Видяла съм се в чудо !!!

  • 667
  • 14
  •   1
Отговори
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Нашият хубавец е полудял, уж се е нахранил, доволен е, а след 20 минути пак надува гайдата, зяпа с уста и върти глава.  Shocked И аз давам, какво да правя  Confused И така по няколко пъти. Изпразва ми и двете гърди до дупка на едно кърмене, а преди спокойно си се нахранваше само от едната. И аз се чудя кърмата ми ли е намаляла или пък е рядка и не е достатъчно хранителна. Защото иначе си дриска и пълни памперсите. Ако пък му дам чай пие жадно жадно и се питам гладен ли е, жаден ли е, гърдата ли да давам или шишето с чая   newsm78 

# 1
  • Мнения: 2 323
Давай гърдата според мен. Вероятно сте в етап на усилен разтеж и бебчо има нужда от повече мляко, а и с по-често кърмене ще се стимулира кърмата. И ние минахме такъв период #Crazyмслех, че няма да свърши никога...ама вичи всичко е ок! Heart Eyes

# 2
Когато родих, в болницата ни показаха филм за кьрменето. Там наблегнаха на това, 4е около 6 седмица може да се слу4и то4но това, което описва6. Като виждам сльн4ицето ти е горе-долу толкова голямо Simple Smile. Сьвсем нормално е. Просто беб4о расте и иска да яде. Единственият на4ин е да му дава6. Това няма да продьлжи дьлго. Кьрмата ти 6те се увeли4и и вси4ко 6те се нормализира:)

# 3
  • Мнения: 3 161
Напълно нормално - погледни за кризите на растежа в библиотеката и ще се успокоиш. Без чай. Давай да суче, дори и когато (си мислиш че) нямаш - сукането стимулира млекопроизводството и скоро ще имаш повече. Елементарният принцип на търсенето и предлагането!

# 4
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Нощем, но само нощем гърдите ми се препълват, докато той естествено не измуца всичко. Това което ме притеснява е че понякое време, когато млякото свърши според мен само суче, но не гълта. Като махна гърдата и я стисна виждам че има мляко още, не пръска но все пак капи. Имам чувството че ме използва като залъгалка  Sad

# 5
  • Мнения: 472
Валка нив сме родени на с 1 месец по рано но и при на с е същото !

Така се мъчихме цяла седмица докато накрая бебка неискаше изобщо да суче щото нямаше какво !! Хоризонтирахли я викаше до небесата ! Абе видешели гърдата или помиришеше ли я ставаше нещо страшно . Тя се изнерви а аз да не ти казвам как се чуствах ..'

Принудих се и идадох малко додавка , ако знаеш как заспа като се наяде като хората (знам ,че ще ме линчуват за постъпката ми но на мен просто не ми е стигала кърмата  а докато разбера тя си пиеше чайчета ......... спрях чая и разбрах от каде ни е проблема )

Спри чая и следи поведението И ! Това от мен една не много опитна уж кърмеща майка !

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Това което ме притеснява е че понякое време, когато млякото свърши според мен само суче, но не гълта. Като махна гърдата и я стисна виждам че има мляко още, не пръска но все пак капи. Имам чувството че ме използва като залъгалка  Sad
Ами те гърдите са и затова,не само за нахранване WinkБебо си се възползва без угризения от правата си Wink

# 7
  • Мнения: 1 722
Валка, може би се преуморяваш ... затова нощем гърдите се препълват /спането отморява/, а денем са празни ... почини си някой и друг ден ... това поне беше причината при мен!

# 8
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Тъкмо прочетох за лактационните кризи в Библиотеката.  Thinking Ами това ще да е то. Мисля си колко ли непросветени майки са довели до отбиване тези кризи  Rolling Eyes  Добре че ви има момичета  Hug
Аз до добавка не съм прибягва още, а до водата рядко защото малкия повръща като му се раздуе коремчето, а като ще повръща по-добре да е от мляко, а не от вода. Но да си призная честно от време на време се опитвам да му пробутам залъкалката, но пък той глупав ли е - като види че не пуска нищо се сърди и пак реве за манджа  Wink
Ама с това сукане на празен ход не мога да се примиря, доскоро бях с разранени зърна и все още ме наболяват, гледам че са се напукали  Sad

