Ортопедични обувки-споделете впечатленията си,моля!

  • 56 641
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 774
Здравей те!
Трябва да правим на Ивка ортопедични обувки и шина за парезата с протокол от социални.
Този път обувката ще е с платформа 2 см. за компенсиране на скъсяването.
Преди 3 г. правихме подобни в Горна Баня.Обухме ги само веднъж,бяха страшно неудобни и нескопосани.
Моля,който е правил подобни обувки да сподели мнение за фирмата,която ги е изработила!

# 1
  • Мнения: 1 271
не знам дали има друго място където да правят
на нашия бате правихме шини с обувки и сме ги слагали 4-5 пъти - едната тежеше 2кг.
там където се събираха металните шини в коляното имаше нит който беше толкова голям и му правеше рани  #2gunfire
не ти помогнах, но ние не правихме повече шини там, макар че още има нужда от тях
обувките бяха ужасни, гъбяса от тях  Sick
ползвахме едни вносни от едно друго дете, макар не съвсем по мярка но той ги понасяше та от тях имаше ефект

дано намериш подходящо място където да поръчаш - упсех
 Hug

# 2
  • Мнения: 1 193
Аз също се интересувам и ще следя темата

# 3
  • Мнения: 774
Ще си побутна темата с надежда някой,който не я е видял да помогне с инфо.

# 4
  • Мнения: 5
Във Варна има магазин,в който продават ортопедични обувки-летни и зимни.Цените са около 70 лева,но пък изглеждат много добре.Намира се срещу Образцов дом до магазин Роди.На вратата има надпис"ортопедични обувки"








# 5
  • Мнения: 774
fo4a ,на мен ми трябват обувки изработени "специално" за по-малкото,по-слабо и по-късо краче на дъщеря ми.
Купувала съм от този магазин във Варна където имат и апарат за измерване плоскостъпие.обувките са ортопедични колкото тези на "Колев и колев".

# 6
  • Мнения: 5
Знам от майка на детенце с вашия проблем,че там са си правили по поръчка(с по-висока подметка).Съжалявам,това е с което мога да помогна

# 7
  • Мнения: 774
Къде точно е този магазин newsm78

# 8
Здравейте и моето момиченце е с пареза на дясно краче и ми бяха казали че има скъсяване и специално съм ходила в този магазин във Варна срещу образцов дом - Диана се казва магазина и там ми казаха че правят обувки по поръчка при тях от фирма Ортопедиа. От моделите които има тази фирма  без допълнително доплащане се прави специална обувка за крачето на детето, допълнително подсилена. В магазина специално ще ви обяснят как става това. Аз също съм проверявала при социалните и там ми казаха че в Окръжна болница май има място където се правят ортопедични обувки, не сме взимали и немога да изкажа мнение. Но съм взимала от този магазин ортопедични обувки и съм ги носила в ортопедична работилница във Терапията да ми ги подсилват и искам да кажа че там обувките са много удобни и качествени. Ние нашите ги купихме декември и ги ползваме от тогава постоянно едва сега септември се съсипаха. От магазина специално обясняват че тези обувки се взимат с един пърст разстояние отпред и се ползват дълго време защото самата подметка е направена по някакъв начин който поема крачето. Немога да го обясня точно, но наистина е така. Ползвахме ги 8 месеца. Надявам се да съм била полезна

# 9
  • Мнения: 774
Вили_Рая ,би ли ми обяснила по точно къде се намира магазина.По това което обясняваш,явно работят с протоколи от социални.
Вашите обувки имат ли подложка за компенсиране на скъсяването и каква е тя?
Благодаря ти за включването  bouquet

# 10
  • Мнения: 37
Здравейте,относно опита,нека добавя и моят.Дъщеря ми също е с пареза на десните крайници.По препоръка на специалисти от Горна баня не носим ортопедични обувки,а само такива стелки.Правят ни ги в София по мярка взета от детето,едната е точно с 2см.по-висока от другата,силиконови са и са много удобни.Слагаме ги в обувките според сезона и детето е доволно.Струват 50лв.

