На море с бебе на 2 месеца.......

  • 15 129
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36
 Вярно е ,че и в морските градове се раждат бебета  НО тези бебета не са изпънати на плажа до загорелите си майки...а се разхождат по крайморските алейки ,сред дървета и лятна прохлада.
  Не  Naughtyне бих отишла с толкова малко бебенце на плаж....то нито за него плаж ,нито за мен почивка.
  Друг е въпросът ,че на моменти пясъка е толкова горещ ,че и под чадъра става много горещо,което едва ли е много полезно за толкова малко бебе.Лично моите деца ,родени във Варна на пет минути от морския бряг  не съм ги водила толкова малки .на плаж ..НО всеки преценява сам за себе си Peace
Подкрепям Данинка. Аз също не бих завела моето бебенце на плаж. Да не говорим че, понеже бебчо командва парада, понякога и до морската градина не можем да стигнем, когато нещо не е наред, а сме на 15 минути от нея. Разбира се всичко е въпрос на личен избор.

# 61
  • Мнения: 616
То и моето не е още родено, но живот и здраве в края на август/началото на септември сме на морето  Peace
Не виждам какъв е проблемът, ако имаме едно здраво, нормално детенце.
Няма да го пържа на плажа, няма да го кисна в морето...
(за мамите, които казват "почакай първо да се роди и тогава" - Била съм на почивка с много малко дете и на планина и на море, знам какво е по хотелите  Peace)
Мислим евентуално да вземем с нас една от бабите, да има някой за по един час все пак да го "пази" за да се разходим сами.
Ако здравословно няма ограничения - мисля че качеството на почивката зависи само и единствено от нагласата ни и желанието ни  Peace
А и морският въздух е доста полезен! Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 7 182
......мисля че качеството на почивката зависи само и единствено от нагласата ни и желанието ни  Peace
Уви - съвсем не.
Дъщеря ми беше доста ревливо бебе. Абсурд беше да я поведем някъде извън дома. Освен ако не раздавахме тапи за уши на хората наоколо. И ако бяхме чак такива непукисти, че ревът да не ни безпокои.
Да не споменавам, че точно на тази възраст бебка беше започнала доста обезпокоително да се дави със собствената си слюнка.
Та какво море, какви пет лева.
Качеството на почивката зависи най-много от характера на бебето.

# 63
  • Мнения: 616
Естествено, това са неща, с които се съобразяваме!
Затова съм написала няколко пъти "ако"  Peace
Далеч съм от мисълта да помъкна ревящо бебе с колики (примерно) из страната  Mr. Green

# 64
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Отидохме с дъщеря ми на почивка, когато беше на 2 месеца и 10 дни/не сме сменяли климата, защото си живеем на морето/.
По цял ден бяхме на плажа - в края на юни не беше жега. Спеше си в количката под чадъра, покрита с лека пелена. Кърмех я на шезлонга до мен, от време на време я разхождахме наоколо в кенгуруто да "погледа".
Вечеряхме в открити и доколкото е възможно тихи ресторанти, тя пак си спеше кротко.

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ние ходихме на море миналата година-бебка беше на 5 месеца.Нямахме проблем Peace

# 66
  • Мнения: 336
И други момичета са го казали. Ако има колики ще е доста неприятно и за вас и за детенце. Но иначе мисля, че не е проблем.

# 67
  • Мнения: 1 103
Яна се роди април и средата на юни отидохме на морето нямаше колики беше спокойно бебе прекарахме си супер .

# 68
  • Мнения: 9 973
на сянка и без колики ще изкарате чудесно

# 69
  • Мнения: 4 784
Честно казано, незнам дали бих го завела на море по това време. Когато беше толкова мъничък сме го водили на много места, дори извън страната, но не на хотел и не на море. По това време още стерилизирах шишета, често го преобличах, защото много повръщаше /от рефлукса/, т.е и прането си беше доста, следователно и гладенето. Не че е кой знае колко трудно, но все пак тези на пръв поглед рутинни и дребни неща биха повлияли на почивката ми в огромна степен и малко ще й се позагуби смисъла. Да не говорим и за формата, в която все още бях, спокойно човек можеше да си помисли, че раждането тепърва ми предстои и не бих се съблякла по бански. Иначе не виждам проблем да се ходи с бебето на плаж, след като се маже със слънце защитен крем и се пази се от силното слънце.

# 70
  • Мнения: X
Не мисля, че ще е проблем, само не го водете на плажа (мръсен пясък, мръсна вода) и не го дръжте на слънце - винаги на сянка. Слънцезащитните кремове са подходящи след 6мес. Щом кърмиш ще ти е много лесно, понеже млякото ще е винаги вярното количество и правилната температура, когато бебчето е гладно, а и няма да мъкнете шишета и да се чудите къде да ги миете.
Пожелавам ви чудесна ваканция!

Съгласна съм Peace

# 71
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Една приятелка дойде на гости, та днес водихме децата (6м и 9м) на плаж, е чесно ти казвам не си е работа. Ако не живеех на морето не бих тръгнала на "почивка" с детето Naughty

# 72
  • Мнения: 254
Отидохме с дъщеря ми на почивка, когато беше на 2 месеца и 10 дни/не сме сменяли климата, защото си живеем на морето/.
По цял ден бяхме на плажа - в края на юни не беше жега. Спеше си в количката под чадъра, покрита с лека пелена. Кърмех я на шезлонга до мен, от време на време я разхождахме наоколо в кенгуруто да "погледа".
Вечеряхме в открити и доколкото е възможно тихи ресторанти, тя пак си спеше кротко.
С тази разлика че Миши беше на 3месеца и 15 дни и то дори не в Бургас където живеем, а на къмпинг за 7 дни.НО тя беше много спокойно бебе.

Общи условия

Активация на акаунт