Ползвали ли сте услугите на интериорен дизайнер? Тема 2.

  • 6 801
  • 56
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 770
Също така аз държа да ми направят триизмерен проект на жилището, а цената била 10 евро на квадратен метър, а това значи че трябва да дам 16 000лв само за проект, възможно ли е това или има някаква грешка, защото виждам че тук в Бг мама доста жени са си показали такива проекти, а тази сума ми се вижда много висока.

Извинявай, че ти правя сметка на жилището, но според думите ти излиза, че ще обзавеждаш 800 кв.м. Money
Ако някой може да си позволи 800кв. жилищна площ за обзавеждане, трябва да може да си позволи и 16000лв. за дизайнерски проект. newsm78

И аз това щях да питам ! Който има жилище 800 кв.м. не би трябвало да са му проблем 16000 лв.  newsm78

# 31
  • Мнения: 745
става въпрос за 10 евро на квадратен метър и съответно жилище от 160кв.м извинете объркала съм се с нулите :lol:1600евро

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 21:57 от elikaragyozova

# 32
  • Варна
  • Мнения: 428
е тогава ще е 1600Е, не лв  newsm78

# 33
  • Мнения: 745
е тогава ще е 1600Е, не лв  newsm78
Да извинете Sad грешката беше пак моя, добре поне, че разбрах, че това било евтино Laughing

# 34
  • Мнения: 251
elikaragyozova, за каква квадратура става въпрос? Thinking


ДонКихотка, ако можеш да го снимаш ще ми е ужасно интересно.   Flutter
А специалистката дизайнерка ли е по принцип?
Ами не мога да снимам, понеже те са в Канада.Преди време им бяхме на гости. Ако отидем пак, ще снимам. Laughing  Но ти можеш да видиш дизайнерски оформления на къщи,  от фен шуй специалисти. В нета има много и гледай предимно американски сайтове. Най-интересното е ,че правят такъв интериор който да пасва и на двамата партньора и децата, като им се правят някакви изчисления. Така всички живеещи в къщата се чувстват чудесно.Специалистката била дизайнер по професия като е изучавала фен шуй. Работи от много години , като аранжира  къщи и апаратменти  изцяло по фен шуй-ски. Wink

Последна редакция: пт, 06 юни 2008, 01:22 от ДонКихотка

# 35
  • Мнения: 11 818
elikaragyozova, цената е ниска, наистина! Но 160 кв. чистата площ на апартамента ли е и включва ли се квадратурата на терасите? Иначе Миоки ти е отговорила точно. Наистина средната цена е 25-30 евро на квадрат без ДДС, но трябва да се знае, че все пак винаги се определя индивидуално! Също много студиа таксуват отделно 3D визуализациите, други пък имат и тарифа за авторски надзор.
Желая ти успех!

Последна редакция: чт, 05 юни 2008, 23:06 от Сисии

# 36
  • Мнения: 745
elikaragyozova, цената е ниска, наистина! Но 160 кв. чистата площ на апартамента ли е и включва ли се квадратурата на терасите? Иначе Миоки ти е отговорила точно. Наистина средната цена е 25-30 евро на квадрат без ДДС, но трябва да се знае, че все пак винаги се определя индивидуално! Също много студиа таксуват отделно 3D визуализациите, други пък имат и тарифа за авторски надзор.
Желая ти успех!
Мерси и тъй като ми се вижда пак скъпичко, ще останем само на 3 измерен нарисуван проект ,също не става зле,днес видях по този начин кухнята и придобих представа за нещата.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 019
Бяхме на гости на едно  познато наше семейство, апартамента им беше подреден  с невероятен вкус. Имаше много уют, хармония и вкус в целия интериор. Питахме  ги дали те сами или някой  друг им  е аранжирал така апартамента? Жената  каза: "Фън Шуй специалист ни направи целия дизайн." Наистина бяха направили чудеса!


Това е абсолютно невъзможно. Работата на интериорния дизайнер и на фън шуй специалиста са много, много различни. Може да е направен от интериорен дизайнер, който има познания по фън шуй, но в никакъв случай от фън шуй специалист.

# 38
  • Мнения: 6 039
само да вметна, че има фън шуй специалисти, които работят с интериорни дизайнери в екип
не знам в случая как е

# 39
  • Мнения: 206
  Здравейте и от мен Simple Smile

 И аз усилено си търся много добър/а интериорен/а дизайнер/ка за къща в София на три етажа, която ще е готова към края на годината.

