търкаляха ли се вашите бебчета?

  • 1 395
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 199
ние сме почти на 4 месеца,но бебка е марзеливичка.Рита, ръкомаха,играе по много,но не се търкулва...чудя се кога?

# 1
  • Мнения: 552
отворих преди половин час подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297928.0  Hug

# 2
  • Мнения: 27 524
Не, не се е търкалял никога. Обръщаше се на 8 месеца.

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Почети на 6м още му е трудно да се обърне.
Тоест вече обръща Д-то но не се сеща как да си изкара ръката Crazy

# 4
  • Мнения: 199
отворих преди половин час подобна тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=297928.0  Hug
мерси  Simple Smile не съм я видяла,защото търсих преди около час  Hug

# 5
  • Мнения: 1 428
Все още не.

# 6
  • Мнения: 3 804
според мен още ви е рано

# 7
  • Мнения: 1 062
На 4 месеца моето бебе го мързеше да гледа, а камо ли да се обръща. До към 7-мия месец не се напъваше изобщо  Grinning. Някъде по средата на 7-мия започна да се старае малко повече и да не я мързи толкова и тогава започна, но по малко, да не се измори  Joy. Чак след осмия някъде започна вече да има нещо в дупето и да не може да стои мирно. Малко ти е бебето, не се притеснявай. Сега си викам " еееех, а когато не шаваше толкова, колко спокойно ми беше...  " Laughing.

# 8
  • Мнения: 232
Дъщеря ми почна да се търкаля на 11 месеца и то само на едната страна LaughingМисля,че ви е рано.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
На 4-5 мес. се обърна за първи път, а на 7 мес. вече беше толкова бърз че падна от дивана докато баща му го преобличаше  Crazyно децата са различни, не се притеснявай  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами индивидуално е. На 4 м. почна да успява от корем по гръб (понякога), към края на 4тия - и обратното, но то си е до дете - пък и до това ти колко упорстваш, в някаква степен. Общо взето, щом не прави и опити изобщо, вероятно на бебето просто му е комфортно и не изпитва нужда да си сменя положението. Като му е добре, що да се пъне?..  Wink

# 11
  • Мнения: 4 753
Не се търкаля...  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 44 041
Моя от мъничък е мн активен...и с такова търкаляне на 4 месеца не само че се търкулваше, но се и пънеше да пълзи....

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На 4 месеца, правеше случайни обръщания, от 7 месец някъде се върти нон стоп.
Дъщеря ми пък от 6 месец беше почти през цялото време доакто е будна по корем.

# 14
  • Мнения: 674
Моята дъщеря се обръща само,не се търкаля.На 4 месеца е и тя.Може би е рано за търкаляне още.
Първо се обърна от корем на гръб,а от няколко дни се научи и от гръб на корем.
Сега се "упражнява" постоянно и и е много забавно.

Общи условия

Активация на акаунт