СТРАСТИ - класиране, записване, ГРАДИНИТЕ В СОФИЯ

  • 87 528
  • 1 858
  •   1
Отговори
# 1 845
  • гр.София
  • Мнения: 4 152




Имам желание да се включа в работната група. Ще се радвам, ако ми кажете към кого да се обърна, защото в СОбщина от вчера като че ли никой няма. Едва успях да се свържа с един господин Миков, който бил на срещата на работната група вчера, но пък той като разбра че се обаждам във връзка с детските градини ми каза, че е зает и да звънна след 10 минути. Е, ами до сега никой не се обажда все още????
Драконче,надявам се Куки,Кабо Алма или Плодова фея да ти отговорят.Или ги попитай на ЛС. Не съм чула някой да е бил спрян да присъства,дори и да не членува в организация.

# 1 846
  • Мнения: 49
BLANG
Би ли ми казала към кого да се обърна - име, телефон, мейл, за да може да се включа на следващото заседание на работната група. Както вече казах, от СО ни вопъл ни стон?

# 1 847
  • Мнения: 47 963
Аз не съм от никое сдружение, не са ме спряли да ходя
Ако искаш ми пиши на лични, ще ти кажа подробности
Имай впредвид, че вече са дъвкани основните теми и вече всички сме казали колко сме недоволни от живота, така че ако идваш, добре е да имаш нещо конкретно впредвид  Hug

# 1 848
  • Мнения: 327
какво става със системата, не виждам да се променят числа, а явно има записали се

# 1 849
  • Мнения: 2 807
Аз пък не разбирам, каква е тази радост и благодарност към Сирма, че ни отговарят на въпросите. 

И аз бих искала да поздравя екипа на Сирма за търпението да отговарят на въпроси тук, въпреки че това не им влиза в задълженията.

Аз също искам да има благодаря!   bouquet
Те НЕ са длъжни да изчитат мненията и коментарите във форума, както и да отговарят на въпроси тук!
За това си има форма за обратна връзка.
 
 
Безкрайно много благодаря и на куки за отговорите на въпроси, които с желание и готовност да помогне следи, и на които разбира се не е длъжна да отделя от свободното си време...  bouquet
Куки, благодаря ти и за помощта, която оказа лично на мен!  Hug
Ако имаше повече хора като теб, светът наистина щеше да е по-добър...

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 16:32 от Maminka

# 1 850
  • Мнения: 2 807
какво става със системата, не виждам да се променят числа, а явно има записали се

Преди малко отказах кандидатурата на сина си в една ДГ...
Около половин час след това получих писмо на e-mail-a си, че е деактивирана, но промяна в сайта все още няма.
Предполагам, че им трябва време, за да я извършат, но със сигурност е отчетена.  Peace

# 1 851
  • Мнения: 327
нали все говорят за прозрачност, а и сирма злъчно отбелязаха как всеки трябва да има компутърна грамотност, а пак директорките били бъркали

# 1 852
  • Мнения: 327
компютърни, аз не знам от кого зависи да ги научи, но все директорките нещо бъркат

# 1 853
  • Мнения: 2 471
Хайде пак почнаха с благодарностите. Светът щеше да е по-добър, ако всички си вършехме съвестно работата.  

# 1 854
  • Мнения: 24
Драконче, дай малко по-спокойно, Моля! Няма какво да ми крещиш, нито пък да ми обясняваш как пресичам и какво ме вълнува!
Дори и да не са приети правилата на общинска сесия, ако те са еднакви за всички без изключение не виждам чак какъв е проблема. Проблема не е в правилата, а в липсата на места! А щом според теб наредбата е незаконна, не викай по форумите, а я атакувай в съда!

По тази наредба са приети и двете ми деца, тогава когато тя още не важеше за всички градини в София, не намирам никакъв проблем в нея. А колкото до промяната на сроковете и броя на класиранията и това не намирам за чак толкова трагично. Какво значение има дали на 5-ти или 10-ти ще приемат детето ти, като то така или иначе ще започне да посещава градина чак Септември?

Вече писах и преди - важно е да разберем колко деца от набор 2005 не са приети, защото за тях е големия прием тази година. Моите уважения към майките на 2006, 2007, но за тях даже не е изтекло майчинството, да не говорим, че то самото може да се прехвърля, да не говорим за алтернативите по програмите на бюрата по труда за детегледачките т.н. Да не говорим, че не е ясно колко деца посещават самостоятелните ясли.
Абе незнам ама  за майките родили септември 2006 май им изтича майчинството през септември 2008 за когато всъщност се прави този прием.

# 1 855
  • Мнения: 2 807
Хайде пак почнаха с благодарностите. Светът щеше да е по-добър, ако всички си вършехме съвестно работата. 

Да, права си  Hug

# 1 856
  • София
  • Мнения: 4 412
Аз също искам да питам какви са алтернативите за децата и майките, за които няма места. И не защото искам някой да ми гледа детето, а поради следните причини:
1. Децата след 3 годишна възраст учат по утвърдени от МОН програми и децата извън системана на ДГ няма къде да получат тези знания. Не е равен старта за деца учили няколко часа структурирано в периода 3-6 години и другите, стояли извън системата.
2. Майката в периода 3-6 години е оставена без възможност да работи и да получава доходи. Това я поставя в неравностойна позиция.
3. Майката е принудена да не е работи 2-6 години, много трудно след това ще си намери работа.

Аз предлагам от общината да ни информират по всички действащи програми за детегледачки, Фамилни центрове да се види в София какви са възможностите. Ето, ако има 50 жени кандидати за детегледачки, някъде в интернет да им има профилите, ако има 10 Фамилни центрове с готовност да приемат децата да се види къде са, ще се намерят родители да изберат този начин, да се провери в Читалищата какви са възможностите и по-колко часа.

Също ако има протести, освен за нови градини, да са и за бързо решаване на проблема с други средства, за да могат децата да не са ощетени през следващите 2-3 години, докато заработят новите градини и жените да имат право и възможност да работят.

# 1 857
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Дали не е добре вече да се заключи тази тема и да се отвори нова, че много дълга стана... Wink

# 1 858
  • Мнения: 7 821
новата тема

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 09:21 от Ellypr

Общи условия

Активация на акаунт