Колко 4есто су4ат (су4еха) бебетата ви на 1 месец?

  • 2 053
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 479
Здравейте на вси4ки!
Имам мом4енце на 35 дни и кърмя за сега изклю4ително. В на4алото имахме проблеми, но благодарение на майките от форума и моята амбиция сега нещата са под контрол...
Притеснява мем само, 4е беб4о иска да су4е на 2 4аса (максимум, понякога и на1.30 мин) и няма никакви изгледи да се разредят кърменията  (кърмя го на поискване)...

Вие как мислите, това нормално ли е за този период? Вашите деца как са (бяха) на такава възраст? Истина е, 4е всяко бебе е индивидуално и не може да се постави шаблон, но все пак искам да знам дали нещо в мен не е наред (да не би да имам малко ърма) или това е нормално за сега....да отбележа само, 4е на 14.05 ходихме на пробно мерене и беше наддал 800 гр за 20 дни, което на този етап ме успокои, но сега не знам...врещи за храна през 2 4аса и нощем през 3 ...

Благодаря за съветите

# 1
  • Мнения: 132
ние също се кърмехме на поискване,но спазвах интервал поне 2часа и половина,и през нощта се кърмехме на 3 часа,ние бяхме едро бебе и аз все си мислех,че не и стига кърма,кърмех я по 20-30 мин.,първитв 2 мес. нададохме по 900-1000гр..при кърменето не виждаме колко е изцокало бебето,а кърмата се усвоява за около 2-2 1/2 часа,кърми си бебчето спокойно когато то си поиска,а ти приемай до 3 литра течности на ден,ядки-орехи например.направи всичко възмоможно да имаш кърма поне 6 мес.успех.

# 2
  • Мнения: 2 111
Ние се кърмихме по 7 пъти за 24 часа-като първото хранене беше в 6.00 сутринта,а последното-в 24.00часа,горе-долу през 3 часа.Бяхме качили 800гр.за 1 месец.От втория месец спрях кърменето в 24.00часа-будех я насила,защото си спеше и никога не е искала да яде нощем и останахме на 6 кърмения-и досега сме така.Не се притеснявай,щом бебчето иска давай му,може би е някакъв скок в растежа,доколкото си спомням.Ако е гладно и не му стига кърмата-повярвай ми ще разбереш,защото писъците са ужасни и не можеш да го успокоиш с нищо. Hug

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
12-тина пъти, а може и повече да са били newsm78 При всички случаи Ева си сучеше плътно на 2ч денонощно до доста след 6-тия месец Laughing, само че за разлика от началните седмици някъде през втория месец още взе да суче само по три-четири минути Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 604
през половин час Tired

# 5
  • Мнения: 11 003
През деня сучеше на 3-4 часа, но едно сукане траеше около час. Simple Smile Нощем се будеше само веднъж или не се будеше изобщо.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
Достатъчно често, за да не ги броя  Mr. Green
Започна да разрежда кърменията от скоро, в края на 2-рия месец. Най-големи интервали прави на разходка. От 2 дни започна и повече да спи нощем. Единствено сутрин е офанзивата - 4,5,6 часа са задължителни. В 6ч. вече е кукуряк и само чака някой да му обърне внимание, за да се превръща целия в усмивка.

# 7
  • Мнения: 256
И аз в началото кърмех на около 2 часа денонощно. Случвало се е да кърмя и на 1-1,30 ч.

# 8
  • Мнения: 721
И при мене беше на 1.30 - 2 часа до края на 3тия месец, после ги поразреди на 2.30 - 3 часа. В момента бебенцето ти търси не само храната, но и контакта с теб  Grinning

# 9
  • Мнения: 4 242
10-12, че и повече, и не само първия месец, то си е до дете. При мен и с двете щерки е така.

# 10
  • Мнения: 102
до 3 месец сучеше през 30-40 мин. Сега сме на 6 месеца и сучем през 1.30-2часа . Може би ни се връзват около 10-12 хранения на денонощие.Давай си му спокойно на бебенцето няма страшно Grinning

# 11
  • Мнения: 2 132
И аз не ги броя защото са много  Simple Smile Като беше по-малка сучеше различно през 1-2-3 часа. Ядеше по 30-40-60мин Laughing Сега вече се наяжда по-бързо, прави си и по-дълги интервали. Навън като я изведа и 4-5 часа може да откара в сън. Иначе сега цока не само като е гладна, ами и като и се спи, като я мъчи нещо и т.н. Laughing
Давай колкото иска, аз така правя Peace

# 12
  • Мнения: 1 674
На около 2,5-3 часа/на поискване/През нощта по-рядко.

# 13
  • Мнения: 3 423
По 8 пъти през 3 часа.

# 14
  • Мнения: 5 500
През час, час и половина, включително и през ноща. Така до към 4-тия месец, когато разреди през 2 часа до 6-тия месец. От 4-тия до 6-тия през ноща не се събуждаше. През 6-тия до този момент 1.8 г суче и през ноща.

