Булка с тежък или лек грим ?

  • 3 948
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Какво разбирате под "тежък"? Така никой не дефинира това понятие.
За така наречения "лек" грим, по който всички така се прахласвате отиват два пъти повече продукти отколкото за пресловутия охулен "тежък такъв. Защото за да се подчертае по естествен начин лицето, то има нужда от поне два цвята фон дьо тен, два цвята руж, коректори, хайлатери и т.н.
А при така наречения "тежък' грим, например скулата би могла да се обозначи само с един цвят, окото - с очна линия, устните - със сочно на цвят червило. Тоест сумарното количество мазила при "лекия" грим е повече, отколкото при 'тежкия'.

# 31
  • Мнения: 9 991
Какво разбирате под "тежък"? Така никой не дефинира това понятие.
За така наречения "лек" грим, по който всички така се прахласвате отиват два пъти повече продукти отколкото за пресловутия охулен "тежък такъв. Защото за да се подчертае по естествен начин лицето, то има нужда от поне два цвята фон дьо тен, два цвята руж, коректори, хайлатери и т.н.
А при така наречения "тежък' грим, например скулата би могла да се обозначи само с един цвят, окото - с очна линия, устните - със сочно на цвят червило. Тоест сумарното количество мазила при "лекия" грим е повече, отколкото при 'тежкия'.

Ми тежък грим се прави с по ярки цветове, за лекия не мисля че се използва толкова коректори и фондьотен колкото си писала, просто като цвят не е толкова ярък , и за това седи като естествен цвят на лицето. 2 цвята фондьотен  newsm78, 2  цвята руж, newsm78, кой се гримира така, тва в някой съм може ама на яве.

Инструкции за лек грим;

Слага се фондьотен добре подбран цвят , за да не личи, малко руж ако има нужда/ не е задължително/, бежови цветове сенки да се подчертаят очите при бели хора, при по мургави бих използвала по светли , така окото става по очертано, молив, пак ако е необходимо, не на всички им отива/ като на мен например/, и спирала хубава за обем, като  за сватба може малко буркат и това е.Поне това е моето виждане за нещата.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 744
При така нарения 'лек' грим, за да не стои лицето плоско, се използват два цвята фон дьо тен - за по-светлите участъци и за затъмняване, скулптуриране на лицето. Добрите гримьори поняка използват и трети цвят. Двата цвята руж също се използват със същата цел + коректор за проблеми като петна, пъпчици и други несъвършенства и хайлатер за под очите. Плюс прахообразна пудра за фиксиране. Да не забравяме, че всичко това се нанася върху база/основа за грим.
Мога много да пиша, но не мисля, че е необходимо.
Това, което ти си предложила като грим... ми звучи като едно добро начало. Добро, но начало.

# 33
  • Мнения: 9 991
Ами аз така се гримирам , значи ли че не се гримирам а само започвам, не се заяждам , не съм ходила на професионален грим , имам приятелка художничка която гримира, това и е професията, като гледам как ги маца лошо ми става. За мен хубав  лек грим е този който е приятен за окото и не седи натрапчиво.и не разбирам какво пречи ако е с червено червило  и черни сенки например пак да се оправят дефектите първо по кожата , било и с 4 цвята фондьотен и после да се гримира, иначе кожа цялата мазна на ранички и петна, но с червено червило грим и спирала ми е мечта направо , аз така го виждам тежкия грим.Има по силен грим който седи добре, но аз точно за силния грим си мисля че човек трябва да има идеална кожа, иначе всички дефекти  се подчертават и седи грозно.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 744
и не разбирам какво пречи ако е с червено червило  и черни сенки например пак да се оправят дефектите първо по кожата , било и с 4 цвята фондьотен и после да се гримира, иначе кожа цялата мазна на ранички и петна, но с червено червило грим и спирала ми е мечта направо , аз така го виждам тежкия грим.Има по силен грим който седи добре, но аз точно за силния грим си мисля че човек трябва да има идеална кожа, иначе всички дефекти  се подчертават и седи грозно.
Аз не казвам, че при по-яркия грим не трябва да се изравни тонът на кожа:) Дори напротив, задължително е, защото по-силните цветове само ще подчертаят недостатъците на кожата:)

# 35
  • Мнения: 1 447
Наскоро бях на една сватба.Булката беше гримирана от много добър гримьор.Много приятен и лек грим,но на снимките изглежда като измита чиния.Светлината поглъща наситеноста на цветовете и понякога не се получава най-добре.

Точно.  Трябва да е с тъмен грим.  Не забравяй, че при снимки не се личи много.  Ако искаш попитай фотограф който ще ти каже същото.  А ако и сватвата е вечер, силен тъмен грим.  Все пак искаш да имаш хубави снимки и записи.  Очите ти трябва да са изразителни.
Напълно сте прави.На моята сватба бях с лек грим и както казва Смехорана на снимките приличах на измита чиния.
Не си личеше,че съм гримирана.А и сватбата беше нощна.

# 36
  • Мнения: 4 290
Аз не приличах на измита чиния.  Laughing

# 37
  • благоевград
  • Мнения: 164
 ooooh! не се карайте де аз съм 100% съгласна с аделинда реших ве4е по лек грим и това е  Peace

# 38
  • Мнения: 1 313
Предпочитам по-лек грим. Като за мен това означава умерено количество грим и не много силни цветове. Знам, че този грим си личи по-малко на снимките, но искам мъжът ми като ме види да ме познае, а и аз самата да сечувствам добре. За бала ходих на пробен грим при няколко души и не харесах това, което те наричат лек грим. Гримирах се сама, сега ще направя същото - ще ползвам основа за грим, един цвят фон дьо тен, метеоритите на Гарлен, руж, обикновена пудра, блестяща пудра, коректори за тъмните кръгове и евентуални пъпчици, това е за лицето - освен това червило и молив за устните, база, сенки, молив и спирала за очите. Така изброени продуктите звучат много, но според мен повечето са задължителни за траен грим, който поне малко да си личи на снимките. А сватбата дори да е вечерна, повечето ритуали, фото сесия и т.н. минават по светло и може да не се използва светкавица за снимките. Поне моят бъдещ съпруг това ми обясни.

# 39
  • Мнения: 9 991
Арлина, извинявам се че се намесвам , грима звучи добре, ама това червило като се целуне младоженеца , няма ли да му се намаже устата, тогава той на снимката как ще изглежда.Аз бих го заменила с гланц, така няма да се притесняваш през цялото време дали ти се е изтрило червилото.

# 40
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Лек и естествен Peaceзащото когато се развихриш в тази жега няма да изглеждаш добре с размазан грим. Освен това нали булката внушава чистота и непорочност Wink

# 41
  • Мнения: 118
Препоръчвам тънък грунд и атоемайллак.Ще издържи поне година,ако се поддържа естествено.

# 42
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
И пастиране, за сияен тен Wink

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Препоръчвам тънък грунд и атоемайллак.Ще издържи поне година,ако се поддържа естествено.
Колко забавно  Joy и оригинално най-вече Joy
Като не можеш да кажеш нещо смислено, защо не замълчиш?

# 44
  • Мнения: 118
Не мога да се въздържам.Тъпо е ,но въпроса с грима на жените ми е бил безкрайно забавен винаги.

Общи условия

Активация на акаунт