна тема  Sad Преди време пусках същата тема. (ДЦП - Спастична диплегия, 75%)
Димитър, напълно съм съгласна с теб. Вече трети чифт ползваме и съм много доволна. Най-приличното, което успях да открия в София. Уви, не правят по поръчка ... И с доставките имат проблеми ...
Бебоче, вие не си ли взехте от тях? Стискам палци тези от Стара Загора да са полезни за детенце. Очаквам да споделиш.
Venecias, благодаря за инфото за Шевро. Там ще проверя при първа възможност.  Hug
К&К бяха много любезни, но за нас (28 номер) не се произвеждат вече високи модели. Търсиха по складовете залежали от минали колекции, но няма...
Ние също стигнахме до ортопеди от Пловдив. За сега не съм поръчвала там. Като ходим на рехабилитации само се взирам в краката на дечицата и разпитвам от къде са поръчани обувките им. Донесох мостра от Виена и я показах в Горна Баня. Подиграваха се с нас, че сме сноби ...
Относно нощните шини - доктор Гюров. Полага неимоверни усилия. Носих неговите във Виена. С малки забележки ги одобриха.
Намерих координати за поръчка на шарнирни (дневни) ортези от Истанбул. Предстои да поръчвам. Някой има ли опит с такива?

# 49
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Да попитам, само молба ли се подава към социалните за тези обувки, или някакви други документи са нужни?
 С Дцп е детето и виждам че доста навътре стъпва с единия крак ,а с другия на пръсти,но не винаги.
  Ходихме през септември на ортопед, той каза да ходел бос, и като проходи да идем пак да види как върви, и дали е нужна стелка за по-стегнатия десен крак, който привидно е скъсен с 1см.
 Обаче аз като гледам как стъпва ми се струва че доста ще му се позабави прохождането ,ако не му сложа нещо стабилно на краката. Confused
 Дайте съвет какво да правя, кога сложихте ортопедични обувки, и стелки ползвали ли сте?

# 50
  • Мнения: 65







   
   



Първо се взема направление за ортопед и се минава през ортопедична ЛКК.След като излезе протокола се подава в социални грижи заедно с Телка,ако има такъв  и копие от акта за раждане.Попълва се и молба.Чака се около 10 дни да те одобрят.След това започва ходенето по мъките къде  да ти направят обувките и как да ги направят.От получаването на протокола от социалните срока за подаване за обувки е 3 месеца.
   Относно какви да са обувките трябва поне две мнения на специалисти.

# 51
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Благодаря, от 2-ма ортгопеди ли трябва да е мнението?
Цитат
Относно какви да са обувките трябва поне две мнения на специалисти.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 440
Ти си отиваш с направлението при ортопеда и от там вече не те интерисува ,те пишат обективното състояние и го представят на комисията.Поне при мен беше така ,всичко си организираха от ортопедичният кабинет.

# 53
  • Мнения: 2
Здравейте всички родители които имате деца с някакъв ортопедичен проблем аз работя в един магазин във Варна намира се срещу Образцов дом казва се Диана в него предлагаме ортопедични обувки(подсилена стелка,подсилена пета,точкова система на стъпване,термогел и активен въглен добре обхващат глезена) приемаме поръчки за обувки с различни номера , обувки на които се прави  повдигане,както и подсилване ако детето стъпва навътре или навън,както и афорт обувки за деца които носят шини) ако ви интересува  заповядайте лично ще ви обясня всичко подробно

# 54
  • Мнения: 774
jozefina73 ,благодаря за информацията!
Това повдигане,какво е ?Интересуваме за детенце със скъсяване,правите ли такива обувки и ако да,рабатите ли с протоколи от социални?

# 55
  • Мнения: 2
правят заповядайте в магазина на бул.Владислав 27 ще ви обясня всичко, но за съжаление не работим с протоколи

# 56
  • Варна
  • Мнения: 89
Миналата седмица специално дойдох до вашия магазин и не можах да вляза!!! Поредния парадокс, магазин за ортопедични обувки недостъпен за хора с увреждания. Интересно ми е нямате ли други оплаквания. Знам че едва ли на теб трябва да негодувам, но поне един парапет да бяхте сложили на огромните стъпала пред магазина!

# 57
  • Варна
  • Мнения: 379
Пак да питам, за района на Варна с протокол от социалните, освен работилницата в Окр.Болница и фирма Абсурд,  дали не са се появили и др. варианти за направа на ортопедични обувки, по мярка обаче ни трябва на нас?
Някой, който е поръчвал от Окръжна , как изглеждат сега , както и преди или са обновили моделите? Дали имат зимен вариант, имам предвид с подплата ?
А някой да знае обущар, който прави обувки?

# 58
  • Мнения: 154
някой може ли да сподели преки впечатления от поръчка наортопедични обувки в този магазин във варна?

# 59
  • София
  • Мнения: 1 546
И аз се интересувам как стоят нещата към днешна дата.  Rolling Eyes Нещо чух, че вече не давали протоколи или каквото там е необходимо  Embarassed За първи път ми се налага да правя такъв тип обувки. Помогнете.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт