за терасите

  • 11 659
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 621
Знам че жилищата ни са малкички, обаче все си мисля че терасата трябва да си остане тераса и затварянето и е грешка.Интересно ми е какво мислите вие по въпроса

# 1
  • Мнения: 3 770
Аз съм против! Поне има къде въздух да поемеш , пък бил той и мръсен !  Joy

# 2
  • Мнения: 8 999
Зависи от терасата, зависи и от жилището, а най-вече зависи от броя на терасите. Ако са в повече, няма лошо една да е остъклена и да се ползва като зимна градина, пушалня, място за простиране в дъждовно време или нещо друго.
Но аз лично нямам навик да седя на терасата - там ту ми пече в повече, ту ми е по-студено отколкото мога да понеса, затова предпочитам да съм си в хола, да си седя удобно на мекото диванче, да не ме кацат мухи и комари, да ми е прохладно през лятото и топличко през зимата, да ми бучи телевизор или да си пусна музика...
Дори не простирам на терасата, защото все ми се струва, че дрехите се цапат от пушилката в София.
На едната тераса държа стълба, а на другата - резервна клетка за хамстера.

# 3
  • Мнения: 1 046
Ако живея в къща край гората или в гората бих била против и май като цяло съм против, Но дотук с фантазиите. 

Сега се надявам в скоро време да се нанесем в новото ни жилище и там ще съм за-мръсотия, шум, да си осигуря място за пушене, а и от гледна точка на безопасност по отношение на дребния, стената на терасата ни е ниска и трябва да се остъкли със сигурност.

Абе ако съм на село не искам никакви стъкла, ама в града няма как  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 3 641
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.

# 5
  • Мнения: 7 201
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.
PeaceИ на мен този вариант ми харесва,ама ние пък сме с една...и тя е остъклена. Confused

# 6
  • Мнения: 950
Аз съм за остъкляването на терасата. Така можеш да си простреш прането без да се притесняваш, че ще завали, някой ще хвърли боклука от терасата си или пък ще задуха вятър и ще вдигне цялата пушилка.

# 7
  • Мнения: 4 916
Зависи от терасата. Когато купувахме апартамент, избирахме между този, в който сме сега, и един на Цариградско шосе - в този втория просто нямаше как да не затворим терасата към шосето, ако се бяхме нанесли там.

# 8
  • Мнения: 425
Аз съм против остъкляването, ако е само една терасата. Ние имаме 2 тераси  - едната е остъклена, но
ще махнем остъклението и ще я усвояваме, а другата е открита и вече нямам търпение да я оправим, че в момента е склад за строителни отпадъци. Много обичам лятото да седя на терасата и да си пиивам нещо освежително.

# 9
  • Мнения: 4 292
Против остъкляването съм. Обичам светлите и слънчеви стаи, една закрита тераса спира достъпа на светлина. 

# 10
  • Мнения: 742
Имаме тераса колкото стая, голяма, слънчева и остъклена  - стъкла от горе до долу. Много си ми е добре, сто пъти предпочитам да е остъклена пред това вятъра да ми навява боклуци и съседите отгоре да си тупат фустите в нея. Тя си е направо още една стая, през лятото дори вечеряме там, а децата полудяват от кеф - повечето им игри са там. 


В момента е скучна, с гадна сива мозайка, но това лято замислям преобразяване- теракот, ниски ратанови мебели и тюлени завеси - като бар край морето  Sunglasses

# 11
  • София
  • Мнения: 6 067
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.

Именно! Ако е само една и е остъклена/приобщена... то все едно няма тераса.
Нещо обаче не ми стана ясно - защо остъклените тераси да са подходящи за пушене? Не е ли по-добре на открита? Аз понеже не пуша, затова може и да ми е глупав въпросът... Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 120
За остъкляването съм. През зимата е по-топло, прането не се праши и не бързаш да го събереш когато завали и като цяло терасата е винаги чиста.
И двете ми тераси са остъклени.

# 13
  • Мнения: 183
Май против, особено ако е само една.
Ние сме с една, големичка е и е Г образна. Има масичка с две столчета и лятото е голям кеф да седнеш на прохлада с питие, или път с кафенце сутрин. Но сме на последен етаж и цялата тераса е с покрив. Другото, което много ми харесва е, че има изградено барбекю и понеже е навън го използвам често и целогодишно. Не притеснявам никой с дим и аромати, защото е с кумин, над нас няма никой, а околните сгради са доста отдалечени.

