лен

  • 9 515
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 692
какво мислите з ленените панталони? Сега лятото са мн подходящи ,но незнам дали са модерни(нали хитът тази пролет е сатенът)..Каде е мястото на ленът в тази модна класация  Flutter

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 494
За мен лично ленът е номер 1 за лятото.А изкуствени материи като сатенът са в дъното на класацията.

# 2
  • Мнения: 1 165
Нямам идея дали ще е модерен. Не робувам до такава степен на модните тенденции, по-важното е дрехата да ми стои добре.

# 3
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Хм, ежедневни панталони от сатен аз не бих облякла.  Laughing По принцип сатенът не е точно моята материя, прилича ми на пижама/нощница, независимо от дрехата.
А ленът винаги е на мода. Напоследък платът е с разни примеси и не се мачка като стопроцентовия лен. Останалото зависи от модела.  Peace

# 4
  • Мнения: 3 294
Имам няколко панталона от лен и не ги нося , защото се обривам от тях  Confused

# 5
  • Мнения: 3 782
Аз също не рубувам чак дотолкова на модата,че да не си купя нещото защото видиш ли всички не са с него. Rolling Eyes Обичам да бъда различна, да имам стил на обличане. Наскоро си взех ленен панталон, не знам дали е модерен,но на мен страшно ми харесва и му се кефя.

# 6
  • Мнения: 4 292
Ленът е любимата ми материя и слабо ме интересува до колко е на мода. Лошото е, че адски мразя да гладя. Особено лен!

# 7
  • Мнения: 743
Наскоро си купих ленен костюм, но лятото май ще бъда доста с панталона. Страхотна материя.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 097
Ленът е класика. Обожавам ленени дрехи - страшно елегантно стоят  Crazy
Сатенът не ми харесва и не бих носила, колкото и модерен да е. Много ми евтинее.

# 9
  • Мнения: 1 368
O, това е любимата ми материя за лятото. Имам няколко панталона, рокли, сака .
И когато тръгна да си купувам дреха за лятото - все към лена ме влече.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Никак не го харесвам.Адски се мачка и много се разширява.

# 11
  • София
  • Мнения: 232
какво като е на мода сатенът? то и жълтото е на мода,но значи ли това че трябва да се правя на жълтурче?  newsm78
сатенът е много приятен плат,но и аз смятам че не е за всекидневна употреба.той е доста капризен- да имаш само малко недоизпилен нокът и край!!!
на лена минусът му е че трудно се глади, но пък съм забелязала че някои дрехи не са само от лен и се гладят лесно. но на мен си ми харесва тази материя   newsm10

# 12
  • Мнения: 4 916
Вярно е, че се глади по-трудно, но пък държи хладно  Hug

# 13
  • Мнения: 125
много приятна материя за лятото! слабо ме вълнува дали е модерен или не, аз ще си нося ленените панталони и тази година

# 14
  • Мнения: 2 388
Модерни са. Аз обаче нещо, което се глади не обличам.
Щателно намачквам в магазина преди да купя. Simple Smile Появи ли се гънка, отказвам се.

# 15
  • Мнения: 2 448
Имам панталон 50% лен / 50% изкуствено и много си го харесвам, защото не се мачка толкова много като 100% лен и държи много хладно. Освен това не се разтяга така както чистия лен, пък после като го изпереш да стане с два номера по малък.  Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 1 176
Нямам панталон от лен. Не ми се носи.

# 17
  • Мнения: X
Не съм имала до сега нещо от лен. Но онзи ден си купих от Теранова ленен розов панталон 7/8 и много ме кефи.

# 18
  • Мнения: 3 830
Бял ленен панталон имам за вкъщи.
Имам и бял ленен джемпър, с който си излизам.
Обичам ленените дрехи, макар да имам само тези.

През лятото нося предимно копринени и памучни светли материи.
Сега искам сатенена рокля, но не каква да е. Искам да е въможно по-семпла и изчистена, а не кичозна.