# 11
  • Мнения: 774
van4otka ,тези стелки от материала с който правят и стелките за плоскостъпие ли са?
С какви обувки ги носите,обикновени ли?
Благодаря ти,че се включи  bouquet

# 12
  • Мнения: 495
И моето дете е с по-кьс 2см ляв крак.Мин. год. се установи сколиоза вследствие по-кьсият крак и тогава по порьчка и направиха 8мм силиконова стелка.Тогава  наблюдаващата я ортопедка го измери с 1см по-кьс.Преди няколко мес. решихме да отидем при завеждащият д.ортопедия в Букурещ.Там се установи 2см скьсяване.Докато чакахме видях по-голямо дете с ортопед. обувки.Подметката беше повече от 5см,бяха затворени обувки,времето горещо.Тежаха му обувките на момчето.Обувките бяха над глезена/приличаха на кубинки/ и бяха много грозни.Затова след консулт сьс завеждащият там решихме компромисен вариант.Обущари да направят допьлн. подметка.Като се вьрнахме от Букурещ веднага отидох на обущар  и ''О,ама разбита се ,че можем да се справим".На др. ден какво ми дават.На бежава подметка залепили  черна.Всьщност даже не беше залепена,на доста места зяпаше,а бяха казали,че имат и бежав материал.И в краина сметка сьпругьт ми започна да и прави доп. подметка.Прави ги много добре.Единственият проблем е ,че има само черен материал и някои обувки се загрозяват.Но и за детето ми и за нас това не е важно.Тя разбира защо го правим..извинете ме,че бях многословна.Исках само да споделя нашият опит.

# 13
  • Мнения: 774
elbosi ,и ние минахме през този период на ремонтиране на обувките в къщи.
Проблема сега ,е че Ивка носи 26 номер на лявото краче и 29 на дясното.Не мога да намеря високи обувки,а на обикновената обувка,като се залепи допълнителна подметка детето си криви крачето от глезена,защото е с пареза и не може да го контролира.
Ох,не знам дали ме разбра,че ситуацията е много сложна.
Сега си имам в къщи едни обувки подобни на тези,за който ти говориш от една Софийска фирма,който са пълен боклук.

# 14
  • Мнения: 37
Mari^ и нашите номера са различни,но просто избираме обувките няколко дни!Ходим от магазин в магазин и търсим модел който да е компромисно решение.Обикновено работа вършат обувките с връзки или лепки,така на по-малкото краче пристягаме повечко и слагам малко памуче отпред,ако е необходимо.Рационализъм,нали разбираш!А стелките за плоскостъпие не съм ги виждала и не мога да кажа.Нашите ги слагаме на всякакви обувки,не стават само на сандалки с няколко каишки(нашият блян).

# 15
  • Мнения: 774
Нашите ги слагаме на всякакви обувки,не стават само на сандалки с няколко каишки(нашият блян).
И нашият Cry
Ние започнахме да купуваме по два чифта обувки и ги съчетаваме.
Знаеш ли,сега се сещам,че на стелката може да се направи пълнеж,вместо да тъпчем памук/,ох дано ме разбра.Преди няколко години в Горна Баня ни правиха такива.
Май ще опитаме този вариант.

# 16
  • Мнения: 37
Незнам,ние ще останем на памук,все пак крачето и пораства по малко,а стелките ги носим цяла година.Ами ако и станат неудобни?!А и в маратонките слагам само стелки.

# 17
  • Мнения: 299
Mari^ ,доколкото съм чувала, има ортопедична работилница към МБАЛ "Св.Анна"-Варна(ако не се лъжа,споменавал ми го е д-р Живков),но не съм наясно къде точно се намира.Самият д-р Живков пише в този форум,така че би могла и да го попиташ.
Иначе наскоро ми попадна реклама на немски обувки Birki`s.Имат магазин в Пв,даже ходих на място,имаше страхотни модели- ортопедични обувки с висок и твърд свод,със специална стелка вътре на подметката.Цените не бяха кой знае колко високи.В брошурата виждам,че имат магазин и във Варна,ако искаш-мога да ти дам адреса на ЛС.
А иначе,при нас заради заболяването стъпалото на лявото краче е с около 1 см. по-късо от дясното(Слава Богу,нямаме проблем с дължината на крайниците),но въпреки това купувам еднакъв размер обувки.Досега не ми е хрумвало да го пълня с памук,но лошото е,че като купувам обувки гледам да има около 1 см. празно разстояние на здравото краче,а с тази разлика в стъпалата, лявата обувка направо си му хлопа.