# 15
  • Мнения: 5 401
Честито бебче!   bouquet

Каби на тази възраст сучеше почти нонстоп - поне така ми изглеждаше тогава.  Simple Smile Висеше ми постоянно на гърдите, заспиваше, събуждаше се с рев и т.н. Някъде към втория месец постепенно увеличи интервала между храненията и горе-долу засичах 2 часа. Това продължи доста дълго време, но докато не засилих захранването (имам предвид с въвеждането на 2 смесени хранения за деня), Каби все още сучеше през 2-2,5 часа.  Simple Smile

Не се тревожи излишно! Бебенцето ти е още съвсем мъничко! Води се по него, кърми на поискване и всичко ще е ОК! Все още сте в период на свикване, опознаване и ориентиране в обстановката.  Wink   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 479
Леле като ви гледам отговорите, май не трябва да се притеснявам....ама като 4е ли тайни4ко се надявах да разреди храненията по-скоро, 4е тия 2 4аса и нищо не мога да свърша за себе си...

Забелязвам и друго, преди 1 седмица су4еше много набързо по 5 мин и свършва, а сега виси доста време на гърата, както в на4алото (след раждането), но не су4е активно, а просто си виси и така пак огладнява след близо 2 4аса...

Ами ще се опитам да се нагодя на този ритъм и ще го 4акам той сам да си разреди храненията някой ден  Praynig

Послушах съветите на една от мамите да го кърмя като е сънен и е доста по-добре като вариант, завършва си кърменето спокоен

# 17
  • Мнения: 5 401
Уший си слинг или си купи. Можеш да поставяш бебчето вътре и така да си вършиш някаква работа, докато то спинка в теб или суче!  Wink

# 18
  • Мнения: 1 479
Да ,ве4е си поръ4ах слинг (шал) и се надявам с него да е по-леко....

# 19
  • Мнения: 6 713
В началото сучеше много често, горе-долу на 2-3 часа, случвало се е да огладнява и по-бързо. След като направихме 1 месец вече се храним по около 6-7 пъти на ден, но има периоди, в които яде много повече - чела съм, че е някаква криза на растежа и бебето изисква по-често хранене.  newsm78

Въобще процедирам така - ако е гладна давам да папка независимо от това колко време е минало от предното хранене Peace Peace

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Абсолютно подкрепям мнението на ЛУРДЕС;и при нас беше така.Сега суче на 3-3 1/2 часа ,а от 22 до 6 спинка.Успех в кърменето по-нататък.Аз не съм се опитвала да му създавам режим.Бебето най-добре си знае,а всеки миг,прекаран в кърмене за мен си остава безценен.

# 21
  • Мнения: 3 929
Радвай се на това, че иска да суче. Щом го кърмиш на поискване, нормално е да иска да си цока по-честичко. Моят син беше така, въпреки постоянните натяквания от страна на майка ми, че детето трябва да се кърми под определен час. Понякога имах чувството, че не спира да цока. Всяко нещо отминава с времето си. Щом е кърмен така, имай предвид, че ще те буди и нощем и то по няколко пъти, така че се въоръжи с търпение. Ако не искаш така, създай му режим.

# 22
  • Мнения: 695
И аз в началото кърмех на около 2 часа денонощно. Случвало се е да кърмя и на 1-1,30 ч.

И аз таka. Но от 2-3 седмици вече бебка спи по 6 часа нощем, смили се над мен милото Grinning. През деня пак суче на 2 часа и така честно казано ми е спокойно, защото не и давам вода и си мисля, че ако суче по-рядко може да не приема достатъчно течност.

# 23
  • Мнения: 1 691
Денонощно на около 1-1,5 час по 1 час, след което 20-30 мин почивка и а-айде отново на цицата  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 8 242
Нон-стоп буквално.. Денонощно.
По 1 час .. през 1/2-1 час  Crazy .. спеше, будуваше.. все на цица.. И памперса така съм му сменяла.. Откачена работа..
Поне 1 път на ден ме къпеше с кърма - блузи, чаршафи, всичко беше мокро, ама мокро..
Аз все си мислех, че не му стига кърмата..
Наддаде 2 кг..

