Отговори
# 30
  • Мнения: 414
Да, и аз ще кажа пак златното правило - винаги второ или трето мнение!!! Ако няма възможност да ходи в друг град, проучете някой по-добър специалис /мисля че опитен хирург би трябвало да знае от какво се получава, пък още по добре и да е онколог/. Но задължително е да е друг. Иначе този май чака да й мине.... От това, което пишеш майчето ти е добър вариянт, трябва добро лечение само.... Химиотерапия ще й изпишат предполагам, наистина заради Хер-а трябва и Херцептин....друг е въпроса, че тук трудно се изписва...скъп е , пък и си е доста силен за сърцето и трябва да се премислят плюсовете и минусите....Наистина обаче трябва консулт с добър химиотерапевт. Зная случай на приятелка, мой набор /към 30+/ с положителен Хер 2+ и не й правиха херцептин....Нямаше засегнати лимфни възли и с тумор под 2 см... Не съм сигурна за стандартите тук, кога го изписват.... Проверете, в предните постинги дадох линк за сайта Хер в бг, там има инфо.
Хули, щом ставаш да пишеш е ок!   bouquet 
Аз ще пътувам уикенда и в неделя ще чета.
Оптимистче, ти пита ли дали отпускат 12 за година наистина? Искаш ли тел в министерството, или пък в сдружението питай. Нали ти писах за момичето, дето си слага с мен ... дадоха си и на датата....втора в месеца....аз малко се прецаках  Crazy ама ...  Veselinap слага на три месеца друг золадекс, дето е повече милграми...готова съм да се обзаложа..просто золадекса е два вида 3.6mg и 10.8mg  #Crazy у нас е замо малкият, дето се слага на 28 дни, 3,6 мг
Аз ще го слагам най-много до Септември, живот и здраве!!!  baby_neutral Октомври ще правя прегледи и мисля да влизам в релси тогава, нали знаеш. Но едно по едно....
Ще лягам, че път ме чака...никой не каза за умствените възможности....намирате ли промяна...  Embarassed  Оптимистче, не се плаши...има си плюсове. Може да си ходиш на плаж през цялото лято догодина....няма съобразяване с месечни неразположения  Laughing
Заспивам....

Прегръдки   bouquet

# 31
  • Мнения: 66
Благодаря Ви много мили момичета !  bouquet
Ще настоявам точно за това да потърсят второ мнение , но пустото аз не съм с тях и няма кой да ги блъска милите. То аз сега  питам за  майчето, но  май и моето не е много розово , днес си взех резултатите от мамографията и екографията виждат се фиброаденоми в двете гърди и киста в дясната гърда с размер 2 мм. За фиброаденомите пише ,че са с тенденция към капсулиране , което не ми стана много ясно какво означава .Освен това имам няколко образувания на щитовидната жлеза /но те са вече повече от 10 години/ и ангиома на черния дроб с размер 13мм. Предстои ми гинекологичен  преглед и не зная какво ли ще излезе и  там .
ssgg приятно пътуване !
Бабче ,желая ти бързо възстановяване ! Извинявам се за обръщението с "ти" , но предпочетох така и не зная защо  Embarassed  . А също и за "бабче". Ако сгреших  само пиши и сменям политиката. Mr. Green
 lovekiss на всички !

# 32
  • Мнения: 1 567
Veselinap слага на три месеца друг золадекс, дето е повече
.....никой не каза за умствените възможности....намирате ли промяна...  :

ДА,права си. Вчера се разтърсих из нета и намерих тази информация за Zoladex. Написана е на достъпен език, но е на английски...
Пише и за страничните ефекти - менопауза, горещи вълни, липса на липидо (което важи за мен  Heart Eyes Heart Eyes) и т.н...
 Embarassed Embarassed ами .. има моменти, в които се улавам, че забравям по-лесно и  #Crazy #Crazy по-трудно се сещам за някои данни, факти,имена, а за дати да не говоря...

Бабет, ти си нашата гордост......

fortee, и аз съм на мнение, да се отиде и на друг специалист. И много, много не се бавете. Колкото по-бързо и по-рано, толкова по-добре...

ssgg, къде ще скиториш, бе мила? smile3534 Лек път и от мен...

# 33
  • София
  • Мнения: 5 074
И да се разберем, баба съм на внучките си  Laughing
Иначе съм много добре изглеждаща жена на средна възраст.
И по- добре смятам да изглеждам, защото живота продължава.
Що се отнася до акъла - то мисля, че умствените възможности не намаляват и няма нищо общо с менопаузата.
Може от време на време да има загуба на концентрация...
От 15 години съм в това състояние и нямам никакви умствени отклонения  Laughing
Не забравям- помня имена, тел.номера, факти, данни, дати и да не изброявам повече.
А за либидото е вярно, но при вас след спирането на хормоните има възвращаемост.