Последна редакция: сб, 06 сеп 2008, 15:45 от taniuha

# 18
  • Мнения: 774
taniuha ,прати ми адреса на Birki`s. във Варна.
А,що се отнася до работилницата в Св. Анна пробвала съм,но не съм доволна от там.

# 19
  • Мнения: 37
http://catalog.bg/company.php?company=19276
Ние правихме на нашия син в Стара Загора ЕТ " Недко Байков " за къс ахилес, не са лоши но детето все още не е свикнало с тях ,това е сайта им.

# 20
  • Мнения: 1
Здравейте мами. Зачетох се в тази тема защото се интересувам от работилница за нощни шини, но различна от тази в Горна Баня. А за ортопедични обувки ние използваме такива по поръчка. Детенце е на 5 год с ДЦП- спастична диплегия и скъсяване на ляво краче с 2 см. Адреса е;Фирма "Васер", гр. Пловдив, ул. "Богомил" 21а тел: 08994008850 - Рангел
Работи и със социалните като в годината има право на 2 чифта и 2 ремонта ако се наложи. Не е ортопед, майстор обущар но много си разбира от работата, 

# 21
  • Мнения: 215
 
 
Mari^
 
 
Отиди до втора градска поликниника в Добрич.Има магазин за инв.принадлежности -подърси Галин .Той ми каза че до края на годината ще започне да работи с някаква Софийска фирма -която е немска за ортопидични обувки.Ако изкаш кажи му че ти е казала Емилия с детедо със скутерчето (може и да не ми знае името така ще се сети)Няма да имат нищо общо с тези който вземат поръчките в х-л Добруджя.Едните ги поръчих на тази Софийска фирма в Доруджята а другите чакам Галю Не че му правя реклама но досега каквото съм вземала от него съм доволна за разлика от други фирми

# 22
  • Мнения: 774
valia2000,благодаря ти,но Пловдив ми е далече.
Теди,благодаря за инфото  bouquetНие за сега си решихме проблема,но на пролет ще е пак на дневен ред.
Ще го имам в предвид Simple Smile

# 23
Здравейте аз съм от Пловдив.Имам момиченце на 3год. със скъсяване на дясното бедро 3см.Поръчваме си обувки от ортопедичната работилница на "Богомил 21А".Страхотни са много са удобни и зимните и летните.И много качествени и красиви.

# 24
  • Мнения: 1 193
Адреса е;Фирма "Васер", гр. Пловдив, ул. "Богомил" 21а тел: 08994008850 - Рангел
Работи и със социалните като в годината има право на 2 чифта и 2 ремонта ако се наложи. Не е ортопед, майстор обущар но много си разбира от работата, 

извинявай, но телефона ми се струва че е с повече цифри.
Мисля следващите и ние да ги направим там.Но като човека е обущар, кой преглежда и казва какви да са обувките.Казано  направо търся свестен ортопед.

# 25
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Ние също си направихме обувки в Васер и сме много доволни но при нас няма скъсяване на крака. Взеха ни мярка като стъпихме в пореста материя и с двата крака - явно по тази отливка се преценява дали има нужда от по-висока подметка или не. Потвърждавам че съм много доволен от резултата - с тези обувки вече не стъпваме на пръсти а на цяло ходило и за два месеца носене имаме вече добре оформен свод на проблемния крак. Телефона на Рангел Петков е 0899400885.

# 26
  • Мнения: 299
Здравейте аз съм от Пловдив.Имам момиченце на 3год. със скъсяване на дясното бедро 3см.Поръчваме си обувки от ортопедичната работилница на "Богомил 21А".Страхотни са много са удобни и зимните и летните.И много качествени и красиви.

Няма ли шанс да ни покажете снимки на обувките,които сте правили във въпросната фирма ВАСЕР?Бих искала да ги видя поне как изглеждат Peace.За момента ние нямаме специална нужда да носим ортопедични обувки,но когато се сменя сезона,ми е доста трудно да намеря качествени и удобни обувки за малкия.

