На море с бебе на 2 месеца.......

  • 15 104
  • 72
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 875
Някой ходил ли е с толкова малко бебе на море Rolling Eyes Къде бяхте и как протичаше денят ви? Кърмихте ли ?

Моля да не става поредната тема ..... Аз водих бебо на 6,7,8,.......12 месеца. Вече има доста такива Peace
Мен ме вълнува дали има мами, които са се престрашили да отидат с бебе но 2, 3 месеца Hug

От една страна мисля, че тогава бебетата са най -лесни, защото през повечето време спят-поне синът ми беше така Peace А пък от друга има и за какво да се притеснява човек Thinking

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Не мисля, че ще е проблем, само не го водете на плажа (мръсен пясък, мръсна вода) и не го дръжте на слънце - винаги на сянка. Слънцезащитните кремове са подходящи след 6мес. Щом кърмиш ще ти е много лесно, понеже млякото ще е винаги вярното количество и правилната температура, когато бебчето е гладно, а и няма да мъкнете шишета и да се чудите къде да ги миете.
Пожелавам ви чудесна ваканция!

# 2
  • Мнения: 2 131
Ние миналата година заведохме Алекс на четири месеца и половина - на морето, на хотел. Изкарахме една нощ и го заведохме у свекърите, добре че бяха наблизо. Беше ни много трудно с толкова малко бебе на хотел, то все пак си има свой режим и определено и бебока се тормозеше.
Но то си зависи от детенцето - на 2-3 месеца може и да спи постоянно, ама може и да не спи постоянно. Може да е кротичко, а може и да не е. Зависи.   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз определено не бих отишла. Не че на бебето ще му стане нещо, ако не ходи на плаж, седи си в хотела на климатика през деня и излиза по хлад рано сутрин или привечер, на сянка, даже напротив, много добре ще му е. Каква почивка би било за мен, обаче!?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Не мисля че ще ти е трудно, особено ако кърмиш и не стерилизираш шишета, да правиш АМ.Но пък ти няма да можеш да ходиш на плаж и смисъла малко се губи.Не знам, трябва да си прецениш да ли ще ти е прекалено трудно или не  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
И аз не бих завела толкова малко бебе на плажа. И само на сянка бех го държала....което на мен би ми обезмислило морето....
Да не говорим каква мъка ще е ако има колики.....

# 6
  • Мнения: 257
И аз не бих завела толкова малко бебе на плажа. И само на сянка бех го държала....което на мен би ми обезмислило морето....
Да не говорим каква мъка ще е ако има колики.....
Peace

# 7
  • Мнения: 756
аз също не бих отшила на море с толкова малко бебе -иска доста внимание , може да се промени при смяна климата режима му на спане , недай си ти прихванеш нещо от някой храна и му го предадеш с кърмата , а и с нощните хранения не знам дали ще успееш да се насладиш на почевката толкова добре .

# 8
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Не бих отишла на море,даже и за един ден-на мен ми е на 30 мин. Naughty

# 9
  • Мнения: 4 290
И в морските градове се раждат бебета. Не се притеснявай за него, дано ти да успееш да си починеш.  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
И в морските градове се раждат бебета. Не се притеснявай за него, дано ти да успееш да си починеш.  Peace
раждатсе, но не ходят новородени на плаж...и не са по хотели, квартири и т.н.......
не са и на почивка....

# 11
  • Мнения: 2 960
  Вярно е ,че и в морските градове се раждат бебета  НО тези бебета не са изпънати на плажа до загорелите си майки...а се разхождат по крайморските алейки ,сред дървета и лятна прохлада.
  Не  Naughtyне бих отишла с толкова малко бебенце на плаж....то нито за него плаж ,нито за мен почивка.
  Друг е въпросът ,че на моменти пясъка е толкова горещ ,че и под чадъра става много горещо,което едва ли е много полезно за толкова малко бебе.Лично моите деца ,родени във Варна на пет минути от морския бряг  не съм ги водила толкова малки .на плаж ..НО всеки преценява сам за себе си Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 39 715
Ние се отказахме от морската почивка тази година. Най-вероятно няма да има никакъв проблем да отидем юли или август, но аз едва ли ще мога да си почина и няма да издържа.

# 13
  • Мнения: 4 290
И в морските градове се раждат бебета. Не се притеснявай за него, дано ти да успееш да си починеш.  Peace
раждатсе, но не ходят новородени на плаж...и не са по хотели, квартири и т.н.......
не са и на почивка....
И каква е разликата дали ще са на плаж или по улиците? След като майката ще се грижи адекватно за детето си, в крайна сметка? И какво им е на хотелите? Изобщо не вдявам къде е проблема...  Tired

# 14
  • Мнения: 116
Не се притеснявай за бебето,щом сте двамата - това е най-важно за него!!

Септември бяхме на море и то в Гърция с 2м.и20 дена бебе.Кърмех го,но за всеки случай бях взела шишета,разтвор за студена стерилизация,АМ и кана за завиране на вода.Бяхме в голям хотелски комплекс стоях и на плажа с другите от компанията.Количката с гръб към морето и на дебела сянка под сламен чадър.Трябва да призная,че детето спа както никога до този момент.Чувстваше се страхотно.Всички от компанията искаха да го разхождат,да го гушат и да му се радват.Единственото неудобство беше,че се прибирахме вечер рано за спане,но все пак бяхме с бебе.Макар,че чужденците си ги разкарваха в количките и вечерно време.Да не забравя,че на обяд в горещините от 2-4 часа също се прибирах в стаята.

С решението ми да отидем на море скандализирах консервативно настроените,но по този начин не лиших от почивка семейството ми,а за мен беше супер разнообразие на фона на седенето с бебе в къщи.

Дано съм била полезна!

Общи условия

Активация на акаунт