 Ако някой има добри отзиви нека да сподели или да ми пише на лични Praynig Praynig Praynig

 По принцип имаме добра дизайнерка, но искам нещо по-по-най и различно, нестандартно, раздвижено....

 Най-кофтито е, че се консултирахме  с жена по Фън Шуй и се оказа, че имам голямо разминаване с архитектурния строеж ooooh!

# 40
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Доста изостанала темата.

Моята одисея с дизайнера приключи по взаимно съгласие.
Въобще не успя да схване това което искаме. Проектите бяха или много стерилни или много шарени  ooooh!
Сега останах без проект, с ядосан мъж и неплатена сметка за едно голямо нищо.
Никога повече.  Naughty
  smile3511

Последна редакция: нд, 29 юни 2008, 22:26 от eli_dechkin

# 41
  • Мнения: 554
Да, ползвам в момента. Малко е мудничък, но иначе се сработихме чудесно. Като приключим окончателно ще пиша повече.
Иначе първо се срещнах с една дизайнерка която имаше спечелени куп награди за интериор, но изобщо не искаше да ме чуе.
И по принцип съм на мнение, че трябва да се ползват услугите на такива специалисти и да се примирим, че не може да разбираме от всичко.

# 42
  • Мнения: 4 380
elikaragyozova, за каква квадратура става въпрос? Thinking


ДонКихотка, ако можеш да го снимаш ще ми е ужасно интересно.   Flutter
А специалистката дизайнерка ли е по принцип?
Ами не мога да снимам, понеже те са в Канада.Преди време им бяхме на гости. Ако отидем пак, ще снимам. Laughing  Но ти можеш да видиш дизайнерски оформления на къщи,  от фен шуй специалисти. В нета има много и гледай предимно американски сайтове. Най-интересното е ,че правят такъв интериор който да пасва и на двамата партньора и децата, като им се правят някакви изчисления. Така всички живеещи в къщата се чувстват чудесно.Специалистката била дизайнер по професия като е изучавала фен шуй. Работи от много години , като аранжира  къщи и апаратменти  изцяло по фен шуй-ски. Wink

Точно това щях да кажа. Специалист по фън шуй не може да направи жилището красиво и комфортно. Но има специализация към интериорния дизайн по фън шуй и зен, и това вече е съвсем различно. Wink При нас е доста популярно. Там където е пипнал канадски дизайнер, не може да е зле. Без изобщо да е пресилено, но тукашната подготовка е страхотна.

eli_dechkin, много съжалявам. Но наемането на дизайнер е взаимен риск. Трябваше да го преценяваш по портфолиото му. Ако това което е правил не се докосва до твоя стил и разбиране, едва ли за теб ще промени начинът си на работа. Българските дизайнери са долкова стереотипни, че няма докъде. Като им разглеждаш проектите може да решиш, че всички са на един човек.

Това е защото за една огромна част от тях визуализацията е на първо място. Всичко живо ползват еднотипни рендери за визуализациите си и получаваме бройлерни пилета. Laughing

Затова ви казвам и пак повтарям...бягайте от дизайнер който работи с 3дМакс! Такъв тип визуализация продава и най-неграмотни и лоши проекти, а освен всичко останало, много пречи на творческата идея. Дизайнерът да си е дизайнер, а компютърджиите отделно моля!
Това ми е препоръка и към elikaragyozova. Придобивай представа от прости визуализации тип Архикад, от рисунки и ескизи, и от карта на истинските материали, които ще бъдат използвани. Не са ти нужни качествени визуализации.

# 43
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Kak се процедра в случай като моя?
Трябва ли да му платя за скапан проект?
Казах му че не ми харесват. После и двамата се съгласихме че съвместната ни работа не върви и прикл'чихме.

# 44
  • Мнения: 2 259
Как вървят цените?
Имам на предвид за апартамент монолитно стройтелство 120 кв,да се оразмери ,да се направят стените и да се планира обзавеждане?
Тя темата май не е за тук и не  е за дизайн.По скоро с това се занимава един човек,.Той търси майстори,движи обекта,материяли,обзавеждане........
Накрая колко да си  иска?
За моя позната питам де?Аз и казах поне по 50 лв на квадрат.Права ли съм?

Общи условия

Активация на акаунт