# 27
  • Мнения: 9
На нас ни препоръчаха стелки (засега), надявам се да помогнат, но естествено продължаваме да носим обувки "К и К" и "Капчица".  След ровене по сайтове намерих ето това http://www.ortobulgaria.com/Index_files/page0004.htm Някой може ли да сподели впечатления.  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 193
Мили мами, някой правил ли е ортези в медицински център "Феникс" в София.Имам лошото усещане че става дума за някаква измама.Поръчах при докторката преди седмица, тя каза че ще се обади в завода в Унгария май каза и ще ми звънне за цената.как да и имам доверие.

# 29
# 30
  • Мнения: 774
bulgar4e,благодаря.Обувките на тази фирма изглеждат много добре.

# 31
  • Мнения: 1
 Доверете се на професионалистите от ЕТ "Абсурд" , ще бъдете доволни от резултата. Лично аз съм ползвала техните услуги и съм възхитена от качествените материали с който работят, обувките са с модерен дизайн, олекотени и от естествени материали. Много съм доволна.
Адреса им е e-mail: et_absurd@abv.bg
 Пожелавам Ви успех.

# 32
  • Мнения: 1 193
Да побутна темата,вече сме на 4 год. и все още не мога да намеря ортопедичните обувки за които да кажа - да тези стават.А рангел от Пловдив е неоткриваем, дали си е сменил телефона.

# 33
  • космополитно
  • Мнения: 941
ортопедични обувки с протокол от социални...Обухме ги само веднъж,бяха страшно неудобни и нескопосани.Моля,който е правил подобни обувки да сподели мнение за фирмата,която ги е изработила!

Позната история за ортопедични обувки, които по-скоро осакатяват, отколкото да коригират и облекчават.ooooh!

Ето едно проверено място, където В СОФИЯ правят ръчно (по класическа технология) удобни ортопедични обувки.

ОРТОПЕДИЧНИ ОБУВКИ “ШЕВРО”

Иван Колев (главния майстор)↔02/936 05 77
Работно време: 8.30-16.30ч


-------------
Работят с протоколи от социални грижи. Трябва да уточните дали изработват обувки за деца и от каква  възраст?
Ателието е на забутано място в един битов комбинат, но си заслужава да бъде открито с оглед качеството на  изработката и удобността на обувките.
Успех! Peace

# 34
  • Мнения: 2
обувките на Лев Мигдал Индустрис ЕООД не струват. Качеството е под всякаква критика !
По-лоши са и от най-лошите неортопедични обувки.  Направихме един чифт, след което се наложи два пъти да ги корегират и в крайна сметка не направиха нищо !

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 440
Напълно подкрепям мнението на Димитър.На брошурата изглеждат едни ,а в действителност са много грозни.Защо изобщо се занимават с тази дейност .Или това е поредната далавера на държавата и гавра с хората.

# 36
  • Мнения: 215
Днес ми се обадиха за мярка в събота за Софийската фирма за обувки
Направо незнам дали си струва да ги правят след като зимните вече ще са като почти обувки защото им намалили парите Направо точат едни държявни пари върху трагедията на децата ни и пак нямат удобни обувки
Пратих мостра едни от обувките на срещата с Бойко Борисов -само учудване и пак същата песен

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 440
Да така е,ние поръчахме зимни обувки -поне така изглеждаше на каталога,в най-лошия случай да са били есенни , а получихме летни които на практика няма да ползваме.

# 38
  • Мнения: 2
До момента съм най-доволен от чешките обувки внасяни от ОРТО България ЕООД.
С добър външен вид и изработка са.Недостатъкът им е , че не са направени по индивидуално взета мярка на детето, а са така да се каже конфекция.
Имат относително добро разнообразие на номера и модели.
Имат магазин в Пловдив и София.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 440
Да те попитам тези обувки от ОРТО с протокол от социалните ли се получават или са на свободна продажба-трябва да си ги купим ли?

# 40
  • Мнения: 215
Да те попитам тези обувки от ОРТО с протокол от социалните ли се получават или са на свободна продажба-трябва да си ги купим ли?

