Параноична ли ставам-твърди бонбони

  • 1 831
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 032
Мами, бърза проверка аз ли ставам параноична.
Майка ми в момента гледа за няколко седмици дъщеря ми, която е на 2г и 3м. "Излових" бабата значи, че дава на дъщеря ми от онези твърдите бонбончета, наречени лукчета, и се притесних заради риска от задавяне. Казах й да не й дава и не приех аргументи от рода на "няма страшно, тя ги дъвче".
Обаче днес, като говорехме за нещо друго,  в контекста на някаква преразказана случка, подразбрах, че пак й е давала т. нар. лукчета!. Преди да избухна в монументален скандал, броя до 100 и пиша два реда за мнения: аз ли пък се притеснявам ненужно?

# 1
според мен не си параноична и такова поведение е недопустимо! да не говорим, че няма причина да се тъпче детето със сладки неща.

# 2
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Смятам, че след като си против да дава такива бонбони, майка ти е редно да се съобрази!
Иначе мисля, че е много малко вероятно да се задави с такъв бонбон, все пак не става въпрос за бебе  Rolling Eyes Wink. Ти не даваш ли маслини, череши или все още ги чистиш от костилките? Аз още миналата година обясних на Вики как да плюе костилките и не съм имала никакъв проблем, отдавна давам и ядки, дъвче дъвки и не мисля, че може да се задави, не повече отколкото мога аз да се задавя.
Успех в избора  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 39 741
аз също съм против твърди бонбони (от рода на тези, за които говориш) да се дават на бебе. Моята Дияна се беше задавила с виолетка. Докато я смучеше, решила да я глутне и настана ад на улицата. И аз от тогава не давам не давам такива бонбони. А и ако наистина майка ти дава лукчета ... те пък изобщо не са за деца. Поне на мен и досега са ми люти.
Поговори с майка си, обясни й. Ако искаш дай пример с мойто задавено момиченце.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 258
И Иво се е задавял с бонбон от тези по-малките шаренките, дето се продават на кило. Много (ама много) беше страшно и оттогава никога не съм му давала и съм помолила учтиво и бабите да не го правят. като искат да дават бонбонки да дават желираните мечета или Бонибоните. Ясно, че не мога да ги следя нон стоп, ама мисля, че нямат издънки.

# 5
  • Мнения: 2 792
  Не си параноична, Момчил се е задявал с бобони Ментос(плодови), на 2 години. Те даже не са и твърди, но зор да го глътне, за да го изяде по-бързо от кака си..... Разправяла съм и друг път историята.........
 С твърди бонбони освен да се задави, може и да си изпочупи зъбите, точно като ги дъвче. Не се притеснявай, не си параноична.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Изобщо не си параноична!
На 5 годишна възраст, аз съм се задавила с "Карамел Му" (спомняте ли си ги?!), наложило се е майка ми да бръкне с пръсти в гърлото ми, за да я извади, защото съм почнала да се задушавам и съм посиняла.
Твоето момиченце е доста по-малко и, според мен, й е доста рано за такива твърди и големи бонбони!

# 7
  • Мнения: 3 394
Не става дума за параноя от всякакви видове бонбони, а просто нормално притеснение,че детенцето ти може да се задави. Наистина бабата трябва да се съобрази с теб Naughty

# 8
  • Мнения: 2 032
Мерси, мами. Бабата (която иначе е много добра баба) вече е строена в две редици и порицана сериозно. За наказание също я препитах на хватките при задавяне на малко дете.

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и аз изпитвам ужас от тези бонбони и никога не давам на Елина, но път жената, която я гледаше преди да тръгне на градина си и даваше редовно, при това Елина беше по-малка дори.
Изтръпвах просто.

Общи условия

Активация на акаунт