# 19
  • Мнения: 2 448

Сега искам сатенена рокля, но не каква да е. Искам да е въможно по-семпла и изчистена, а не кичозна. [/color]
Ами това за мен е трудна работа да харесам такава, дето да не ми изглежда като нощница. Като намериш може ли да я покажеш?  Praynig

# 20
  • Мнения: 1 234
Мисля,че е модерен.За мен ленът е материя № 1 за лятото.Вярно че сатена е много на мода,но все пак не може гардероба ти да е изцяло само в сатенени дрехи.Те са по-задължаващи и официални,докато ленени дрехи можеш да носиш постоянно и са много по-удобни  Hug

# 21
  • Мнения: 3 622
Не знам дали е модерен лена, но и не ми пука. Важното е на мен да ми харесва  Peace
Вчера си купих летен ленен панталон  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 388
Модерен е. Поне така ми каза продавачката в един магазин, където продават по-стилни дрехи.
Добави, че се радва, че българката се е научила да носи лен. Peace

# 23
  • Мнения: 3 830

Сега искам сатенена рокля, но не каква да е. Искам да е въможно по-семпла и изчистена, а не кичозна. [/color]
Ами това за мен е трудна работа да харесам такава, дето да не ми изглежда като нощница. Като намериш може ли да я покажеш?  Praynig

Най-вероятно ще си я ушия при някоя шивачка Peace

# 24
  • Мнения: 2 172
Ленът е изключително удобна материя и за дрехи и особено за чаршафи,но кофтито е че много се мачка,но както по-горе беше споменато,вече има лен с примеси и не се мачкат толкова  Peace Аз лично нямам ленен панталон,но имам такива чаршафи и с удоволствие спя в тях  Blush  Такава прохлада,което ме навежда на мисълта,че и с панталона ще е така  Peace

# 25
  • Мнения: 3 695
имам два панталона и една рокля от лен и обожавам да ги нося през лятото  Peace

# 26
  • Мнения: 463
Дам... предпочитана материя /не само за лятото/ от мен. Честно казано бих искала да нося само дрехи, които се мачкат.... но не мога да си го позволя Confused

# 27
  • Мнения: 1 505
По принцип не ме интересува дали е на мода,аз имам едни ленени панталонки къси и ще си ги нося и тази година.

# 28
  • Мнения: 372
Лен и памук са най-добрите материи за лятото според мен  Heart Eyes Нося ги с удоволствие, а и не съм забелязала изобщо някога да са излизали от мода през лятото  Wink  И не ме интересува де...

# 29
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Модерен е. Поне така ми каза продавачката в един магазин, където продават по-стилни дрехи.
Добави, че се радва, че българката се е научила да носи лен. Peace
тук като 4е ли през последните няколко години не е толкова актуален....
специално за ризите го измести комбинацията памук и коприна(70/30). а за костюми, сака и панталони, като 4е ли  последните години се налага памука...

# 30
  • Мнения: 123
Имам ленен панталон и ми е много удобен,но вече ме изоставя.
Момичета знам,че не е по темата,но бихте ли ми препоръчали от къде да си купя хубав ленен панталон newsm78

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 611
Нашия шеф даде пари да си купим костюми да сме работили със сака  Shocked лятото! Умрях от ужас като разбрах... просто си се представих как цяло лято ходя мокра и воняща на пот... В крайна сметка си закупих прекрасен костюм от лен - панталон с чудна кройка и сако без подплата с къс ръкав. Седи изключително елеганто. Оказа се, че това е идеалната материя за лятото, не ми е горещо, напротив, държи хладно и не знам точно какъв лен се води, но не се мачка и лесно се глади. В крайна сметка след пътвоначалният шок се оказа едва ли не, че шефа ми е направил услуга, защото досега нямах такова облекло в гардероба си. Дори смятам да закупя още един. Лена се оказа не само перфектната лятна материя за горещите дни, ами и е подходящ както за делови ситуации, така и за ежедневно носене. Само да уточня, че работата ми е свързана с много обикаляне, както пеша, така и с кола и просто съм възхитена от тази материя!