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 13
Обувките от ОРТО може да се вземат с протокол, а може и да се купят, т.е. да се платят - поне в Пловдив е така. Като стана дума, подарявам есенни обувки на ОРТО, тъмно сини, 18-ти номер, носени са две седмици, идват малко тежички в сравнение с обикновените неортопедични детски обувки.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 379
Искам и аз да се включа тука. Ние сме от Варна - тук за ортопедични обувки с протокол от соц има два варианта - 1. В работилницата на окр. болница - много са грозни 2. Фирма Абсурд, Или може би греша? Има ли други варианти?

Обувките на Абсурд, са доста по-красиви, освен това ми правеха компромиси с заповедеите от социалното, т.е. правят обувките, когато ми трябват, а заповедта им я давам, когато е готова, за което естествено съм благодарна , иначе щяхме да ходим лете със зимни обувки и обратното. 
Между другото при вас така ли е - следващата заповед се издава  1г или 6м (зависи дали поръчваш 2та чифта на веднъж или на 2 пъти) не след датата на последната заповед, а след датата на фактурата. Т.е. ако тази година заповедта е с дата 30 септември, поръчаваш обувките началото на окт, правят ги минимум 1 месец, така фактурата става с дата приблизително ноември, на следв. година се измества към януари и така идва един момент в който поръчваш зимните обувки през пролетта, което е чиста лудост за мен. Ако тия хора от Абсурд, не ни правеха обувките, дори и без да са получили заповедтта, не знам какво щяхме да правим.  ooooh! Вие как се справяте в това отношение ?

Но при тях проблемите са други - те по принцип  идват веднъж в месеца да да вземат мярка, и на следващия месец уж ги носят , но  винаги когато поръчваме зимните обувки, има големи закъснения. Освен това и двата чифта, които ни направиха тази година, се разлепиха и скъсаха много бързо, лятото върнахме зимните обувки за ремонт (бяха носени 2-3 месеца) сега детето ги носи от септември, и пак са скъсани. Летните и те се разлепиха, а ние през зимата ги ползваме в детската градина. Върнах ги да ги поправят, но техния представител във Варна ми казаха, че в момета , не работели, защото  се извършвали ревизии в момента  (заради онези злоупотреби със средствата за инвалиди, за които се коментираше и по ТВ) и били спрени всички плащания към тия фирми вероятно до януари.
А аз като чета тука, вие си поръчвате обувки  Thinking? Може би информацията ми не е вярна?
Въобще цялата ситуация с тия обувки е супер възмутителна !!!!
Абсолютно съм съгласна с Tedi15  че се правят пари и спекулации на гърба на нещастието на децата ни .

# 43
  • Мнения: 774
Saly,точно заради разочарованието си от "Апсурд"пуснах тази тема преди време.Да ,обувките бяха симпатични,но от много мек материал,който се огъва веднага и детето си криви крачето.С нашите обувки проблема беше същия като при теб.Носихме ги три дни и се разлепиха.Шест месеца ги връщах за ремонт и те ми ги даваха пак разлепени.Накрая когото и казах на Галина,че те се подиграват с нас и печелят на гърба на децата ни,тя толкова се възмути от мен,че ме предупреди,че те никога повече няма да ми приемат поръчка.Не,че аз ще поръчам нещо при тях,но много се възмутих от наглост на тая жена.
Пролетта взехме обувки от работилницата в Окръжна болница.Да грозни са,но са здрави и вършат работа.
Не знам за друго място където работят с протоколи от социални.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 379
Мари,  в окр. болница  зимните им обувки  много тънки ми се видяха, а летните бяха като зимните, но със перфорация, освен това мисля , че обувките в окр. болница за да ни ги напраят искат първо заповедта, а системата със заповедите никак не е гъвкава.  Ето, молба за нови обувки ще мога да подам на пролет. Тези от Абсурд поне с това правеха компромис. Аз затова поръчвах от тях последните 3 години, но тази година съвсем се изложиха с качеството. До сега проблемите ми с тях бяха основно, че се бавят.
Сега понеже нямам заповед поръчах обувки от м-н Ортопедия, но 130лв ще  струват, а не знам дали ще му станат, защото от модела , който вероятно ще му стане, нямаха номера да пробваме, само една мостричка. За нас най-добрия вариянт е по мярка, а не стандартна конфекция.

А вярно ли е това ,  че фирмите били спрели работа с протоколи от социалното, защото били спрени плащанията?

