кремче против разширени вени

  • 1 583
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 755
На мен лекар ми го изписа и ми каза, че в такава малка доза не е вреден, дори в малките месеци помага за по-добро закрепване на плода към плацентата. Аз съм го пила до края на бременността без никакви проблеми. Подчертавам, че става дума за Аспирин Протект.

# 16
  • Мнения: 324
и аз съм с разширени вени май покрай тоя корем...дали после ще се оправят ...
САМО ОПЕРАТИВНА НАМЕСА БИ ТИ ПОМОГНАЛА, ДОКОЛКОТО МАЗИЛАТА САМО ОБЛЕКЧАВАТ, НО НЕ ПРЕМАХВАТ, ПОНЕ АЗ НЕ СЪМ ЧУВАЛА ЗА ТАКОВА КОЕТО ДА ГИ ИЗПАРИ!!!!!! Peace

Съгласна съм за оперативната намеса, но има значение доколко е деформирана вената.
След раждането е възможно вените да се свият (едва ли напълно), ако се носят чорапи и ако няма наднормено тегло.

# 17
  • Мнения: 326
ТРОКСЕВАЗИН ГЕЛ 2% , изписа ми го моята гинеколожка, която ми следи бремеността. Мажат се засегнатите части сутрин и вечер. Мисля, че има резултат, но когато 2-3 часа се разхождаш по жегите, няма как вените а и целите крака да не се подуят.
Повече почивка на хладно, с вдигнати крака. Това е номера.

# 18
  • Мнения: 518
Не е добре да се мажеш с каквото и да било без да питаш лекар. Аз така ходих в една аптека да си взема Лиотон, ката превантивна мярка да не ми се разширят вените, но аптекарката ми каза, че след като съм бременна не трябва да го ползвам - абсорбира се в кожата и попада в кръвта. А и на листовката пише, че не трябва да се приема. Посъветва ме да си слагам краката в студена вода.

# 19
  • Мнения: 6 390
и аз съм с разширени вени май покрай тоя корем...дали после ще се оправят ...
САМО ОПЕРАТИВНА НАМЕСА БИ ТИ ПОМОГНАЛА, ДОКОЛКОТО МАЗИЛАТА САМО ОБЛЕКЧАВАТ, НО НЕ ПРЕМАХВАТ, ПОНЕ АЗ НЕ СЪМ ЧУВАЛА ЗА ТАКОВА КОЕТО ДА ГИ ИЗПАРИ!!!!!! Peace

Съгласна съм за оперативната намеса, но има значение доколко е деформирана вената.
След раждането е възможно вените да се свият (едва ли напълно), ако се носят чорапи и ако няма наднормено тегло.
Ами имам едно голямо петно - колкото юмрука ми от безброй - много малки лилави венички почти зад коляното, който ту стават много лилави - вечер, сутрин по се ядва на цвят... и аз съм любопитна дали ще изчезне или не след бременността

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За по сигурно иди на лекар,той най добре ще ти каже Peace

# 21
  • Мнения: 3 478
Ели, точно такава топка с лилави венички имах и аз, но в страни от коляното. След двете бременности положението стана трагично. Определено си е за операция вече, надявам се на есен и това да свърша, че вече започва да боли много неприятно. Ако си го имала преди бременността едва ли ще изчезне като родиш.

Общи условия

Активация на акаунт