# 14
И аз съм против. Нека споменем, че е практика само при нас. Никъде хората не остъкляват, за да усвояват тераси. Тя затова е тераса, за да сложим цветя и да излезем на нея за малко. Независимо една ли е две ли са, голяма ли е или малка.
Всички сте пътували. А да сте виждали да се веят дрехи и чаршафи по балконите, които отдалеч наподобяват парцалена феерия? Ако не разполагат със сушилня, то всичко се мята на сушилки на балконите, но така че не се вижда. Само при нас е една пъстрота неземна граничеща често с грозотата.   Rolling Eyes
Няма нищо по-красиво от балкон потънал в цветя, а ако има място за една мъничка, ама най-мъничка масичка с табуретки от ратан, охоооо красота.  Peace

# 15
  • Мнения: 3 830
Ако жилището е прекалено малко и определено има нужда, тогава одобрявам, но по принцип обичам неостъклени тераси, слънчеви и просторни Peace Flutter

# 16
  • Мнения: 198
И аз съм против. Нека споменем, че е практика само при нас. Никъде хората не остъкляват, за да усвояват тераси. Тя затова е тераса, за да сложим цветя и да излезем на нея за малко. Независимо една ли е две ли са, голяма ли е или малка.
Всички сте пътували. А да сте виждали да се веят дрехи и чаршафи по балконите, които отдалеч наподобяват парцалена феерия? Ако не разполагат със сушилня, то всичко се мята на сушилки на балконите, но така че не се вижда. Само при нас е една пъстрота неземна граничеща често с грозотата.   Rolling Eyes
Няма нищо по-красиво от балкон потънал в цветя, а ако има място за една мъничка, ама най-мъничка масичка с табуретки от ратан, охоооо красота.  Peace

Абсолютно съм съгласна

# 17
  • Мнения: 970
Едната тераса откъм кухнята с северно изложение ми е остъклена,а другата е с юго-западно изложение  тя е 10,5метра дълга и 1,20широка обхваща хол-детска и спалня те са достатъчно големи за да не вкарвам терасите към тях.
В новия апартамент едната тераса е източна Г образна 7 метра дълга 1 м.широка-не мисля да я остъклявам,а другата тераса е западна кръгла и най широката и част е 3,5м. и нея не мисля да остъклявам .
На терасата излизам за да простра дрехите,да ги измия терасите,да си полея китките в съндъчетата.
Успех в избора.  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 092
ЗА ако имам още една неостъклена тераса!

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
едната я прилапахме като бокс, другата стои открита, но мисля да сложа плъзгащ прозорец , че много се мърси ...

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Едната я вкарахме в стаята, защото беше малка, северна и абсолютно неизползваема, събираща само боклуци. Другата е южна, пак не много голяма, но е кеф да излезеш на припек да пиеш кафенце. Дълго време отказвах категорично да я остъкляваме, обаче и тя се пълни с прах и мръсотия. За това сега обмисляме какъв вариант на остъкляване да сложим, че да може лятото да се отваря максимално.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Едната е затворена, другата открита. Сега обаче мислим да сложим дограма и на отворената. Няма да я ползваме като помещение, но искам да си сложа някакви шкафчета, масичка, мебели от ракита - нещо такова. И без друго само прахоляк се събира по теракота. Всеки ден трябва да я мия, а така ще си я отварям, когато аз реша.

# 22
  • Мнения: 1 632
Не харесвам остъклени тераси,като аквариум са ми.Предпочитам всеки ден да мия открита тераса.

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Едната е затворена, другата открита. Сега обаче мислим да сложим дограма и на отворената. Няма да я ползваме като помещение, но искам да си сложа някакви шкафчета, масичка, мебели от ракита - нещо такова. И без друго само прахоляк се събира по теракота. Всеки ден трябва да я мия, а така ще си я отварям, когато аз реша.
И аз съм на същото мнение!  Peace

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.

и аз съм на това мнение.Ние сме с една тераса, която сме оставили открита и я ползвам само за простиране понеже е мъничка

# 25
  • Мнения: 3 810
Против остъкляването съм. Обичам светлите и слънчеви стаи, една закрита тераса спира достъпа на светлина. 

зависи...Ние сме с три тераси. Едната не е остъклена, а другите две са. Но това изобщо на намали притока на светлина, защото! вместо да надградим стеничката, първо отнехме малко. Сега са малко по- ниски от незатворената.