# 45
  • космополитно
  • Мнения: 941
Попаднах на това по темата. Тъкмо въодушевено да се зарадвам на случващо се у нас начинание и... ме сепнаха коментарите Shocked Cry
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009051100040001201

# 46
  • Мнения: 1 193
Попаднах на това по темата. Тъкмо въодушевено да се зарадвам на случващо се у нас начинание и... ме сепнаха коментарите Shocked Cry
http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009051100040001201
Ние ходихме на преглед при Бруно Франиер - много готин човек и специалист.Сега престои да направим ортопедични обувки в Стара Загора.Като станат надявам се да се похваля.Че до тук нямаме направени ортопедични обувки с които да се похваля.

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 440
Днес подадох молба за полагащите ни се поредни ортопедични обувки.Този път писах ,че искам два чифта наведнъж.Не смятам повече никога да поръчам от Лев Мигдал Индустрис.Има ли някой ,който е поръчал скоро от другаде и е доволен?Ако е в София още по-добре.Днес ми казаха също , че фирмата от която поръчах  до този момент обувките щели да се заплащат?Чули ли сте нещо такова?

# 48
  • Мнения: 242
До момента съм най-доволен от чешките обувки внасяни от ОРТО България ЕООД.
С добър външен вид и изработка са.Недостатъкът им е , че не са направени по индивидуално взета мярка на детето, а са така да се каже конфекция.
Имат относително добро разнообразие на номера и модели.
Имат магазин в Пловдив и София.

Болна тема  Sad Преди време пусках същата тема. (ДЦП - Спастична диплегия, 75%)
Димитър, напълно съм съгласна с теб. Вече трети чифт ползваме и съм много доволна. Най-приличното, което успях да открия в София. Уви, не правят по поръчка ... И с доставките имат проблеми ...
Бебоче, вие не си ли взехте от тях? Стискам палци тези от Стара Загора да са полезни за детенце. Очаквам да споделиш.
Venecias, благодаря за инфото за Шевро. Там ще проверя при първа възможност.  Hug
К&К бяха много любезни, но за нас (28 номер) не се произвеждат вече високи модели. Търсиха по складовете залежали от минали колекции, но няма...
Ние също стигнахме до ортопеди от Пловдив. За сега не съм поръчвала там. Като ходим на рехабилитации само се взирам в краката на дечицата и разпитвам от къде са поръчани обувките им. Донесох мостра от Виена и я показах в Горна Баня. Подиграваха се с нас, че сме сноби ...
Относно нощните шини - доктор Гюров. Полага неимоверни усилия. Носих неговите във Виена. С малки забележки ги одобриха.
Намерих координати за поръчка на шарнирни (дневни) ортези от Истанбул. Предстои да поръчвам. Някой има ли опит с такива?

# 49
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Да попитам, само молба ли се подава към социалните за тези обувки, или някакви други документи са нужни?
 С Дцп е детето и виждам че доста навътре стъпва с единия крак ,а с другия на пръсти,но не винаги.
  Ходихме през септември на ортопед, той каза да ходел бос, и като проходи да идем пак да види как върви, и дали е нужна стелка за по-стегнатия десен крак, който привидно е скъсен с 1см.
 Обаче аз като гледам как стъпва ми се струва че доста ще му се позабави прохождането ,ако не му сложа нещо стабилно на краката. Confused
 Дайте съвет какво да правя, кога сложихте ортопедични обувки, и стелки ползвали ли сте?

# 50
  • Мнения: 65







   
   



Първо се взема направление за ортопед и се минава през ортопедична ЛКК.След като излезе протокола се подава в социални грижи заедно с Телка,ако има такъв  и копие от акта за раждане.Попълва се и молба.Чака се около 10 дни да те одобрят.След това започва ходенето по мъките къде  да ти направят обувките и как да ги направят.От получаването на протокола от социалните срока за подаване за обувки е 3 месеца.
   Относно какви да са обувките трябва поне две мнения на специалисти.

# 51
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Благодаря, от 2-ма ортгопеди ли трябва да е мнението?
Цитат
Относно какви да са обувките трябва поне две мнения на специалисти.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 440
Ти си отиваш с направлението при ортопеда и от там вече не те интерисува ,те пишат обективното състояние и го представят на комисията.Поне при мен беше така ,всичко си организираха от ортопедичният кабинет.

