Майка изостави детето си в Пирогов - какви са последствията?

  • 4 590
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
Пролетна фея за съжаление, у мен, за подобни неща вече липсва твоя оптимизъм Confused
преди време, една майка тук, зарязала си детето в един дом, много майки и помогнаха, уж щяла да си го вземе след това - не, пак го заряза в дома - родата и не искала болно дете Confused
случаи бол
за някои прсто статистика, за децата - грозна реалност
това дете трябва да получи отказ от маката, за да бъде осиновено. доброволно - рядко го дават, не го ли даде, социалните чакат определен период, после издирват близки искащи дето, после незнам си още колко милиона глупости и процедури, през което време, детето е порастнало, все по - малко семейства искат големи деца, во веки обременоно от живота в институция, забравило или непознаващо ласка, обич, целувка, успокоение, спокойни детски игри - нищо. Едно съществуване................

# 16
  • Мнения: 3 268
Много се ядосваме и кудкудякаме като се случи нещо такова.Аз включително.Но току що в една тема,недалеч от тук,майка-съфорумка споделя,че не се сеща с дни за детето си и само,когато погледът й случайно попаднел върху него,осъзнавала какво хубаво дете има.Много противоречиви чувства ме налегнаха като прочетох част от темата и особено мненията в нейна защита.И стигнах до един извод,който отдавна се беше загнездил нейде в мен-във форума цари лицемерие.За съжаление...... Tired

# 17
  • Мнения: 673
 Сещам се за коя тема говориш. И аз я следя ,но не ми се занимава с наливане от пусто в празно и не взимам отношение. Една жена преди да роди трябва първо да е наясно със себе си и да си направи сметка дали изобщо е готова за отглеждане на дете, дали е по силите и да поеме такъв ангажимент и отговорност.
  За лицемерието съм съгласна с теб.

# 18
  • Мнения: 851
Изопачавате малко нещата струва ми се... Тази майка споделя, че чувства че има проблем, осъзнала го е, бори се с това, не си изоставя детето. Затова аз съм една от лицемерките, които й съчувстват. Но зареже ли го най-безхаберно като въпросната в друг град, болничко ще я "изям с парцалите".

# 19
  • Мнения: 39
Извинявам се,че ще бъда доста крайна,но..Трябва да има закони и то много сурови.Не бива да се разрешава на всеки да се множи ей така.Знам,че това е право на всеки,но пък и обществото не е длъжно да поема грижата за наследниците на такива хора.Нали знаете-какви отца,такива и деца.Няма как дете на малоумни родители или престъпници да стане нещо различно.Нека да сме реалисти.Ако младата дупничанка все пак не е умствено изостанала,то поне не бива да и се разрешава да има повече деца.За какво са ни такива КУКУВИЦИ????Те са единствените в природата(май),които си зарязват рожбите.

# 20
  • Мнения: 2 386
Няма абсолютно нищо общо м/у тази и онази тема, да ме прощавате.


Жалко за детето, законът позволява ли майката да се издири и да подпише тези документи? Все пак не е в безизвестност.. Дано става така!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз предлагам следното: закон. Оставяш дете - "връзват" ти тръбите и бЕгай *би!

# 22
  • Мнения: 604
Аз предлагам следното: закон. Оставяш дете - "връзват" ти тръбите и бЕгай *би!
Абе малко крайно оба4е  съм ЗА!

# 23
  • Мнения: 347
Извинявам се,че ще бъда доста крайна,но..Трябва да има закони и то много сурови.Не бива да се разрешава на всеки да се множи ей така.Знам,че това е право на всеки,но пък и обществото не е длъжно да поема грижата за наследниците на такива хора.Нали знаете-какви отца,такива и деца.Няма как дете на малоумни родители или престъпници да стане нещо различно.Нека да сме реалисти.Ако младата дупничанка все пак не е умствено изостанала,то поне не бива да и се разрешава да има повече деца.За какво са ни такива КУКУВИЦИ????Те са единствените в природата(май),които си зарязват рожбите.

Абсолютно съм съгласна.
А има и други случаи-например миналата година даваха по новините две деца пребити от майка си Стоилка. Едното на 2 г., другото на 8 месеца. Аз лично ходих в Пирогов да им занеса дрехи, храна и играчки и ги видях, дори подържах момченцето. Децата бяха с по един счупен крак, момченцето, което аз държах, беше цялото в рани, драскотини и хематоми по ръчичките и главата. Просто не можете да си представите по-страшна картинка. Иначе децата много сладки, като картинки. Това преживях много тежко и тогава се запитах какво ще правим занапред и няма ли най-накрая да дойде някоя държавна власт у нас, която да започне от там, от където трябва. И не на последно място до кога ще е толкова трудно да осиновиш и същевременно милион пъти по-лесно да изоставиш дете.
Когато една майка роди и зареже дете в дом никой не й търси отговорност. А може би трябва да се хванат нещата още по време на бременността, не знам, но все трябва да има начин. Много страшна картинка сме, кой знае сега какво ще стане с това детенце.