# 26
  • Мнения: 3 313
против съм , ако терасата е една

# 27
  • varna
  • Мнения: 676
По-практично е да бъде остъклена,а и това не би спряло светлината.

# 28
  • Мнения: 46 510
Против.

И аз съм против. Нека споменем, че е практика само при нас. Никъде хората не остъкляват, за да усвояват тераси. Тя затова е тераса, за да сложим цветя и да излезем на нея за малко. Независимо една ли е две ли са, голяма ли е или малка.
Всички сте пътували. А да сте виждали да се веят дрехи и чаршафи по балконите, които отдалеч наподобяват парцалена феерия? Ако не разполагат със сушилня, то всичко се мята на сушилки на балконите, но така че не се вижда. Само при нас е една пъстрота неземна граничеща често с грозотата.   Rolling Eyes ...

Напълно съгласна.
Като купихме апартамента, едната беше остъклена, махнахме всичко веднага, съседите много ни се чудиха  Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Против съм ако терасата е една. Против съм и ако жилището е в нова сграда - чак е смешно и много грозно на хубава нова фасада да плеснеш саморъчно остъклена тераса, изградена с неизмазани тухли Итонг например.
Ние имахме 3 тераси, две усвоихме, едната си остана тераса.

# 30
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
В момента все още живеем във панелна кутийка на първият етаж.Когато купихме апартамента терасата от към кухнята беше остъклена,реших да оставя отворена терасата към хола,но след като на няколко пъти ми обираха прането(кому са притрябвали чорапите на мъжът ми Tired)застъклих и нея.
След седмица се местим в ново жилище,къща.Едната ми тераса е дълга 14 метра,сърце не ми дава да я затворя,още повече,че мъжът ми я разшири във единият край,за да има място за маса и столове.Другата ми тераска,едно че е малка,ами е и тясна.имам идея да я осстъкля на есен,но засега ще си я оставя през лятото отворена.

# 31
  • Мнения: 23
Когато си търсех и избирах апартамент (малък, защото за по-голям нямаше Simple Smile ) имах само едно изискване да има балкон Simple Smile Така, че открита Simple Smile

# 32
  • Мнения: 289
Имаме три тераси, нито една не е остъклена, нямам и намерение скоро да ги остъклявам.

# 33
  • Мнения: 439
Против.

И аз съм против. Нека споменем, че е практика само при нас. Никъде хората не остъкляват, за да усвояват тераси. Тя затова е тераса, за да сложим цветя и да излезем на нея за малко. Независимо една ли е две ли са, голяма ли е или малка.
Всички сте пътували. А да сте виждали да се веят дрехи и чаршафи по балконите, които отдалеч наподобяват парцалена феерия? Ако не разполагат със сушилня, то всичко се мята на сушилки на балконите, но така че не се вижда. Само при нас е една пъстрота неземна граничеща често с грозотата.   Rolling Eyes ...

Напълно съгласна.
Като купихме апартамента, едната беше остъклена, махнахме всичко веднага, съседите много ни се чудиха  Crazy
Абсолютно за красивите открити тераси с цветя, столчета и атмосфера на релакс. Мечти, мечти...Е, на моята се веят дрехи, но това е по-екологично от сушилнята  Mr. Green Но нямам никакво намерени да я остъклявам - тя си ни е лятната стая - там си прекарваме свободното време. Видът на блоковете с тук-там остъклени кутийки никак не е приятен. Би трябвало да има някакви правила и стандарти за това как да си остъкли човек терасата - както в някои други страни определят дори какъв навес да си сложиш и никой от блока не може и да си помисли за нещо различно. За съжаление обаче, не виждам как ще стане в БГ. Защото както не обичам остъкляването, така и напълно разбирам хората, които нямат достатъчно пространство и по този начин си разширяват поне малко площта на жилището. 

# 34
  • Мнения: 1 505
Напълно съм против.Няма нищо по-хубаво от това да излезеш на терасата и да дишаш чист въздух.

# 35
  • Мнения: 1 561
В момента едната ни е отворена и познайте за колко време оставя чиста, много за кратко, именно затова ще я остъкля, за да може да излизам на  чисто.Иначе обожавам откритите, но не и в София.нищо не може да се остави на нея, всичко се захабява.Защо ми е тогава????
Нито гледка имам, нито чист въздух, за да го  дишам с кеф.

Гласувах " за"

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
За остъкляването съм. През зимата е по-топло, прането не се праши и не бързаш да го събереш когато завали и като цяло терасата е винаги чиста.
И двете ми тераси са остъклени.
За остъклените тераси съм. Мотивите ми са същите....