# 9
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
И още нещо се чудя - за продължителността на кърменето. Ние по принцип си се кърмим по половин час и нагоре, а сега като му се увеличат потребностите, значи ли че и повече време ще прекарваме в кърмене  newsm78

# 10
  • Мнения: 3 161
Не, не значи. След като мине периодът на усилен растеж, ако разбира се му даваш да суче колкото често и колкото дълго иска, скоро ще произвеждаш доста повече и той ще го изсуква по-бързо. Много майки към 3-4 месец се притесняват дали бебето изсуква достатъчно, защото суче само 5 мин! Добре е да се приготвиш и за обратния проблем, когато почнеш да пускаш на силна струя и бебо се дави и се дърпа от гърдата, макар че е гладен.

Между другото продължителното кърмене, ако е правилно поставен на гърдата, не би трябвало да е болезнено. Рагади се получават често от големите интервали и това че бебето е 'озверяло' от глад и захапва твърде лакомо. При мен такива проблеми имаше в родилното (3 часов режим), след това никога, макар че висеше с часове на гърдите. Мажи с Лансинох, страшно усокоява.

А за 'залъгалката' - ами при бебетата това е физиологична необходимост, те имат нужда и да си упражняват сукателния рефлекс. Затова и са измислени залъгалките - да лъжат бебетата, че мама е под ръка, но много от тях знаят къде е истината и не приемат каучука и силикона. Моята дъщеря например мина без залъгалка, и съм много доволна от този факт. Не се сърди на бебо, че прави това, което му е заложено от природата, и не се притеснявай, че суче на празно - първо, защото винаги успява поне по някоя капчица да изцеди, а второ, защото това е най-добрият начин да съобщи на тялото ти, че има нужда да прави още мляко! Именно така се регулира кърмата и произвеждаш точно толкова, колкото е необходимо на бебето.

Радвам се, че си намерила статията в библиотеката за полезна. Продължавай да четеш. Кърменето е колкото лесно и естествено, толкова и пълно с тайни и изненади (особено в общество, където рядко има кой да ти даде практичен съвет и личен опит). И нищо чудно, че повечето от нас се предават при първия проблем и отбиваме много често от невежество, както сама отбелязваш.

Успех! Grinning

# 11
  • Мнения: 3 550
Като по учебник сте, вероятно е фазата на усилен растеж в 6-тата седмица. Ще се справиш! Давай гърдата колкото пъти поиска да яде малкото ангелче. Така ще стимулирате лактацията и скоро ще имаш достатъчно да отговориш на нуждите му. Да не те плаша, ама при нас тя досега мина най-тежко. Постоянно искаше да яде, и аз бях уплашена, но се преодолява. Абе, и сега ни е налегнала фаза на усилен растеж - май тая на 3-тия месец, да видим как ще мине тя. Хубавото е, че си имат край и като ги преодолееш се чувстваш толкова щастлива, че ти се иска да пееш и танцуваш. newsm68

# 12
  • Мнения: 2 051
Когато родих, в болницата ни показаха филм за кьрменето. Там наблегнаха на това, 4е около 6 седмица може да се слу4и то4но това, което описва6.

Къде, душа, дават такива филми на родилките?

# 13
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738

Ами да  Grinning Само дето няма такива учебници  Wink Добре че е този форум, да сте живи и здрави всички майчета тук дето давате съвети на незнаещите като мен, че незнам иначе докаде щях да съм я докарала с кърменето  newsm78 Ето майка ми например от 2-3 дни ми подхвърля предположението си че виждаш ли кърмата ми може да е намаляла и горкото и внуче-дундаче да е гладно. Да, ама не, кърма си имам и аз вещо и обяснявам за лактационните кризи и фазите на усилен растеж  Wink

# 14
  • Мнения: 249
Когато родих, в болницата ни показаха филм за кьрменето. Там наблегнаха на това, 4е около 6 седмица може да се слу4и то4но това, което описва6.

Къде, душа, дават такива филми на родилките?

....Да, да .... къде са тези родилни домове? #Crazy newsm78

Общи условия

Активация на акаунт