# 53
  • Мнения: 2
Здравейте всички родители които имате деца с някакъв ортопедичен проблем аз работя в един магазин във Варна намира се срещу Образцов дом казва се Диана в него предлагаме ортопедични обувки(подсилена стелка,подсилена пета,точкова система на стъпване,термогел и активен въглен добре обхващат глезена) приемаме поръчки за обувки с различни номера , обувки на които се прави  повдигане,както и подсилване ако детето стъпва навътре или навън,както и афорт обувки за деца които носят шини) ако ви интересува  заповядайте лично ще ви обясня всичко подробно

# 54
  • Мнения: 774
jozefina73 ,благодаря за информацията!
Това повдигане,какво е ?Интересуваме за детенце със скъсяване,правите ли такива обувки и ако да,рабатите ли с протоколи от социални?

# 55
  • Мнения: 2
правят заповядайте в магазина на бул.Владислав 27 ще ви обясня всичко, но за съжаление не работим с протоколи

# 56
  • Варна
  • Мнения: 89
Миналата седмица специално дойдох до вашия магазин и не можах да вляза!!! Поредния парадокс, магазин за ортопедични обувки недостъпен за хора с увреждания. Интересно ми е нямате ли други оплаквания. Знам че едва ли на теб трябва да негодувам, но поне един парапет да бяхте сложили на огромните стъпала пред магазина!

# 57
  • Варна
  • Мнения: 379
Пак да питам, за района на Варна с протокол от социалните, освен работилницата в Окр.Болница и фирма Абсурд,  дали не са се появили и др. варианти за направа на ортопедични обувки, по мярка обаче ни трябва на нас?
Някой, който е поръчвал от Окръжна , как изглеждат сега , както и преди или са обновили моделите? Дали имат зимен вариант, имам предвид с подплата ?
А някой да знае обущар, който прави обувки?

# 58
  • Мнения: 154
някой може ли да сподели преки впечатления от поръчка наортопедични обувки в този магазин във варна?

# 59
  • София
  • Мнения: 1 546
И аз се интересувам как стоят нещата към днешна дата.  Rolling Eyes Нещо чух, че вече не давали протоколи или каквото там е необходимо  Embarassed За първи път ми се налага да правя такъв тип обувки. Помогнете.  Praynig

# 60
  • Бургас
  • Мнения: 440
Аз скоро вадих такъв протокол.Не съм чула да са ги спрели.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 546
А каква е принципно процедурата за да се получи такъв протокол? newsm78

# 62
  • Мнения: 774
Вариантите са два.
1.Ако в ТЕЛКа е написано,че на детето са нужни отропедични обувки.Отиваш направо в социални и от там ти издават заповед.
2.Минаваш лекарска комисия,която потвърждава нуждата от ортопедични обувки и ти издава протокол,с който в социални получаваш заповед.

# 63
  • Мнения: 154
значи трябва да се преборим след две седмици в ТЕЛк за решение в което да е отразена нуждата от обувки, да си спестим  ходенето при ортопед и ЛКК...

# 64
  • Мнения: 774
Така е най-добре!

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 440
В нашето решение от Телк пише ,че детето ми има двустранно плоскостъпие .Това е към основната диагноза и ни дава основание да подадем документи пред ЛКК за ортопедични обувки.

# 66
  • Мнения: 774
Да,така е ! Ако пише,че на детето му се полагат ортопедични обувки в ТЕЛКа,няма нужда да се минава ЛКК.

# 67
  • Мнения: 69
Ние правихме в Пловдив с протокол от ортопед и документ от социалните.Изработиха ги за около 1 месец.Полагат се 2 чифта за година.Впечатления не мога да дам защото ги носи от 2-3 седмици и като се има в предвит че сега сезона не позволява много ходене навън а вътре в стаята е топло да седи с тях.Надяваме се и се моля на Бог да и помогне да стане по стабилна в ходенето .
Моля се за всички дечица да ни радват с хубави новини! Hug Praynig Hug Praynig

# 68
  • Мнения: 154
аз открих обущар, който поставя по-висока подметка на обувката ни. много добре работи, съобразява се и с това, че малкия стъпва на вътрешната страна на ходилото с проблемия крак, даже и с цвета на обувката и оригиналната подметка.
откакто ходи в къщи с "оправените" топлинки си изправи гърба и си промени походката - доста по - добре стъпва, не подскача заради по-късото краче. но след като прочетох тук и там мнения на родители, съм решила да проверя и как стоят нещата в Шевро АД и евентуално да поръчам обувки и там след като минем ТЕЛК. 