# 37
  • Варна
  • Мнения: 355
Ех... по принцип и аз предпочитам отворена тераска с повече въздух. Обаче нашата ще трябва да я затворим - първо около нас е супер прашно и не мога да простирам там, второ - северна е. Това не означава обаче, че ще я затъмним, планираме да си сложим дограма като на останалите прозорци и не смятам, че това ще загрози фасадата.  Naughty
Ако си живеех извън града, щях да си имам само една стаичка и всичко останало - отворено. Ама нейсе, в пустия прашен град нямаме друг избор. Tired

# 38
  • Мнения: 1 671
И двете не са остъклени или усвоени към жилището. Не харесвам остъклени тераси.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 825
Радвам се, че има такава тема. Все се тормозя, че взех една част от терасата и я вкарах в хола. Сега имам една по-малка тераса. Ще чета мненията ви, белким ми помогнете да се успокоя.

# 40
  • Мнения: 587
За остъкляването на терасите съм. И двете ми тераси са остъклени с ПВЦ дограма, с достатъчно отваряема площ, през зимата са ми зимни градини, където в контраст  на снега цъфтят цветя,  едната съм оформила като място за пушене, където през зимата е топло около 15 гр. с масичка и столове, имам щори за през лятото, а на другата освен пъстроцветни китки имам и два простора, където си простирам и не ме интересува времето. В резултат на остъклението на терасите, апартамента ни като цяло  стана много по - топъл. Не сме загубили и грам светлина, тъй като стъклопакетите са големи и са с К стъкло. Така , че пак казвам ЗА съм.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 571
shiva58, каква дограма използвахте? PVC предполагам. И как се отварят прозорците?
Препоръчват ми алуминиева дограма да сложа на терасата, като по-евтин вариант, нямало нужда от PVC, много камери и Ка стъкло, но аз .... май клоня към PVC.

В анкетата не се включвам, защото по принцип предпочитам откритите тераси, но пък ми писна да събирам пясъците и прахуляка от строежите наоколо. Уфф, остана само един незастроен парцел, ама нямам нерви да го чакам и него, така че... остъкляваме, поне зимата да се спасим малко.

п.п. Мечтая си за градина на покрива...

# 42
Отново се включвам...определено темата много ми харесва...
Verochka, съгласна съм с теб....разбирам добре защо хората го правят...но никак не разбирам архитектите! Защо по дяволите предвиждат малка площ за кутийки,а да речем тераса от 6-8 до 12 квадрата  newsm78 А много от проектираните нови жилища предлагат истински безумия...Но аз също смятам, че като общо нещата по отношение на фасадата на сградите е трагична меко казано!!!! Това, което съм видяла да речем в Гърция, Италия, Чехия и т.н. /не става дума за център, а именно за кварталите/ е една красива панорама от жилищни блокове/кооперации...Щорите с които продават апартаментите са еднакви....било от дърво, било PVC...но това съчетано с добре поддържана мазилка създава приятна за окото гледка....А при нас???? Един остъклил с най-обикновен винкел, след времето хубаво ръждясъл, друг с дърво, друг...и т.н. Ами така нареченото саниране???? Как ви се струва? Един решил в оранж, под него в резида, а до него защо не в розово...такава грозотия, че нямам думи...За терасите и за фасадата думата трябва да има общината....Но тук отново се проявява най-лошата черта на българина.....мое е и ще правя каквото си искам.....само че този ярък индувидуализъм води до тези безумия. Фасадата на една кооперация/блок/ трябва да бъде поддържана и да говори за естетика. Наши гости чужденци гледат и питат...как е възможно??? Някак не им се връзва елегантно движещите се хора по улиците и зле изглеждащите им отвън жилища.
 Думи нямам за остъкляването в нови кооперации, особено когато вече не се касае за липса на площ  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 1 561
Много съм съгласна, и аз това се чудя.
В нашия квартал има един апартамент  с бяла драскана мазилка върху изолацията, а върху нея нарисувана тревичка и калинки.
Безобразия много, но тази е върха. След време видях, същите пребоядисаха въпросната простотия с разноцветни драсканици за да покрият може би предното творение, и сега е един пъстър килим, грооозотааа.
Трябва да ви го снимам.