# 34
  • Мнения: 129
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА МНОГО ЗДРАВЕ И КУРАЖ НА ВСИЧКИТЕ на мен ми предстои лъчетерапия умирам от страх вие как я понесохте имахте ли странични ефекти.
По женски да споделя окапа ми цялата коса но нито детето нито мъжи ми са ме виждали все се крия или съм с перука или слагам кърпа мъжи ми се сърди ч че била съм се отдалечела от него искал да ме види така аз пък съм твърде суетна и не ми е приятно ,все гледам да изглеждам добре ,детето е  объркано защо мама си сресва косата защото  и я държи в ръката си Thinking не всеки път успявам да се скрия  Embarassed.АБЕ ПЪЛНА ЛУДНИЦА

# 35
  • София
  • Мнения: 5 074
КАРИНА, не умирай от страх.
Има едно момиче, дето го беше страх повече от теб, но се справи и то отлично !
Сподели с нас за операцията, мина ли химиотерапия ?
Щом ти е окапала косата, значи са ти правили , а тя според мен е по-страшното, но се преживява.
Прав е съпруга ти да се сърди, нали с него реши да изживееш живота си, да споделяш в добро или зло. Ето злото е дошло и трябва заедно да преодолеете трудностите. Вярвай ми по-лесно е като не си сама. За детето винаги има обяснение. Не го обърквай повече от необходимото.
Лъчетерапията не е толкова страшна и другите момичета ще ти кажат.
Ще мине, замине и ще остане само лошия спомен за това, което сега изживяваме  Peace

# 36
  • Мнения: 1 567
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА МНОГО ЗДРАВЕ И КУРАЖ НА ВСИЧКИТЕ на мен ми предстои лъчетерапия умирам от страх вие как я понесохте имахте ли странични ефекти.

Ти пък... Лъчетерапията е песен в сравнение с химиото... Не, няма. Бъди внимателна с кожата, на мястото където ще те облъчват...
Това обаче за детето и съпругът леко ме смути newsm78 newsm78. Няма място за суета. В крайна сметка това е животът, и доброто и злото. За детето, не е необходиомо допълнително да го объркваш. Не знам на каква възраст е, но съм, абсолютно убедена, че разбира и усеща, че нещо с мама не е наред. Мойта щерка беше на 2,5 год, когато правех химиото. Даже сама ми подаваше легена, когато повръщах ... Не осъзнаваше какво става и защо, но с пълна сила усещаше, че нещо не е съвсем наред... И когато ние възрастните реагираме адекватно, самото дете не се натоварва толкова много...

# 37
  • Мнения: 1 253
fortee стискам палци нещата при теб да са наред! Относно майка ти - задължително трябв ада направите консултация с добър хирург мамолог. Най-добре е в София в онкологията. Както винаги съм казвала горещо препоръчвам д-р Николай Марков. Изключителен специалист с много отговорно отношение към работата си. Всичко това го пиша от собствен опит.
ssgg не помня дали съм забравяла докато бях на хормонална терапия, но живот и здраве ще видиш при една бременност и кърмене за каква перманентна амнезия става на въпрос. Не помнех 2 минути особено като кърмех  Joy Тогава се майтапех, че мозъкът ми изтича с кърмата Simple Smile
Дори и да усещаш нещо подобно, бъди сигурна, че е временно явление. Докато бях на хормонална терапия, т.е. на 2-та година реших да си сменя работата и да започна да се заминавам със софтуер. Минах много сериозни обучения и изпити на аглийски по темата, започнах сериозни проекти и да ти кажа мозъкът ми работеше на 200% Simple Smile Въпрос на мобилизация  Peace

# 38
  • Мнения: 414
Благодаря ви, навярно си намирам оправдание  Rolling Eyes пък и четох, че е така и може да си го въобразявам.....
Еххо, и аз искам мобилизация на 200 %  Peace В момента съм търсене на целта и понякога изпадам в дупки и си мисля, че може и да съм на моменти в стрес и затова да "забивам". А като се сетя преди 2 години, като свърших химията имах супер енергия. Направо цъфтях, захващах се с много работи, абе знаете как е - просто имах енергия и явно мобилизация. Точно ми се занимава с нещо ново, че още е рано за бебе  Heart Eyes
Хули, много ме изкефи като писа че си "много добре изглеждаща жена на средна възраст".   bouquet   

ВеселинаП  Blush поне да съм спокойна, че и на други се случва това със забиването на процесора /меко казано/ Пътувах наблизо, нищо особенно  Flutter
Карина - не бива да се криеш от мъжа ти, за детето не мога да кажа! Даже може да си вземеш машинка и да те подстригва мъжа ти. А от лъчетерапията няма какво да се страхуваш.
Fortee , да пишеш как вървят нещата.
Оптимистче , да не си по заведенията с някое младо гадже и затова да не пишеш?
И мамамария не е писала скоро.
А, да ви кажа, че днес с вестниците труд и 24 ч е имало книжка на петър димков за билките безплатна, но тук е свършила по будките....ако някой се уреди, да пише дали си струва.
 bowuu