# 24
  • София
  • Мнения: 6 062
И аз направо полудях от тази новина! Close
Има снимка на детенцето във вестника от болничната стая в Пирогов, явно след операцията. Детето си е беличко, българче!
Ясно се вижда проблема с ушенцето, който обаче си личи, че може да бъде оправен с намесата на пластична хирургия!
 Двата оперирани тумора са били доброкачествени и лекаря е препоръчал възстановяването да стане в болницата в Дупница, за да е и под грижите на "майката"!
 Полицаи отишли да я издирват в дома й и тогава тя заявила, че не го искала повече това дете, защото било.... дефектно!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
То това не е МАЙКА. Сега ми иде да взема това бебе от Пирогов, да отида У Дупница и да я намеря тая пикла(на 21 години била), да й покажа бебето и да я питам за какво го е родила изобщо #Cussing out Ейй, много се ядосвам като чуя такива неща!!

Чувала съм от сестри, работещи още по соца в детска болница, че още тогава е имало майки, които са зарязвали болните си деца за дни и седмици. Дотягало им да будуват и да са затворени в болницата, бебето да плаче и да му треперят. И си бият шута, пък персоналът да му мисли с претенциите, че сестрите са длъжни да се грижат за децата. После персонал от болницата е ходел да търси майките по близките населени места (защото поне по време на соца адресната регистрация беше вярна) и да ги моли да се върнат при децата си.

# 26
  • Мнения: 2
 7-месечно бебе, родено без ляво ухо, е оперирано в "Пирогов"
28 май 2008 | 16:23 | Агенция "Фокус"
Дупница. Валентин Добринов, бебе на 7 месеца, е претърпял планирана операция в Кърмаческото отделение на УМБАЛСМ "Пирогов", съобщиха от пресцентъра на Агенция "Социално подпомагане". Детето е родено без ляво ухо и е оперирано от два доброкачествени тумора. Майката Добринка Крумова, на 21 години, от Дупница е посетила сина си днес в „Пирогов” и е изявила желание да си го вземе, но по решение на лекарския екип изписването е насрочено за 30 май, петък.
Крумова е неомъжена, майка на две деца. Подпомагана е по Закона за семейни помощи за деца и по Закона за социално подпомагане. Отделът „Закрила на детето” в Дирекцията „Социално подпомагане” – Дупница, е в непрекъснат контакт с Добринка Крумова и разширения семеен кръг, за да се избегне настаняването му в институция, каквото желание майката е изявила. Досега отделът не е получавал сигнал за малтретиране на децата на Крумова и за съществуването на риск при отглеждането им.

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
7-месечно бебе, родено без ляво ухо, е оперирано в "Пирогов"
28 май 2008 | 16:23 | Агенция "Фокус"
Дупница. Валентин Добринов, бебе на 7 месеца, е претърпял планирана операция в Кърмаческото отделение на УМБАЛСМ "Пирогов", съобщиха от пресцентъра на Агенция "Социално подпомагане". Детето е родено без ляво ухо и е оперирано от два доброкачествени тумора. Майката Добринка Крумова, на 21 години, от Дупница е посетила сина си днес в „Пирогов” и е изявила желание да си го вземе, но по решение на лекарския екип изписването е насрочено за 30 май, петък.
Крумова е неомъжена, майка на две деца. Подпомагана е по Закона за семейни помощи за деца и по Закона за социално подпомагане. Отделът „Закрила на детето” в Дирекцията „Социално подпомагане” – Дупница, е в непрекъснат контакт с Добринка Крумова и разширения семеен кръг, за да се избегне настаняването му в институция, каквото желание майката е изявила. Досега отделът не е получавал сигнал за малтретиране на децата на Крумова и за съществуването на риск при отглеждането им.
Значи не е изоставено  Rolling Eyes ... хъм ..малко противоречива информация с това което споменава авторката на темата  newsm78 

Дано вс.  има положителна развръзка за детенцето и майка му  Hug

# 28
  • Мнения: 478
...за да се избегне настаняването му в институция, каквото желание майката е изявила.
Teкста е малко по надолу в цитата

# 29
  • София
  • Мнения: 3 099
Аз предлагам следното: закон. Оставяш дете - "връзват" ти тръбите и бЕгай *би!
Абе малко крайно оба4е  съм ЗА!

Много крайно, даже! Но по-крайно от това е да създадеш невинен живот и да го оставиш на произвола!
Идват ми на акъла и доста по-крути мерки... Но да не ставам варварин!

Общи условия

Активация на акаунт