Аз съм за   въвеждане на законови правила за уеднаквяване на фасадите, че станахме по- зле от братята роми #Crazy

# 44
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Съгласна съм, че е грозна картинка всеки да остъклява и да приобщава както си иска. Обаче не може да се съгласите, че повечето блокове и нови и стари, са си невероятно грозни и без това. За какво би могла да послужи тераса с площ половин квадрат. Виждала съм такава - прозорец, до него врата и само пред вратата тераса, широка точно колкото да стъпиш. Е, такова нещо не бих си играла да го правя каквото и да е. Номерът е, че ако няма тераса помещението се води студио а не апартамент и цената е доста по-ниска.
И какъв е проблема, още при проектирането да се предвиди модел за остъкление или приобщаване и просто който иска да го прави само по този начин. Така поне няма да е грозно.
Говорите как било по чужбинско. А знаете ли там как се формира цената на жилищата, как се определя квадратурата и какво се плаща? Тук, след като плащаш за терасата, толкова колкото плащаш и за стаите, нормално е да искаш да я ползваш като стая.

# 45
  • Мнения: 95
  Здравейте!Страхотна тема и особено актуална за мен в момента.Даже мислех да пусна подона!   Peace
  Ние имаме 2 тераси.Северната е остъклена с винкел.А южната е открита.Тъй като ще правим ремонт и на двете тераси имам молба ако имате интересни идеи,снимки и съвети относно цветове,функционални шкафчета и др. да ги споделите тук!
  За начало на северната ще сложим ПВЦ дограма и изолация.Ще ми се да я обособя като уютно местенце за релакс.Южната ще е открита-само изолация.Държах специално да е отворена,защото имам 2 годишно момиченце и да може да си играе.Миналото лято и пълнехне басейна.
Предварително благодаря!  bouquet

# 46
  • Мнения: 587
shiva58, каква дограма използвахте? PVC предполагам. И как се отварят прозорците?
Препоръчват ми алуминиева дограма да сложа на терасата, като по-евтин вариант, нямало нужда от PVC, много камери и Ка стъкло, но аз .... май клоня към PVC.

В анкетата не се включвам, защото по принцип предпочитам откритите тераси, но пък ми писна да събирам пясъците и прахуляка от строежите наоколо. Уфф, остана само един незастроен парцел, ама нямам нерви да го чакам и него, така че... остъкляваме, поне зимата да се спасим малко.

п.п. Мечтая си за градина на покрива...
И двете ми тераси са остъклени с PVC дограма и К стъкло. Остъкляването с Алуминиева дограма е същото като винкела, но по красиво т.е няма да има полза и да може терасата да се използва за зимна градина. При нас само от дограмата и стъклото, температурата на терасата при мин. 12 гр. вън , вътре е 12 -15. Колкото да фасадата на блока, всички тераси са остъклени с един модел  ,  бели , но разбира се различни материали ( според джоба) а външната топлоизолация трявба да се съгласува с всички съкооператори и тогава да се приеме едно становище и да се прави еднакво. Има закон за етажната собственост. Иначе става като миш маш #Crazy

# 47
  • Мнения: 2 591
ние сме с две тераси - тази на кухнята е закрита и по този начин е уширена кухнята (така купихме жилището, но иначе и аз щях да искам сигурно такова нещо), а на хола е открита и за нищо на света няма да я остъкля - трябва да имам поне една тераса - малко въздух да подиша човек!  Peace

а за уеднаквяване на фасадите - и аз съм ЗА  Peace но като знам как се натискат комшиите за всяко левче... не мога да се съобразявам с тях Crossing Arms

# 48
  • Мнения: 5 178
Точно сме на вълна, нашата е една но е на двете стаи на Г, усвоихме 1/2 тераса и пак ни остана 2 х 1,50 за летен отдих Simple Smile
А с усвояването на терасата така ми светна хола, че нямам думи Simple Smile Аз поне съм доволна и орехчето под нас да се листи все така, че лятото в този югозапад не се диша

# 49
  • Мнения: 1 175
И аз съм на такава вълна в момента.Терасата ми е доста голяма.На буквата Г,три големи прозореца разделени с колони и остъклени с винкел.Не мога да реша с каква дограма да я направя.Действително PVC е по подходящо за зимна градина,но от друга страна алуминиевата е по-евтина.От трета гледна точка май предпочитам открита тераса...Ще изчакам май идеята ми да узрее и тогава ще действам.Дотогава ще следя и вашите мнения и съвети.

# 50
  • Мнения: 795
Всеки си остъклява както му падне ooooh! не ми харесва като видя жилишен блок или дори къща, на които всяка тераса е различно остъклена, оцветена... Не е естетично.
Но се налага - знам го от личен опит и ако няма друга алтернатива съм ЗА.