# 39
  • Мнения: 161
Здравейте и от мен момичета  Peace

Тук съм- чета ви редовно  bouquet Завъртя ме хавата в работата и затова не съм писала- всички добре  ли сте? Хули- как се чувстваш- не остана много нали? С теб сме Hug

Аз си пия редовно хормоните и почнах да тичам след работа че умирам от страх да не нашишкавея  Shocked както съм  склонна към напълняване- незнам  Confused

Целувки на всички и много приятни емоции  Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 5 074
Това, че мислите за мен и сте с мен, много ме радва.
Не ме радва обаче, че кръвните ми показатели не са добри след хими....
Паднали са ми левкоцитите и ми включиха антибиотик и растежен фактор.
В четвъртък пак съм на кръвна картина и ще видим какво се случва.
Лошото е, че нямам абсолютно никакъв апетит, повдига ми се от всякаква храна.
Но най-лошото е, че се ядосвам на себе си. Такова нещо за първи път ми се случва.
Толкова химии.... съм преминала и сега .....
Но мисля, че пак ще се справя, нали остават още три вливания. Няма да се излагам, яяяяяяяяя.
Иначе нищо ми няма, направо не ми личи, че провеждам лечение.
Пък и постоянно ми правят комплименти за новата прическа, която имам.
Как да им кажа, да се обърнат към фирмата производител, нали за тях се отнася рекламата  Laughing

# 41
  • Мнения: 414
Хули, какво е растежен фактор? Да не са ти изписали едни Neulasta /не съм сигурна точно така ли бяха/ дето вдигат левкоцитите? Не се притеснявай, това е абсолютно нормално. До колкото знам Таксолите са по-гаднички в това отношение. На някои места задължително слагат такава Neulasta /?/ след Таксол или Таксотер, за белите кръвни телца. Просто въпрос на здравна система....е, и на разбирания на лекарите де. Искам да ти кажа, че това е съвсем нормално. За левкоцитите имаше рецепта със стафиди, ще се опитам да изнамеря в другия клуб и ще ти пиша. Мисля, че вечер се накисват половин чаша стафиди с вода и сутрин се ядът и се изпива водата. Ама нека проверя. Също така кайсии...сега са излезнали. Пак ще пиша.
Мамамария, не мисли за дебелеенето, че го предизвикваш  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 1 253
Хули неприятно, но това което е писала ssgg ми звучи много логично. Стискам палци в четвъртък нещата да са по-добре  Praynig

# 43
  • Мнения: 161
Хули- и аз ще стискам палци- сигурно е нормално както казват да спаднат   bouquet
 Обещавам- няма  да мисля за напълняването  Hug

# 44
  • Мнения: 414
Хули, копирам ти от два постинга, на хора които уважавам и им вярвам:
За вдигане на левкоцитите има 1) медикаментозни средства, 2) хранителни добавки и 3) народни рецепти:

1) Неупоген, Дексаметазона   

2) Герисан и Бирела (бирена мая) - от всяко по 2 на ден
Маоло - хранителната добавка, която се пие при химио- и лъчелечение, когато левкоцитите не са в норма.
http://www.smilo-bg.com/products.html

3) всекидневно сокове от моркови, червено цвекло и ябълки, по няколко сурови бадема и ореха.
Също шепа стафиди, накиснати от вечерта в гореща вода - на другата сутрин, веднага след събуждане, стафидите се изяждат и водата се изпива.

Успех!

Да допълня ..........

Инжекцията Неупоген е много добра, 1 бр. е достатъчен, но струва около 300 лева. Инжекциите Дексаметазон вдигат левкоцитите, но това се прави със знанието на лекаря.
Друго средство за вдигане на левкоцитите са таблетки Преднизолон.

Герисана и Бирената мая - ударната доза в такива ситуации е 3 пъти по 2 табл. дневно от двете.

За Маоло-то не мога да кажа нищо. Наскоро се писа тук за него, но отзиви от някой който го е употребявал нямаме. Затова не залагам на него.
За мен най-добрия вариант са инжекциите, хран.добавки действат, но бавно. А вашият случай не търпи отлагане.

Не се притеснявай, че левкоцитите падат всеки ден. Нормално е след химиотерапия.
.......
Ще стискам палци и аз. Щом са ти сложили инжекция ще си бобма   Heart Eyes Ама вземи хапни нещо. Колкото можеш.
Мамамария  Hug точно така.
Прегръдки на всички, ще поработя малко.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт