Ортопедични обувки-споделете впечатленията си,моля!

  • 56 637
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Бургас
  • Мнения: 440
Аз скоро вадих такъв протокол.Не съм чула да са ги спрели.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 546
А каква е принципно процедурата за да се получи такъв протокол? newsm78

# 62
  • Мнения: 774
Вариантите са два.
1.Ако в ТЕЛКа е написано,че на детето са нужни отропедични обувки.Отиваш направо в социални и от там ти издават заповед.
2.Минаваш лекарска комисия,която потвърждава нуждата от ортопедични обувки и ти издава протокол,с който в социални получаваш заповед.

# 63
  • Мнения: 154
значи трябва да се преборим след две седмици в ТЕЛк за решение в което да е отразена нуждата от обувки, да си спестим  ходенето при ортопед и ЛКК...

# 64
  • Мнения: 774
Така е най-добре!

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 440
В нашето решение от Телк пише ,че детето ми има двустранно плоскостъпие .Това е към основната диагноза и ни дава основание да подадем документи пред ЛКК за ортопедични обувки.

# 66
  • Мнения: 774
Да,така е ! Ако пише,че на детето му се полагат ортопедични обувки в ТЕЛКа,няма нужда да се минава ЛКК.

# 67
  • Мнения: 69
Ние правихме в Пловдив с протокол от ортопед и документ от социалните.Изработиха ги за около 1 месец.Полагат се 2 чифта за година.Впечатления не мога да дам защото ги носи от 2-3 седмици и като се има в предвит че сега сезона не позволява много ходене навън а вътре в стаята е топло да седи с тях.Надяваме се и се моля на Бог да и помогне да стане по стабилна в ходенето .
Моля се за всички дечица да ни радват с хубави новини! Hug Praynig Hug Praynig

# 68
  • Мнения: 154
аз открих обущар, който поставя по-висока подметка на обувката ни. много добре работи, съобразява се и с това, че малкия стъпва на вътрешната страна на ходилото с проблемия крак, даже и с цвета на обувката и оригиналната подметка.
откакто ходи в къщи с "оправените" топлинки си изправи гърба и си промени походката - доста по - добре стъпва, не подскача заради по-късото краче. но след като прочетох тук и там мнения на родители, съм решила да проверя и как стоят нещата в Шевро АД и евентуално да поръчам обувки и там след като минем ТЕЛК. 

# 69
  • Мнения: 255
Zdraveite mami.firma Orto,4e6ki obuvki,ima veroqtnost da doidat da pregldjdat vav Varna decata ni i saotvetno da si pora4vame obuvki. Pregleda 6te struva okolo 10 lv. Rabotqt s protokoli kam socialnite.Obuvkite sa mnogo hubavi i sa naistena ortopedi4ni. Ako se saberem minimum 10 4eveka 6te  doidat vednaga. Ako ima jelae6ti neka mi pi6at na li4ni.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 546
В нашия ТЕЛК написаха двустранно плоскостъпие но това е недостатъчно. След получаване на социалната оценка казаха, че трябва да се мине на ортопедична комисия, която да каже има ли нужда от ортопедични обувки. Къде в София се ходи на такава комисия?

# 71
  • Мнения: 154
в нашето решение помолих да се отрази нуждата от ортопедични обувки и точно така е записано - "детето има нужда от ортопедични обувки", въпреки че не е отразена дисплазията, а само основна диагноза - ДЦП - левостранна хемипареза.днес отивам при социалните и се надявам това да ми е достатъчно за протокол

# 72
  • Мнения: 255
Здравейте всички родители които имате деца с някакъв ортопедичен проблем аз работя в един магазин във Варна намира се срещу Образцов дом казва се Диана в него предлагаме ортопедични обувки(подсилена стелка,подсилена пета,точкова система на стъпване,термогел и активен въглен добре обхващат глезена) приемаме поръчки за обувки с различни номера , обувки на които се прави  повдигане,както и подсилване ако детето стъпва навътре или навън,както и афорт обувки за деца които носят шини) ако ви интересува  заповядайте лично ще ви обясня всичко подробно
дрън- дрън, съжалявам но не е точно така. Купувала съм вече няколко чифта обувки от вас, ортопедите обаче казват че се опитвате да правите ортопедични обувки, замислени са но не са довършени. Възглавничката която имат обувките ви за плоскостъпие се е слагала преди много години или е отживелица.

Тази година купих доста уж ортопедични обувки , но нито един не струва. Само на ОРТО са хубави и наистина с твърди около глезена, но за съжаление са ни големи, нямаше по- малък номер. И сега отново търся обувки. Приемам съвети всякакви. Може и от друга държава да са, само да са твърди и високи. Не знаех че има такъв проблем за купуване на ортопедична обувка.

# 73
  • Мнения: 244
Здравейте,
Моя син е с ДЦП. Скоро ходихме на ортопедичен преглед и доктора ни препоръча да направим шини за през нощта за сега, защото все още можем да обуваме обикновенни обувки. Бихте ли ми съдействали с вашия опит къде да отидем и дали си заслужава т.е. ползват ли се достатъчно време и удобни ли са за детето?

# 74
  • Мнения: 395
Здревейте.
Реших да пиша в тази тема, тъй като от миналия месец има нови моменти в кандидатстването за ортопедични обувки в Социално подпомагане.
  Промяната е , че вече ще ни изплащат пари за обувките на нас, а ние ще си ги плащаме директно на поризводителя.
Като носим документите трябва да приложим документ от банката за сметката ни, ако желаем да ни бъдат преведени там парите. От мястото където ще взимаме обувките искаме проформа фактура и я прилагаме също - после ще ни изплатят писаната там сума.
Най-накрая взимаме обувките, оригинална фактура и приемо-предавателен протокол и сме длъжни в срок от 30 дни от получаването на сумата, да представим документите обратно в социално подпомагане, за да докажем, че сме изразходвали правилно парите.

Общи условия

Активация на акаунт