# 51
  • Мнения: 721
Тук, след като плащаш за терасата, толкова колкото плащаш и за стаите, нормално е да искаш да я ползваш като стая.
Гласувах против защото ме дразнят различните остъкления най-вече на панелните блокове, но съм съгласна с горното мнение. При нас се получи тераса 25 % от общата квадратура на цена на жилищна площ. Малко абсурдно, но факт - аз съм си виновна, че когато купувах апартамента, исках огромна тераса. Сега обаче почва да ми писва от почистването, валежи, снегове, а сега лятото от непрестанния пек. Ще предприемем покриване и застрояване единствено в синхрон с апартаментите на етажа и над нас. Ако няма такъв - ще си я оставим така.

# 52
  • Мнения: 463
И аз съм против. Нека споменем, че е практика само при нас. Никъде хората не остъкляват, за да усвояват тераси. Тя затова е тераса, за да сложим цветя и да излезем на нея за малко. Независимо една ли е две ли са, голяма ли е или малка.
Всички сте пътували. А да сте виждали да се веят дрехи и чаршафи по балконите, които отдалеч наподобяват парцалена феерия? Ако не разполагат със сушилня, то всичко се мята на сушилки на балконите, но така че не се вижда. Само при нас е една пъстрота неземна граничеща често с грозотата.   Rolling Eyes
Няма нищо по-красиво от балкон потънал в цветя, а ако има място за една мъничка, ама най-мъничка масичка с табуретки от ратан, охоооо красота.  Peace
Подкрепям и прилагам на практика!

# 53
  • Мнения: 5 178
Докато го има безумието дневен тракт, ще има и остъклени балкони..писна ми 600 куб аспиратор и пак да смърди до спалните ..

# 54
  • Мнения: 3 770
Докато го има безумието дневен тракт, ще има и остъклени балкони..писна ми 600 куб аспиратор и пак да смърди до спалните ..

Само дето остъкленият балкон е почти набор на соц.панелката , а тогава "безумието дневен тракт" не съществуваше - имаше си кухня в чист вид. Simple Smile "Безумието" е значително по-младо !   Peace

# 55
  • Мнения: 5 178
Остъкляването тръгна преди 25 години, с винкелчета, като общината одобряваше проект и или всички етажи стъкляха или никой..
А всичко тръгна от безумието северна тераса, него го има още от 70-та година,.. докато нашите не я остъклиха, не можеше дори кофата за боклук да стои там. При това не са в панела, а в тухла от 77 г

# 56
  • Мнения: 3 770
Остъкляването тръгна преди 25 години, с винкелчета, като общината одобряваше проект и или всички етажи стъкляха или никой..
А всичко тръгна от безумието северна тераса, него го има още от 70-та година,.. докато нашите не я остъклиха, не можеше дори кофата за боклук да стои там. При това не са в панела, а в тухла от 77 г

Това казвам и аз !  Peace Преди дневния тракт е.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 1 571
безумието северна тераса, .........не можеше дори кофата за боклук да стои там.
Щях да напиша същото по-рано, но се замислих, че сигурно някъде има и приятни северни тераси, на които е кеф да излезеш лятото на сянка и прохлада... но аз май не съм виждала такива.
Имахме северна тераса на кухнята, остъклена с грозен винкел от предните собственици, течеше от всички страни. Вкарахме я в кухнята, защото първо - щеше да ми излезе двойно по-скъпо да сменям дограмата и на терасата и на стаята и второ - ползвахме я само да изхвърляме боклуци на нея и от време на време за скарата. Сега е с изолация, с нова мазилка и с цвета на блока. Само че останалата мазилка на блока е порутена на места и доста по-неугледна от моята.

Някой по-нагоре писа за грозно изглеждащи от вън жилища, не ми се търси сега да цитирам точно. Не мога да се съглася, че моята тераса изглежда по-грозно от тези на нашия блок, които не са остъклени. Точно те са най-грозни, защото 20 години даже не са пребоядисвани.
Мисълта ми е че щом хората, които се грижат за жилищата си в повечето случаи остъкляват, значи явно така е по-удобно и по проект е трябвало терасите да са направени по този начин.

# 58
  • Мнения: 327
И аз да се включа:
Имаме една тераса с размер 7,70 на 2,20 южна ние също е остъклих ме
стана като лятна градина с изкуствена трева на земята масичка и т.н. много е удобно няма прах изолира от шума
Твърдо съм за!

# 59
  • Мнения: 781
Отговорих, че нямам мнение по въпроса, защото много зависи от терасата, големината и изложението. Ние имаме 2 тераси, едната е остъклена- западна е и широка 65-70 см. За нищо не става, освен да се пуши там зимата и имам един котлон на нея за неща,  които не желая да готвя в къщи/примерно, когато работя с тенджерата под налягане.
Другата ни тераса е източна и просторна/2.5 м е ширината и/ там сме цяло лято на масичка със столчета и т.н.

# 60
  • София
  • Мнения: 2 802
Аз съм против остъкляването  Peace

# 61
  • Мнения: 251
Аз много харесвам остъклени тераси, но не по начина по който ги остъкляват тука, на квадрати.Преди време  бях на гости на една немкиня, терасата и беше като лятна градина. Такава красота беше. Толкова ме е яд, че не снимах балкончето и.

Ние мислим за остъкляване, определено ще ми е по-чисто на терасата. Аман от прахоляци.За да разберете какво имам в предвид за терасата-градина, която видях, намерих  нещо подобно...  newsm78

Само че беше малко по-малка тераската, иначе много приличаше на тази. http://inlinethumb26.webshots.com/40217/2472467170103562346S500x500Q85.jpg 

И беше остъклена ето по този начин. Почти не си  личи че има стъкла.Е така бих искала и аз моята тераса да е остъклена. Беше толкова уютно и чистичко.  http://inlinethumb49.webshots.com/41328/2067791240103562346S600x600Q85.jpg

Забравих да спомена, че стъклата на терасата и  бяха плъзгащи, така че можа да се отваря цялата тераса, а стъклата стояха прибрани отстрани. Никога не бях виждала такова нещо...

Последна редакция: пн, 02 юни 2008, 01:05 от ДонКихотка

# 62
  • Мнения: 2 266
Против остъкляването съм.Друго си е лятото да излезеш там да си пиеш кафето.

# 63
  • София
  • Мнения: 6 011
Забравих да спомена, че стъклата на терасата и  бяха плъзгащи, така че можа да се отваря цялата тераса, а стъклата стояха прибрани отстрани. Никига не бях виждала такова нещо...

Четох преди време в един вестник, че вече и тук се предлага такъв вид остъкляване, но е безумно скъпо засега. Иначе това е перфектно решение за всякакви фасади - хем не разваля външния вид на сградата, хем можеш да ги събереш само в единият ъгъл и пак да ти е 100 % отворена терасата.

# 64
  • Мнения: 1 561
Да, има, и на нас ни го предложиха, но цената беше страшна, почти двойна по спомен.

# 65
  • Мнения: 282
много против съм... просто според мен именно от това остъкляване са ни толкова грозни блоковете. те че са панелки и са олющени е едно на ръка, но и тези винкели, такава грозотия има само в България.
Даже ми се иска да има закон, с който да забранят остъкляването, или поне да се прави по начин, който съответства на външния облик на сградата. Дори и на новото строителство слагат остъкления , кой каквито са му изгодни, защо сме такива, че не ни пука как изглежда отвън  Thinking

наскоро бяхме в Гърция, не видях нито една остъклена тераса, дори по старите блокове на терасите имаше цветя и сенници. И сенниците, макар и не на всяка тераса бяха еднакви или почти еднакви. Ами като се старае човек и старите блокове изглеждат добре

# 66
  • MJF
  • Мнения: 8 587
аз съм за, за моята тераса .зависи каква жилищна площ има човек,вида на самата тераса.комуникацията на терасата спрямо другите части на сградата-съседни такива ,покрив.аз съм от късметлиите обрани по великденските празници.подозрението е че са влезли през терасата а са излязли през входната врата.аз съм на висок етаж но съм от късметлиите с тераса без грам покрив в новото строителство.а моята тераса и тази на съседния апартамент са една до друга само с преграда решетка висока 90см.в този съседен апартамент са влезли брутално през входната врата и са излизали на терасата и от там хоп при нас.и докато се чудя как да я покривам тази тераса ме сюрпризираха крадците.
в новото строителство има много такива решения ,така че иска не иска човек се огражда,остъклява.

# 67
  • Мнения: 5 178
Забравих да спомена, че стъклата на терасата и  бяха плъзгащи, така че можа да се отваря цялата тераса, а стъклата стояха прибрани отстрани. Никига не бях виждала такова нещо...

Четох преди време в един вестник, че вече и тук се предлага такъв вид остъкляване, но е безумно скъпо засега. Иначе това е перфектно решение за всякакви фасади - хем не разваля външния вид на сградата, хем можеш да ги събереш само в единият ъгъл и пак да ти е 100 % отворена терасата.

Aз всеки ден виждам едно такова остъкление на северна тераса .. ми хубаво си дрънчи когато задуха вятъра и отделно няма никаква изолация, и зимата дори ще ти навява от цепките Simple Smile

# 68
  • гр. София
  • Мнения: 252
Най-добрият вариант е с две тераси.Едната с дограма/да речем на север, която е/, а другата открита.

Аз съм за този вариант- така е и у нас Simple Smile

# 69
  • Мнения: 46 510
Много съм съгласна, и аз това се чудя.
В нашия квартал има един апартамент  с бяла драскана мазилка върху изолацията, а върху нея нарисувана тревичка и калинки.
Безобразия много, но тази е върха. След време видях, същите пребоядисаха въпросната простотия с разноцветни драсканици за да покрият може би предното творение, и сега е един пъстър килим, грооозотааа.
Трябва да ви го снимам ...


Да не си в Надежда Laughing преди време го бях снимала, но някъде съм забутала снимките, странното е, че случайно попаднах на тази във Фишките  Shocked станали сме известни навсякъде  hahaha

А това е от Враца, зеленото е жестоко, лилавото обаче ме довърши doh

# 70
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
.........................
Да не си в Надежда Laughing преди време го бях снимала, но някъде съм забутала снимките, странното е, че случайно попаднах на тази във Фишките  Shocked станали сме известни навсякъде  hahaha

А това е от Враца, зеленото е жестоко, лилавото обаче ме довърши doh
Господи, какъв кич!  Shocked

# 71
Напълно против съм. Тя затова е тераса, да бъде отворена, да я озелениш с някое цвете, да си сложиш едно ракитово столче и да си пиеш кафенцето на въздух. То, ако можело без тях архитектите нямаше да ги предвиждат.

# 72
  • Мнения: 2 807

Две от терасите ни са с дограма, т.е. остъклени.
Третата не е.

# 73
  • Мнения: 3 621
.........................
Да не си в Надежда Laughing преди време го бях снимала, но някъде съм забутала снимките, странното е, че случайно попаднах на тази във Фишките  Shocked станали сме известни навсякъде  hahaha

А това е от Враца, зеленото е жестоко, лилавото обаче ме довърши doh
Господи, какъв кич!  Shocked
Това направо е   #Crazy #Crazy #Crazy ето тук вече трябва да се намеси и общината вече , всеки си е собственик на жилището, ама това как изглежда то отвън засяга всички ни , наистина скоро не  бях виждала такъв кич, и в Бургас има такива "простотии" утре ще снимам и ще ви покажа

# 74
  • Мнения: 1 561
Много съм съгласна, и аз това се чудя.
В нашия квартал има един апартамент  с бяла драскана мазилка върху изолацията, а върху нея нарисувана тревичка и калинки.
Безобразия много, но тази е върха. След време видях, същите пребоядисаха въпросната простотия с разноцветни драсканици за да покрият може би предното творение, и сега е един пъстър килим, грооозотааа.
Трябва да ви го снимам ...


Да не си в Надежда Laughing преди време го бях снимала, но някъде съм забутала снимките, странното е, че случайно попаднах на тази във Фишките  Shocked станали сме известни навсякъде  hahaha

А това е от Враца, зеленото е жестоко, лилавото обаче ме довърши doh


Дааа, това е върха  в цветово отношение, в Надежда съм , да!

# 75
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Терасата ни е приобщена към хола и е кухня. Но ако някога живот и здраве си купим по голямо жилище терасата няма да е нито остъклена, нито приобщена.

# 76
  • Мнения: 1 265
Против приобщаването на кухненски балкони съм, както и изнасянето на електроуредите там ,несъобразени конструктивни промени.

Имаме северен балкон /кухня/ лоджия , но съм твърдо против приобщаването му с дограма.
Във война сме по тази тема със съпруга ми.Г-образната рамка на която е радиатора няма да може да се изкърти и не искам подобни прегради насред стаята.

При нас не става въпрос за липса на площ.

# 77
  • Мнения: 1 265
Предпочитам през една кухненска тераса да има повече възможност за проветрение /с абсорбатора не е същото/ , докато при дограмата стъклопакетите не могат да са с голяма широка отваряема част и да ми осигурят този комфорт.
Още повече, когато се слага дограма се препоръчва изидване с Итонг отгоре и одолу ,а и отстрани.Стесняването на светлото пространство по този начин ми действа подтискащо и неестествено , но да споделят как се чустват тези , които са приобщили тераса.

Общи условия

Активация на акаунт