# 32
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Ленът ми е слабото място. PeaceИмам бяла,бледорозова и небесно-синя пола.Имам и вталено късичко сако.Панталон нямам,защото много се отпуска и ми висва дъното и в коленете,но видя ли нещо от лен в магазина направо налитам да си го купя. Hug

# 33
  • Мнения: 779
 инфо-в теранова има спортни ленени 4ерни панталони до коляното

# 34
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Бях забравила, но в "Texton" имаше хубави дрехи от лен. Поне преди две години, не съм ходила скоро. Имаха красиви неща и от памук. Макар, че облекото като цяло май е по-"делово". намираха и се и по-артистични модели, де.

# 35
  • Мнения: 97
Аз съм на мнение, че ленът никога няма да стане демоде.
За лятото е много удобно, държи хладно и е много приятен на допир.  Верно - с гладенето малко  Sick и бързо се мачка, но си струва усилията.
Имам панталони в бяло, екрю и черно, също бяла и розова пола. Миналата седмица си купих още един бял - широк, удобен и небрежен.  Whistling

# 36
  • Мнения: 372
Бях забравила, но в "Texton" имаше хубави дрехи от лен. Поне преди две години, не съм ходила скоро. Имаха красиви неща и от памук. Макар, че облекото като цяло май е по-"делово". намираха и се и по-артистични модели, де.

А знаеш ли къде в момента има магазин на Txton (в София)? Praynig Нали си развалиха магазина на Раковска, а другаде май не съм ги мяркала.. Confused

# 37
  • Мнения: 3 641


 Никак не го харесвам.Адски се мачка и много се разширява.
И аз така. Както мразя да гладя ми се струва голям труд. При положение ,че след минута и пак е измачкано някъде Rolling Eyes

# 38
  • Варна
  • Мнения: 135
в "Манго" има много хубави панталони- лен и памук, три цвята и са намалени на хубава цена

# 39
  • Мнения: 4 916
А някой колосвал ли е ленени дрехи? Понеже като прибирах моите от химическото се заговорихме с жената там, и тя ми каза, че имат препарат за колосване, но досега били обработвали само памучни дрехи - ризи, сака, но нямало причина да не стане и с ленени... и сега се чудя дали стои добре и на лен  Rolling Eyes

# 40
  • Мнения: 1 024
Ленът е сред любимите ми материи. Дори това, че се мачка не ме притеснява. Изглежда ми някак небрежно и в същото време шик.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Всичко от лен е класика. Сега има такива готини дрехи от лен, че направо е грехота да не се възползваме.Вярно , че се мачка(особено ако е 100%) , но сега и това е актуално и изглежда небрежно елегантно. Peace

# 42
  • Мнения: 3 830
Всичко от лен е класика. Сега има такива готини дрехи от лен, че направо е грехота да не се възползваме.Вярно , че се мачка(особено ако е 100%) , но сега и това е актуално и изглежда небрежно елегантно. Peace

Така е. Ленът е на голяма почит в повечето държави от Западна Европа. В Италия например се смята за запазената марка материя на по-заможните Peace

# 43
  • Мнения: 171
Независимо какво е модерно за лятото, ленът винаги си остава най-подходящата материя за лятото Peace

# 44
  • Мнения: 779
в "Манго" има много хубави панталони- лен и памук, три цвята и са намалени на хубава цена
каква и какви Rolling Eyes

# 45
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Много харесвам лен. Начина по който се мачка ми допада. Никога не излиза от мода Wink.

# 46
Ленът е класика за лятото. Много го харесвам и имам доста дрехи от лен. Със съжаление установих, че една моя любима ленена пола, ми е станала тясна в ханша. Полата е права с копчета отпред и няма резерв за отпущане по шевовете. Ако някой има идея как мога да я променя, за да я нося ще съм благодарна.

# 47
  • Мнения: 2 386
Имах ленена пола от Ния и Дорадо - ужасно много се отпусна.
Имах и панталон от Теранова, който се протри на второто пране!