# 25
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Моето бебе се хранеше 7 пъти на денонощие, когато беше на 1 месец.

# 26
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
през деня сучеше на всеки 3 часа,а през нощта на 4 часа. Peace

# 27
  • На тавана. С Карлсон и Дребосъчетата.
  • Мнения: 434
Моят син от болницата докъм 3-4 месечна възраст почти не е спрял да ми виси по гърдите. Нямаше начин да преброя по колко пъти на ден се храни; това беше неспирен процес. Заразрежда кърменията, като започна да се интересува и от други неща, освен от оцеляването.
Слагай го на гърда винаги, когато иска, и се наслади на този спокоен и хубав период на близост с бебето. Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 428
Аз давах само изцедена кърма на 2 часа.

# 29
  • Мнения: 1 121
Напълно нормално е. И моят син беше така, а на моменти сучеше през 30-40 минути. Бяхе като скачени съдове през първите 4 месеца Laughing

# 30
  • Мнения: 2 614
Сучеше почти постоянно! Не знам колко пъти са били, но в никакъв случай по малко от 12....  Flutter
Постепенно кърменията намаляха, но около 4 месец може би!  Peace
Големи паузи правеше само като се разхождахме навън!  Peace

# 31
  • Мнения: 255
Леле значи аз съм късметлийка!
Сега Ванко сучи през 3-4 часа на поискване(през другото време спи или се разглежда), а вечер след банята в 21:00ч рядко се събужда преди 5:30-6:00.На първака контрола на 16 ден беше качил 850гр,сега в четвъртък пак сме при GP то и ще видим как се движи.
А с дъщеря ми кърмех на 3:00 след престоя с неонатология тя си беше създала такъв режим и 1 месец качи 1200гр праз нощта отделението се затваряше и от 24:00 до 6:00 не е кърмена.

# 32
  • Мнения: 812
Моето сучи на 2 часа,понякога 3 ,случвало ми се е и на 1 час.От 2рия месец като заспи към 8 вечерта се събужда към 2 и после пак в 5 сутринта и от там нататъка на 2 часа си иска  Peace

# 33
  • Мнения: 14 489
6-7 пъти.
нощем не се буди да яде - заспива най-късно в 10 и откарва до 6.30
някой път и следобед спи по 5-6 часа.

# 34
  • София
  • Мнения: 932
Сучеше по много,не съм броила по колко пъти на ден, но до 3 месец имаше дни, когато бяхме като скачени съдове денонощно, имах чувството че само кърмя , не правех нищо друго, гледаме си сами детето без баби и нямам помощ. Понякога сучеше през час- т.е. ревеше и аз на всеки рев давах гърда не можех да различавам още от глад ли е от какво е , но на гърдата се успокояваше и на мен това ми стигаше.После се оправи лека по-лека  сама започна да разрежда, даже пък тогава аз давах без да има признаци за глад по навик, докато свикна, че бебето вече не иска да суче толкова начесто.
Не се притеснявай, нали бебчо наддава,радвай се на близостта му до теб.
Успех и леко,сладко и дълго кърмене ти желая   bouquet

# 35
Съвсем нормално ми се струва! Първите дни беше на всеки час и мнго бързо ми слезе кърмата, гърдите ми бяха камък 2 месеца! Цеденето ме изцеди  Wink
После малко разреди на 2-2.30 часа към втория, а след третия- на 3 часа-така до петия-а след това на 4 часа. кърмих я до 8 и половина месеца, сама се отказа  Grinning

# 36
  • Мнения: 742
здравей,
не се притеснявай колко често суче дететенцето и спокойно си го кърми...ние се кърмехме всеки път докато е будна...постепенно сама си направи режима и след втория месец си минахме на стандартните  през три часа кърмения...после имаше период в който се кърмехме на час, час и половина...така, че остви се дететнцето да те води!

