а как давате череши на бебето?

  • 10 519
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
мисълта ми е трябва ли да се обелят, че ми се вижда малко сложно това

# 1
  • Мнения: 3 718
Миналата година, когато дадох череши за пръв път, Алекс беше на около 8 месеца. Първоначално издълбавах месестата част с малка лъжичка, така че да пропусна люспата, но после започнах да му ги давам на малки парченца с обелката.

# 2
  • Мнения: 208
1.на сок
2.на половинки,махаш само костилките

# 3
  • София
  • Мнения: 604
зависи колко е голямо бебето. Миналата година Дани беше на месец и му дадох по съвет на педито няколко малко лижички сокче.
Сега му махам костилките и му ги разчупвам на 2. Случва се и сам да си е взимал от купата, но го виждам навреме и му взимам костилката Grinning

# 4
  • Мнения: 11 003
Чупя ги на две и им махам костилките.

# 5
  • Мнения: 857
на две само без костилката Simple Smile

# 6
  • Мнения: 415
Днес обелих две череши (много лесно беше), обезкостилчих ги, нарязах ги на доста дребно и му ги дадох (моят е на 8 месеца и още не яде парченца).

# 7
  • Мнения: 1 449

Череши се препоръчват около 10 м. именно защото са трудносмилаеми поради:
- ципата
- пектина
- фибрите
За възрастта около 9 м. може фино пасирани или пасирани+обелени. Така е най-щадящо за стомахчето.

Другата причина да се обелят е, че черешите са сред 12-те вида плодове и зеленчуци, които задържат най-много пестициди. Ако са купени, трябва да се измият обилно с вода или да се махне ципата.

# 8
  • Мнения: 4 242
На каката давах когато беше на 8-9 месеца, махах костилката и пасирах добре шепа череши с половин банан, много и харесваше. Не съм прекалявала. Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не ги беля - кисело мляко /АМ/ с бисквити и череши и пасирам.

# 10
  • Мнения: 147
Косе Босе е била точна и изчерпателна, както винаги  Hug

А аз ги давам на половинки, само махам костилката, но ние сме на 1г. и 7м.

# 11
  • Мнения: 336
зависи колко е голямо бебето. Миналата година Дани беше на месец и му дадох по съвет на педито няколко малко лижички сокче.
Сега му махам костилките и му ги разчупвам на 2. Случва се и сам да си е взимал от купата, но го виждам навреме и му взимам костилката Grinning

Мила не се заяждам, но череши на бебе на 1 мес. пък било то и на сок.  #Crazy Коя ти е педиатърката?

# 12
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
На 9 мес. сме. Давам домашни череши, разчупени на две, без да махам ципата. Нищо му няма на стомахчето Peace.

Косе Босе, би ли дала линк към тема за пестицидите в черешите, интересно ми е...ако черешата е ваша и не е пръскана няма такава опасност.

# 13
  • Мнения: 3 929
На тази възраст, на каквато е твоето, ги белех и намачквах. Колкото можех, толкова ги белех.

# 14
  • Мнения: 3 929
На тази възраст, на каквато е твоето, ги белех и намачквах. Колкото можех, толкова ги белех.

Общи условия

Активация на акаунт