Не е за мен тази материя явно и това е.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 797
Много харесвам ленът като материя, страшно приятна материя за носене. Heart Eyes

# 49
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Бях забравила, но в "Texton" имаше хубави дрехи от лен. Поне преди две години, не съм ходила скоро. Имаха красиви неща и от памук. Макар, че облекото като цяло май е по-"делово". намираха и се и по-артистични модели, де.

А знаеш ли къде в момента има магазин на Txton (в София)? Praynig Нали си развалиха магазина на Раковска, а другаде май не съм ги мяркала.. Confused
Малко преди "Джими'с", на "Ангел Кънчев" имаше магазин.

# 50
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ленът е класика за лятото. Много го харесвам и имам доста дрехи от лен. Със съжаление установих, че една моя любима ленена пола, ми е станала тясна в ханша. Полата е права с копчета отпред и няма резерв за отпущане по шевовете. Ако някой има идея как мога да я променя, за да я нося ще съм благодарна.
Ако се е свила, няма оправия. Любимата ми ленена рокля вече има нова собственичка.  Confused

# 51
  • София
  • Мнения: 2 060
Абсолютен фаворит ми е за лятато имам ленени рокли, поли, панталони. Някои са смес с памук, други са чист лен. Въобще не ми пречи, че се мачка. Наистина си е шик. Наистина в Западна Европа е запазена "марка" на по-заможните и се цени високо. Така или иначе естествените материи се ценят повече от изкуственяците и то си е нормално!!!

Залагам само на такива материи, защото от изкуствени се изривам!

# 52
  • София
  • Мнения: 2 430
за мен Лена е материя N1 за лятото,от 3 години почти целият ми гардероб е с ленени панталони и рокли,естествена материя и за лятото е страхотно Peace

# 53
  • Мнения: 6 015
Харесва ми...Имам....Нося.  Peace

# 54
  • Варна
  • Мнения: 535
Обожавам лена за лятото...какво като се мачка, на лена му ходи  Wink Имам каквото се сетите, костюми, поли, рокли, блузки, сака, панталони дори и чанта. Нямам оплаквания от това че се разтяга или протърква, може би на качествени неща съм попадала.
Сатенът също ми харесва, но има разлика м/у памучния сатен и изкуствения. Имам костюми и от 2-та вида, разликата е огромна, определено в полза на памучния, другия се мачка, стои твърд, запарва......
Определено за лятото моите фаворити са лена и памука  Peace

# 55
А КАК МИСЛИТЕ ДАЛИ ЛЕНАТ СТОЙ ДОБРЕ НА ПО ЗАКРЪГЛЕНИТЕ ДАМИ ДАЛИ НЕ ИЗГЛЕЖДАТ ПО ЕДРИЧКИ  Embarassed

# 56
  • Мнения: 31 168
Харесвам лен и нося. Материята е шик и издава класа. Трябва обаче яко гладене, затова харесвам и комбинация с памук. Ленени поли не харесвам. Само панталони и костюми.

# 57
  • Мнения: 1 024
А КАК МИСЛИТЕ ДАЛИ ЛЕНАТ СТОЙ ДОБРЕ НА ПО ЗАКРЪГЛЕНИТЕ ДАМИ ДАЛИ НЕ ИЗГЛЕЖДАТ ПО ЕДРИЧКИ  Embarassed

Не мсля, може да изглеждат едрички заради неподходяща кройка, но не и заради материята.