Приятно кърмене  bouquet

# 37
  • Мнения: 298
Давай на дечко да си суче когато му се иска,не се притеснявай за изминалото време.На теб няма да ти е лесно,но нали затова сме майки.При всяка от нас има различни болки и тревоги ,но когато отмине всичко пак ни е добре и се радваме на нашите бисери от цялата си душа.Трудно е но не се предавай.Успех с разреждането.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 078
Моето и до ден днешен доста често суче на 2 часа Wink Свикнах и не ми прави впечатление. Съвсем до скоро се кърмехме точно на 2 часа и през нощта на 3, а в периоди на кърмаческата криза и на 1-1.5 часа. Късметлийка съм в това отношение, че рядко яде повече от 5-7 мин.
СЕга вече почнах да захранвам и през деня вече "издържа" и 3 часа Mr. Green е, ако бъда съвсем точна, и 4 понякога. Но сутрешните кърмения понякога остават на 2-часов интервал.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз имах чувството,че сучеше постоянно Laughing

# 40
  • Мнения: 11
през 1.30 до три месеца почти, чат-пат през 2ч.

# 41
  • Мнения: 8 228
Имах късмет. На 1 месец сучеше горе-долу през 3-4 часа. Сутрин в 5-6ч, след това в 9ч, 12ч. Следобед към 16ч като се приберяхме от разходка, но дори и вкъщи рядко се будеше по-рано. После в 18ч и след баня около 21ч. Нощем се будеше само веднъж между 2-3ч. Ама на около 50 дни спря да се буди и нощем. Така че аз съм от късметлиите - хем не се кърмехме много често, хем си наддваше много добре.

# 42
  • Мнения: 1 766
доста често - не по малко от 10-12 пъти в денонощие, ако не и повече

# 43
  • Мнения: 1 479
Благодаря ви за отговорите!
Явно нещата при нас са нормални, но все още се питам кога ще разреди храненията и от какво зависи евентуално да се разредят? Може би, когато запо4не да му е по-интересен околния свят, да хваща предмети и т.н.....лошото е, 4е никога не знаеш колко изсуква....аз уж се отказах да следя мерки и теглилки, но понякога ме гложди отвътре...когато се наложи да го оставя и да изляза без него, оставям изцедена кърма и изпива по 70-80 мл....ако сметнем по 10 пъти за 24 4аса прави горе-долу около 700-800 мл кърма (Боже откъде ли се взима тази кърма, аз имам 4увство, 4е нямам толкова много)....

А според вас защо някои бебета су4ат и от двете гърди, а други само от едната?

Моето су4е само от 1, не иска другата, когато му предложа (много рядко да су4е и от двете)....в крайна сметка, ако су4е и от двете, то ще си набавя пове4е мляко и съответно ще су4е по-рядко или може би това предстои...

Напоследък имаме малък проблем със сукането нощем...когато су4е през нощта, нали е сънен и не 4ака да поте4е млякото, дръпва 2-3 пъти, вижда, 4е не тръгва мляко и се ядосва и не иска да захапе пак или пък вместо да сму4е, духа навън, като 4е ли иска да изплюе гърдата....аз го отдавам на това, 4е му давам понякога биберон-залъгалка, която той плюе, а понеже ползвам силиконови зърна за кърмене, то те му наподобяват биберона (който не пуска) и той иска да го изплюе....

Вие как мислите? Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 070
Много ми е мъчно, че млади хора не знаят за съществуването на буквата "ч"...........

# 45
  • Мнения: 1 479
ЗДравейте отново!

Аз да ви кажа как са не щата при нас....ами все така, суче много на често моя юнак и няма изгледи да разреди....последните 3 дни направо ме разби! Няма такова мрънкане и реване....аз го отдавам на криза в растежа или кърмаческа ста4ка....днес както казва мъжът ми "извънземните ни върнаха истинското дете"....нищо общо с в4ера и онзи ден....

Вярно ли е, 4е през лятото трябва да се кърми по-4есто?
А как всъщност да разбирам дали на бебо му е време за хранене?
Сега ве4е той будува пове4е през деня (преди знаех, 4е след като се събуди трябва да яде, тй се будеше с пла4) и не знам кога всъщност огладнява (дали е по-рано от 2-та 4аса или ако пла4е е от нещо друго), а и когато е буден огладнява по-плавнои осъзнава глада по-бавно, отколкото ако се събуди и усети глад....та въпросът ми е: как да разбирам дали бебо е гладен, когато е буден? Да 4акам ли той да ми сигнализира или когато минат 2-та 4аса да му предлагам дори и той да не дава признаци?

Благодаря ви

# 46
  • Мнения: 3 092
Постоянно сучеше бяхме като скачени съдове .... и така много време не помня точно колко ! Rolling Eyes Място за тревога според мене нямаш Simple Smile
Да , хубаво е през лятото в  горещините да се кърми често ....а иначе за признаците за огладняване има една много хубава статия в библиотеката - прочети я ! Мисля че ще ти е от полза .

Общи условия

Активация на акаунт