# 69
  • Мнения: 255
Zdraveite mami.firma Orto,4e6ki obuvki,ima veroqtnost da doidat da pregldjdat vav Varna decata ni i saotvetno da si pora4vame obuvki. Pregleda 6te struva okolo 10 lv. Rabotqt s protokoli kam socialnite.Obuvkite sa mnogo hubavi i sa naistena ortopedi4ni. Ako se saberem minimum 10 4eveka 6te  doidat vednaga. Ako ima jelae6ti neka mi pi6at na li4ni.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 546
В нашия ТЕЛК написаха двустранно плоскостъпие но това е недостатъчно. След получаване на социалната оценка казаха, че трябва да се мине на ортопедична комисия, която да каже има ли нужда от ортопедични обувки. Къде в София се ходи на такава комисия?

# 71
  • Мнения: 154
в нашето решение помолих да се отрази нуждата от ортопедични обувки и точно така е записано - "детето има нужда от ортопедични обувки", въпреки че не е отразена дисплазията, а само основна диагноза - ДЦП - левостранна хемипареза.днес отивам при социалните и се надявам това да ми е достатъчно за протокол

# 72
  • Мнения: 255
Здравейте всички родители които имате деца с някакъв ортопедичен проблем аз работя в един магазин във Варна намира се срещу Образцов дом казва се Диана в него предлагаме ортопедични обувки(подсилена стелка,подсилена пета,точкова система на стъпване,термогел и активен въглен добре обхващат глезена) приемаме поръчки за обувки с различни номера , обувки на които се прави  повдигане,както и подсилване ако детето стъпва навътре или навън,както и афорт обувки за деца които носят шини) ако ви интересува  заповядайте лично ще ви обясня всичко подробно
дрън- дрън, съжалявам но не е точно така. Купувала съм вече няколко чифта обувки от вас, ортопедите обаче казват че се опитвате да правите ортопедични обувки, замислени са но не са довършени. Възглавничката която имат обувките ви за плоскостъпие се е слагала преди много години или е отживелица.

Тази година купих доста уж ортопедични обувки , но нито един не струва. Само на ОРТО са хубави и наистина с твърди около глезена, но за съжаление са ни големи, нямаше по- малък номер. И сега отново търся обувки. Приемам съвети всякакви. Може и от друга държава да са, само да са твърди и високи. Не знаех че има такъв проблем за купуване на ортопедична обувка.

# 73
  • Мнения: 244
Здравейте,
Моя син е с ДЦП. Скоро ходихме на ортопедичен преглед и доктора ни препоръча да направим шини за през нощта за сега, защото все още можем да обуваме обикновенни обувки. Бихте ли ми съдействали с вашия опит къде да отидем и дали си заслужава т.е. ползват ли се достатъчно време и удобни ли са за детето?

# 74
  • Мнения: 397
Здревейте.
Реших да пиша в тази тема, тъй като от миналия месец има нови моменти в кандидатстването за ортопедични обувки в Социално подпомагане.
  Промяната е , че вече ще ни изплащат пари за обувките на нас, а ние ще си ги плащаме директно на поризводителя.
Като носим документите трябва да приложим документ от банката за сметката ни, ако желаем да ни бъдат преведени там парите. От мястото където ще взимаме обувките искаме проформа фактура и я прилагаме също - после ще ни изплатят писаната там сума.
Най-накрая взимаме обувките, оригинална фактура и приемо-предавателен протокол и сме длъжни в срок от 30 дни от получаването на сумата, да представим документите обратно в социално подпомагане, за да докажем, че сме изразходвали правилно парите.

# 75
  • Мнения: 154
а някой да знае от къде мога да взема обувки на ОРТО, щото в Сф, където ходех, вече не работели с протоколи?...

Общи условия

Активация на акаунт