# 58
  • Мнения: 2 165
Не знам за модата, но това е материята, която държи най-хладно през лятото и аз я обожавам...

# 59
  • София
  • Мнения: 3 404
Обожавам лен.
А и по принцип изкуствени материи изобщо не употребявам нито зимата, нито лятото.
Имам костюми, панталони, поли, рокли и ризи.
Някои са чист лен, някои са с малък процент коприна или памук.
Намирам го за аристоктарична и елегантна материя.
Ленът за лятото е толкова на мода, колкото е кашмирът зимата.
И още едно малко уточнение- сатенът не е изкуствена материя.
Не, че няма изкуствен сатен/коприна, но това е друга тема.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 328
Харесвам много ленените дрехи. Миналата седмица се обзаведох с два панталона, пола и риза.
Сатенът е материя, чието приложение виждам в спалнята или при официални поводи /в последния случай говоря за сатенирана коприна/.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 1 274
И аз също много харесвам лена.. малко се отпуска ама е много добре за лятото  Peace

# 62
  • Мнения: 4 733
Имам много летни ленени панталони. Супер са ми удобни и ми държат хладно. Само дето се мачкат много лесно. Не мисля, че лена ще излезе някога от мода...Сатенът лично за мен е амлко кич, освен ако не е за вечерен тоалет.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 404
Сатенът изобщо не е кич, стига да е сатен.
Лошото е, че евтините, изкуствени вариации на сатена стоят изключително долнопробно.
Просто разликата между оригинала и ментето в този конкретен случай е очевадна и си личи и от самолет.
Извинете за отклонението от темата.

# 64
  • Мнения: 4 733
И моята идея беше такава, но не намерих подходящите думи. По принцип харесвам сатена. лятото обаче напоизлизат всякакви шарении, които са  SickОсобено модни са едни кърпи, тип турски забрадки...уж сатенени

# 65
  • София
  • Мнения: 7 797
Абсолютно ви подкрепям, момичета за сатена.  Peace  Наистина масовите модели с тази материя са уникално грозни и изглеждащи евтино.  Sick

# 66
  • Мнения: 372
Бях забравила, но в "Texton" имаше хубави дрехи от лен. Поне преди две години, не съм ходила скоро. Имаха красиви неща и от памук. Макар, че облекото като цяло май е по-"делово". намираха и се и по-артистични модели, де.

А знаеш ли къде в момента има магазин на Txton (в София)? Praynig Нали си развалиха магазина на Раковска, а другаде май не съм ги мяркала.. Confused
Малко преди "Джими'с", на "Ангел Кънчев" имаше магазин.

  bouquet Мерси, непременно ще отскоча

# 67
  • Мнения: 2 388
И аз да си кажа мнението за сатена. Харесва, но трябва перфектно тяло за него, ако моделчето е по-тесничко.
И най-малкото несъвършенство се вижда, като си със сатен.

# 68
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Ленът е класика, сатенът се доближава до нея!

# 69
  • Мнения: 795
Обожавам ленени дрехи  Heart Eyes
Имам панталони и една туника, които стоят много добре, приятни са и удобни за носене.

# 70
  • Мнения: 1 632
Ленът е класика, сатенът се доближава до нея!
Peace точно така мисля и аз.
А лен обожавам.

# 71
  • Мнения: 1 174
Нося много лен през лятото - 5-6 панталона, 2 рокли, 2 ризи...За мен е незаменима материя, наред с памука - не ме спарва, позволява ми да се чувствам леко и удобно. Simple Smile Е, вярно, че се глади по-упорито, но моите неща са с кройки, които носят намачкване и не изглеждат лошо, даже напротив.Пък и аз не се нося като кукла Барби, ами си ходя доста небрежно.И небрежната ми визия си има вниманието, де.И за нея се стараем. Wink

# 72
  • Мнения: X
А аз даже не знаех,че е модерен,но от години лятото нося основно чист памук  и лен/пълна съм с ленени рокли,поли и панталони/-просто това са "моите" материи....е,мрънкам като гладя,ама пък после си ги нося с кеф.

# 73
  • Мнения: 1 860
потърси в гугъл   save-darina.org   мисля че има резултат.
Плаче за бан, както и да е.

Лен, да, благодаря, а ако ми кажете и как да изчистя петно от фон дьо тен на лен, ще ви обичам до каря на живота си.  Flutter И да не забравя, лен се глади влажен. Спестява много главоболия.

# 74
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
модерен или не, лена е класика за лятото панталон рокля удоволствие да е върху кожата ти  Peace

Общи условия

Активация на акаунт