Нормално ли е за бебче на четири месеца???

  • 2 303
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 674
Аз знам, че бебетата започват да се обръщат СЛЕД четвъртия месец. Така че определено е нормално!
Peaceне се притеснявай-всичко с времето си. Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 5 079
Напълно! Моят започна да го прави, когато повечето други бебчета започнаха да пълзят...  ooooh!

# 47
  • Мнения: 2 448
Ами различни са бебетата, моето на 4 месеца вече се обръщаше. Други се научават по - късно.

# 48
  • София
  • Мнения: 4 585
на 4 месеца не съм си и помисляла, че ще може да се обръща. Това става обикновено след 6-ти месец.

 Peace

# 49
  • Мнения: 117
И още как Simple Smile Поне моя юнак започна да се преобръща успоредно с опитите да пълзи  Heart Eyes Никога не съм имала притеснения по повода, неизбежно ще се научи Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 900
Да нормално е разбира се. Някои бебета се обръщат рано други по късно. Peace

# 51
  • Мнения: 8 999
Във всеки случай - НЕ е ненормално.

# 52
  • Мнения: 114
моят въгърец се въртеше на всички посоки още третият месец.паника-това не е нормално: не искаше да пие вода до 1г(беше на кърма)-пак паника, не е нормално(другите мами си наливаха децата с вода и купешки сокове от 2-3м): не проходи до 1,2м-не е нормално...оставете детето да си се развива само. то ще си реши кога и какво му се прави.
от много "емоции" и паника олза няма  bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 368
И моят син тези упражнения ги правеше към 5-тия месец. Не се притеснявай. Както и при всеки един друг етап от развитието на децата, всичко е индивидуално.

# 54
  • Мнения: 780
Нормално е.При всички деца е различно.Дъщеря ми започна да се обръща към 6 месец.

# 55
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Съвсем нормално  Peace

# 56
  • Мнения: 127
Моят син се обърна от гръб по корем на 5 месеца точно,по-странното при него е че почна да се обръща от корем по гръб на 1 месец и втрещи педиатърката Laughing,сега е почти на 6 месеца и вчера сам самичък се изправи и седна,май се очертава дупе да ми е яко като проходи baby_neutral

# 57
  • Мнения: 540
напълно нормално е все още да не може

# 58
  • Мнения: 251
Нормално е разбира се. А на 4 месеца му е рано. Децата по принцип са различни.Но мускулите и гръбчето все  още не са заякнали добре на 4 месечна възраст.  Обикновено почват от 5-6 месец нагоре да се обръщат. Моята се обърна на 6 месеца, а на 7 месеца вече седеше сама в гърнето и цялата изправена. Laughing

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И ние не се обръщаме.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт